اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] فیلم های آموزش XMEGA

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [آموزش] فیلم های آموزش XMEGA

نوشته اصلی توسط طراح
    تاخیر به واسطه کمبود وقت من و در اولویت قرار گرفتن تکمیل آموزش AVR مقدماتی است.
    چناب کیآ‌نژاد گرامی
    تشکر و بارها تشکر از شما و آموزشآ‌های مفیدتون
    1- با توجه به اینکه حضرتعالی قطعا برنامه هدف مندی از ارائه آموزش ها دارید و همچنین پیوستگی مطالب(آنطور که شما تدوین کرده اید) اگر بتوانید سرفصلهایی که در ادامه باید آموزش داده شود را در دسترس قرار دهید با کمک روش مطالعه و آموزشی که شما بنا نهادید مشه برخی دروس آینده رو از پیش به کمک منابع مطالعاتی (دیتاشیت و اپلیکیشن نوت ها) مطالعه کرد و هر زمان ویدوئوهای کلاس شما منتشر شد نکات رو با کلاس های آموزش شما مرور و به قولی ظریف کاری ها رو یادگرفت.
    2- اگر براتون امکان داره در مورد کتابخانه نویسی بیشتر توضیح بدهید و یا از آغاز یک دوره آموزشی به شیوه خودتون حمایت یا اجرا کنید
    بسیار سپاس
    وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

پیشنهاد میکنم در بورد آموزشی رابطاترنت را قرار دهید
      بسیار پر کاربرد و مسئله ساز میباشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EEE-Electron
        اگر بتوانید سرفصلهایی که در ادامه باید آموزش داده شود را در دسترس قرار دهید با کمک روش مطالعه و آموزشی که شما بنا نهادید مشه برخی دروس آینده رو از پیش به کمک منابع مطالعاتی (دیتاشیت و اپلیکیشن نوت ها) مطالعه کرد و هر زمان ویدوئوهای کلاس شما منتشر شد نکات رو با کلاس های آموزش شما مرور و به قولی ظریف کاری ها رو یادگرفت.
        سرفصل کلی برای XMEGA را می توان به شرح زیر بیان کرد که بر حسب شرایط ممکن است بعضی بخش ها جابجا شوند (به دلیل محدودیت ادیتور و جابجا شدن عبارات، هر موضوع در یک سطر نوشته شده است):
        - پورت ها
        - وقفه ها
        - منابع کلاک
        - Event System
        - TC0/1
        - QDEC
        - AWEX
        - HiRes
        - DMA
        - TC2
        - RTC
        - ADC
        - DAC
        - AC
        - SPI
        - USART
        - TWI
        - EEPROM
        - USB
        - EBI
        - SLEEP
        - WDT
        - Crypto engines
        - CRC
        - ...

سرفصل جاری فیلم ها بخش TC0/1 است و این که تا چه مرحله ای از موارد بالا پیش برود، بسته به شرایط دارد. اما علاقه مند هستم که در حد مقدورات در این رابطه وقت بگذارم و آموزش را تا جایی پیش ببرم که امکان کار با بخش های گفته نشده هم از طریق مطالعه اطلاعات این خانواده برای افراد پیگیر میسر باشد. در مورد کتابخانه نویسی هم در فیلم های مختلف تا حدی در این مورد صحبت شده، اما توصیه شما را هم حتما مد نظر قرار می دهم.

نوشته اصلی توسط Rezash86
        پیشنهاد میکنم در بورد آموزشی رابطاترنت را قرار دهید
        بسیار پر کاربرد و مسئله ساز میباشد
        هر چند این موضوع بصورت مستقیم به این تاپیک مربوط نیست. اما به دلیل استفاده از این برد برای نوشتن کدهای فیلم های آموزشی و در پاسخ به سوال شما این توضیح را ارائه می کنم که برای حفظ سازگاری بین سخت افزار برد قدیمی با برد جدید و حفظ ابعاد قبلی برد و طراحی آن بصورت یک رو، اتصال مبدل اترنت بصورت یک برد توسعه میسر است و بصورت مستقیم روی برد قرار داده نشد.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام
          اول باید از زحمات شما تشکر کنم
          واقعا این فیلم ها کمک زیادی به من کردن
          من یه پیشنهاد داشتم مطرح میکنم دیگه شما خودتون ببینید اگر پیوستگی مطالت از بین نمیره اول بخش های پرکاربرد تر رو مطرح کنید
          مثلا
          UART
          ADC
          DAC
          USB
          این موارد استفاد بیشتری به نسبت دیگر قسمت ها دارند
          ممنون
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
            سلام
            اول باید از زحمات شما تشکر کنم
            من یه پیشنهاد داشتم مطرح میکنم دیگه شما خودتون ببینید اگر پیوستگی مطالت از بین نمیره اول بخش های پرکاربرد تر رو مطرح کنید
            مثلا
            UART
            ADC
            DAC
            USB
            برخی از موضوعات به دلیل ارتباط آنها ( مانند AWEX و HiRes و QDEC که مرتبط با تایمر هستند) بهتر است بصورت پشت سر هم گفته شوند. بر همین اساس در پست قبلی سرفصلی را برای موضوعات قابل طرح در آموزش XMEGA مطرح کردم که روال مورد نظر برای آموزش تقریبا به همان ترتیب است. اما مواردی مانند SPI و USART و TWI را می توان با ترتیب متفاوتی توضیح داد و حساسیت خاصی در این مورد وجود ندارد.
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

با سلام و عرض ادب خدمت استاد کی نژاد
              راستش من با فیلمهای آموزش Xmega شما همراه شده ام ...
              با دیدن سرفصلهای آموزشی که گذاشتین طریقه راه اندازی Glcd و کاراکتری رو ندیدم ...
              میشه یه لطفی کنین و بگین این دو تا چطور راه میوفتن؟(با چه کتابخونه ای و با چه دستوراتی)
              با تشکر از زحمات بی دریغتون
              اجرتون با اباعبدالله...
              تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
              علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

راه اندازی LCD و مانند آن جزء سرفصل سخت افزار های XMEGA نیست (به جز سری B که یک نوع کنترلر LCD را بصورت سخت افزاری دارد). راه اندازی انواع LCD یکی از کاربردهای XMEGA محسوب می شود که در جریان آموزش به آن اشاره خواهد شد. ضمنا در در تاپیک زیر نمونه کدهایی برای راه اندازی انواع LCD وجود دارد:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38976.0

دیدگاه

ممنون از راهنمایی هاتون ..
                  ببخشید این نمونه کد هایی که زحمت کشیدین و قرار دادین ، با Atmel studio هست دیگه؟
                  اگه جواب مثبته ، چرا تو این کامپایلر کامپایل نمیشن؟
                  نکته بعدی که از خودتون یادگرفتم ، کتابخونه هاش این فرمی راه نمی افتاد ...
                  میشه راهنماییم کنین تا منم راه بیوفتم ؟
                  ممنون
                  تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
                  علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

دقیقا متوجه نشدم منظور کدام نمونه کد است. اما بسیاری از کدهای موجود ممکن است برای IAR نوشته شده باشند که با تغییرات جزئی در محیط Atmel Studio هم قابل استفاده هستند.

دیدگاه

با سلام
                      چرا فیلم های آموزشی متوقف شده؟
                      حیاط ما به این فیلم ها بستگی داره :cry2: :cry2:

دیدگاه

سلام
                        اقای کی نژاد
                        من در حال مطالعه ویدعو های شما هستم و امروز 7 جلسه رو با دقت خوندم والان میتونم از استدیو برای یه برنامه ساده استفاده کنم وبقول معروف چند تا LEDخاموش و روشن کنم واین برام خیلی مهمه و ازتون سپاسگذارم .چون قبلا با باسکام کار میکردم اطلاع زیادی از کد نداشتم واین برام خیلی مهمه که امروز میتونم مفهوم پورت ها رو بدونم.
                        واقعا ممنون از زحمات اموزشی شما
                        بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

با سلام
                          جناب کی نژآد با اینکه میدونم سرشما خیلی شلوغه و از طرفی به خاطر کم کاری ما انگیزه ای برای ادامه ندارید. اما به دلیل اینکه چند وقتی از آخرین فعالیتهای فیلمی شما می گذرد و در این مدت مطالب مهمی مثل ADC، DAC,DMA,... رو ما خودمون کار کردیم نیاز به نکات وریزه کاری هایی داریم که حضرتعالی بیان میکنید.
                          لطفا ادامه بدید.
                          سپاس
                          وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Warrior Electron
                            مطالب مهمی مثل ADC، DAC,DMA,... رو ما خودمون کار کردیم نیاز به نکات وریزه کاری هایی داریم که حضرتعالی بیان میکنید.
                            از بخش بعدی فیلم ها مبحث DAC شروع می شود.

دیدگاه

مهندس کی نزاد همچنان منتظر آموزش ها هستیم

دیدگاه

ماهمچنان منتظریم
                                اما همین مقدار از آموزش ایشون بسیار راهگشا بوده و میتونه جرقه ای باشه برای حرکت های بعدی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X