اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش EmWin روی میکرو های STM32 ((قابل توجه علاقه مندان TFT LCD))

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش EmWin روی میکرو های STM32 ((قابل توجه علاقه مندان TFT LCD))

با سلام، مدتی هست که نتونستم بیام به انجمن ،
    از دوستانی که موفق شدن EMWIN با میکروکنترلر STM32f103 راه اندازی کنن خواهش می کنم روش راه اندازی رو قرار بدن ،
    من نمی دونم چه طاسمی داره این پروژه هرچی سعی کردم نتونستم راه اندازی کنم
    جدیدترین ویرایش توسط kazemihossein33; ۱۱:۱۲ ۱۳۹۷/۰۸/۲۶.
    [img width=67 height=100]http://dc365.4shared.com/img/pGCA8eEE/30607875402595991224.jpg[/img]
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidehghan288 نمایش پست ها
      سلام
      میخوام تنظیم کردن Emwin رو روی میکرو کنترلر های STM32 رو آموزش بدم.
      حالا این Emwin چی هست؟
      یه کتبخونه ای هست که از ما دستورات نوشتن و خوندن از LCD و تاچ یا ماوس رو از ما میگیره و به ما یه سیستم گرافیکی قوی تحویل میده
      حتی با میکرو های بارم کم 64 کیلو بایتی.
      مثلا میشه توش چند تا شکل هندسی رو روی هم عبور داد بدون پرپر زدن LCD و یا میشه یه پنجره مثل ویندوز توش ساخت و توی اون پنجره
      امکاناتی مثل دکمه (Button) - نمودار - چک باکس - کلید رادیویی - ولوم مجازی - تصاویر با فرمت های مختلف GIF-JPEG-BMP-PNG و صد ها امکانات کار بردی دیگه.
      حتی نمایش فونت های مختلف فارسی و نمایش QR کد یا همون بارکد

این نمونه کارهای Emwin که روی برد کاتالیست STM32f407 فرشگاه انجام دادم:

اینم نمایش ویدئو با این رابط گرافیکی:
      پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

اینم یک مثال با میکرو Stm32f103ret :
      پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

علاقه مندانی که دوست دارند این آموزش رو شروع کنم یه پیام بدن تا ببینم به حد نصاب میرسیم یا نه.
      ببینم چند نفر علاقه دارند
      من راه اندازی کردم و ی باتن روی صفحه تاچم اوردم و نمیددنم حالا کجا ی برنامه کدی بنویسن که با لمس شدن ی پین خروجی شه

دیدگاه

سلام ، خدارو شکر یکی جواب داد
        مهندس با کدوم میکرو برنامه رو راه اندازی کردین؟
        [img width=67 height=100]http://dc365.4shared.com/img/pGCA8eEE/30607875402595991224.jpg[/img]
        1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
        2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
        3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

سلام
          با تشکر از زحمتی که کشیدید. خسته نباشید
          چه راهی برای فارسی نویسی در emwin و GUI builder پیشنهاد میکنید؟
          متشکرم

دیدگاه

دوستانی که اینو راه انداختن میتونن بگن تنظیمات سخت افزاری پین و پورت اتصال به ال سی دی کجاست؟ همین مد GPIO

دیدگاه

از تمام برد های کاتالیست سری stm میتونید استفاده کنید. یا هدر برد stm32f103ret6
              اگه سرعت بالا میخواین پیشنهاد من برد کاتالیست stm32f407 هست
              اما اگه قیمت پایین میخواین stm32f103
              خودتون هم میتونید راحت یه برد بزنید
              توی اینجا رم خارجی هم آموزش میدیم
              نرم افزار هایی هم که باهاش کار میکنیم کیل و cubemx هست

برای tft lcd هم یکی از lcd های زیر مناسبه:

نمایشگر 2.8 اینچ
              نمایشگر 3.2 اینچ

اگه خواستین از امکانات بیشتر این سیستم عامل مثل افکت محو کردن صفحه نمایش و یا نمایش تصاویر jpg نیاز به 500 کیلو بایت رم به بالا دارین
              که پیشنهاد میکنم آیسی رم زیر هم بگیرین:
              IS62WV512

اما بدون رم خارجی و حتی با 32 کیلوبایت رم داخلی هم میتونید این سیستم عاملو اجرا کنید اما یه سری افکت های گرافیکی رو نمیتونید اجرا کنید
              سلام به دوستان،
              امکان دارد راهنمایی کنید که چطور همزمان از آی سی sram IS62WV512 و emwin استفاده کنیم،برای راه اندازی sram دستورات خاصی نیاز است یا خیر؟
              ممنون

دیدگاه

آقایون یکی یک سمپل بده من سرم داره از درد میترکه هرکاری میکنم نمیشه نمیفهمم چی میگه ؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                  ممنون
                  چرا توابعی که من دانلود کردم انقدر زیاده ؟؟؟ من 70 مگ دان کردم که تعداد فایل هاش بیشتر بود؟؟؟
                  پروژه که با این توابع شما ساختم اررور نداد ولی با اونها میده ؟؟
                  سلام من همه مراحل رفتم به چنین خطایی برخورد کردم خودمم نفهمیدم معنیش چیه فقط نمیدونم چرا cub هم کانفیگ نمیکنه پایه هارو روی AF ؟؟؟فقط چندتا دستور واسه اتصال کلاک نوشته cub متاسفانه
                  void HardFault_Handler(void)
                  {
                  /* USER CODE BEGIN HardFault_IRQn 0 */

/* USER CODE END HardFault_IRQn 0 */
                  while (1)
                  {
                  /* USER CODE BEGIN W1_HardFault_IRQn 0 */
                  /* USER CODE END W1_HardFault_IRQn 0 */
                  }
                  }

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                  ممنون
                  چرا توابعی که من دانلود کردم انقدر زیاده ؟؟؟ من 70 مگ دان کردم که تعداد فایل هاش بیشتر بود؟؟؟
                  پروژه که با این توابع شما ساختم اررور نداد ولی با اونها میده ؟؟
                  سلام من همه مراحل رفتم به چنین خطایی برخورد کردم خودمم نفهمیدم معنیش چیه فقط نمیدونم چرا cub هم کانفیگ نمیکنه پایه هارو روی AF ؟؟؟فقط چندتا دستور واسه اتصال کلاک نوشته cub متاسفانه
                  void HardFault_Handler(void)
                  {
                  /* USER CODE BEGIN HardFault_IRQn 0 */

/* USER CODE END HardFault_IRQn 0 */
                  while (1)
                  {
                  /* USER CODE BEGIN W1_HardFault_IRQn 0 */
                  /* USER CODE END W1_HardFault_IRQn 0 */
                  }
                  }
                  تا میره تو gui_init()میپره اونجا و چنین خطایی میده
                  جدیدترین ویرایش توسط AMIN.ENG3; ۱۷:۵۹ ۱۳۹۸/۰۲/۲۰.

دیدگاه

میشه به من کمک کنید هر کاری میکنم lcd راه نمیفته

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان
                      من با این آموزش تونستم صفحه redbull بیارم بالا ولی یه مقدار رزولوشن و مابقی چیزا بهم ریخته . از دوستان اگه کسی بطور کامل این مبحث مسلط هستش یه آموزش کامل بزاره یه ملتی رو از بلا تکلیفی در بیاره. بخصوص اون قسمتی که برای تعویض سایز LCD هستش و فقط در حد کانفیگ اولیه و بالا اوردن صفحه اول . اگه بشه هر LCD که داریم بهش بشناسونیم دیگه تمومه.

دیدگاه

سلام دوستان؛ کسی میدونه چرا من توی این آدرس: c:\keil_v5;\arm;\segger پوشه ای به نام emwin ندارم؟

دیدگاه

سلام . میشه لطف کنید و لینک فیلم ها رو دوباره قرار بدید مثل این که از روی سرور پاک شده . خیلی خیلی ممنون

دیدگاه

سلام دوستان من میخوام آموزش emwin رو دانلود کنم ولی هرچی رو ی لینک بالای صفحه میزنم ارور504 میده ...راهنماییم کنین چطوری باید دانلود کنم؟ ممنون

سلام دوستان من میخوام آموزش emwin رو دانلود کنم ولی هرچی رو ی لینک بالای صفحه میزنم ارور504 میده ...راهنماییم کنین چطوری باید دانلود کنم؟ ممنون

چطوری میتونم آموزش emwin رو دانلود کنم؟

چطوری میتونم آموزش emwin رو دانلود کنم؟

دیدگاه

سلام
                              میخوام تنظیم کردن Emwin رو روی میکرو کنترلر های STM32 رو آموزش بدم.
                              حالا این Emwin چی هست؟
                              یه کتبخونه ای هست که از ما دستورات نوشتن و خوندن از LCD و تاچ یا ماوس رو از ما میگیره و به ما یه سیستم گرافیکی قوی تحویل میده
                              حتی با میکرو های بارم کم 64 کیلو بایتی.
                              مثلا میشه توش چند تا شکل هندسی رو روی هم عبور داد بدون پرپر زدن LCD و یا میشه یه پنجره مثل ویندوز توش ساخت و توی اون پنجره
                              امکاناتی مثل دکمه (Button) - نمودار - چک باکس - کلید رادیویی - ولوم مجازی - تصاویر با فرمت های مختلف GIF-JPEG-BMP-PNG و صد ها امکانات کار بردی دیگه.
                              حتی نمایش فونت های مختلف فارسی و نمایش QR کد یا همون بارکد

این نمونه کارهای Emwin که روی برد کاتالیست STM32f407 فرشگاه انجام دادم:

اینم نمایش ویدئو با این رابط گرافیکی:

اینم یک مثال با میکرو Stm32f103ret :

علاقه مندانی که دوست دارند این آموزش رو شروع کنم یه پیام بدن تا ببینم به حد نصاب میرسیم یا نه.
                              ببینم چند نفر علاقه دارند
                              سلام ای کاش اموزشی بود برای مزی فبف

دیدگاه

]چطور می توانم کتابخانه ili9341 پیدا کنم؟

]چطور می توانم کتابخانه ili9341 پیدا کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X