اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

! Bascom ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

! Bascom ARM

سلام ببخشید مزاحم میشم آیا کامپایلر بسکام هم برای میکروهای ARM نرم افزاری می زاره که من منتظرش باشم یا نه oo: اگه نمیزاره من بیخودی منتظرش نباشم و برم بشینم C یاد بگیرم اگه این کارو بکنم به نظر شما بهتره oo: آخه C ?

پاسخ : ! Bascom ARM

C اصلا ترس نداره و اصلا سخت هم نیست، یاد گرفتنش آسونه کلا اینیکه میگن بیسیک سادست تقریبا دروغه اگه اول می رفتی C یاد میگرفتی شاید الان می گفتی بیسیک :cry: ولی نترس. C تو میکروها خیلی کدش بهینه تر از بیسیکه!! دستت هم توش از بیسیک بیشتر بازه.
    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

اسمبل از همش راحتره :eek:

بزار یه چیز بگم اگه می خوای حرفه ای کار کنی برو C

بیسیک واسه اونهایی که اصلا از دیجیتال سر در نمیارن خوبه ضررهای بیسیک را بعدا می فهمی
      يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون که راهنماییم کردید نزدیک بود قاطی باقالیا بشم
        خب من رفتم سراق C البته من قبلا یه نگاه اجمالی به C کرده بودم و الان هم زمینه اش رو دارم که یاد بگیرم امروز صبح رفته بودم انقلاب و یه هفت هشت جلد کتاب درباره ARM و زبان C خریدم امید وارم که به راحتی Basic یاد بگیرم میدونی چرا؟ چون من تو یه ساعت بیسک و یاد گرفتم
        ببخشید من اگه تو برنامه نویسی با C اینجا مزاحمتون بشم اِیبی نداره؟ منو کمک می کنید ؟ (اندازه ستاره ها ممنون میشم :agree
        یه سوال دیگه زبون C و میکروهای ARM توانایی هایی مثل راه اندازی GLCD با اندازه 240x128 رو داره ؟ :redface:
        باتشکر فراوان فراوان :nice:

دیدگاه

سلام
          به نظر بنده اصلا باید ARM را با زبان C یاد گرفت که بشود از همه امکانات آن استفاده کرد. مثلا یک خورده که راه بی افتید تو برنامه نویسی ARM می توانید از RTOS ها استفاده کنید این RTOS ها به زبان C می باشد. در مورد راه اندازی GLCD از اون کتاب هایی که گرفتید اگه کتاب انتشارات نص برای ARM رو هم گرفته باشید روی جلد آن عکس بردی که هست می بینید که GLCD 64*128 را راه اندازی کرده و فایل های آن هم داخل CD هست پس با یک سری تغییرات می توانید 128*240 را هم راه اندازی کنید.

دیدگاه

اگه شیراز بودین می تونستین تو کلاس های غیر حرفه ای و غیر تخصصی من شرکت کنید. هیچ مدرک به درد بخوری هم بهتون نمی دادم. هر چیزی رو که طراحی می کردین پر از اشکل می بود و زود غاط می زد.همیشه به بقیه وابسطه بودین و برای هر چیزی باید از 10000 نفر سوال می کردید. در ضمن من کلاس ها رو هم گارانتی نمی کنم! ریسک شرکت کردن تو کلاس ها هم به عهده خودتون هست!

دیدگاه

چندتا جواب که ربطی به سوال نداشت
              اره دوست عزیز در دست تهیه است ولی کی بیاد بیرون خدا میدونه
              ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                mcs electronic داره روش کار می کنه زیادم اومدنش دور نیست :biggrin:

ولی دیگه c بهتره شما با c شروع کن بچه ها خیلی کمک می دن مخصوصا آقای مهندس حامد at91

که واقعا کل کتاب کف دستشونه :agree:

دیدگاه

سلام

یه سوال داشتم در مورد رجیستر ها .. گفتم شاید اینجا بشه پرسید

برای تنظیم رجیستر ها چرا دو تا رجیستر برای فعال کردن خروجی و غیر فعال کردنش وجود داره .. خب وقتی یه بیت رو یک میکنی برای غیر فعال کردنش میشه صفرش کرد دیگه .. چرا یه رجیستر دیگه باید فرمان بدیم که پایه رو از خروجی خارج کن

؟؟

خب این کار ها رو میکنید . مردم بسکام رو میزارن روی سرشون حلوا حلوا میکنن.. خداییش طلاست این بسکام در سرعت نوشتن برنامه .. سادگی و دقت اجرا

کاش تمام میکروهای آرم اتمل رو هم پوشش بده ..

دیدگاه

سلام
                    به نظر بنده اصلا باید ARM را با زبان C یاد گرفت که بشود از همه امکانات آن استفاده کرد. مثلا یک خورده که راه بی افتید تو برنامه نویسی ARM می توانید از RTOS ها استفاده کنید این RTOS ها به زبان C می باشد. در مورد راه اندازی GLCD از اون کتاب هایی که گرفتید اگه کتاب انتشارات نص برای ARM رو هم گرفته باشید روی جلد آن عکس بردی که هست می بینید که GLCD 64*128 را راه اندازی کرده و فایل های آن هم داخل CD هست پس با یک سری تغییرات می توانید 128*240 را هم راه اندازی کنید.
                    سلام آقا حامد ممنون از راهنماییتون
                    آره آره اون کتاب میکرو سری AT91 انتشارات نص رو خریدم اتفاقا این چند روز دارم میخونمش
                    حالا چنتا سوال دارم :
                    شما بین کامپایلرها کدومو توصیه میکنید و چرا ؟ نظر خودم رو IAR هستش (فکر میکنم بهتر از Keil باشه. درسته؟)
                    بهتره من با کدوم آی سی شروع کنم کدوم سختتره؟ (Philips یا ATMEL )
                    ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ATI RADEON
                      آره آره اون کتاب میکرو سری AT91 انتشارات نص رو خریدم اتفاقا این چند روز دارم میخونمش
                      حالا چنتا سوال دارم :
                      شما بین کامپایلرها کدومو توصیه میکنید و چرا ؟ نظر خودم رو IAR هستش (فکر میکنم بهتر از Keil باشه. درسته؟)
                      شما بهتره بر اساس همین کتاب جلو برید. این کتاب با میکرو AT91SAM7S64 کار می کنه که از محصولات اتمله. و کامپایلری که توی خود کتاب هم هست IAR هست. با همین کتاب جلو برید خیلی خوبه.
                      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

دوستان این کامپایلر بیسیک برای آرم هست

https://hbbrbasic.com/store/hbbr-basic-v2500-premium

کسی اگر دانلود کرد یا لینکی کامل ازش پیدا کرد خبر بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ATI RADEON
                          حالا چنتا سوال دارم :
                          سلام
                          من به شخصه IAR را توصیه می کنم انگار حرفه ای تر هست. نحوه کار با این کامپایلر هم در فصل 5 کتاب به طور کامل توضیح داده است.
                          اون کتاب برای اتمل هست و مثال هم به اندازه کافی دارد به نظرم با اتمل کار کنید بهتر هست. منم فقط با اتمل کار کردم و می توانم تو این زمینه بهتون راهنمایی کنم :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alishekarriz
                            سلام

یه سوال داشتم در مورد رجیستر ها .. گفتم شاید اینجا بشه پرسید

برای تنظیم رجیستر ها چرا دو تا رجیستر برای فعال کردن خروجی و غیر فعال کردنش وجود داره .. خب وقتی یه بیت رو یک میکنی برای غیر فعال کردنش میشه صفرش کرد دیگه .. چرا یه رجیستر دیگه باید فرمان بدیم که پایه رو از خروجی خارج کن

؟؟

خب این کار ها رو میکنید . مردم بسکام رو میزارن روی سرشون حلوا حلوا میکنن.. خداییش طلاست این بسکام در سرعت نوشتن برنامه .. سادگی و دقت اجرا

کاش تمام میکروهای آرم اتمل رو هم پوشش بده ..
                            سلام
                            دوست عزیز زود قضاوت نکن. همین امکان خیلی خوب است و سرعت کار را سریعتر می کند چون پورت های میکروکنترلر 32 بیتی می باشد. مثلا اگه قرار باشه به روش شما عمل شود فرض کنید می خواهیم مقدار پین 28 را یک کنیم بدون آنکه بقیه پین ها تغییر کند. حالا به روش شما باید اول بیایم مقدار 32 بیت پورت را بخوانیم بعد آنرا با مقدار 0x10000000 این or کنیم و بعد آنرا در رجیستر بریزیم که حداقل 3 خط برنامه می شود اما به این روش فقط با یک خط برنامه این عمل انجام می شود. اما اتمل به فکر این کار هم بوده و رجیستر PIO_ODSR را برای این منظور گذاشته و هر مقداری که در آن بریزید یعنی صفر و یک بودن مهم است، را در خروجی قرار می دهد البته قبلش هم باید بیت هایی که می خواهید با این رجیستر مقداردهی کنید را توسط رجیستر PIO_OWER مشخص نمایید.

نوشته اصلی توسط alishekarriz
                            دوستان این کامپایلر بیسیک برای آرم هست

https://hbbrbasic.com/store/hbbr-basic-v2500-premium

کسی اگر دانلود کرد یا لینکی کامل ازش پیدا کرد خبر بده

بدون جسارت به بسکام دوستان خداییش در مورد ARM بیخیال این بسکام شوید و با C کار کنید تا از تمامی امکانات ARM استفاده کنید چون RTOS،GUI،... همگی به زبان C می باشد. :biggrin:

دیدگاه

ولی بسکام هم خوبی های خودشوداره ها مثلا کاربا uart ، I2c، ... خیلی راحت تره. حالا یک سوال مهم که هیچ جا گیر نیاوردم و فکر نکنم ارزش تاپیک زدن داشته باشه: چه جوری میشه تو IAR یه LCD کاراکتری را به صورت 4سیمه راه انداخت؟ تو کتاب 8سیمه راه انداخته.
                              ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X