اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

stm32f7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : stm32f7

سلام
    بله اپدیت کردم مخصوص f7 منتها اسم توابع متفاوت با ورژنهای قبلیه
    البته خودم فکر میکنم تابعهایی به نامشون به callback ختم میشه اینتراپت روتینهای مورد نیازه
    ایا درسته
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html
    Engineering is the art of making what you want from things you can get.
    اموزش DSP ...........................
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=29824.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32324.0

دیدگاه

با سلام
      در مورد دانلود stm32cubeMx یا فایلها و برنامه های دیگری که میخواهید از سایت ST با برنامه IDM دانلود کنید حتما باید تعداد کانکشنهای همزمان برای دانلود را در قسمت تنظیمات برنامه IDM روی عدد یک قرار دهید وگرنه بعد از مدتی دانلود قطع می گردد.(داخل منوی Option تب Connection گزینه Max. Connections number باید یک باشد)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali833
        سلام
        بله اپدیت کردم مخصوص f7 منتها اسم توابع متفاوت با ورژنهای قبلیه
        البته خودم فکر میکنم تابعهایی به نامشون به callback ختم میشه اینتراپت روتینهای مورد نیازه
        ایا درسته
        باسلام
        درسته

دیدگاه

باسلام
          برد درحال تکمیل شدن

دیدگاه

سلام
            دوستان کسی هست یه دونه STM32F7 اضافی با پکیج 144 پایه (ترجیحاً F746) داشته باشه؟
            قطعاتی که سفارش دادم بعد از تعطیلات عید میاد، ولی بردهام آماده شده و لنگ یه دونه میکرو هستم. هر کی میکرو اضافی داره و می تونه بِدش به من لطفاً سریع جواب بده. پولش رو هم هر چقدر که امر بفرمایید تقدیم می کنم.

ممنون.
            بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
              باسلام
              برد درحال تکمیل شدن
              درود
              مهندس قیمت این سه تا برد حدودا چقدر دراومد؟
              پشت این برد sdram هم داره یا نه؟ محلی واسه اتصال سوکت ال سی دی tft هم براش در نظر گرفتین یا فقط ارتباط با fpga.

دیدگاه

سلام
                در مورد قیمت 300 قیمت 3تا برد شد.
                و خوب هنوز در حال تکمیل شدنه که عکسش رو هم گزاشتم.
                در مورد امکانات کمبود جا داشتم.
                ولی پایه هارو کشیدم بیرون و یک جورایی امکانات تمامان استفاده شده.
                ولی قدرت این برد تو جمع اوری دیتا یا data acusation هست. :wow:
                پردازش موازی و خفن. :nice:
                بر خورد دو غول دنیای الکترونیک Arm &FPGA :wow:
                و میره روی اتر نت.و canوrs232

دیدگاه

مهندس
                  توی این برد خازنهای نویزگیر میکرو پشت برد تعبیه شدن یا همون خازن تانتالیوم کنارش کافیه . .آخه توی بیشتر برد های arm و حتی پروسسور های دیگه دیدم که کنار هر vcc میکرو یه خازن 100 نانو smd قرار گرفته که نویز رو کمتر کنه.
                  راستی برای اترنت از چه تراشه ای استفاده کردید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط metalelec
                    مهندس
                    توی این برد خازنهای نویزگیر میکرو پشت برد تعبیه شدن یا همون خازن تانتالیوم کنارش کافیه . .آخه توی بیشتر برد های arm و حتی پروسسور های دیگه دیدم که کنار هر vcc میکرو یه خازن 100 نانو smd قرار گرفته که نویز رو کمتر کنه.
                    راستی برای اترنت از چه تراشه ای استفاده کردید .
                    باسلام مهندس گل
                    در مورد خازن های نویز گیر بله پشت برد شدید پره حالا عکس اونور رو هم میگزارم
                    در مورد نویز ها من خودم خیلی حساس هستم خازن های نویز گیر و فیلتر های خفن روی تغذیه استفاده شده که فیلتر های مخابراتی هست
                    5 طبقه.
                    برای اتر نت از تراشه تگزاس dp83848 استفاده کردم.
                    سعی کردم مساعل این برد رو تو کلاس نظامی ببینم.
                    حالا انشالا بعد از تکمیل برد با اسپکتروم انالایزر تست هارمونی میکنم کل برد رو.
                    تست زنده oo:
                    من همینجا از دوست عزیزمون یک تشکر ویژه بکنم جناب 2020 voyager
                    که ایشون زحمت زیادی برای تهیه Icارم متحمل شدند مهندس مرسی :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                      سلام
                      دوستان کسی هست یه دونه STM32F7 اضافی با پکیج 144 پایه (ترجیحاً F746) داشته باشه؟
                      قطعاتی که سفارش دادم بعد از تعطیلات عید میاد، ولی بردهام آماده شده و لنگ یه دونه میکرو هستم. هر کی میکرو اضافی داره و می تونه بِدش به من لطفاً سریع جواب بده. پولش رو هم هر چقدر که امر بفرمایید تقدیم می کنم.

ممنون.
                      باسلام
                      فکر نکنم کسی ایسی اظافه داشته باشه باید سفارش خارجی بکنی
                      ولی خوب حالا چون سفارش خارج میکنید این رو در نظر بگیرید پکیج 176 پین پکیج مناسب تری هست و کمبود پین پیدا نمی کنید
                      و بنده به نظرم پکیج 176 پکیج استاندارد تری هست.
                      من هم 2 تا دیگه می خوام

دیدگاه

مهندس برای جمع اوری داده سرعت بالا با حجم زیادی از داده ها طرف هستی که مستقیما نمیتونی رو شبکه ارسال کنی و نیاز به یه RAM خارجی هم داری تا داده ها رو با سرعت بالا برای sample rate و duration مشخصی ذخیره کنی و بعد از اون سر حوصله داده ها رو با USB یا LAN ارسال کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad poorkhalili
                          مهندس برای جمع اوری داده سرعت بالا با حجم زیادی از داده ها طرف هستی که مستقیما نمیتونی رو شبکه ارسال کنی و نیاز به یه RAM خارجی هم داری تا داده ها رو با سرعت بالا برای sample rate و duration مشخصی ذخیره کنی و بعد از اون سر حوصله داده ها رو با USB یا LAN ارسال کنی.
                          باسلام
                          معماری مد نظرم قبلا تست شده و جواب داده.
                          مشکلی پیش نمیاد من دیتا با سرعت 1000 meg ارسال کردم :nerd:

ماگزیمم سرعتی که رو اتر نت داشتید چقدر بوده؟
                          اصلا جا برای lcdو رم نداشتم وگرنه حتمی استفاده می کردم
                          یک جورایی یک tradeoff اتفاق افتاد.

دیدگاه

خواهش میکنم کاری نکردم
                            فقط به نظرتون لحیم کاری میکرو و fpga ضعیف نیست
                            یک مورد دیگه اینکه چون تمام پایه های اف پی جی ای رو کشیدید بیرون و بخواهید همزمان همه رو استفاده کنید چون ای سی های دیگه هم دارید و اترنت و سریال و ... کلا ارتباط بیرونی میخواهید استفاده کنید اینا جریان بالا میکشن این رگولاتور های معمولی جواب نمیدن
                            رگولاتور هاتون معلوم نیست رو برد ولی ازشون مطمئنید حتما دیگه
                            یک چیز دیگه اینکه سری f756 دیتا انکریپشن داره که 746 نداره!
                            و یک مورد خیلی مهمتر اینکه اگر کاربرد این برد فقط دریافت دیتا با fpga و ارسال اون روی اترنت و ... هست فکر نمیکنید این برد اور دیزاین هست! چون همین کارو یک cpld یا fpga با ریسورس کمتر و یک میکروی با قیمت پایینتر هم میتونه انجام بده مگر اینکه کار خاصی روی دیتا قبل از ارسال انجام بدید!
                            به هر حال برد خوبی شده مبارکه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
                              ماگزیمم سرعتی که رو اتر نت داشتید چقدر بوده؟
                              من تازه برای LAN8720a و STM32F407 برد زدم دارم مثالهای شبکه رو تست میکنم تا براش برنامه بنویسم. حداکثر سرعت انتقالشم 100 مگابیت یا 12.5 مگابایت برثانیه هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                                خواهش میکنم کاری نکردم
                                فقط به نظرتون لحیم کاری میکرو و fpga ضعیف نیست
                                یک مورد دیگه اینکه چون تمام پایه های اف پی جی ای رو کشیدید بیرون و بخواهید همزمان همه رو استفاده کنید چون ای سی های دیگه هم دارید و اترنت و سریال و ... کلا ارتباط بیرونی میخواهید استفاده کنید اینا جریان بالا میکشن این رگولاتور های معمولی جواب نمیدن
                                رگولاتور هاتون معلوم نیست رو برد ولی ازشون مطمئنید حتما دیگه
                                یک چیز دیگه اینکه سری f756 دیتا انکریپشن داره که 746 نداره!
                                و یک مورد خیلی مهمتر اینکه اگر کاربرد این برد فقط دریافت دیتا با fpga و ارسال اون روی اترنت و ... هست فکر نمیکنید این برد اور دیزاین هست! چون همین کارو یک cpld یا fpga با ریسورس کمتر و یک میکروی با قیمت پایینتر هم میتونه انجام بده مگر اینکه کار خاصی روی دیتا قبل از ارسال انجام بدید!
                                به هر حال برد خوبی شده مبارکه
                                باسلام
                                کاملا درست میگید والا لحیم کاری fpgaو arm می تونست خیلی بهتر باشه واقعا لحیم کاریم فجیه
                                یواش یواش دستم لرزش گرفته :rolleyes:
                                ولی خوب کانکشنها قشنگ کانکت هستند و با لوپ چک کردم
                                چشمی ارتباط داره .
                                در مورد استفاده از این برد.
                                والا انشالا جواب بده این یک مادر برد صنعتی هست.
                                هم پردازش و داشتن روال های مختلف در برنامه مد نظر هست فقط جمع اوری دیتا نیست .
                                محدودیتی نیست روش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X