اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت برد arm9 با چیپ At91sam9260

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت برد arm9 با چیپ At91sam9260

نوشته اصلی توسط جهرمی
    سوالی راجع به BGA ها هم دارم که این چیپ 9263 ARM پایه های بلندی هم داره (مثل CPU ها) یا فقط از توپ قلع هستش
    میخواهید خودتون برد چند لایه بسازید؟ :eek:
    نوشته اصلی توسط پژوهان
    پکیج BGA رو نمیشه روی برد 2 لایه زد! باید حتما چند لایه باشه و البته پکیج CPU فرق داره و اون هم فقط بخاطر قابلیت انتخاب دادن بهشه وگرنه این CPU ها باید روی سوکت هایی سوار بشند که خود اون سوکت ها BGA هستند.
    یه بار تو سایت های خارجی مبدل BGA به QFP دیدم :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
      میخواهید خودتون برد چند لایه بسازید؟ :eek:یه بار تو سایت های خارجی مبدل BGA به QFP دیدم :eek:
      اگر 9260ها پایه داشته باشه یا حداقل روی سوکتی سوار بشه که دارای پایه هستش اونقت یک برد 2 لایه کافیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جهرمی
        اگر 9260ها پایه داشته باشه یا حداقل روی سوکتی سوار بشه که دارای پایه هستش اونقت یک برد 2 لایه کافیه
        یه برد مربع با چهار تا پین هدر در طرفین مشکل رو میتونه هم از نظر قیمت و هم از نطر پیچیدگی حل کنه.
        من اینکارو قبلا برای arm های سری 7 انجام دارم خیلی کار رو تو برد اصلی راحت میکنه و مخصوصا قیمت تمام شده نزولی میاد پایین. اگه لطف کنین برای 9260 یکی درست کنین مشکل خیلی ها رو حل میکنین.
        با تشکر
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

اینم قابل توجه دوستانی که میگن روی AT91SAM9260 نمیشه ال-سی-دی نصب کرد :

البته مشکل نداشتن کنترلر ال-سی-دی برای این میکرو هنوز پابرجاست ولی توی این برد من نمی دونم چیکار کرده . دوتا بافرگذاشته ولی کنترلشو نمی دونم :question:
          شماتیک مدارو تو سایتش گذاشته .

من فکر کنم این برد با USB Flash Memory بوت شده . اگه عکس های دیگرو نگاه کنید ، خود USB Flash Memory هم تو عکس هست .
          یه سری به http://www.bipom.com/products/us/2900044.html بزنید . شما هم که میگین می خوایم تجربه کسب کنیم بهتره قبل از شروع کار قشنگ اینترنتو بگردین که مثل من کار دوهفته ای رو دو ماهه انجام ندین . در مورد BGA Package هم من که تا حالا جایی ندیدم روی برد دو رو زده باشن . اگه کسی دیده بگه ما هم ببینیم .
          فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AlirezaT
            در مورد BGA Package هم من که تا حالا جایی ندیدم روی برد دو رو زده باشن . اگه کسی دیده بگه ما هم ببینیم .
            فکر کنم منظور ایشون برد اصلی هست نه هدری که آی سی روی اون قرار میگیره!
            It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

با سلام به همگی
              به نظر من پرونده at91sam9260 رو به خاطر نداشتن lcd driver ببندید بهتره این بورد bipom هم احتمالا driver رو روی بورد گذاشته که معلوم نیست ایا سیستم عامل میتونه بشناسه یا نه من که فکر نمی کنم چون به هر پایه ای میتونه وصل بشه
              نظر دوستان روی lpc2478 چیه؟
              1.درایور tft lcd داره
              2.هم مدل bga داره هم غیر (bga (sot459
              3.uclinux هم ساپورتش می کنه
              از پس گرافیک 3 بعدی در حد همون lcd بر می یاد
              http://www.youtube.com/watch?v=Rfc4j...eature=related

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                یه برد مربع با چهار تا پین هدر در طرفین مشکل رو میتونه هم از نظر قیمت و هم از نطر پیچیدگی حل کنه.
                من اینکارو قبلا برای arm های سری 7 انجام دارم خیلی کار رو تو برد اصلی راحت میکنه و مخصوصا قیمت تمام شده نزولی میاد پایین. اگه لطف کنین برای 9260 یکی درست کنین مشکل خیلی ها رو حل میکنین.
                با تشکر
                حرف جالبی زدید
                ببینید این کار میشه که اگر پین هدر با سایز ریز و متناسب با 9263 باشه براحتی چیپ را روی تعدادی هدر که به شکل مربع در مربع واقع هست لحیم کنیم بعدش روی یک فیبر 2 رو که دارای خطوطی منتهی به هدرهای بزرگتر هست سوار کنیم تا کمی فاصله بیشتری مابین پایه ها ایجاد بشه

راه دومی هم هست که چندان استاندارد نیست
                بیاییم چیپ رو روی یک تکه بردی که در وسط فیبر محفظه ای به مساحت مربع سایز چیپ ما برش خورده محکم کنیم بعد توسط سیم های مسی روکش دار نازک (در چوک مهتابی سوخته موجوده) به برد متصله لحیم کنیم

دیدگاه

اون برد هایی که گفتم یه چیز کوچیکه که IC روی اون قرار میگیره و بعد میتونید از خروجیش راحت استفاده کنید

دیدگاه

سوالی داشتم
                    نوشته اصلی توسط AlirezaT
                    اینم قابل توجه دوستانی که میگن روی AT91SAM9260 نمیشه ال-سی-دی نصب کرد :

البته مشکل نداشتن کنترلر ال-سی-دی برای این میکرو هنوز پابرجاست ولی توی این برد من نمی دونم چیکار کرده . دوتا بافرگذاشته ولی کنترلشو نمی دونم :question:
                    شماتیک مدارو تو سایتش گذاشته .

من فکر کنم این برد با USB Flash Memory بوت شده . اگه عکس های دیگرو نگاه کنید ، خود USB Flash Memory هم تو عکس هست .
                    یه سری به http://www.bipom.com/products/us/2900044.html بزنید . شما هم که میگین می خوایم تجربه کسب کنیم بهتره قبل از شروع کار قشنگ اینترنتو بگردین که مثل من کار دوهفته ای رو دو ماهه انجام ندین . در مورد BGA Package هم من که تا حالا جایی ندیدم روی برد دو رو زده باشن . اگه کسی دیده بگه ما هم ببینیم .
                    اینکه از LCD بدون اینترفیس استفاده میکنید سرعت رو پایین نمیاره؟

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان :
                      آقا ما آخرش نفهمیدیم این بردی که pcb شو گذاشتین خوبه یا بد؟ oo:
                      جواب میده یا نه ؟ oo:
                      بسازیمش یا نه؟ oo:
                      اگه خوبه پس چرا میخواین یکی دیگه طراحی کنین؟ oo:
                      در ضمن اگه schmatic شو هم بذارین (البته اگه خوبه)ممنون میشم :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kazem67sh
                        با سلام خدمت دوستان :
                        آقا ما آخرش نفهمیدیم این بردی که pcb شو گذاشتین خوبه یا بد؟ oo:
                        جواب میده یا نه ؟ oo:
                        بسازیمش یا نه؟ oo:
                        اگه خوبه پس چرا میخواین یکی دیگه طراحی کنین؟ oo:
                        در ضمن اگه schmatic شو هم بذارین (البته اگه خوبه)ممنون میشم :nerd:
                        سلام دوست عزیز
                        اینکه خوبه یا نه بستگی به کارایی و چیزی که از آن انتظار دارید هستش
                        آقای AlirezaT تجربه ساخت و کار با این برد رو دارن تا حدی هم با اون کار بوت رو انجام دادن
                        اگر هدفت از ساخت فقط برای یادگیری کارایی چیپه هزینه ساخت تقریبا با نوع چینی و کامل ان برابره
                        من دنبال راهی برای BGA ها هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X