اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7X (سری X)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7X (سری X)

نوشته اصلی توسط fazel459
    سلام
    نمونه برنامه USB CDC وجود داره ؟.
    نمونه ایی که در پکیج اتمل هست اشکال داره

دیدگاه

usb به سریال

دیدگاه

سلام
        من برد آموزشی sam7x256 رو دارم و یه السیدی کاراکتری روش نصب کرده ام ولی وقتی برنامه های ال سیدی دار رو روش اجرامیکنم ،بار اول مشکلی نداره ولی وقتی برای اجرای مجدد برنامه کلید ریست رو میزنم برنامه اجرا میشه ولی السیدی برای اجرای مجدد نیاز داره که یک بار دیگه کلید ریست رو بزنم و اگه دوباره کلید ریستو نزنم برنامه تا آخرش اجرا میشه ولی السیدی فقط مربع های سیاه نشون میده.اگر هم جامپر السیدی رو قطع ووصل کنم حروف یونانی وعجیب غریب نشون میده. لطفا راهنماییم کنید مشکل چیه؟ :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asti
          سلام
          من برد آموزشی sam7x256 رو دارم و یه السیدی کاراکتری روش نصب کرده ام ولی وقتی برنامه های ال سیدی دار رو روش اجرامیکنم ،بار اول مشکلی نداره ولی وقتی برای اجرای مجدد برنامه کلید ریست رو میزنم برنامه اجرا میشه ولی السیدی برای اجرای مجدد نیاز داره که یک بار دیگه کلید ریست رو بزنم و اگه دوباره کلید ریستو نزنم برنامه تا آخرش اجرا میشه ولی السیدی فقط مربع های سیاه نشون میده.اگر هم جامپر السیدی رو قطع ووصل کنم حروف یونانی وعجیب غریب نشون میده. لطفا راهنماییم کنید مشکل چیه؟ :cry:
          فک کنم باگ نرم افزاری داره برنامه
          آخه برا منم همینجوری میشه
          به گمونم باید یه جای هدرش باش داشته باشه
          چیزی که معلومه سخت افزاری نیست چون من lcd رو جای دیگه تست کرده بودم جواب میداد و پایه های میکرو هم مشکلی نداشتن و خروجی میدادن
          فقط نرم افزاریه
          زندگی یعنی امید و حرکت
          کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
          سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
          برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
          به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رامین جعفرپور
            برنامه چشمک زن

این برنامه پین PB19 و پین های A0 تا A15 پورت A رو با تاخیر 1 ثانیه روشن خاموش میکنه.

سلام ، من این برنامه چشمک زن رو تو محیط keil اجرا کردم ، اما نمی دونم چرا با این خطا مواجه میشم؟ :cry:
            main.c(2): error: #5: cannot open source input file "lib_AT91SAM7X256.h": No such file or directory
            باید چی کار کنم؟
            ممنون از همکاریتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نرگس اکبری

سلام ، من این برنامه چشمک زن رو تو محیط keil اجرا کردم ، اما نمی دونم چرا با این خطا مواجه میشم؟ :cry:
              main.c(2): error: #5: cannot open source input file "lib_AT91SAM7X256.h": No such file or directory
              باید چی کار کنم؟
              ممنون از همکاریتون
              مسیر هدر ها را درست مشخص نکرده اید
              اگر از وجود فایل مطمئن هستید از component مانند شکل زیر فایل را اضافه کنید

سپس از قسمت c++ قسمت Include path مسیر هدر ها را مشخص نمایید

این شکل ها برای پروژه دیگری است و هدر ها و فایل های شما متفاوت خواهد بود
              امیدوارم شکل بر طرف شود

دیدگاه

راهنمای استفاده از هدر بورد

سلام

من این هدر بورد رو خریدم اما راهنماش روش نبود
                اگه میشه کسی داره اسکن کنه برام خیلی ممنونش میشم

با تشکر

دیدگاه

پاسخ : راهنمای استفاده از هدر بورد

نوشته اصلی توسط hseifinia
                  سلام

با تشکر
                  سلام
                  من شماتیکشو دارم اینجا گذاشتم
                  برای توضیحات مربوط به پروگرم کردن و ... هم برو اینجا
                  زندگی یعنی امید و حرکت
                  برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hseifinia
                    سلام

با تشکر
                    چرا اسکن!؟ :eek:
                    مگه کاغذه که اسکن کنیم!؟
                    راهنما به صورت pdf. تو سی دیه!
                    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                    !Electronic On! Programming On
                    هوشمندانه سوال بپرسیم!
                    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
                      چرا اسکن!؟ :eek:
                      مگه کاغذه که اسکن کنیم!؟
                      راهنما به صورت pdf. تو سی دیه!
                      هدر بوردا سی دی ندارن. اون برد آموزشی هست که سی دی همراشه
                      زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

سلام
                        منم چند روزیه که یک برد آموزشی sam7x256 رو از نمایندگی تهران خریداری کردم و برنامه های چشمک زن و تست LCD کاراکتری را اجرا میکنم
                        لازم به ذکر هستش که برد رو بتوسط j-Link پروگرام میکنم.
                        اشکالی که در برد میبینم اینه که، تا زمانیکه برد به پروگرامر و سیستم کامپیوتر متصل هست، برد بتوسط سوئیچ روی برد راه انداز ، Reset میشه. ولی زمانیکه پروگرامر رو از کامپیوتر جدا میکنیم، برد ریست نمیشه و برنامه به حالت ناخواسته ایی میره.
                        در حقیقت زمانیکه برنامه در حال اجرا است، کافیه که کابل USB پروگرامر رو جدا کنیم ( پروگرامر J-Link به برد متصل هستش ). برد به کارش ادامه میده. ولی زمانیکه این کابل جدا میشه، اگر سوئیچ ReSet روی برد راه انداز فشرده بشه و یا تغذیه برد قطع بشه، دیگه برنامه اجرا نمیشه. و لی به محض اینکه کابل USB به پروگرامر متصل میشه، کافیه برد یکبار ReSet و یا RePower بشه. در این حالت مجدداً برنامه اجرا میشه

دوستان تا حالا با این مشکل موجه شده ند؟؟؟
                        زکات علم، نشر آنست ...

دیدگاه

باسلام
                          برای ارتباط can برای این برد برنامه ای وجود نداره؟
                          راهنمایی چیزی؟
                          :angry: :angry: :angry:
                          یک چند ماهی طول کشیده برد طراحی کردم ولی برنامه ای برای ارتباط برد ها ندارم؟
                          دوستان هر چیزی در مورش می دونند راهنمایی کنند مرسی :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid_refah
                            سلام
                            منم چند روزیه که یک برد آموزشی sam7x256 رو از نمایندگی تهران خریداری کردم و برنامه های چشمک زن و تست LCD کاراکتری را اجرا میکنم
                            لازم به ذکر هستش که برد رو بتوسط j-Link پروگرام میکنم.
                            اشکالی که در برد میبینم اینه که، تا زمانیکه برد به پروگرامر و سیستم کامپیوتر متصل هست، برد بتوسط سوئیچ روی برد راه انداز ، Reset میشه. ولی زمانیکه پروگرامر رو از کامپیوتر جدا میکنیم، برد ریست نمیشه و برنامه به حالت ناخواسته ایی میره.
                            در حقیقت زمانیکه برنامه در حال اجرا است، کافیه که کابل USB پروگرامر رو جدا کنیم ( پروگرامر J-Link به برد متصل هستش ). برد به کارش ادامه میده. ولی زمانیکه این کابل جدا میشه، اگر سوئیچ ReSet روی برد راه انداز فشرده بشه و یا تغذیه برد قطع بشه، دیگه برنامه اجرا نمیشه. و لی به محض اینکه کابل USB به پروگرامر متصل میشه، کافیه برد یکبار ReSet و یا RePower بشه. در این حالت مجدداً برنامه اجرا میشه

دوستان تا حالا با این مشکل موجه شده ند؟؟؟
                            اولا بهتر بود که یک تاپیک میزدید.
                            ثانیا من اصلا نفهمیدم که مشکل شما چی هست!
                            لطفا واضح تر و در یک تاپیک دیگه این سوال رو مطرح کنید.
                            1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                            من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                            !Electronic On! Programming On
                            هوشمندانه سوال بپرسیم!
                            http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

باسلام
                              داشتم شماتیک برد شرکت رو نگاه می کردم
                              به یک نکته بر خوردم و اینکه اگر برد بکمک usb تغذیه داشته باشه و روی sdk باز ساخت شرکت سوار باشه
                              اگر تغذیه اون برد هم همزمان تامین بشود خیلی بد میشه
                              و هیچ اختار در مورد این ماجرا داده نشده.
                              نظر دوستان چی هست؟
                              اگر یک مقاومت 300تا 500 اهم برای نقطه ارتباط این دو تغذیه میگذاشتن بهتر نبود؟

دیدگاه

باسلام
                                یک سری سرس برنامه از رو سایت اتمل دانلود کردم
                                داخلش نمونه برنامه و پروژه برای kail -IAR داره
                                ولی نمیدونم چرا موقع کامپایل از من ارور می گیره تو kail
                                http://www.atmel.com/images/at91sam7x-ek.zip
                                این سورس کد ها
                                این هم اروور ما
                                کد:
                                Rebuild target 'flash-SAM-ICE'
                                compiling aic.c...
                                compiling cp15.c...
                                compiling dbgu.c...
                                compiling pio.c...
                                compiling pio_it.c...
                                compiling pit.c...
                                compiling pmc.c...
                                compiling tc.c...
                                compiling led.c...
                                assembling cp15_asm_keil.s...
                                compiling board_lowlevel.c...
                                compiling board_memories.c...
                                assembling board_cstartup_keil.s...
                                ../../../at91lib/boards/at91sam7x-ek/board_cstartup_keil.s(116): warning: A1876W: Use of '|' as a synonym for the :OR: operator is deprecated.
                                compiling retarget.c...
                                compiling main.c...
                                linking...
                                .\at91sam7x256-flash\out.axf: Error: L6915E: Library reports error: __use_no_semihosting_swi was requested, but _sys_open was referenced
                                Finished: 0 information, 0 warning and 1 error messages.
                                ".\at91sam7x256-flash\out.axf" - 1 Error(s), 1 Warning(s).
                                Target not created
                                assembling board_cstartup_keil.s...
                                ../../../at91lib/boards/at91sam7x-ek/board_cstartup_keil.s(116): warning: A1876W: Use of '|' as a synonym for the :OR: operator is deprecated.
                                "../../../at91lib/boards/at91sam7x-ek/board_cstartup_keil.s" - 0 Error(s), 1 Warning(s).
                                 - 0 Error(s), 1 Warning(s).

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X