اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نویز در ورودی میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل نویز در ورودی میکروکنترلر

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
    عزیز جان اینی که شما میخوای اجرا کنی قبلا گفتم از پایه اصلا اشتباه طراحی شده ( برداشت من اینه میخوای یه دوربین رو درایو کنی اون ال ای مادون قرمز هم برای نایت ویژنه ... سنسور pir هم برای دیتکت کردن ورود اشخاص لازم داری )

خیلی وقته موشن سنسورها رو بجای pir که تکنولوژی ۲۵ سال پیش بود با سنسورهای راداری مایکروویو باند ۵ تا ۱۰.۸ گیگاهرتز جایگزین کردن ...
    سنسور فتوسل هم روی خودش داره ، آستانه تحریک و اشمیت تریگر و تایم اکتیو موندن و غیره همه اش با هم روی یک برد کوچک ( اندازه اش کوچکتر از یک اینچه ) و خروجی های دیجیتال ( یا آنالوگ اگر بخوان سرعت حرکت آبجکت رو مشخص کنن ) و خیلی موارد دیگه منجمله قابلت کار در ولتاژهای ۲.۵ تا ۳.۳ ولت و ... از چراغ اتوماتیک راه پله تا سنسورهای دزدگیر و درب اتوماتیک و مواردی از این دست دارن استفاده میشن . مشکلات pir که با تغییر دما و افتادن انعکاس نور و حرکت جریان هوا و اینجور موارد فالش تریگر داشت رو این سنسورها ندارن .
    قیمتشون هم تقریبا مفت حساب میشه .

اینکه اولش خدمتتون میگم شما بدون اطلاعات پایه سخت افزاری و وضعیت تکنولوژی تجاری داری با سعی و خطا یه سری قطعه سرهم میکنی که مثلا یه ابزار بشه بخاطر مجموع موارد فوقه .

آخرش اگر موفق بشی آفتابه رو خرج لحیم کردی .
    من نوعی این سبک کار کردن وصله پینه ای و عاریه ای رو کلا قبول ندارم که حالا کسی وقت بگذاره ایراداتش رو رفع و رجوع کنه .

بنظر من یه نفر که تجربه و اطلاعات کافی داره پیدا کن بده کل سیستم رو به شکل اصولی از اول طراحی کنه .
    ضمن اینکه کل سیستم ( دوربین اتوماتیک doome با پروتکلهای مختلف بیسیم و باسیم و آی پی بیس و گیمبال دار و ... ) آماده با قیمت خیلی پایین ( خیلی پایینتر از یک نمونه پی سی بی دو روی تستی ) موجوده . وقتی آدم تجربه و اطلاعات کافی در یک حوزه نداره ابزار رو آماده میخره .
    اینا چند نمونه از سنسور مورد بحثه :

در شماتیکی که گذاشتی امیتر Q1 به گرند وصل میشه ...
    ال ای دی با یک مقاومت لیمتر چند اهمی سری میشه بجای R39 بسته میشه ... بقیه مدار بعد از از سمت راست Q1 کلا حذف میشه .
    این دو ترانزیستور 2n2222 دارلینگتون بسته شدن ... ولتاژ بیس q2 از حدود ۱.۴ ولت که بگذره ( بدلیل افزایش مقاومت فتوسل ) زوج دارلینگتون بایاس میشه و در خروجی Q1 کلکتور به گرند کامل وصل میشه ( در حالت اشباع وصل میشه )

هرچند نمیدونم این توضیحات چه کاربردی ممکنه برای شما داشته باشه .

مدار نمونه ای که فرستادم هم اگر دانلود کردی پاکش کنم ؟
    بله دانلود کردم فایلتونو ممنونم
    فقط اینکه ماژول حرکت ماکروویو ۴ ولته با ۳۰۳ ولت هم راه میوفته؟
    بعد کد های برنامه ریزیش هست تو نت؟ و این که به کدوم پایه های میکروکنترلر خروجی هاش باید نصب بشن شما میدونید؟
    فتوسل و ال ای دی مادون قرمز رو کجاش میتونم نصب کنم؟
    مدار ۵ ولت بوستر رو لازم دارم تو مدار کلیم فک کنم هنوز نظر شما چیه میشه با رگولاتور ۳.۳ ولت هنوز ازش استفاده کرد آخه ۳۰۷ باتری لیتیومی رو به ۱۱۱۷ بزنی فقط ۲ ولت بهت میده !
    جدیدترین ویرایش توسط keyhankm; ۱۶:۵۱ ۱۴۰۱/۰۴/۲۲.

دیدگاه

پاسخ : مشکل نویز در ورودی میکروکنترلر

خیر ۴ ولت نیست ... خود مدار مایکروویو و اپ امپ ریل تو ریل روی برد ( که بعنوان کمپراتور معمولا از lmv324 استفاده کردن ) با ولتاژ ۲.۵ تا ۶- ۷ ولت میتونن کار کنن .

اون ۴ ولت برای راه اندازی رگولاتور آن برد ماژوله ( یه رگولاتور خطی روی برده تغذیه ورودی رو از ۴ تا ۲۸ ولت رو میگیره تبدیل به ۳.۳ میکنه بعنوان تغذیه اصلی ماژول ، یه خروجی هم از همین تغذیه گرفتن بعضا بعنوان تغذیه بقیه تجهیزات استفاده میکنن ... در هر صورت ولتاژ کاری این ماژولها ۲.۵ تا ۳.۳ ولته ، خروجی ماژولهایی که لینک دادم TTL و ۳.۳ ولته )

کد برنامه ریزی چی روی نت هست ؟! یدونه ماژوله یه خروجی صفر و یک داره ... آبجکت رو که دیتکت میکنه خروجیش به مدت قابل تنظیم ( با یه مقاومت روی برد ست میشه ) برابر ۳.۳ ولت میشه ! بعد از سپری شدن زمان فوق ( از ۲ ثانیه تا چند دقیقه ) اگر آبجکت متحرکی توی دیدش نباشه مجددا خروجیش صفر میشه تا دیتکت کردن آبجکت بعدی و تکرار سیکل فوق.
      فتوسلش هم میشه استفاده کرد که خروجیش فقط وقتی نور محیطی از یه حدی پایینتر بود فعال بشه ( برای کاربرد چراغ اتوماتیک این فتوسل رو گذاشتن موقع روز با دیتکت آبجکتهای متحرک خروجیش فعال نمیشه)
      وقتی شما آشنایی اولیه با نحوه استفاده از سخت افزار آماده نداری و حلال مشکلاتت هم نت هست ! چطور داری برد طراحی میکنی خودش موضوع اصلیه ... یعنی خیلی مهمتر از کل شاخه های برق و الکترونیکه .
      من دیگه صحبتی ندارم !
      و نهایتا ؛
      اینجا ( منظور کلیت این فورومه نه فقط این تاپیک خاص ) همون کودکستانی شده که در کامنت اول گفتم !

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X