اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

obdev USB ** آموزش اتصال avr به پورت usb بدون آی سی واسط

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : obdev USB ** آموزش اتصال avr به پورت usb بدون آی سی واسط

من یک PCB برای آزمایش و کار با کتابخانه Avrusb درست کرده بودم.
    روش چیپ mega8 ، چند تا LED و پورت هست.
    و کانکتور برای پروگرام کردن میکرو روی مدر یا همون ISP

PCB رو با نرمآ‌افزار gEDA/PCB کشیدم
    البته برای دوستانی که این نرمآ‌افزار در دسترشون نیست فایل PDF رو ضمیمه کردم

موفق باشید :smile:
    فایل های پیوست شده
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و خسته نباشید به آقا مصطفی

من آموزشهایی که در این تاپیک راجع بهش بحث کردین را تا جاهایی دنبال کردم

خیلی هم مشتاق هستم تا هرچه سریعتر به مطالب این بخش مسلط تر بشوم

اما متاسفانه ایرادهایی وجود داره

از جمله عکسهایی که دوستان قرار دادند ظاهرا از روی سایت سرور پاک شدن

از آقا مصطفی یا سایر دوستان که بر این موضوع تسلط دارن و فایلها و سایر ضمایم رو دارن خواهش میکنم که اگه امکان داره این مطالب رو تحت یک کتاب یا مرجع و به صورت فایل PDF در بیارن تا واضحتر و شیوا تر باشه

کسی میتواند این لطف را بکند؟

با تشکر ... :nerd:

دیدگاه

به نام خدا سلام دوستان میشه بگید نرم افزار این پروگرامر رو که با اون از کامپیوتر میکروکنترلر رو پروگرام میکنیم از کجا میشه دانلود کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_akbari
          با سلام خدمت دوستان و خسته نباشید به آقا مصطفی

من آموزشهایی که در این تاپیک راجع بهش بحث کردین را تا جاهایی دنبال کردم

خیلی هم مشتاق هستم تا هرچه سریعتر به مطالب این بخش مسلط تر بشوم

اما متاسفانه ایرادهایی وجود داره

از جمله عکسهایی که دوستان قرار دادند ظاهرا از روی سایت سرور پاک شدن

از آقا مصطفی یا سایر دوستان که بر این موضوع تسلط دارن و فایلها و سایر ضمایم رو دارن خواهش میکنم که اگه امکان داره این مطالب رو تحت یک کتاب یا مرجع و به صورت فایل PDF در بیارن تا واضحتر و شیوا تر باشه

کسی میتواند این لطف را بکند؟

با تشکر ... :nerd:
          سلام دوستان
          تو صفحه 4 همین تاپیک هستش

نوشته اصلی توسط xmegamahdi
          به نام خدا سلام دوستان میشه بگید نرم افزار این پروگرامر رو که با اون از کامپیوتر میکروکنترلر رو پروگرام میکنیم از کجا میشه دانلود کرد.
          دو تا برنامه رو من میشناسم.
          اولی رو خود بچه های همین سایت نوشتن :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25183.0

دومی رو چینی ها نوشتن :
          http://www.zhifengsoft.com/download/progisp167.rar

بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام.
            مصطفی جان دو تا سوال دارم. خواهشا جواب بده :

این برنامه ای که میگی چینی ها نوشتن یه سری فایل xml تو دو تا فولدر به نامهای eng و chn داره. اولا فرق این دو تا فولدر چیه؟ چون مثلا تو هر دوتاش فایل xml مربوط به ATMEGA32 هست ولی حجمشون کمی با هم دیگه فرق می کنه.

دوما میشه این فایلهای xml رو کپی کنیم تو فولدر xml برنامه پروگرمری که خودت نوشتی و ازش لذت ببریم؟ اگه نمیشه بگو که چرا نمیشه ؟

بعد اینکه این برنامه نوشته که 89S51 و 89S52 رو هم داره. یعنی با همین فایل هگزی که تو سایت Fischl هست (firmware) میشه با استفاده از این برنامه این دو تا میکرو یعنی 89S51 و 89S52 را هم پروگرم کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
              سلام.
              مصطفی جان دو تا سوال دارم. خواهشا جواب بده :

این برنامه ای که میگی چینی ها نوشتن یه سری فایل xml تو دو تا فولدر به نامهای eng و chn داره. اولا فرق این دو تا فولدر چیه؟ چون مثلا تو هر دوتاش فایل xml مربوط به ATMEGA32 هست ولی حجمشون کمی با هم دیگه فرق می کنه.

دوما میشه این فایلهای xml رو کپی کنیم تو فولدر xml برنامه پروگرمری که خودت نوشتی و ازش لذت ببریم؟ اگه نمیشه بگو که چرا نمیشه ؟

بعد اینکه این برنامه نوشته که 89S51 و 89S52 رو هم داره. یعنی با همین فایل هگزی که تو سایت Fischl هست (firmware) میشه با استفاده از این برنامه این دو تا میکرو یعنی 89S51 و 89S52 را هم پروگرم کرد ؟
              سلام
              فرق فایلهای پوشه cgn و eng تو زبانیه که توضیحات مربوط به هر بیت رو نوشته. تو قسمت navigation برنامه اگه زبان چینی باشه تو ضیحات فایلها رو میشه چینی کرد. فایلهای eng رو میتونی کپی کنی ولی خودت میبینی که یه سری بیت ها ComboBox شون تک آیتمی شده. چون فایلهای xml با برنامه زیاد مطابقت نداره، اگه همونطور که چند تا پست قبل توضیح دادم فایل های xml رو اصلاح کنی میتونی حالشو ببری
              من تست نکردم. ولی برنامه fitchel برای avr طراحی شده و خیلی بعیده که بتونه 8051 رو هم پروگرام کنه. البته یه احتمال هست، ولی باید تست کنی.

این فایلهای xml رو هیچ کس نشست محض رضای خدا یه دونش رو اونطور که گفتم جمع و جور کنه. من آی سی هایی رو که خودم باهاشون کار داشتم رو فقط گذاشتم ، به این امید که بقیه بچه ها یه کاری بکنند. افسوس داره که یکی از اکوادور به من ایمیل بزنه و بگه که آقا این xml ها ناقصه بهم بگو چطوری کاملش کنم، بعد هم وطنان فعال و پر انرژی من هیچ قدم مثبتی بر ندارن :angry:

لطفا سوالات مربوط به اون برنامه رو تو تاپیک خودش بپرسید
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25183.0

دیدگاه

عکس هایی که در صفحه های قبل گذاشته بودید و لود نمی شد بالاخره درست شدن یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khatarat
                  عکس هایی که در صفحه های قبل گذاشته بودید و لود نمی شد بالاخره درست شدن یا نه؟
                  عزیزم چند بار می پرسید؟ گفتم که تو صفحه 4 همین تاپیک یه PDF گذاشتم که همه عکس ها و ... رو داره.
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21747.45

دیدگاه

استاد اگه منظورتون این فایله
                    http://mostafahk.persiangig.com/Shared/Obdev%20USB%20AVR%20C%23.rar
                    باید بگم که این فایل خرابه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khatarat
                      استاد اگه منظورتون این فایله
                      http://mostafahk.persiangig.com/Shared/Obdev%20USB%20AVR%20C%23.rar
                      باید بگم که این فایل خرابه
                      حق با شماست.
                      فایل رو درست کردم

دیدگاه

ای بابا اینکه باز خرابه
                        مگه حجم فایل چقدره خوب اگر زیاد نیست بی زحمت در صورت امکان تو rapidshare پ کنید راحت کنید خودتون رو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khatarat
                          ای بابا اینکه باز خرابه
                          مگه حجم فایل چقدره خوب اگر زیاد نیست بی زحمت در صورت امکان تو rapidshare پ کنید راحت کنید خودتون رو
                          من تست کردم سالمه؟
                          http://mostafahk.persiangig.com/Shar...dev%20C%23.rar

دیدگاه

نظرتون راجع به این چیه:
                            http://instruct1.cit.cornell.edu/courses/ee476/FinalProjects/s2007/blh36_cdl28_dct23/blh36_cdl28_dct23/index.html
                            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

اساتید بالاخره به ما نگفتید که برای اینکه اطلاعات میکرو رو با یو اس بی به کامپیوتر بفرستیم باید مدار usbasp رو طراحی کنیم یا یکی از اون چهار مداری که با درایور هست رو؟
                              یه چیز دیگه چطور وقتی می خواهیم با این usbasp پروگرم کنیم بگیم که از یه Makefile استفاده کن برای پروگرم کردن فیوز بیت ها؟
                              (اساتید لطفا وقتی رو خط هستید یاهو رو آن کنید تا بتونیم باهاتون صحبت کنیم و از وجودتون استفاده ببریم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khatarat
                                اساتید بالاخره به ما نگفتید که برای اینکه اطلاعات میکرو رو با یو اس بی به کامپیوتر بفرستیم باید مدار usbasp رو طراحی کنیم یا یکی از اون چهار مداری که با درایور هست رو؟
                                یه چیز دیگه چطور وقتی می خواهیم با این usbasp پروگرم کنیم بگیم که از یه Makefile استفاده کن برای پروگرم کردن فیوز بیت ها؟
                                (اساتید لطفا وقتی رو خط هستید یاهو رو آن کنید تا بتونیم باهاتون صحبت کنیم و از وجودتون استفاده ببریم)
                                شما بالاخره PDF رو دانلود کردید؟
                                تو اون PDF نوشتم قوانینش چیه.
                                اما تمام مثال های من با مدار USB-ASp هماهنگه و شما بهتره برای یادگیری از این سایت مدار این پروگرامر رو بسازید که بعدا هم خودش پروگرامره و بدرد میخوره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X