اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7X (سری X)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نحوه استفاده از اینتراپت خارجی

نوشته اصلی توسط mahz
    کسی یک مثال از نحوه استفاده از اینتراپت داره؟
    فایل text هست:
    اینتراپت خارجی روی PA15
    نمونه مقدار دهی اولیه برای راه اندازی اینتراپت و نحوه نوشتن source vector رو توش گذاشتم.
    دقت کنین که روال source vector باید بیرون main باشه.
    http://up98.org/upload/server1/02/i/...d2f3ldpqep.txt
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

دیدگاه

پاسخ : برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7X (سری X)

با سلام
      دوستان احتمالا این پکیج اتمل رو دید ، خوب من دیدم اینجا فقط برنامه ها برای کامپایلر keil ارائه شدن گفتم لینک این پکیج اتمل رو هم اینجا بزارم تا اونایی که با IAR کار میکنن هم استفاده ببرن ، البته این پکیج برای سه کامپایلر IAR , KEIL , GCC نوشته شدن :
      http://www.atmel.com/tools/AT91SAMSOFTWAREPACKAGE.aspx

تو این پکیج برای تمام پریفرال ها میکرو کتابخونه نوشته شده ، به همراه یکسری دمو برای راه اندازی هر کدوم از پریفرال های میکرو ، این دمو ها برای بورد AT91SAM7X-EK اتمل طراحی شدن اما میشه با تغییر تنظیمات اون تو هدر board.h اون رو برای بورد خودمون تنظیم کنیم .

اولین دموش getting-started-project-at91sam7x-ek هست ، تو این دمو از طریق وقفه تایمر/کانتر0 LED متصل به پایه PB20 هر 250 میلی ثانیه خاموش و روشن میشه و LED متصل به پایه PB19 توسط یه تاخیر که بواسطه PIT (وقفه اش) انجام میشه هر 500 میلی ثانیه خاموش وروشن میشه (این تابع تاخیری که اینجا استفاده شده ایده خیلی خوبی هست برای اعمال تاخیر های دقیق) و در ابتدای اینکه برنامه ران میشه از طریق پورت دیباگ اطلاعات پورژه از طریق پایه DTXD میکرو قابل دریافت و نمایش روی هایپر ترمینال هست .

دیدگاه

با سلام
        دوستان من این پروژه ها رو با چه برنامه هایی می تونم شبیه سازی کنم؟ با پروتئوس میشه؟ لطفا راهنمایی کنید با تشکر

دیدگاه

من برنامه چشمک زنو کامپایل کردم ولی این ارور رو بهم میده کتابخونه های که در پوشه هدر بود رو هم در فولدر sam7x256 کپی کردم ولی نمی دونم این ارورو برای چیه؟
          کد:
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3606): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3618): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3630): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3640): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3650): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3661): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3672): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3684): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3695): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3698): error: #20: identifier "AT91C_AES_START" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3706): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3709): error: #20: identifier "AT91C_AES_SWRST" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3717): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3720): error: #20: identifier "AT91C_AES_LOADSEED" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3728): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3741): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3754): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3766): error: #20: identifier "AT91PS_AES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3782): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3794): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3806): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3816): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3826): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3837): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3848): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3860): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3871): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3874): error: #20: identifier "AT91C_TDES_START" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3882): error: #20: identifier "AT91PS_TDES" is undefined
          e:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X\lib_AT91SAM7X256.h(3885): error: #20: identifier "AT91C_TDES_SWRST" is undefined
          Target not created

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silentshot
            من برنامه چشمک زنو کامپایل کردم ولی این ارور رو بهم میده کتابخونه های که در پوشه هدر بود رو هم در فولدر sam7x256 کپی کردم ولی نمی دونم این ارورو برای چیه؟
            خودم جواب خودمو می دم مشکی از هدر lib_AT91SAM7X256 بود نسخه ایی که من داشتم کار نمی کرد این نسخه که گرفتم کار میکنه
            لینکشم براتون می زارم
            http://www.mediafire.com/?6dcd6bj690723b3

دیدگاه

باسلام
              دوستان کسی نمونه کد برای کامپایلر iar ندارد؟

دیدگاه

سلام دوستان من این هدر بورد سایت رو خریداری کردم
                اصلا راه نمی افته
                چجوریه؟
                فکر کنم
                خرابه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                  سلام دوستان من این هدر بورد سایت رو خریداری کردم
                  اصلا راه نمی افته
                  چجوریه؟
                  فکر کنم
                  خرابه
                  سلام دوست من
                  یک فایل bin گیر بیار برای همان سخت افزار و خروجی ازش بگیر
                  نتیجه رو هم بگو
                  موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
                    سلام دوست من
                    یک فایل bin گیر بیار برای همان سخت افزار و خروجی ازش بگیر
                    نتیجه رو هم بگو
                    موفق باشی
                    |حل شد
                    باید boot from flash رو execute میزدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                      |حل شد
                      باسلام دوست من
                      چه منبعی رو برای مطالعه arm7x پیشنهاد می کنی؟ :nice:

دیدگاه

سلام
                        من دارم از روی مجله های pmm برنامه نویسی آرم رو یاد میگیرم البته با کامپایلر keil و برد آموزشی مبتنی بر sam7x256 آموزش داده.به نظرم خیلی ساده وخوب گفته ازمجله 1یا 2 شروع کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                          |حل شد
                          سلام دوست عزیز
                          با samba پروگرام می کنی؟
                          من هم مشکل شمارو دارم و حل نشد.
                          با samba دارام پروگرام میکنم و به مشکل خوردم برنامم ایرادی نداره :angry:

اضافه شده در تاریخ :
                          نوشته اصلی توسط S.R.F
                          سلام دوست عزیز
                          با samba پروگرام می کنی؟
                          من هم مشکل شمارو دارم و حل نشد.
                          با samba دارام پروگرام میکنم و به مشکل خوردم برنامم ایرادی نداره :angry:
                          باسلام
                          مشکل ماهم حل شد
                          باید boot from flash رو execute میزدم :wow:

دیدگاه

سلام.من یه برد قدیمی at91sam7x256 از eca گرفتم.خیلی وقته کار نکردم.دفترچشو گم کردم.از کجا میتونم کار دیپ سوییچ روی بردو تشخیص بدم.لطفا راهنمایی بنومایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soheyl_60
                              سلام.من یه برد قدیمی at91sam7x256 از eca گرفتم.خیلی وقته کار نکردم.دفترچشو گم کردم.از کجا میتونم کار دیپ سوییچ روی بردو تشخیص بدم.لطفا راهنمایی بنومایید.
                              سلام
                              روی خود برد یک قسمت داره که اسم هر دیپ سوییچ رو گفته
                              USB برای استفاده از Sam-ba و پروگرم کردن میکرو است
                              TST اصلا مهم نیست
                              Erase برای پاک کردن حافظه میکرو و برنامه ریزی میکرو می باشد. با یک شدن میکرو پاک میشود
                              JTAG هم برای استفاده از دیباگرها می باشد که همیشه باید قطع باشد

برای پروگرم کردن میکرو با Sam-ba باید ابتدا میکرو را Erase کنید سپس تغذیه میکرو را قطع کنید و دیپ مربوط به USB را وصل کنید و Erase را قطع کنید و تغذیه میکرو را مجددا وصل نمایید
                              حالا باید سیستم یک دستگاه جدید USB را شناسایی کند
                              از اینجا به بعدش رو برو از اینجا ببین
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75209.0
                              موفق باشید
                              زندگی یعنی امید و حرکت
                              کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
                              سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
                              برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
                              به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

سلام
                                نمونه برنامه USB CDC وجود داره ؟.
                                نمونه ایی که در پکیج اتمل هست اشکال داره
                                دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X