اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش کار با محیط opc server در یک محیط شبیه سازی شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش کار با محیط opc server در یک محیط شبیه سازی شده

سلام . simatic 2010 رو دانلود کن... تو سون ۳۲ بیتی هم جواب میده...

در مورد سوال دوست دیگمون باید بگم که در کل ارتباط بین دو سیستم که یکیش رو VWM ware هست رو TCP برقرار میکنه.. از طرفه دیگه ارتباط بین لب ویو و پی ال سی و شبیه ساز پی ال سی رو نرم افزار plcsim opc server برقرار میکنه... که اونم شبیه ساز یک نوع از ارتباط سریاله.. " MPI " ... پس نتیجه میگیریم این امکان وجود نداره... البته من خودم تست نکردم. ولی با توجه به شواهد نمیشه... یه چیزیم بگم شتر سواری دولا دولا نمیشه.. شما اگه دوست دارید خیلی راحت و روان با این گونه نرم افزارهای صنعتی کار کنید بی خیال ویندوز سون بشید که دیگه نیازی به نرم افزارهای شبیه ساز سیستم عامل نباشه...

دیدگاه

سلام
      ویندوز من سون نیست xp هست ولی چون میخاستم با wincc و SIMATIC کار کنم و نصبشون هم دردسر داشت از VM WARE استفاده کردم.حالا که میگید دردسره میرم دنبال نصب سیماتیک. لطفن شما اموزشتون را ادامه بدید من خودم را میرسونم.

دیدگاه

روش دانلود تولکیت ها از سایت ni چی ؟ (یه جایی خونده بودم ، شما همه چیز رو از ni میگیرید و خودتونم کرکش رو دارید و ... (dsc رو میخواستم )

این چیزا رو امشب فهمیدم ، درسته ؟
        لب ویو با DSC ؛ با پی ال سی یا هر نوع شبکه صنعتی ارتباط برقرار میکند
        و برای ارتباط با پی ال سی ؛ با این روش باید از NI-OPC SERVER استفاده کنیم
        بعد باید با OPC SERVER ، تگ های پی ال سی رو ببینیم و درست کنیم
        از این مسیر هم به OPC دسترسی داریم
        Start » Programs » National Instruments » NI OPC Servers » NI OPC Servers
        و یه پروژه آماده هم توی این مسیر وجود دارد (البته،من DSCرو فعلا نصب نکردم)
        C:\Program Files\National Instruments\Shared\NI OPC Servers\Projects\simdemo.opf

هنوز نصبیاتم کامل نشده

دیدگاه

سلام. آفرین. خوشم اومد که خودتم داری یه حرکاتی میکنی. البته اینم بگم که شما زمانی نیاز به خود توابع DSC پیدا میکنید که بخواهید به طور حرفه ای ارتباط برقرار کنید. یعنی برای سیستمون آارم تعریف کنید. از فرآیند مورد کنترل گراف و .... تهیه کنید.
          ما نیاز نیست از opc تگهای پی ال سی رو ببینیم. کار ما اینکه عینا مثل تگ های پی ال سی تو opc تگ تعریف کنیم. مثلا اگه تو ی ال سی داریم I0.0 تو opc هم یه تگ درست کنیم بنام I0.0 .
          خوبه ادامه بده داری نزدیک میشی. نمی خوام یه هو همه چیز رو بگم. دوست دارم خودت بری جلو منم کمکت میکنم...

دیدگاه

با سلام مجدد. خوب اساتید خبری ازشون نیست. بابا نترسید هر چی میدونید بگید .. بی خیال خودم یکم بیشتر راهنمایی میکنم.
            گفتیم که برای ارتباط با plc یا هر وسیله دیگری که مجهز به پورت های استانداردی از قبیل MPI , TCP و .... هستش نیاز هست که ابتدا برنامه تو دستگاه مورد نظر نوشته بشه. بعد مطابق با متغیرهای به کار رفته در محیط برنامه نویسی دستگاه مورد نظر ، متغیرهای اشتراکی در سمت labview باید ایجاد بشن. برای اینکه بتونیم اینکار رو انجام بدیم ابتدا باید در محیط opc server درایور دستگاه مورد نظر رو ایجاد کنیم. مثلا s7 mpi . بعد بیاییم یه دستگاه بهش اضافه کنیم. بعد تگ ها رو تعریف میکنیم.
            حالا میریم تو محیط لب ویو و ابتدا از طریق گزینه i/0 server میاییم و opc مربوطه رو انتخاب میکنیم. بعد از این کار میریم با استفاده از گزینه ساخت متغیرهای اشتراکی تگهای ساخته شده در مراحل قبل رو به برنامه اضافه میکنیم. حالا این تگها رو میبیریم داخل صفحه پانل....
            یکم کلی گفتم که خودتونم یه حرکتی بکنید. البته اصل مطلب رو گفتم... ببینم چکار میکنید... کشتیت منو

دیدگاه

راستی یکی دیگه از ابزارهایی که میتونید در ارتباط با opc استفاده کنید data socket ها هستن.. عمری بود درباره data socket هم صحبت میکنیم

دیدگاه

سلام
                من وقتی تو محیط لب ویو میخام i/o server را تعریف کنم همچین پیغام خطایی بهم میده :

Unable to browse OPC Server from the selected machine.

Error -2147024891 occurred at GetOPCServerList.vi

Possible reason(s):

LabVIEW: (Hex 0x80070005) Access denied.
                jتو اینترنت دربازش سرچ کردم و راه حلهایی که گفته بود تست کردم ولی حل نشد.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

دیدگاه

والا من چند باری این مشکل برام پیش اومد که کامپیوتر رو ریست کردم درست شد.

دیدگاه

یعنی با وجود این ارور هیچجوری نمیشه ارتباط را برقرار کرد؟؟؟

دیدگاه

ایمیلتو بهم بده یه فایل میفرستم برات در مورد تنظیمات DCOM هستش. بخون و مراحل رو اجرا کن احتمال زیاد مشکلت حل میشه

دیدگاه

ایمیلم اینه: tayebimehdi@yahoo.com
                        البته یه فایل پی دی اف بنام dcom setting به حجم 781 کیلو بایت از اینترنت گرفتم اگه غیر از اونه زحمتشو بکشید ممنون.

دیدگاه

انشالله مشکل ح شد؟ تونستید به opc متصل بشید؟
                          بروبچ کارایی که گفتم انجام دادن؟
                          به نتیجه رسیدید؟

دیدگاه

برنامه ای مثل opc server برای میکرو نداریم؟
                            من کارم همیشه با plc بوده
                            ولی الان باید قیمت تموم شده دستگاها رو کم کنم
                            برا همین میخوام از میکرو استفاده کنم،ولی برا ارتباط با HMI یکم به مشکل برخورد کردم

دیدگاه

اون مشکل که حل نشد.هر کاری که فکرشا بکنید کردم.از تغییر در اکانتها و سرویسها و رجیستری ویندوز تا حذف و نصب مجدد opc و متعلقاتش.مشکل لایسنس هم فکر نمیکنم داشته باشم چون تو لایسنس منیجر لبویو همش سبزه و اروری هم در این زمینه ندارم.تنها کاری که بنظرم میرسه نصب مجدد لب ویو و یا حتی ویندوزه که فعلن امادگیش را ندارم.
                              حالا چنتا سوال : من opc server را بدون اشکال راه میندازم.اون برنامه net to plcsim را هم دارم و برنامه ای هم در سیمولاتور لود کردم که توش یه شبکه mpi تعریف کردم. توی برنامه net to plcsim وضعیت سیمولاتور را کانکت میبینم.توی opc server هم یک کانال و اتصال از نوع s7 mpi تعریف کردم. درست انجام دادم؟؟؟ اگه نه کجاش اشتباهه؟؟ حالا نمیتونم توی همون opc server ببینم ارتباط برقراره یا نه؟؟؟ و وضعیت تگها را ببینم؟؟ توی net to plcsim وضعیت کلاینت دیسکانکته چرا؟

دیدگاه

نرم افزار net to plc sim از tcp/ip استفاده میکنه... در ضمن قرار نیست تو opc چیزی روببینیم. opc یه واسط برای برقراری ارتباطه دو تا وسیله است که هیچ ربطی به هم ندارن. شما راه رو درست رفتین. باید تگها رو تو opc ایجاد کنید و تو لب ویو ببینید. برای ارتباط با plsim هم باید از شبیه ساز plcsim opc server استفاده کنی....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X