اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

obdev USB ** آموزش اتصال avr به پورت usb بدون آی سی واسط

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : obdev USB ** آموزش اتصال avr به پورت usb بدون آی سی واسط

از اعتمادی که بهم کردین ممنونم. و متاسفم بخاطر اینکه مدارتون کار نکرد. خیلی دوس دارم که بهتون کمک کنم تا سخت افزاری که ساختین راه بیوفته تا مثل من و خیلی های دیگه لذت کار کردن با AVR و کتابخونه V-USB رو بچشید. والا منم یک سال پیش همین مشکل شما رو داشتم تا اینکه فهمیدم مغازه داره به جای دیود زنرهای 3.6 ولتی دیودهای 6.3 ولتی داده بود. با تعویض اونها مشکلم حل شد.
    من 2 روز آینده رو مشغول خواهم بود و نخواهم تونست به انجمن سر بزنم ولی فایل های خودم دقیق بررسی میکنم تا ببینم به غیر از اون فایلی که شما هم تو صفحه قبل گذاشتین فایل دیگه ای رو هم باید تغییر بدیم یا نه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سینا_80
      از اعتمادی که بهم کردین ممنونم. و متاسفم بخاطر اینکه مدارتون کار نکرد. خیلی دوس دارم که بهتون کمک کنم تا سخت افزاری که ساختین راه بیوفته تا مثل من و خیلی های دیگه لذت کار کردن با AVR و کتابخونه V-USB رو بچشید. والا منم یک سال پیش همین مشکل شما رو داشتم تا اینکه فهمیدم مغازه داره به جای دیود زنرهای 3.6 ولتی دیودهای 6.3 ولتی داده بود. با تعویض اونها مشکلم حل شد.
      من 2 روز آینده رو مشغول خواهم بود و نخواهم تونست به انجمن سر بزنم ولی فایل های خودم دقیق بررسی میکنم تا ببینم به غیر از اون فایلی که شما هم تو صفحه قبل گذاشتین فایل دیگه ای رو هم باید تغییر بدیم یا نه.
      ممنونم خیلی لطف میکنین، من خودم تا حالا فقط با RS232 کار کردم؛ و خیلی دلم میخاست با USB هم بتونم کار کنم، صحبت شما در مورد زنر رو هم امروز انجام خواهم دادم و دنبال زنر 3.6 ولت خواهم بود...اگه کمک کنید خیلی ازتون سپاسگزار خواهم بود.

دیدگاه

با سلام.
        من فایل های خودم رو نگاه کردم تنها تغییراتی که داده بودم در فایل usbconfig.h بود و در ضمن من ازآخرین ورژن کتابخونه V-USB استفاده کرده ام. که میشه ورژن 20121206 و دیگه اینکه فایل main.c میمونه که توش چه فایل هایی رو اضافه کرده باشی.
        همچنین این سایت خیلی خیلی بهم کمک کرد و من مثالش رو برا مگا 8 انجام دادم و جواب داد.
        http://codeandlife.com/2012/01/29/av...torial-part-3/

دیدگاه

ممنونم، من فعلا فقط قصدم شناسایی USB از طریق کامپیوتر است، برای این منظور از چه برنامه ای در main استفاده کنم بهتره؟ ضمن اینکه من ویندوز کامپیوترم 7 هستش و 64 بیتی است، این مساله میتونه مشکل ساز باشه؟

دیدگاه

برای شناسایی سخت افزار اولین قدم مطمئن شدن از درستی اتصالات و قطعات هستش که حتما بهتر از من به این مسئله واقفید.
            دومین قدم مطمئن بودن از برنامه ای هست که روی میکرو ریخته میشه. من از بچه های همین سایت شنیدم بعضی وقتا مشکل از کریستل هم میشه ولی خودم تجربشو ندارم.
            اون چیزی که به ذهنم میرسه اینه که میتونید برنامه usbasp رو با تغییر پین ها برای میکروی خودتون سازگار بکنید. تا سخت افزارتون بعنوان usbasp شناسایی بشه. چون اینجوری حداقل از برنامه میکرو مطمئن میشیم. اگه شناسایی شد که چه بهتر ولی اگه نشد میدونیم که مشکل صرفا سخت افزاریه.
            برای نصب درایور هم من وقتی میخواستم اونو نصب کنم یک آموزشی در همین سایت بود که باید وقتی ویندوز بالا میومد signature رو غیرفعال میکردی و بعدش یک سری کارهای دیگه که اون آموزش برا من کار کرد. ولی الان دیگه با ویندوز کار نمیکنم. لینوکس بهتر از ویندوزه.
            به هر حال...

نوشته اصلی توسط Soheilas
            ممنونم، من فعلا فقط قصدم شناسایی USB از طریق کامپیوتر است، برای این منظور از چه برنامه ای در main استفاده کنم بهتره؟ ضمن اینکه من ویندوز کامپیوترم 7 هستش و 64 بیتی است، این مساله میتونه مشکل ساز باشه؟
            ببخشید. من منظورتون از استفاده از یه برنامه در main رو متوجه نشدم. من با Winavr و avrdude کار میکردم.
            امیدوارم اینها کمک کرده باشه.

دیدگاه

منم بالاخره تونستم جواب بگیرم، اشکال از دیودهام بود..ممنونم..
              یه سوال؟
              کسی میدونه برای ارتباط این usb با ویژوال بیسیک چیکار باید کرد؟ توی VB برای RS232 از MSCOMM استفاده میشه، برای USB چه طوریه؟ کسی میتونه کمکی کنه؟

دیدگاه

خیلی خوشحالم که تونستید جواب بگیرید.
                والا در مورد VB اطلاعی ندارم و باهاش کار نکرده ام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X