اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با کلیه مدارات (دماسنج - رطوبت سنج - تایمر چرخاندن)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با کلیه مدا

نوشته اصلی توسط control.bascom
    مهندس مرسی حسابی افتادی زحمت.
    بعد تو قسمت پروتئوس احتیاج به آینه کردن داره واسه پس سی پی؟؟؟واسه اینکه پرینت کنم رو کاغذ گلاسه؟؟
    ببخشی زیاد سئوال می پرسم یکم تو الکترونیک ضعیفم.
    اشکالی نداره درخدمتم
    بهتره تو انجمن یا نت بگردی یه آموزش گرفتن pcb از پروتیوس بگیری بخونی زیادهم نیست یکی دو صفحه است. میتونم اینجا pdf از pcb رو برات بذارم ولی بهتره خودتم یه تکونی بخوری و یاد بگیری موفق باشید
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با کلیه مدارات (دماسنج - رطوبت سنج - تایمر چرخاندن)

مهندس جان از پی سی پی پرینت گرفتم با استفاده از ابزار toggle board flip آینش کردم.
      بازم ممنون بابت راهنمایهات.
      چندتا پی دی اف در مورد پی سی پی خواندم. :nerd:

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با کلیه مدارات (دماسنج - رطوبت سنج - تایمر چرخاندن)

مهندس جان از پی سی پی پرینت گرفتم با استفاده از ابزار toggle board flip آینش کردم.
        بازم ممنون بابت راهنمایهات.
        چندتا پی دی اف در مورد پی سی پی خواندم. :nerd:
        برای اینکه ببینی pdc که پرینت کردی خوبه یانه تو ARES 7 Professional گزینه output بعد 3d visualization رو بزن نمای زیر فیر رو بین با مال تو یکیه یا نه به همین راحتی

دیدگاه

مهندس خیلی سالاری بازم دمت گرم. :wow: :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین خاوندی
            با اجازه آقا sami
            دوستان در مورد چرخش پرسیده بودن اینم عکسش
            فقط ببخشید که زیاد حرفه ای شده :

یه کم هم سنگین شده.
            با سلام.
            تو این شکل از چه نوع موتوری استفاده شده است؟؟؟
            در نظر شما دوستانی که این دستگاه رو ساختن بهترین موتور واسه دستگاه چه موتوریه؟
            حداقل سرعت موتور برف پاک کن چقدره تقریبا؟؟
            تو دستگاه های صنعتی از موتور های 220 گیربکسی استفاده میکنن،که به کار ما نمیان.ولی دور موتور باید خیلی کم باشه تا چرخش به نرمی انجام بشه.
            با تشکر

دیدگاه

در نظر دوستان این طرح واسه سیستم تهویه و گردش هوا مناسبه؟
              فن روی المنت به وسیله مدار کنترل رطوبت کنترل میشه،در نظر شما میتونه رطوبت رو افزایش بده؟
              یا یه المنت دیگه هم داخل ظرف آب بزارم؟؟
              فن بالایی و المنت روی ظرف هم به مدار کنترل دما.

دیدگاه

با سلام.
                تو این شکل از چه نوع موتوری استفاده شده است؟؟؟
                در نظر شما دوستانی که این دستگاه رو ساختن بهترین موتور واسه دستگاه چه موتوریه؟
                حداقل سرعت موتور برف پاک کن چقدره تقریبا؟؟
                تو دستگاه های صنعتی از موتور های 220 گربکسی استفاده میکنن،که به کار ما نمیان.ولی دور موتور باید خیلی کم باشه تا چرخش به نرمی انجام بشه.
                با تشکر
                اگر شد بگید چه نوع موتوری استفاده کردید :smile:. انصافا دیگه منم پول ندارم آزمون و خطا کنم. :cry2:
                ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

چرا نمیشه از موتور های 220 گربکسی استفاده کرد؟ هم قیمت و هم قدرت مناسبی دارن.
                  این هم یه نمونش.
                  http://iran-micro.com/-c-286_268.html

دیدگاه

چون مداری که داریم روش کار میکنیم موتور رو چپ گرد راست گرد میکنه موتور AC رو چطور میخوای چپ گرد راست گرد کنی؟؟
                    یه موتور تو سایت زیر گیر آوردم در نظرم خوب باشه فقط نمیدانم دو تا رک تخم مرغ رو تحمل میکنه؟
                    موتور گیربکس 12 ولت 4.8 دور بوهلر

http://roboeq.ir/#/products/category/2/

دیدگاه

چون مداری که داریم روش کار میکنیم موتور رو چپ گرد راست گرد میکنه موتور AC رو چطور میخوای چپ گرد راست گرد کنی؟؟
                      راست میگن. موتورهای ac رو نمیشه راحت چپگرد راستگرد کرد. راستی بهتر نیست به جای رله از ترایاک استفاده کرد؟؟؟؟
                      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با کلیه مدا

دوستان عزیز در مداری که من گذاشته بودم میتونید تغذیه 12 مثبت و منفی که توسط رله ها به موتور میره رو قطع کنید و جاشونو به 220ac وصلش بکنید تمومه کار میکنه به شرطی که خود موتور با تعویض فاز و نول توانایی چپ گرد راست گرد کردن داشته باشه به همین راحتی :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                          دوستان عزیز در مداری که من گذاشته بودم میتونید تغذیه 12 مثبت و منفی که توسط رله ها به موتور میره رو قطع کنید و جاشونو به 220ac وصلش بکنید تمومه کار میکنه به شرطی که خود موتور با تعویض فاز و نول توانایی چپ گرد راست گرد کردن داشته باشه به همین راحتی :icon_razz:
                          موتور های دستگاهای جوجه کشی قابلیت چپ گرد راست گرد دارن
                          یه پایه مشترکه و دو پایه غیر مشترک.یکی از سیم ها مثلا فاز یا نول رو میدن پایه مشترک اون یکی سیمو به هر کدام از پایه ها وصل کنیم موتور در اون جهت میچرخه.
                          یعنی میشه مدارو با یه رله هم راه انداخت.
                          تو طرح های صنعتی موتور رو دیگه چپ گرد راست گرد نمیکنن.موتور با زدن دور کامل عمل بالا و پایین بردن رک ها رو انجام میده.
                          فقط یه وقفه یک ساعتی بین هر نیم دور چرخش احتیاج داره.

دیدگاه

با سلام خدمت مهندس sami222
                            در نظرت مدار آخری که طراحی کردی رو (مدار دماسنج همراه چرخش)اول رو برد برد آزمایش کنم یا برم سراغ پی سی پی از اول؟؟؟
                            واسه موتور یه موتور dc پیدا کردم که خیلی مناسبه (موتور گیربکس 12 ولت 1.5 دور بوهلر )در نظرت جواب گو هست؟؟
                            بعدش خواستم به جای پتانسیومتر از مولتی ترن استفاده کنم رو پی س پی اندازه پایه ها مطابقت داره در نظرت؟؟
                            ببخشی زیاد سوال میپرسم مهندس Sami222

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با کلیه مدا

نوشته اصلی توسط sami222
                              سلام خسته نباشی مهندس sami222: مهندس جان من خواستم مدار رطوبت سنجتو به این مدار اخریه اضافه کنم که همش تو یه میکرو جمع بشه/اما به چندتا مشکل برخوردم:اولا تو سورس برنامه رطوبت سنج که نگاه کردم پایه خروجی 555 که به pd.5 رفته چرا تو برنامه pd.5 بعنوان ورودی کانفیگ نشده، وقتی تو پروتئوس خروجی 555 را بهpc.5 وصل میکنم فرکانس عوض میشه و رطوبتو یه چیز دیگه نشون میده/ همچنین موفق نشدم برنامه رطوبت سنجو در ادامه برنامه مدار چرخنده و دماسنج اضافه کنم /ایا کلاکی که 555 تولید میکنه باعث برهم زدن سیستم چرخنده و دماسنج میشه؟ اگه لطف کنی بگی چجوری این برنامه رطوبتو با برنامه جدیدت مچ کنم ممنون میشم/ مرسی از زحماتت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با کل&#174

نوشته اصلی توسط amiraxa
                                سلام خسته نباشی مهندس sami222: مهندس جان من خواستم مدار رطوبت سنجتو به این مدار اخریه اضافه کنم که همش تو یه میکرو جمع بشه/اما به چندتا مشکل برخوردم:اولا تو سورس برنامه رطوبت سنج که نگاه کردم پایه خروجی 555 که به pd.5 رفته چرا تو برنامه pd.5 بعنوان ورودی کانفیگ نشده، وقتی تو پروتئوس خروجی 555 را بهpc.5 وصل میکنم فرکانس عوض میشه و رطوبتو یه چیز دیگه نشون میده/ همچنین موفق نشدم برنامه رطوبت سنجو در ادامه برنامه مدار چرخنده و دماسنج اضافه کنم /ایا کلاکی که 555 تولید میکنه باعث برهم زدن سیستم چرخنده و دماسنج میشه؟ اگه لطف کنی بگی چجوری این برنامه رطوبتو با برنامه جدیدت مچ کنم ممنون میشم/ مرسی از زحماتت
                                راستش یه بار که عجله داشتم و خواستم این مدار وباهم ترکیب کنم نشد! ولی چون میکرو رطوبت سنج نقش فرکانس متر ور داره و ما از یه طرف یه دماسنج 1Wr هم بهش وصل کریدم و یه دقیقه شمارهم برای چرخش و چندتا adc هم برای گرفتن زمان و... تکنیک برنامه نویسی اینجا معلوم میشه چون درکارایی میکرو برای همچین پروژه ساده ای شکی نیست ولی باید بتونی از این امکانات استفاده کنی که خودم بشخصه نیومدم تست کنم ببینم میتونم یان نه ولی شما باید برای انجام این کار فرکانس میکرو رو بالا ببر و بعد تغییرات رو اعمال کن، دوست داشتی از mega16 or 32 استفاده کن تا پین دم دستت داشته باشی و درکل به پروتیوس هم تو این زمینه زیاد دقت نکن مدارو رو بصورت سخت افزاری ببند بعدش میمونه تغییرات برنامه که با یه پروگرم کردن ساده میتونی نتیجشو ببینی. در مورد بسکام که موقع ترکیب کردن برنامه زیاد باگ داشت و اعصابم رو داغون کرد از ورژن آخر بسکام استفاده کن. موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X