اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک مدار 1.5 به 10 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک مدار 1.5 به 10 ولت

سلام به همگی
    من خیلی گشتم ,دنبال یه مدار میگردم که ورودی 1.5 تا 5 ولت بهش بدم و ازش 10 ولت حد اقل 600mA بگیرم
    چندتا مدار پیدا کردم ولی در حد 10ma جریان میداد
    ممنون میشم کمک کنید
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

پاسخ : کمک مدار 1.5 به 10 ولت

lm2576
    lm2577
    این ای سی ها سئیچینگ هستن و تا 3 امپر جواب میدن
    در دیتاشید مدار کامل و فرمول موجود هست.
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

من میخوام ولتاژو افزایش بده ها در حد 2 ولت بدم و بهم 10 ولت بده
      این ایسی ها مگه step up هم میشن؟افزایش ولتاژ میکنن؟!!
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

ورودی این ای سی ها از 1.2 ولت داره تا فکر کنم 60 70 ولت
        این ها سوئیچینگ هستن هم کاهش میدن و هم افزایش
        نوعADJ از ولتاژ خروجیش فیدبک میگیره و متناسب با ولتاژ ورودی ولتاژ خروجی رو ثابت با مقدار دلخواه شما نگه میداره.
        دیتاشیت رو مطالعه سطحی کنی متوجه میشه .خیلی ساده هست و مدار انچنان پیچیده ای هم نداره.
        دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

سلام آقا شما مدار زیر را ببند، زنر 10 ولت بذار و مقدار سلف هم از سایت زیر بگیر:

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/aww_smps_e.html

Weakness of attitude becomes weakness of character
          Albert Einstein

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
            ورودی این ای سی ها از 1.2 ولت داره تا فکر کنم 60 70 ولت
            این ها سوئیچینگ هستن هم کاهش میدن و هم افزایش
            نوعADJ از ولتاژ خروجیش فیدبک میگیره و متناسب با ولتاژ ورودی ولتاژ خروجی رو ثابت با مقدار دلخواه شما نگه میداره.
            دیتاشیت رو مطالعه سطحی کنی متوجه میشه .خیلی ساده هست و مدار انچنان پیچیده ای هم نداره.
            با تشکر فراوان به خاطر راهنماییتون چون من اصلا نمیدونستم همچین ای سی داریم :biggrin:
            متاصفانه 2577 ورودیش 3.5 به بالا میخواد
            تو دیتا شیت 2576 هم چیزی راجبه بوست پیدا نکردم
            راهنمایی کنید ممنون میشم

نوشته اصلی توسط ;(while(1
            سلام آقا شما مدار زیر را ببند، زنر 10 ولت بذار و مقدار سلف هم از سایت زیر بگیر:

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/aww_smps_e.html

چه مدار جالبی :biggrin: حتما امتحانش میکنم مرسی :biggrin:

دیدگاه

در LM2576یه ولتاژ رفرنس داخلی هست که 1.23 ولت هست.ولتاژ ورودی شما نباید کمتر از این مقدار باشه.چون اگه کمتر بشه همه چیز به هم میخوره .
              من از این ای سی استفاده کردم و 1.5 و هم 2 ولت بهش دادم کار کرده و به نظر من خوب بوده
              و یه مورد درباره مداری که دوست خوبمون قرار دادن.
              تغذیه خود ایسی 3 ولت هست که شما 1.5 داری پس نمیشه ازش استفاده کرد.
              دوم اینکه از ولتاژ خروجی فیدبک گرفته نمیشه پس امکان افزایش ولتاژ یا کاهش ولتاژ رو داشته باشیم
              سوم این که من بدبخت شدم الان یه مدار بستم که سوخت :cry2: :angry:
              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
                در LM2576یه ولتاژ رفرنس داخلی هست که 1.23 ولت هست.ولتاژ ورودی شما نباید کمتر از این مقدار باشه.چون اگه کمتر بشه همه چیز به هم میخوره .
                من از این ای سی استفاده کردم و 1.5 و هم 2 ولت بهش دادم کار کرده و به نظر من خوب بوده
                دوم اینکه از ولتاژ خروجی فیدبک گرفته نمیشه پس امکان افزایش ولتاژ یا کاهش ولتاژ رو داشته باشیم
                حق با شماست تغذیه 555 بیشتر از 3 ولته ولی اگه از یه اسلاتور دیگه استفاده کننین میشه!!!
                Albert Einstein

دیدگاه

این ایسی مدار پیچیده ای نداره .چرا دنبال راه حل های پیچیده میگردید :icon_razz:
                  اسلاتور یا 555 نمیخواد که.فقط یه سلف
                  دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
                    اوه چرا سوخت؟! ایشالاه کار کنه مربوط به همین مدار boost بود؟
                    والا من دیتاشیت 2576 رو نگاه کردم چیزی درباره افزایش ولتاژ ننوشته بود همهشون step down بودن ممنون میشم اگه مدار یا توضیحاتی در باره بستن ایم مدار boost بهم بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
                      این ایسی مدار پیچیده ای نداره .چرا دنبال راه حل های پیچیده میگردید :icon_razz:
                      اسلاتور یا 555 نمیخواد که.فقط یه سلف
                      میشه بیشتر توضیح بدین چطوری؟
                      ممنون!
                      Albert Einstein

دیدگاه

دوست گرامی
                        هیچ جا اشاره نکرده بودید از این مدار قصد چه نوع استفاده ای را دارید ولی در مرحله اول به یک نکته مهم توجه داشته باشید که در ضورتی که حتی 2 ولت را به 10 ولت و 600 میلی آمپر تبدیل کنید ، در مدار 2 ولتی به شرط راندمان صد در صد نیاز مند جریانی معادل 3 آمپر خواهید بود که اگر مایل به استفاده از باتری باشید ظرفیتی معادل 30 آمپر- ساعت مورد نیاز خواهد بود ( حداکثر قادر به استفاده از ده درضد ظرفیت اسمی باتری به طور مداوم میباشیم ) که این خود مشکلاتی را جهت تهیه باتری به همراه خواهد داشت
                        در مرجله دوم تجربه نشان داده است که مناسبترین مدارها برای کار در ولتاژ پایین ، مدارهایی میباشند که با ترانزیستور طراحی شده اند و چون در این مورد خاص شما نیازمند جریانی بیشتر از مبدل های عادی میباشید بهتر است از چند مدار موازی استفاده فرمایید

سه نمونه مدارهایی که با اندکی تغییر میتوانند به خوبی مورد استفاده قرار گیرند

http://www.electroniccircuitsdesign.com/power-supplies-circuits/15v-9v-dc-converter-circuit.html

http://www.electroschematics.com/6752/cell-phone-charger-using-1-5v-battery/

http://www.electroschematics.com/6805/single-1-2v-nimh-cell-leds-flashlight/
                        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
                          دوست گرامی
                          هیچ جا اشاره نکرده بودید از این مدار قصد چه نوع استفاده ای را دارید ولی در مرحله اول به یک نکته مهم توجه داشته باشید که در ضورتی که حتی 2 ولت را به 10 ولت و 600 میلی آمپر تبدیل کنید ، در مدار 2 ولتی به شرط راندمان صد در صد نیاز مند جریانی معادل 3 آمپر خواهید بود که اگر مایل به استفاده از باتری باشید ظرفیتی معادل 30 آمپر- ساعت مورد نیاز خواهد بود ( حداکثر قادر به استفاده از ده درضد ظرفیت اسمی باتری به طور مداوم میباشیم ) که این خود مشکلاتی را جهت تهیه باتری به همراه خواهد داشت
                          در مرجله دوم تجربه نشان داده است که مناسبترین مدارها برای کار در ولتاژ پایین ، مدارهایی میباشند که با ترانزیستور طراحی شده اند و چون در این مورد خاص شما نیازمند جریانی بیشتر از مبدل های عادی میباشید بهتر است از چند مدار موازی استفاده فرمایید

سه نمونه مدارهایی که با اندکی تغییر میتوانند به خوبی مورد استفاده قرار گیرند

http://www.electroniccircuitsdesign.com/power-supplies-circuits/15v-9v-dc-converter-circuit.html

http://www.electroschematics.com/6752/cell-phone-charger-using-1-5v-battery/

http://www.electroschematics.com/6805/single-1-2v-nimh-cell-leds-flashlight/
                          با تشکر از جوابتون و وقتی که گذاشتین
                          این مدار برای من استفاده ها مختلفی داره تو جاهای مختلفی نیاز به تغإیه 5 تا 9 ولت دارم از تغذیه میکرو و gps گرفته تا... و خیلی وقتا میبینی باطریش شارژ نداره و یا به هر دلیلی باطری در دسترس نیست و اونوقته که در دسترس ترین باطری این باطری های قلمی هستن که همه جا پیدا میشن
                          من در اخر ولتاژ 5 ولت کاملا تثبیت شده و صاف میخوام چون این دستگاها با کوچکترین اخلاف ولتاژ و... خراب میشن واسه همین من نمیخوام مستقیم 1.5 رو به 5 تبدیل کنم میخوام 1.5 به 8 بشه بعد با یه رگلاتور مثلا 2576 رو 5 تنظیمش کنم
                          دلیل اینکارمم هم اینه که اولا دستگاه همونطور که گفتم خیلی حساسه و اصلا دلم نمیخواد وقتی باطری کم شد ولتاژ خروجیم کم شه و از 5 ولت کمتر شه و به دستگاه اسیب بزنه, ترجیح میدم 1.5 رو به8 تبدیل کنم که اگرم اهیانا افت ولتاژ داد تو خروجی 2576 که 5 ولت میده زیاد تاٍیر ناشته باشه و ثانیا من رو 2576 UNDER VOLTAGE LOCKOUT میزارم که اگر ورودیش از مثلا 7 کمتر شد مدارو قطع کنه
                          من در کل از مدار 5 ولت 600 میلی امپر میخوام حالا رو 8 ولت 400 میلی بده وقتی به 5 تبدیل شد میتونه 600 میلی بده, از طرفیم مصرف کننده من تا 1 امپر میتونه بکشه و باطریم 3.7 ولت 4800mAh هست و نمیخوام مدار به خاطر جریان کشیدن بسوزه یا مجبور بشم یه دونه هم محدود کننده جریان واسش ببندم و...

چون باطری رفته رفته افت ولتاژ پیدا میکنه واسه همون من کمترین مقدار باطری رو در نظر میگیرم که حدود 2 ولت هست و هنگام پر بودن 4.4 ولت 4.8Ah

مدار هارو دیدم ولی متاصفانه مدار های ترانزیستوری حد اکثر 70 میلی امپر در خروجی جریان میدن که من برای به دست اوردن 400 میلی امپر در 8 ولت باید 6 تا از اون مدار هارو بسازم و موازی کنم که هر کدوم یه سلف تقریبا بزرک داره

من چند نمونه ایسی که سویچینگ بوست هستند تو نت پیدا کردم ولی متاصفانه تو بازار هیچ کدوم رو حتی lm2577 رو پیدا نکردم!
                          تعدادی از ایسی های خیلی جالب و عالی برای این کار:
                          lm2621, lm2623, lm2698, lm27313, lm2733, lm3224, lm2577
                          متاصفانه هیچ کدوم موجود نبود تو بازار

اون قسمت که گفتین حد اکثر از 10% باطری استفاده میشه رو متوجه نشدم

دیدگاه

از اول خوب بگو میخای چیکار کنی دیگه ، نمیخاد لقمه رو 3 دور دور سرت بچرخونی با یه mc34063 میتونی یه مدار بوست دقیق بسازی حداقل ورودیش 3 ولته ولی بهتره باتری لیتیومت کمتر ار 3.2 3.3 خالی نشه.
                            در ضمن نیازیم به 2 بار رگوله شدن نداره خروجی این آیسیا فیدبک کاملا دقیق داره ، من با این نمونه های چینی توبازار با ورودی 2 ولتم تست کردم کار کردن ، خروجی 5 ولتم داشته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shork
                              از اول خوب بگو میخای چیکار کنی دیگه ، نمیخاد لقمه رو 3 دور دور سرت بچرخونی با یه mc34063 میتونی یه مدار بوست دقیق بسازی حداقل ورودیش 3 ولته ولی بهتره باتری لیتیومت کمتر ار 3.2 3.3 خالی نشه.
                              در ضمن نیازیم به 2 بار رگوله شدن نداره خروجی این آیسیا فیدبک کاملا دقیق داره ، من با این نمونه های چینی توبازار با ورودی 2 ولتم تست کردم کار کردن ، خروجی 5 ولتم داشته.
                              والا فک کنم باطری کم کم ولتاژش کم شه و تا زیر 3 ولت بیاد مشکله منم همینه ای کاش وتاژ ورودیش 2 اینا بود
                              اون ای سی هایی که پست قبل نوشتم همه ورودیشون از 1.2 اینا شروع میشه البته به غیر از 2577 که ماشلاه پیدا نمیشن تو بازار

موندم چیکار کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X