ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

کنترل دور موتور القايي تک فاز بوسيله فيدبک ولتاژي (موتور کولر آبي)

ببخشيد که يک موضوع قديمي رو که بارها اساتيد به اون جواب منفي دادن بازم مطرح کردم . ولي من به روشي ساده و مفيد تونستم دور موتور القايي تک فاز رو کنترل کنم . ابتدا يک مدار ديمر با ميکرو کنترلر ساختم و سپس يک فيدبک ولتاژي بسيار ساده براش طراحي کردم . سپس با افزايش و يا کاهش زاويه آتش ترياک سطح موثر ولتاژ کم و زياد ميشه و همچنين فيدبک ولتاژ هم توسط ADC خوانده ميشه . حالا هروقت موتور با افزايش يا کاهش بار روبرو ميشه اندازه ولتاژ دوسر موتور کم يا زياد ميشه و ميکرو خطاي بوجود آمده را با تغيير زاويه آتش اصلاح ميکنه . بزبان ساده تر ولتاژ دوسر موتور را هميشه ثابت نگه ميداره .
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل
    2009/01/01
    422
    17

پاسخ : کنترل دور موتور القايي تک فاز بوسيله فيدبک ولتاژي (موتور کولر آبي)

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1354
    ببخشيد که يک موضوع قديمي رو که بارها اساتيد به اون جواب منفي دادن بازم مطرح کردم . ولي من به روشي ساده و مفيد تونستم دور موتور القايي تک فاز رو کنترل کنم . ابتدا يک مدار ديمر با ميکرو کنترلر ساختم و سپس يک فيدبک ولتاژي بسيار ساده براش طراحي کردم . سپس با افزايش و يا کاهش زاويه آتش ترياک سطح موثر ولتاژ کم و زياد ميشه و همچنين فيدبک ولتاژ هم توسط ADC خوانده ميشه . حالا هروقت موتور با افزايش يا کاهش بار روبرو ميشه اندازه ولتاژ دوسر موتور کم يا زياد ميشه و ميکرو خطاي بوجود آمده را با تغيير زاويه آتش اصلاح ميکنه . بزبان ساده تر ولتاژ دوسر موتور را هميشه ثابت نگه ميداره .
    برای همه انواع موتورهای تک فاز قابل استفاده هست؟ مثل موتورهای با خازن راه انداز یا با خازن دائم کار؟
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

راستش من با موتور کولر تست کردم ولي فکر کنم مشکلي با موتورهايي که نام برديد, اگر القايي باشند نداشته باشه.
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

اينم شماتيک مربوط به مدار براي کساني که مي خوان بسازن :NO:
    نرمن وينسنت پيل
    2013/05/23
    تهران و گهگاهي مهاباد
    86
    14

سلام دوسست عزيز
    با توجه به پست اولتون که فرموديد از ميکرو استفاده کرديد اما از ظاهر قضيه يني شماتيک پروژتون هيج ميکرويي نداره و فقط از پين هاي ميکرو و قسمت هاي کلي ميکرو مثله ADC و INT نام برديد حال ميشه يه توضيح بفرماييد
    You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

سلام .
    راستش از هر ميکروکنترلي که براتون کارکردن باهاش راحتتره مي تونيد استفاده کنيد .من خودم از مگا 8 استفاده مي کنم . اگه دقت کنيد ابتدا بوسيله دوتو اپتوکوپلر U1 و U2 سيگنالهاي گذر از صفر موج سينوسي برق شهر رو بدست مياريم که از طريق يک جفت گيت nand اونو به int0 ميکرو ميديم . حالا در روتيني که براي اينتراپت خارجي نوشتيم مقدار تاخير لازم را براي زاويه آتش تراياک تنظيم مي کنيم . در شکل زير که گذاشتم هم شکل موج سينوسي مشخصه و هم سيگنالهاي گذر از صفر با رنگ زرد مشخصه و سيگنالهاي فرمان آتش گيت تراياک با رنگ قرمز مشخص شده است . با کم و زياد کردن همين سيگنال قرمز ميتوان سطح ولتاژ خروجي تراياک را تنظيم کرد .

نرمن وينسنت پيل
    2012/11/24
    145
    4

سلام دوست عزيز

ميشه بيشتر توضيح بدهيد ؟ (به زبان مبتدي) من ميخواهم با موتور کولر چنين عملي را انجام بدم و دور آن را تقريبا به يک سوم کاهش بدم . همچنين براي ترمز و قفل آني موتور چه راهي را پيشنهاد ميکنيد ؟
    2010/05/28
    ايران
    478
    12

سلام . کدوم قسمت رو بيشتر توضيح بدم؟با اين سيستم من ولتاژ موتور را تا 60 کاهش دادم و موتور بصورت پايدار کار مي کرد.
    نرمن وينسنت پيل
    2012/11/24
    145
    4

موتور کولر چند اسب بخار است و چند دور در دقیقه و با روش شما به گند دور میشه کاهش پیدا کرد ؟>
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    24

با سلام
    امکانش هست از موتور در حال کار وقتی با دستگاهتون دورش رو کنترل میکنید فیلم بگیرید
    میخام ببینم عمل کردش از نظر لرزش و صدا چطور هست
    با تشکر
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42