اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

! Bascom ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ! Bascom ARM

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
    ولی بسکام هم خوبی های خودشوداره ها مثلا کاربا uart ، I2c، ... خیلی راحت تره. حالا یک سوال مهم که هیچ جا گیر نیاوردم و فکر نکنم ارزش تاپیک زدن داشته باشه: چه جوری میشه تو IAR یه LCD کاراکتری را به صورت 4سیمه راه انداخت؟ تو کتاب 8سیمه راه انداخته.
    در مورد تابع هایی که در داخل بسکام برای کار با این پروتکل ها می باشد را شما به راحتی می توانید در c برای خود و با توجه به نیازتان تابع هایی را برای راه اندازی آنها درست کنید و از آنها استفاده کنید. اول شما با رجیسترها کار می کنید ریزه کاری ها را یاد میگیرید و از تمامی امکانات آن پروتکل مطلع می شود و با توجه به نیاز خود آن تابع را می نویسید و بعد از آن می توانید از تابع های خود در پروژه هایتان استفاده کنید.
    برای lcd هم همینطور هست اون هدر فایل lcd که داخل کتاب هست برای IAR نیست و خودشون آنرا نوشتن با توجه به رجیسترهای PIO می باشد. که سعی شده با تابع های کدویژن یکی باشد. شما برای 4 سیمه هم اگه نحوه کار آنرا بلد باشید می توانید این هدرها را تغییر دهید و 4 سیمش کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
      ولی بسکام هم خوبی های خودشوداره ها مثلا کاربا uart ، I2c، ... خیلی راحت تره. حالا یک سوال مهم که هیچ جا گیر نیاوردم و فکر نکنم ارزش تاپیک زدن داشته باشه: چه جوری میشه تو IAR یه LCD کاراکتری را به صورت 4سیمه راه انداخت؟ تو کتاب 8سیمه راه انداخته.
      این روشی بود که خود کدویژن برای کار با LCD طراحی کرده بود. اما خوب از اونجائیکه امکانات ARM گسترده تر از این حرفهاست، و ضمناً حرفه ای تر هم هست سعی شده چیزی به شکل codewizard درش تعبیه نشه. اما خوب خیلی از این کارها رو قبلاً انجام دادن و می تونید کتابخونه هاش رو از اینترنت بگیرید. مثلاً توی این کتاب یه کتابخونه با 8 سیم درست کردن که همون جور که جناب حامدAT91 عرض کردن هدفشون این بوده که شبیه به توابع کدویژن در بیارن. اما اگه بتونید از داخل تابع سر در بیارید و روش 4 سیمه رو یاد بگیرید دیگه نوشتنش 3 سوته!

نوشته اصلی توسط حامد AT91
      بدون جسارت به بسکام دوستان خداییش در مورد ARM بیخیال این بسکام شوید و با C کار کنید تا از تمامی امکانات ARM استفاده کنید چون RTOS،GUI،... همگی به زبان C می باشد. :biggrin:
      انصافاً توی این مورد حرف آقا حامد حقیقته محضه. دوستان این مساله خیلی مهمه که بدونید توی دنیای امروز واقعاً زبان پیشرو c هست. البته اگه یه اطلاعات اولیه ای از این زبان ها کسب کنید می فهمید که واقعاً قدرت عملی که c در اختیار شما میذاره خیلی فراتر از اختیاراتیه که basic میذاره. c یه زبان سطح متوسط هست که با اون راحت می تونید مستقیم به حافظه و رم دسترسی پیدا کنید. تفاوت سرعت کدی که درش از اشاره گر استفاده شده با یه کد ساده واقعاً چشم گیره.

در ضمن خدایی توی AVR کار کردن با USART و I2C واقعاً با استفاده از codewizard خیلی سادست.
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

بچه ها باورتون میشه همه فکر کردن این کامپایلر هم درست شده با کله ریختن اینجا
        خوبه والا :mrgreen:
        150 بازدید :eek:
        میگم کتاب خوبی مثل کتاب اقای یک نفر برای اموزش زبان سی دارین ؟ :cry:
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
          میگم کتاب خوبی مثل کتاب اقای یک نفر برای اموزش زبان سی دارین ؟ :cry:
          حامد جان خیلی نیازی نیست c رو کامل یاد بگیری. توی همین کتابای میکروها (منظورم کتاب ره افروز هست برای AVR :rolleyes زبون رو به اندازه ای که کافی باشه آموزش داده. اما خوب اگه بخوای کارت منظم باشه و برنامه تر و تمیز بنویسی پیشنهادم اینه که کتابای c رو هم بخونی. اما مقدماتش رو دیگه از اونا نخون. خیلی طول میکشه. منم واقعیت، c رو با همون کتاب معروف جعفرنژاد قمی یاد گرفتم :mrgreen:
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

آقا من تازه دارم میفهمم این زبون C چیه ؟ :redface:
            یه سوال ؟؟؟
            تو IAR اون قسمت زبان چرا توکتاب ++C رو انتخاب کرده؟ با C فرق داره؟
            ممنون آقا حامد AT91 واقعا ممنون!!! :redface: :redface: :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ATI RADEON
              یه سوال ؟؟؟
              آره. ++C پیشرفته تر از C هست. توش امکانات شی گرایی و یه سری موارد دیگه اضافه شده که خوبه ازشون استفاده کنی.

دیدگاه

یه سوال ؟؟؟
                آره داخل کتاب C++ را انتخاب کرده که همانطور که آقای حامد پور آزاد گفتن پیشرفته تر است و امکانات بیشتری دارد. برای برنامه های اولیه شما فرقی نداره C یا C++ را انتخاب کنید. با هر دوی آنها می توانید برنامه خود را بنویسید شما اگر C را یادبگیرید کارتون راه می افته و بعدا برای کارهای سنگین تر می توانید از امکانات C++ استفاده کنید.

دیدگاه

واقعا ممنونم متشکرم از راهنماییتون :wow:
                  ببخشید آقا حامد این کلمه Void به چه معنی هست مثلا : }(Void wait (void
                  بدرد چه کارایی می خوره؟ L-)
                  این آکولادی که اومده مال چه کاریه
                  بازم ممنونم
                  راستی ببخشید یه موقع من مزاحمتون نباشم؟ :sad:

دیدگاه

بازم ممنونم
                    void یعنی مقداری نداره که باهاش کار کنیم و مقداری را هم بر نمی گردونه، نوشتنش واجبه تا کامپایلر همین موضوع رو بفهمه که قرار نیست چیزی به عنوان خروجی برگرده.
                    راستی همون دستورات C++ که مثلا تو کتاب هربرت شیلد نوشته اینجا هم جواب میده؟
                    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

بازم ممنونم
                      اینا دیگه برای تعریف تابع هست. بهتره اینجوری سوال نپرسید تا زیادی پیچ تو پیچ نشه. برید یه مقدار از این کتابای برنامه نویسی بخونید حله

دیدگاه

بازم ممنونم
                        سلام
                        ساختار توابع در زبان c به صورت زیر می باشد.

که نوع متغییر هایی که می توانیم تعریف کنیم به صورت زیر است:
                        char تعداد بیت 8
                        short تعداد بیت 16
                        int تعداد بیت 32
                        float تعداد بیت 32 (اعشاری)
                        اگر نوع خروجی تابع void باشد یعنی این تابع هیچ مقداری را برنمی گرداند. و اگر ورودی های تابع هم void باشد یعنی این تابع هیچ متغییر (مقداری) را به عنوان ورودی نمی پذیرد. به طور مثال تابع زیر نه ورودی دارد نه خروجی. در ضمن توابعی که در زبان c می نویسیم می تواند چندین ورودی داشته باشد اما فقط یک خروجی دارد.

برای استفاده از توابع در زبان c دو حالت دارد:
                        1-آنها را قبل از تابع main بنویسیم که دیگر نیازی نیست آنرا در ابتدای برنامه تعریف کنید.

2- آنها را بعد از تابع main بنویسیم که باید آنرا در ابتدای برنامه تعریف کنید.

برای ارسال خروجی از تابع از دستور return استفاده می کنیم. توجه داشته باشید که خط های برنامه تابع بعد از دستور return هرگز اجرا نمی شود. و این دستور باعث می شود که مقدار خروجی را برگرداند و به تابعی که این تابع را فراخوانی کرده است برگردد.
                        در مثال زیر دو عدد a,b که 8 بیتی می باشد ورودی های تابع است و خروجی تابع مجموع آنها 16 بیتی می باشد.

برای یادگیری ابتدایی زبان c فصل های 1و2و3 کتاب جعفرنژادقمی را اگر مطالعه کنید خوب می باشد.

دیدگاه

اینا دیگه برای تعریف تابع هست. بهتره اینجوری سوال نپرسید تا زیادی پیچ تو پیچ نشه. برید یه مقدار از این کتابای برنامه نویسی بخونید حله
                          ببخشید آقا حامد پور آزاد خیلی بد پرسیدم ؟ :cry:
                          چیکار کنم سواد ندارم دیگه ؟ :cry:
                          خلاصه به بزرگی خودتون ببخشید :cry2:

دیدگاه

آقا حامد AT91 تشکر فراوان
                            من از گفته های پر ارزش شما خیلی خیلی سود بردم
                            خیلی خیلی ممنونم
                            با تشکر از پاسخهای شما
                            Alice

دیدگاه

ببخشید آقا حامد پور آزاد خیلی بد پرسیدم ؟ :cry:
                              چیکار کنم سواد ندارم دیگه ؟ :cry:
                              خلاصه به بزرگی خودتون ببخشید :cry2:
                              نه دوست عزیز، من اصلاً قصدم ناراحت کردن یا خدایی نکرده توهین کردن نبود. دلیل اینکه این رو گفتم این بود که دیده بودم وقتی یه سری از بچه ها میان یهو سوالهایی این جوری می پرسن، نتیجش فقط میشه سردرگمی و اصطلاحاً قر و قاطی (یا غر و قاطی! :mrgreen شدن همه چی. وگرنه هر سوالی داشته باشی من با اجازه بزرگان این انجمن اگه بلد باشم در خدمتم!

دیدگاه

مرسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X