اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش EmWin روی میکرو های STM32 ((قابل توجه علاقه مندان TFT LCD))

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش EmWin روی میکرو های STM32 ((قابل توجه علاقه مندان TFT LCD))

میکرو رم خارجی به اندازه کافی داره؟
    پرچم memdevice رو فعال کردین؟
    معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

نه به اون رم خارجی وصل نکردم.
      ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط QUARK نمایش پست ها
        نه به اون رم خارجی وصل نکردم.
        مشکل همینه که رم کم میاره
        رم داخلی جوابگو کل صفحه نمایش نیست

دیدگاه

درسته.
          آخه یه جایی خونده بودم بخاطر فرکانس رفرش LCD هست.
          شما تو ویدئویی که گذاشتید، من رم خارجی ندیدم.
          ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط QUARK نمایش پست ها
            درسته.
            آخه یه جایی خونده بودم بخاطر فرکانس رفرش LCD هست.
            شما تو ویدئویی که گذاشتید، من رم خارجی ندیدم.
            سرعت رفرش میکرو تاثیر داره اما نه به اون حد
            چون الان stm32f407 سرعت رفرشش خیلی بالاست

رم باعث میشه که چیزایی که نیاز به رفرش داره درون رم ترسیم بشه
            و بعد رو lcd نمایش داده بشه

منم پشت بردم یک sram خارجی یک مگابایتی دارم

دیدگاه

سلام به همه دوستان آقای دهقان میشه لطف کنید فایل پروژه را کامل برای دانلود قرار بدین چون بعضی دوستان از جمله خود من ممکنه تو تنظیمات بخصوص کیوب ام ایکس دچار اشتباه بشن

دیدگاه

ممنون از اموزش خوبتون لطفا ادامه بدید.

دیدگاه

اگه سایت امکان آپلود داشت خیلی عالی بود . حداقل چند تا عکس هم قرار میدادند .
                  ولی توضیحات جناب دهقان کار منو راه انداخت . چند تا سر نخ دادند که من راه اندازی اولیه کردم . ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidehghan288 نمایش پست ها
                    میکرو رم خارجی به اندازه کافی داره؟
                    پرچم memdevice رو فعال کردین؟
                    مهندس میشه یکم از پایه توضیح بدید. بطور مثال من از بورد ِSTM32F103ZET6 استفاده میکنم که روی این بورد یه رم 1 مگ دارم و فلش W25Q64 .
                    حالا اومدم بدون سیستم عامل یک گیف 30 فریمی رو روی حافظه W25Q64 ذخیره کردم و روی ال سی دی نشون میدم! بصورت خیلی بد!!! چون زمان خوندن از فلش و انتقال به ال سی دی زیاده و تقریبا این پروسه دو دقیقه طول میکشه!
                    اگر این سیستم عامل رو راه اندازی کنم، سرعت خوندن از فلش تا چه حد جوابگو هست؟ منظورم اینه که تصاویر از W25Q64 خونده بشه بره روی رم و بعد ال سی دی، آیا زمان خوندن از W25Q64 رو پوشش میده، اگه نه بنظرتون بهترین راهکار چیه؟
                    ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط stm32.microcontroller نمایش پست ها
                      سلام به همه دوستان آقای دهقان میشه لطف کنید فایل پروژه را کامل برای دانلود قرار بدین چون بعضی دوستان از جمله خود من ممکنه تو تنظیمات بخصوص کیوب ام ایکس دچار اشتباه بشن
                      سلام. خوب شما شروع کنید و پروژه رو بسازید.
                      هرجایی به مشکل خوردین اینجا بذارین تا حلش کنیم تا با مشکلات احتمالی هم آشنا بشین.
                      اگه سایت امکان آپلود داشت خیلی عالی بود . حداقل چند تا عکس هم قرار میدادند .
                      ولی توضیحات جناب دهقان کار منو راه انداخت . چند تا سر نخ دادند که من راه اندازی اولیه کردم . ممنون
                      از اینکه به نتیجه رسیدین خوحالم.
                      من توی سایت پرشین گیگ فایل ها و تصاویر مورد نیاز رو آپلود میکنم
                      شما میتونید به صورت رایگان توی این سایت های آپلود ، آپلود کنید و تصاویر قشنگ کار هاتونو قرار بدین.

مهندس میشه یکم از پایه توضیح بدید. بطور مثال من از بورد ِSTM32F103ZET6 استفاده میکنم که روی این بورد یه رم 1 مگ دارم و فلش W25Q64 .
                      حالا اومدم بدون سیستم عامل یک گیف 30 فریمی رو روی حافظه W25Q64 ذخیره کردم و روی ال سی دی نشون میدم! بصورت خیلی بد!!! چون زمان خوندن از فلش و انتقال به ال سی دی زیاده و تقریبا این پروسه دو دقیقه طول میکشه!

اگر این سیستم عامل رو راه اندازی کنم، سرعت خوندن از فلش تا چه حد جوابگو هست؟ منظورم اینه که تصاویر از W25Q64 خونده بشه بره روی رم و بعد ال سی دی، آیا زمان خوندن از W25Q64 رو پوشش میده، اگه نه بنظرتون بهترین راهکار چیه؟
                      ممنون.
                      سرعت پایین فلش و رم خارجی ربطی به Emwin نداره
                      فقط Emwin کارش ساخت و ایجاد یک نمای کاربری و گرافیکی قوی هست. البته خودش قابلیت پخش گیف داره

دیدگاه

من فقط با ssd1963 فعلا مشکل دارم
                        توابع اظافه کردم 4 تا خطا میگیره که مشخصه دنبال توابع lcd میگرده

CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol LCD_WR_DATA (referred from main.o).
                        CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol LCD_WR_REG (referred from main.o).
                        CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol TFT_Init (referred from main.o).
                        CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol calibration (referred from main.o).

حالا توابعی که باید چند تا بایت بنویسه و چند تا بایت بخونه چجوری تعریف کنم .
                        میشه یه مثال بزنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                          من فقط با ssd1963 فعلا مشکل دارم
                          توابع اظافه کردم 4 تا خطا میگیره که مشخصه دنبال توابع lcd میگرده

CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol LCD_WR_DATA (referred from main.o).
                          CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol LCD_WR_REG (referred from main.o).
                          CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol TFT_Init (referred from main.o).
                          CubeStm\CubeStm.axf: Error: L6218E: Undefined symbol calibration (referred from main.o).

حالا توابعی که باید چند تا بایت بنویسه و چند تا بایت بخونه چجوری تعریف کنم .
                          میشه یه مثال بزنید .
                          شما به فایل lcdconf خیلی دقت کنید
                          هرچی به غیر از دوتابعی که قبلا توضیح دادم دیدین یعنی چیزیه که خودم اضافه کردم
                          و مربوط به lcd ili9325 هست. اگه دقت کنید توابع خوندن و نوشتن چند بایت هم هست
                          از اونا استفاده کنید و تابع رو با توجه به lcd خودتون تغییر بدین.

تابع calibration که خطا گرفته مربوط به تاچ هست که شما فعلا کامنتش کنید
                          تابع TFT_Init هم با تابع اینیشیالایز LCD خودتون تعویز کنید.
                          تابع LCD_WR_REG هم که تابع مربوط به نوشتن فرمان به lcd هست که با lcd خودتون جایگزین کنید
                          تابع LCD_WR_DATA هم برای نوشتن یک دیتا روی lcd هست.

با این حال یه توضیح دقیق تر میدم:
                          این تابع برای ارسال گروهی دیتا که توی فایل LCDConf.c نوشته بودم :
                          کد:
                          static void LCD_X_8080_16_WriteM01_16(U16 * pData, int NumItems) {    //RS_HIGH;
                            while (NumItems--) {
                               LCD->LCD_RAM = *pData;
                                  pData++;
                            }
                          }
                          اون قسمت LCD->LCD_RAM = *pData رو باید دستور ارسال یه دونه دیتا رو قرار بدین:
                          مثلا اینجوری:
                          کد:
                          static void LCD_X_8080_16_WriteM01_16(U16 * pData, int NumItems) {  while (NumItems--) {
                              LCD_Write_Data(*pData);
                                  pData++;
                            }
                          }
                          برای کد دریافت دیتای گروهی هم به صورت زیر:
                          کد:
                          static void LCD_X_8080_16_ReadM01_16(U16 * pData, int NumItems) {  while (NumItems--) { 
                             *pData = LCD_Read_Data();
                                  pData++;
                            }
                          }
                          به همین خوشمزگی
                          جدیدترین ویرایش توسط alidehghan288; ۲۱:۵۲ ۱۳۹۶/۰۹/۱۸.

دیدگاه

سلام من تنظیمات رو انجام دادم همه چیز ok هست تاچ راه انداختم کالیبره هم کردم ولی مشکلم اینکه یه button میزارم رو صفحه بعد از چند بار کلیک کردن میکرو هنگ میکنه ایا این مشکل از نداشتن sram خارجیه ؟ میکرو من stm32f429 هست.
                            جدیدترین ویرایش توسط kevinetm; ۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۰۹/۱۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kevinetm نمایش پست ها
                              سلام من تنظیمات رو انجام دادم همه چیز ok هست تاچ راه انداختم کالیبره هم کردم ولی مشکلم اینکه یه button میزارم رو صفحه بعد از چند بار کلیک کردن میکرو هنگ میکنه ایا این مشکل از نداشتن sram خارجیه ؟ میکرو من stm32f429 هست.
                              این دیگه به کمبود رم ربطی نداره
                              برنامه مشکل داره
                              برنامه رو قرار بردین تا چک کنم
                              برنامه استاندارد نوشته نشده

دیدگاه

تشکر مهندس چطوری میتونم اینجا فایل بارگزاری کنم
                                جدیدترین ویرایش توسط kevinetm; ۲۲:۳۱ ۱۳۹۶/۰۹/۱۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X