اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش کار با محیط opc server در یک محیط شبیه سازی شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش کار با محیط opc server در یک محیط شبیه سازی شده

باسلام و تشکر
    خواهش می کنم در مورد اتصال opc با پورت (dp (PROFIBUS زیمنس که اداپتور نیاز ندارد توصیح دهید
    من یک plc s7 300 cpu 315-2dp دارم همراه کارت cp 340 لطفا ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
      بابا تو نابغه ای... باهوش این برنامه ای که دانلود کردی یه واسط شبیه سازی شده است. دقیقا داره عملکرد pc adaptor رو شبیه سازی میکنه.
      روش کار رو توضیح میدم خودت برو دنبالش ببینم چکار میکنی..
      ۱ - اول برنامه ای رو دانلود کردی رو نصب کن و اجرا کن. برو تو برنامه ببین چی میبینی.
      ۲ - یه پروژه تو simatic درست کن . منتهی خروجی و ورودی های برنامه رو مطابق با برنامه sse software درست کن. متوجه منظورم که هستی.
      ۳ - حالا برو تو محیط plcsim و اونجام تنظیمات لازم رو انجام بده.
      ۴ - حالا بیا تو لب ویو و یه پروژه ایجاد کن.
      ۵ - تو محیط پروژه برو به قسمت ساخت IO/Server .
      ۶ - تو محیط مربوطه متغیرهای لازم رو از طریق اتصال به opc server plcsim ایجاد کن.
      ۷ - از محیط ساخت متغیر خارج شو و یه برنامه ایجاد کن.
      ۸ - این متغیرها رو که ایجاد کردی drag کن تو محیط برنامه.
      ۹ - plc رو آنلاین کن. برنامه لب ویو رو هم اجرا کن.

۱۰ - ببینم چکار میکنی.. من سرنخ رو بهت دادم... یعنی اگه بتونی انجامش بدی به طور خصوصی تمام مشکلات لب ویو رو که باهاش مواجه هستی واست برطرف میکنم.
      با سلام و تشکر از زحمات شما
      من تونستم با opc server plcsim ارتباط برقرار کنم ولی همان طور که گفته بودین باید ورودی و خروجی ها را مطابق با برنامه داخل sse software تنظیم کرد تا جواب بده !ولی داخل اون که یک فایل با پسوند xml است که چند تا از ورودی خروجی ها را نداره مثلا i0.0 و .... آیا میشه این ورودی هارا بهش اظافه کرد؟؟؟
      من این فایل را edit کردم و این ورودیها را بهش اظافه کردم و بعدش تو محیط لب ویو تو قسمت دادن variable این متغییر ورودی اضافه شده بود ولی کار نمی کرد یعنی با plc ارتباط برقرار نمی کرد!!!!!!!!!!!!!!!آیا راهی داره که اونو اصلاح کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

اگه حدف یادگیری اتصال لب ویو به plc و سیماتیک منجر هست که هیچ اما اگه میخواین مانیتورینگ کنید و هیچی نخرید با همون plcsim و wincc هم میشه ارتباط online برقرار کرد که مشکلی هم پیش نیاد که مثلآ نشه یه ورودی رو خوند البته نرم افزار مانیتورینگ دیگه ای هم هستن که بتونن آنلاین شن

دیدگاه

نرم افزار labview نرم افزار قدرتمندیه ولی بنظر من تو کارهای مانیتورینگ مثل wincc یا caitect انعطاف پذیری نداره مثل تو کارهای گرافیکی یا انیمیشن سازی تجهیزات یکم گیر داره ولی در کل بر قرار کردن ارتباطش با plc توسط opc server جالبه برای یک بار هم که شده امتحان کنید!!!!!!!!!

دیدگاه

در مورد plc هایی که نام شان در opc نیست باید چیکار کرد مثل plc دلتا

دیدگاه

کارت های ADAM رو چی جوری میشه به opc متصل کرد ؟
              اگر Doucument Pdf راهنما میشناسید ، لطفا معرفی کنید
              با تشکر

دیدگاه

من دنبال ni opc server و dsc تو نت خیلی گشتم ولی فایلی رو پیدا نکردم
                از دوستان کسی لینکی رو سراغ داره

دیدگاه

من اگه از این برنامه استفاده کنم بعد از اینکه برنامه رو EXE کردم .ایا برای اجرا رو یه پی سی دیگه به برنامه OPC SERVER احتیاجی هست

دیدگاه

لینک دانلود NI OPC Server با کرکش :nice:

http://dl.dbank.com/c0rmji883a#

دیدگاه

عالیه
                      منم یه همچین کاری میخوام بکنم ولی با WinCC
                      کسی میدونه چطوریه ارتباط OPC و WinCC که اطلاعات یه سنسور رو که Modbus RTU روش پیاده شده بشه خوند؟!!!
                      درایور شبکه و nRF24L01
                      کاتالوگ محصولات
                      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام تا الان خوب تشنه مون کردی
                        اگه اموزش ها رو برامون بزاری ممنون میشم
                        اگه یه فایل اموزشی هم داشته باشی بزاری عالیه

دیدگاه

با سلام و عزض خسته نباشید خدمت آقا حمید رضا از انرژی و زحمتی که واسه آموزش میذارین هم بی نهایت ممنون
                          راستش میدونم این سوالم شاید اینجا جاش نباشه اما خب خودم هم یه تاپیک زدم راجب سوالم اما کسی پاسخگو نبود واسه همین خیلی برام سوال شد که یعنی کسی واقعا بلد نیست این مبحث رو یا دلیل دیگه ای داره...؟؟؟
                          سوالم این بود که اگه رو مبحث راه اندازی و آموزش پروتکل TCP/IP هم مسلط هستین ازتون خواهش میکنم اون مبحث هم راجبش یه بحثایی بشه خیلیاا هم سوال دارن.
                          و همچنین از دیگر اساتید محترم ECA این در خواست رو دارم .
                          اینجوری هرکسی هم هرچی اطلاعات یا مشگلی داره رفع میکنه
                          بازم ممنون و سپاسگزارم

دیدگاه

درود بر همگی.
                            آقا ما از اول تا اینجا موضوعو دنبال میکردیم ولی چیزی دستگیرمون نشد. همه فقط نصب کردن، ما هم کامل نصب کردیم حاضر و آماده :nerd:

یه مرد بزرگ بیاد آموزش جامع بذاره. خیلی نیازمندیم :job:
                            Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                            // - - - - - - - - - -
                            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                            // - - - - - - - - - -
                            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

دوستان من در IO/ServerگزینهOPCCLIENT ندارم چی کار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fryplc
                                دوستان من در IO/ServerگزینهOPCCLIENT ندارم چی کار کنم
                                جالبه ! چون من اصلا I/O Server را ندارم!!!
                                تولکیتارو از دم نصب کردم ، نمیدونم مشکل از ورژن جدیدشه یا تولکیتها :angry:
                                Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                                // - - - - - - - - - -
                                برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                                // - - - - - - - - - -
                                اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X