اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انجام پروژه های labview . پیشنهاد از شما انجام از ما (مجانی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : انجام پروژه های labview . پیشنهاد از شما انجام از ما (مجانی)

خب ما که PLC S7 نداریم که بتستیم
    ولی کلا یه راه هایی هست که هم بصورت سطح پایین هم سطح بالا بشه این کار رو کرد
    اون دما باید یه جای حافظه plc قرار بگیره تا بتونیم بخونیمش از طریق حالا هر پروتکلی هست
    سریال معمولی باشه یا tcp یا ...
    یه روشی به نام opc هم هست که باید اسم cpu تو لیستش باشه و دیگه راحتتر میشه این کار رو کرد
    جالبیش اینجاس که من خودم هیچکدوم رو کار نکردم ! ولی دیدم که اینطوری عمل می کنند. دوستان کمک کنند

دیدگاه

سلام. روشی که با خوندن و نوشتن در حافظه plc استفاده میشه یه راه خیلی سطح پایینه که هیچ گونه حفاظتی هم نداره.. واسه یه تسته ساده شاید یه راه حل باشه ولی واسه یه کار اساسی مناسب نیست.
      بهترین راه استفاده از همون opc server هست که بیشتر plc ها رو در بر میگیره. تو همین سایت هم اگه بگردین راجع به این موضوع زیاد صحبت کردن

دیدگاه

با سلام
        منظور از مثال این است
        ما یک plc s7 300 داریم که ادرس mw14 به عنوان مقدار دما و ادرس mw2 به عنوان set point و خروجی Q 0.0 به عنوان خروجی یا هیتر . plc فرایند کنترل دما را خود انجام میدهد.
        ولی ما می خواهیم با استفاده از labview مقدار mw14 را نمایش و مقدار set point را با استفاده از وارد کردن مقدار عدد به mw2 تنظیم و 0 یا 1 بودن خروجی Q0.0 را با چراغ سیگنال نمایش دهیم.
        خواهش می کنم اگر امکان دارد راهنمایی کنید
        با تشکر.

دیدگاه

سلام دوستان
          من چند وقته درگیر یه پروژه ای شدم که با lab view انجامش بدم
          همون جور که میدونین lab view برا هر کاری یه تولکیت داره
          کاری که من میخام انجام بدم اینه که یه میکرو ARM رو به یه touch panel وصل کنم و هردوشون رو با lab view پروگرام کنم و بعد از اینکه ارتباطشون با کامپیوتر قطع شد هم به کارشون ادامه بدن
          touch panel هم میخوام با پورت سریال به ARM وصل شه

به نطرتون همچین کاری شدنیه؟

دیدگاه

سلام .

ببخشید من میخوام یه اسیلسکوپ دو کاناله با lab veiw درست کنم .

البته یه سخت افزار کوچیک هم دارم که یه کارت daq روش دارم .

یه مگا 32 داره با یه مبدل پورت یو اس بی به کام.
            تازه با لب ویو آشنا شدم یه کمم اطلاعات دارم.

میخوام دیتایی که از a/d میکرو کارت daq میگیرم رو کنترل کنم .

یعنی برای کنترل تایم دیویژن و ولت دیویژن ....

کسی میتونه کمکم کنه ؟

مرسی
            اگه چيزي بلديم به بقيه هم ياد بديم ....

دیدگاه

سلام ببخشید میتونین درمورد پروژه فرکانس متر با لب ویو منو راهنمایی کنین.
              چیزهایی که نباید فراموش میشدند از یاد رفتند
              تاریخ به افسانه پیوست و افسانه اسطوره شد

دیدگاه

Laboratory Virtual Instrument Engineering مخفف عبارات LabVIEW واژه
                یک زبان برنامه نویسی گرافیکی است که به صورت گسترده LabVIEW می باشد. نرم افزار Workbench
                برای کاربردهای مختلفی در صنایع، تحصیلات، آموزش وتحقیقات آزمایشگاهی به عنوان یک مدل استاندارد
                برای جمع آوری وپردازش داده وهمچنین وسیله ای جهت کنترل وشبیه سازی ابزارهای مجازی درآمده است.
                یک نرم افزار قدرتمند وقابل انعطاف جهت تجزیه وتحلیل سیستم های اندازه گیری است. همان LabVIEW
                گونه که می دانید، کامپیوترها نسبت به ابزارهای اندازه گیری استاندارد از قابلیت بیشتری برخوردارند. ایجاد یک
                بسیار ساده است. ارتباط عینی ومستقیم کاربری که در حال کار با LabVIEW برنامه در محیط
                است، نوشتن واستفاده از برنامه های موجود در این بسته نرم افزاری را بسیار جالب وسرگرم LabVIEW
                کننده می سازد.
                کاملاً از طبیعت ترتیبی و زنجیره ای موجود در زبان های برنامه نویسی متنی LabVIEW عملکرد نرم افزار
                متداول، مجزاست ویک محیط گرافیکی را برای کاربر فراهم ساخته است. در این راه از تمامی ابزارهای لازم
                جهت جمع آوری، پردازش وتحلیل داده ها ونمایش نتایج استفاده می شود. در این زبان برنامه نویسی گرافیکی،
                در برنامه نوشته از یک نمودار بلوکی استفاده می شود وسپس این نمودار به کدهای ماشین تبدیل می گردد. این
                نرم افزار برای موارد بی شماری از کاربردهای علمی ومهندسی، ایده آل و عملی است وبه شما کمک می کند تا
                مسائل ومشکلات موجود در برنامه نویسی را در مدت زمان کوتاهی حل کنید.
                در این زمینه آزمایشگاه ها دارای ابعاد مختلفی است. سیستم های "ابزار مجازی" LabVIEW گستردگی
                به دلیل هزینه پایین آن ها در زمینه سخت افزار وهم چنین قابلیت انعطاف بالای آن ها در LabVIEW نظیر
                زمینه نرم افزار کاملاً معروف وشناخته شده اند. بنابراین جای تعجب نیست که این سیستم ها تا به این حد
                متداول وپرطرفدارند.
                عمومی وفراگیر بودن آن است. به عنوان مثال در ، LabVIEW شاید بهترین دلیل برای گسترش کاربرد برنامه
                صنایع گوناگون در مواردی که باید اندازه گیری هایی از قبیل دما انجام گیرد، می توان از این نرم افزار استفاده
                نمود. این دما ممکن است دمای یک کوره، یک سیستم سردکننده مانند یخچال، یک محیط گلخانه ای، یک
                اتاق ویا یک دیگ سوپ باشد. علاوه بر دما، این نرم افزار می تواند موارد دیگری نظیر فشار، نیرو، جابجایی،
                به همراه یک LabVIEW و... را اندازه گیری کند. با استفاده از برنامه های نوشته شده در PH ، کشش
                کامپیوتر، می توان ابزارهای اندازه گیری حقیقی را در محل های گوناگون به صورت مجازی شبیه سازی کرد. با
                تنها اندازه گیری های ساده انجام نمی گیرد، بلکه با این نرم افزار قادر خواهید بود LabVIEW استفاده از
                کمیت اندازه گیری شده را تجزیه وتحلیل کنید، آن را به نمایش درآورید و در صورت تمایل، آن را از طریق
                کامپیوتر به هر نقطه از جهان ارسال کنید.
                را می توان در حقیقت یک واسط ارتباطی فرض نمود که بین کامپیوتر وکمیت های LabVIEW نرم افزار
                اندازه گیری شونده ارتباط برقرار می کند. مرحله بعدی پس از اندازه گیری وتحلیل هر کمیت، ایجاد تغییر ویا
                کنترل آن براساس نتایج به دست آمده ویا خواسته های ما از سیستم است. به عنوان مثال، فرض کنید پس از
                اندازه گیری دما لازم است که برای کنترل درجه حرارت محیط، یک سیستم گرم کننده یا سردکننده را در
                باز به میدان می آید وانجام این عمل را ساده تر می LabVIEW محیط فعال نمود؛ در این حالت نرم افزار
                سازد. نظارت وکنترل فرآیند نیز از توانمندی ها وقابلیت های این نرم افزار است. در برخی موارد این بسته نرم
                افزاری به طور مستقیم وظیفه نظارت وکنترل فرآیند را برعهده دارد.
                را از سایر نرم افزارهای مشابه متمایز کرده است؟ LabVIEW چه ویژگی هایی
                زبان گرافیکی این نرم افزار وجه تمایز عمده این زبان از سایر زبان های برنامه نویسی است. زبان گرافیکی این
                برنامه باعث شده است تا کار با این نرم افزار ونوشتن برنامه با این زبان بسیار لذت بخش والبته آسان باشد.
                توانایی بالای نرم افزار در ایجاد ارتباط با کاربران خود وداشتن توابعی قابل فهم برای بیان مفاهیم برنامه نویسی
                LabVIEW ونیز شباهت زیاد روند برنامه نویسی در این محیط با الگوریتم ها، باعث ایجاد تفاوت بسیار بین
                وسایر زبان های برنامه نویسی شده است.
                منحصر به فرد این نرم افزار از دیگر وجوه تمایز این زبان برنامه نویسی است که به راحتی می تواند شما Help
                برنامه ارتباط Help را برای تسلط بر این زبان یاری دهد. شما در صفحه رابط کاربری می توانید به راحتی با
                داشته باشید وحتی در بعضی موارد می توانید روی صفحه ای که در حال نوشتن برنامه اید، مثال هایی از
                استفاده تابع موردنظر خود را فراخوانی کنید وموردبررسی قرار دهید..

دیدگاه

سلام. من میخوام با لب ویو دمای محیط رو کنترل کنم برنامه شو نوشتم ولی لب ویو پورتای سریال منو نمی شناسه ؟نمی دونم چیکار کنم.

دیدگاه

شما باید VISA رو روی سیستمتون نصب کنید. (فعلا ورژنش مهم نیست) تو سایت هم زیاد در موردش صحبت شده . سرچ کنید دستتون میاد

دیدگاه

عذر میخوام ولی چرا کسی جواب سوالهای بچه ها رو نمیده.. خب من الان سوال دارم اما اگه بپرسم کسی هست کمک کنه؟؟یا فقط یک موضوع را باز کردید و مثل خیلی از موضوعات دیگه بی نتیجه مونده؟؟؟ :sad:
                      برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد،زیرا آنها بر این باورند که یا راهی خواهند یافت ، یا راهی خواهند ساخت.

دیدگاه

سلام من پروژه دیتا لاگر دارم میخوام داده هام رو تو لب ویو گراف کنم..........؟؟؟؟؟؟؟/
                        راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoda.khakrand
                          عذر میخوام ولی چرا کسی جواب سوالهای بچه ها رو نمیده.. خب من الان سوال دارم اما اگه بپرسم کسی هست کمک کنه؟؟یا فقط یک موضوع را باز کردید و مثل خیلی از موضوعات دیگه بی نتیجه مونده؟؟؟ :sad:
                          خب اگه سواتمون قد بده جواب میدیم
                          نوشته اصلی توسط تیبا
                          سلام من پروژه دیتا لاگر دارم میخوام داده هام رو تو لب ویو گراف کنم..........؟؟؟؟؟؟؟/
                          راهنمایی کنید
                          قدم اول تو دیتا لاگر اینه که داده ها رو از دنیای بیرون سالم برسونی به کامپیوتر. بعد اونها رو دسته بندی میکنی و نمایش میدی و همزمان میتونی ذخیره هم بکنی. شما شروع کن اگه مشکل داشتی مطرح کن امیدوارم که بچه ها جواب بدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                            . شما شروع کن اگه مشکل داشتی مطرح کن امیدوارم که بچه ها جواب بدن
                            lمنم امیدوارم......
                            حالا من دارم داده هام رو میفرستم رو پورت بعد با مبدل یو اس بی می دم به لب ویو ...فقط اطلاعاتم باید هگز یا باینری یا فرمت خاصی باشن؟؟؟
                            مهمه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                              lفقط اطلاعاتم باید هگز یا باینری یا فرمت خاصی باشن؟؟؟
                              مهمه؟؟؟
                              ببینید اینکه میگیم هگز یا باینری در واقع این برای راحتی کار ما در برخورد با اطلاعات دیجیتال هست و گرنه اطلاعات دیجیتال بصورت 0و1 و در بسته بندی بایتی (عموما) در اختیار ما قرار میگیرند و اینکه ما اونها رو هگز یا باینری در نظر بگیریم هیچ تاثیری در اصل قضیه نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                                خب اگه سواتمون قد بده جواب میدیم قدم اول تو دیتا لاگر اینه که داده ها رو از دنیای بیرون سالم برسونی به کامپیوتر. بعد اونها رو دسته بندی میکنی و نمایش میدی و همزمان میتونی ذخیره هم بکنی. شما شروع کن اگه مشکل داشتی مطرح کن امیدوارم که بچه ها جواب بدن
                                خب ببینم از مهندسای گل کسی بلده یا نه؟؟؟ :mrgreen:
                                من میخوام waveform chart ام یک کلیدی داشته باشه که با زدن اون اطلاعات مثلا 20 ثانیه پیش رو از فایل اکسلم بخونه و روی ویو فرم نمایش بده..
                                با *****ر بار نمیخوام.. میخوام یه دکمه مثل next یا preview وجود داشته باشه
                                خب مهندسای گل منتظرم :nerd:
                                برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد،زیرا آنها بر این باورند که یا راهی خواهند یافت ، یا راهی خواهند ساخت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X