اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[برنامه نمونه] راه اندازی ماژول LCD رنگی "2.8 بوسیله هدربرد LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [برنامه نمونه] راه اندازی ماژول LCD رنگی "2.8 بوسیله هدربرد LPC1768

آقا ما LCD را به هدر برد وصل کردیم همش از این شرکت خریدیم!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

آقا یه سوال
      برای تبدیل به حالت 8 بیتی دقیقا چی کار کنیم؟
      یعنی با مقاومت های R1 و R2 چه کنیم بعد پایه ی IM0 را چی کار کنیم؟؟؟
      :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
      :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
      :angry: :angry: :angry: :angry:
      :angry: :angry: :angry:
      :angry: :angry:
      :angry:

دیدگاه

کسی نیست به سوال ما پاسخ بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akshaaksha
          آقا یه سوال
          برای تبدیل به حالت 8 بیتی دقیقا چی کار کنیم؟
          یعنی با مقاومت های R1 و R2 چه کنیم بعد پایه ی IM0 را چی کار کنیم؟؟؟
          :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
          :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
          :angry: :angry: :angry: :angry:
          :angry: :angry: :angry:
          :angry: :angry:
          :angry:
          ای بابا
          چرا این قدر خود زنی میکنی
          ببین این متن دیتا شیته

By the way, there are three resistances on the screen, when you solder the R1, it
          is for 8bit, when you solder the R2, it is for 16bit, and when you solder the R3, it is
          controlled by the IM0 which you can select for either 8bit or 16bit.
          شما باید R2 رو برداری و R1 رو بزاری و یا این که R1,R2 رو برداری و R3 رو بزاری و با IM0 تعیین کنی کدوم حالت باشه
          برای این که 8 بیتی باشه باید به IM0 ولتاژ Vcc رو بدی و برای مد 16 بیتی باید IM0 رو به GND متصل کنی
          حالا تو برنامه نویسی به جای یک بار ارسال 16 بیت داده باید دو بار 8 بیت داده رو ارسال کنی
          در ضمن خودم عملیش نکردم فقط راهشو بلدم
          البته از رو کاغذ تا عملیاتی شدن راه زیاده
          موفق باشی
          زندگی یعنی امید و حرکت
          کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
          سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
          برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
          به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

آقا ما LCD را به هدر برد وصل کردیم همش از این شرکت خریدیم!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
            انقدر سرتو نکوبون به اون دیوار میام دیوارو خراب می کنم ها
            خب قبل از اینکه مد تغییر بدی به حالت 8 کاری که می گم را انجام بده من هم یک مدت همین مشکل را داشتم و بعد یک ماه سرو کله زدن فهمیدم ایراد از بردی هست که برای LCD زدم و با تمیز کردن برد مشکلم حل شد شما به من بگو LCD روی چی گذاشتی؟ برنامه را دیباگ کردی؟ اگر دیباگ نکردی این کار را انجام بده ببین سیگنال ها به درستی به LCD می رسه یا نه (روی برد من جالب بود که با مولتی متر هیچ اتصالی را نشون نمی داد در واقع اتصالی خیلی خیلی کمی وجود داشت ولی همین اتصالی کم باعث شده بود به جای ولتاژ 3.3 به اندازه 2.8 در بعضی از پایه ها ولتاژ داشته باشم که با دیباگ کردن و رد یابی سیگنال ها فهمیدم بردم مشکل داره که خیلی اذیتم کرد )
            امیدوارم صحبت های من مفید واقع شده باشه :nice:
            I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

اساتید بزرگوار دقت کنید که اصلا درست نیست یه قطعه ای در فروشگاه فروخته بشه ولی کار نکنه حرف دوستمون تصدیق میشه LCD کار نمی کنه !!!!!!!!!!!!!
              حالا که خریدیم چی کار کنیم؟؟؟؟؟؟
              همه عالمو آدم خریدن مشکلی نداشته بعد شما میگی کار نمیکنه
              یکم سعی کن وقتی همه تونستن پس شاید یه جای کار شما مشکل داره

سلام پایه ی RST به P0.26 وصل شده در حالی که من این پایه را برای DAC مصرف کردم
              لطفا راهنمایی کنید که چه تغییراتی در برنامه ایجاد کنم تا درست کار کند؟
              شما اول یه برنامه ساده با LCD جواب بگیر بعدن برو سر برنامه اصلیت
              تیکه تیکه برنامه رو ببر جلو نباید یدفعه همه کارا رو بخای کنی
              زندگی یعنی امید و حرکت
              برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

منم نتونستم جواب بگیرم فقط چراغ های backlight روشن می شن.
                این فرکانسش خیلی بالاست؟
                منظور اگر سیم ها طولانی باشه اشکال پیدا می کنه؟

دیدگاه

سلام با عرض خسته نباشد به همه دوستان و اساتید محترم
                  عرض کنم که من ال سی دی رو با توجه به شماتیک و سورسی که گفته شده در اولین پست وصل کردم ولی وقتی ریست میکنم بعد چند بار خاموش روشن شدن ال ای دی هدربرد همون LED1 (BUSY) ال سی دی ما نصفش سفید میشه نصفش سیاه مشکل از کجا میتونه باشه تشکر

دیدگاه

سلام بچه ها
                    من اولین بارم میخوام روی بردبرد ببندمش طبق شماتیک.
                    یه سوال دارم
                    شماتیکی تو پست اول هست درسته دیگه؟یعنی خازنی چیزی نمیخواد؟
                    راستی بگم که از ماژول ال سی دی2.8 استفاده میکنم نه ازخود ال سی دی خالیش.
                    یه سوالم به خاطر، خاطر جمعی بپرسم

این مازول دو مدل برای پایه ها جای پین هدر داره(یکی در دوطرف ویکی هم در پایینش).از یکیش استفاده کنم بسه دیگه؟(چون خودش انگار اتصال دارن)
                    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

سلام
                      بله کافیه
                      شما طبق نقشه عمل کنید
                      فقط یک مسیر رو سیم کشی کنید چون بهم متصل هستن و پشن اضافی هست :smile:
                      موفق باشید
                      زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

سلام .
                        یه سوال داشتم ، من این lcd رو توی مد 16 بیتی راه انداختم و الان مشکلی نداره و درست کار میکنه . میخواستم بپرسم که چجوری میشه توی مد spi اونو راه اندازی کرد . تا جایی که من متوجه شدم پایه های spi تراشه ili روی هدر برد نیستش ولی توی دیتاشیت ذکر شده که از spi پشتیبانی میکنه .
                        یه سوال دیگه اینکه اگه میشه با spi راه اندازیش کردحد اکثر سرعت این تراشه چنده؟( حداکثر سرعت spi تو lpc1768 50Mhz میشه.)

دیدگاه

سلام من این مدارو کاملا مثل شماتیک درس کردم و کار میکنه ولی مشکل اینه که بعد 2 3 ثانیه تصویر میرهو صفحه سفید میشه ، این رو هم بگم که من برای تغذیه ال سی دی و میکرو از یه آداپتور و رگلاتور 3.3 استفاده کردم و واسشون خازن صافی هم گذاشتم ، بنظرتون مشکل کار از کجاس :rolleyes: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

با سلام. من ماژول رو خریدم و برنامه رو اجرا کردم و فایل باینری تولید شده رو توی هدربورد ریختم و پین ها هم طبق شماتیک گفته شده وصل کردم. ولی فقط و فقط بکلایت LCD روشن می شه!! آقا مشکل از کجاست؟ یه سوال مهم تر دارم اینه که توی برنامه داده شده برای پین های D1 تا D17 خبری از معرفی پین و پورت نیست!! نکنه باید خودمون تعریف کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط p1000i
                              با سلام. من ماژول رو خریدم و برنامه رو اجرا کردم و فایل باینری تولید شده رو توی هدربورد ریختم و پین ها هم طبق شماتیک گفته شده وصل کردم. ولی فقط و فقط بکلایت LCD روشن می شه!! آقا مشکل از کجاست؟ یه سوال مهم تر دارم اینه که توی برنامه داده شده برای پین های D1 تا D17 خبری از معرفی پین و پورت نیست!! نکنه باید خودمون تعریف کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                              سلام
                              ببینید اون چند خط اول برنامه رو نگاه کنید...پورت کنترل و پورت دیتا جداگانه تعریف میشن...واسه دیتا یه آفست تعریف شده...یعنی از اون شماره پین های دیتا رو باید به ترتیب وصل کنید...
                              اتفاقا منم چند ماهه اینو خریدم و هنوز وقت نکرده بودم تستش کنم...الان تستش کردم:

تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

دوستان فقط یه درخواست دارم:
                                اگه یه لطفی کنید و کتابخونه این LCD رو با SPI هم بنویسید عالی میشه..یا حداقل مد 8بیتی رو به همین کتابخونه اضافه کنید...چون 16 تا خیلیه..کلی سیم کشی نیاز داره...اگه با SPI بشه که عالیه...مثل LCD Nokia 1202 که با SPI راه اندازی میشه...
                                متشکرم...
                                تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X