اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط هادی دادگستر
    سلام
    عجیبه من تا بحال به همچین مشکلی برنخوردم ، احتمال داره وقتی ترانزیستور رو به تابلو وصل میکنی توان زیادی ازش میکشی که موجب میشه روشن نشه.
    چند تا نکته هست که شما هم میدونید ولی من یاداوری میکنم.
    متناسب با توان مصرفی تابلو از ترانزیستور مناسب استفاده کنید.!

در مورد Tip41 توان این ترانزیستور 65 وات هست
    اکه قرار باشه که جریانی در حد 2 آمپر ازش بگذره بیس این ترانزیستور جریان میکشه که باید به با یه ترانزیستور مثبت این جریان تامین بشه.
    در کل برای اینکه از این مشکل ها نداشته باشیم من پیشنهاد میکنم از ترانزیستور های ماسفت کانال منفی استفاده بشه ، گیت آن جریان خیلی کمی میکشه و میتونید با مقامت 1 کیلو مستقیم به میکرو وصلش کنید ، جایگزین مناسبی برای BJT هست
    موفق باشید
    در ادمه فرمایش های دوستمان باید بگویم که اول خودت دستی ترانزیستور را روشن و تست کن و بعد با میکرو راه اندازی من تا مشکل پیدا بشه :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

[quote=mpc]
      در ادمه فرمایش های دوستمان باید بگویم که اول خودت دستی ترانزیستور را روشن و تست کن و بعد با میکرو راه اندازی من تا مشکل پیدا بشه :redface:
      [/quot
      سلام میکرویی که استفاده میکنی چیه .8یا16 یا 32 کدومش؟ اگه 16و32باشه tip41 به راحتی فعال میشه ولی اگه میکروت 8 باشه راه حل داره

اضافه شده در تاریخ :

سلام میکرویی که استفاده میکنی چیه .8یا16 یا 32 کدومش؟ اگه 16و32باشه tip41 به راحتی فعال میشه ولی اگه میکروت 8 باشه راه حل داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هادی دادگستر

سلام
        عجیبه من تا بحال به همچین مشکلی برنخوردم ، احتمال داره وقتی ترانزیستور رو به تابلو وصل میکنی توان زیادی ازش میکشی که موجب میشه روشن نشه.
        چند تا نکته هست که شما هم میدونید ولی من یاداوری میکنم.
        متناسب با توان مصرفی تابلو از ترانزیستور مناسب استفاده کنید.!

در مورد Tip41 توان این ترانزیستور 65 وات هست
        اکه قرار باشه که جریانی در حد 2 آمپر ازش بگذره بیس این ترانزیستور جریان میکشه که باید به با یه ترانزیستور مثبت این جریان تامین بشه.
        در کل برای اینکه از این مشکل ها نداشته باشیم من پیشنهاد میکنم از ترانزیستور های ماسفت کانال منفی استفاده بشه ، گیت آن جریان خیلی کمی میکشه و میتونید با مقامت 1 کیلو مستقیم به میکرو وصلش کنید ، جایگزین مناسبی برای BJT هست
        موفق باشید
        با سلام و ممنون از پاسخ شما
        امروز یه فلاشر با همون ترانزیستور ولی با آی سی 555 ساختم که قراره جدا از میکرو و مستقل کار کنه
        جالبه که عینا مشکل ترانزیستور تکرار شد !!!!!! oo: oo: oo: oo:
        یعنی دیگه رسما داشت شاخام در میومد ! :eek:
        مقاومت بیس رو زیاد کردم و 1.5 کیلو اهم گذاشتم
        تغییری که ایجاد شد تقریبا مطمئنم کرد که این ترانزیستور به هر حال برای کار من مناسب نیست ! (حالا چرا ؟ نفهمیدم ! )
        تغییر این بود که این دفعه با لمس ترانزیستور , ترانزیستور روشن میشد و led ها هم با الگو درست شروع به چشمک زدن میکردن ولی وقتی ولش میکردم باز همونطور مثل قبل خاموش میشد !
        در مورد جریان کشی از بیس بعید میدونم که اتفاق افتاده باشه چون در اون صورت میکرو یا کلا میسوخت یا فقط اون پین مشکل دار میشد در صورنی که با یه تک led و بدون ترانزیستور میکرو رو تست کردم و سالمه
        در مورد توان هم فکر نکنم زیاد کشیده باشم !
        چون بخشی از تابلو که قرار بود یدونه ترانزیستور اونو کنترل کنه حدود 100 تا 120 led داشت که 3تا 3تا سری شدن که جریانش زیر 1 آمپر میشه !
        و تست رو هم با یک منبع 1 آمپری انجام دادم و هم با پاور کامپیوتر !
        در مورد ماسفت ها میشه یکمی توضیح بدید ؟
        من تا حالا با ماسفت ها کار نکردم(خیلی کم کار کردم) ولی در این حد شنیدم که با جریان کار میکنن و نه با ولتاژ
        اگر اینجوری باشه زودتر از زمان مورد نظر به اشباع نمیرن ؟
        اگر مرجعی در مورد شماره ها و توان های ماسفت ها دارید هم ممنون میشم بهم بدید :nice:
        با تشکر :nice:
        نوشته اصلی توسط mpc
        با سلام
        و تشکر بابت پاسخ شما
        متاسفانه این کار اولین چیزی بود که تست کردم و نا امیدم کرد ! :sad:
        چون دستی راحت روشن میشه و هیچ مشکلی نداره !
        ترانزیستور رو با یه ولتاژ 3 ولت تست کردمش و بدون هیچ مشکلی روشن شد اما با میکرو ... !!! :cry:
        مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
        [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
          با سلام و ممنون از پاسخ شما
          امروز یه فلاشر با همون ترانزیستور ولی با آی سی 555 ساختم که قراره جدا از میکرو و مستقل کار کنه
          جالبه که عینا مشکل ترانزیستور تکرار شد !!!!!! oo: oo: oo: oo:
          یعنی دیگه رسما داشت شاخام در میومد ! :eek:
          مقاومت بیس رو زیاد کردم و 1.5 کیلو اهم گذاشتم
          تغییری که ایجاد شد تقریبا مطمئنم کرد که این ترانزیستور به هر حال برای کار من مناسب نیست ! (حالا چرا ؟ نفهمیدم ! )
          تغییر این بود که این دفعه با لمس ترانزیستور , ترانزیستور روشن میشد و led ها هم با الگو درست شروع به چشمک زدن میکردن ولی وقتی ولش میکردم باز همونطور مثل قبل خاموش میشد !
          در مورد جریان کشی از بیس بعید میدونم که اتفاق افتاده باشه چون در اون صورت میکرو یا کلا میسوخت یا فقط اون پین مشکل دار میشد در صورنی که با یه تک led و بدون ترانزیستور میکرو رو تست کردم و سالمه
          در مورد توان هم فکر نکنم زیاد کشیده باشم !
          چون بخشی از تابلو که قرار بود یدونه ترانزیستور اونو کنترل کنه حدود 100 تا 120 led داشت که 3تا 3تا سری شدن که جریانش زیر 1 آمپر میشه !
          و تست رو هم با یک منبع 1 آمپری انجام دادم و هم با پاور کامپیوتر !
          در مورد ماسفت ها میشه یکمی توضیح بدید ؟
          من تا حالا با ماسفت ها کار نکردم(خیلی کم کار کردم) ولی در این حد شنیدم که با جریان کار میکنن و نه با ولتاژ
          اگر اینجوری باشه زودتر از زمان مورد نظر به اشباع نمیرن ؟
          اگر مرجعی در مورد شماره ها و توان های ماسفت ها دارید هم ممنون میشم بهم بدید :nice:
          با تشکر :nice:با سلام
          و تشکر بابت پاسخ شما
          متاسفانه این کار اولین چیزی بود که تست کردم و نا امیدم کرد ! :sad:
          چون دستی راحت روشن میشه و هیچ مشکلی نداره !
          ترانزیستور رو با یه ولتاژ 3 ولت تست کردمش و بدون هیچ مشکلی روشن شد اما با میکرو ... !!! :cry:
          من فکر میکنم مشکل شما با ترانزیستور در این باشه که اون قسمت فلزی که هیسنک وصل میشه به ترانزیستور بغلی اتصال داره
          واسه من این مشکل پیش اومده بود.اگه مشکل شما هم در این بود اعلام بفرمایید
          **** k i n j ****

دیدگاه

سلام،
            جناب jervis، من نتونستم اوّل حرفاتونو پیدا کنم، ولی در کل خدمت همه ی دوستانی که فلاشر LED کار می کنن، بایس بگم، مدار فلاشر رو، اگه:
            1-ورودی خازن مناسب داشته باشه و رگولاتور مناسب واسه میکرو یا فلاشر 555 گذاشته باشین (در غیر اینصورت هر نویزی مثل روشن شدن مهتابی یا ... برنامه و فلاشر رو دچار مشکل می کنه)
            2-خروجی میکرو رو رو حالت_ 1= فعّال تنظیم کرده باشین،
            3-مدار درایور رو مثل مدار پایینی ببندین،

اصولآ نبایس مشکلی وجود داشته باشه
            ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.prm
              3-مدار درایور رو مثل مدار پایینی ببندین،

ترجیحا اگه مدار ترانزیستورتون رو زوج ببندید خیلی بهتر کار میکنه! میتونید از یه C945 تو طبقه ی اولش استفاده کنید که مشکلی پیش نیاد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ice Man
                ترجیحا اگه مدار ترانزیستورتون رو زوج ببندید خیلی بهتر کار میکنه! میتونید از یه C945 تو طبقه ی اولش استفاده کنید که مشکلی پیش نیاد...
                آره واسه طبقه اولت از یک c945 واسه راه اندازی طبقه دومت مستقیم البته با یک مقاومت وات بالا به tip41 یا tip31 وصل کن قشنگ چواب میده

دیدگاه

آره واسه طبقه اولت از یک c945 واسه راه اندازی طبقه دومت مستقیم البته با یک مقاومت وات بالا به tip41 یا tip31 وصل کن قشنگ چواب میده
                  حق با شماست، من هم تو این مورد و هم خیلی قسمتای دیگه همیشه به یکی از دوستان که پاره وقت فلاشر LED می بنده گفتم،
                  ولی جواب ایشون انصافآ خیلــی قانع کننده س:

از 2 سال پیش تا الان بیشتر از 50 تا بستیم، هیچ مشکلی پیش نیومده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.prm
                    حق با شماست، من هم تو این مورد و هم خیلی قسمتای دیگه همیشه به یکی از دوستان که پاره وقت فلاشر LED می بنده گفتم،
                    ولی جواب ایشون انصافآ خیلــی قانع کننده س:

از 2 سال پیش تا الان بیشتر از 50 تا بستیم، هیچ مشکلی پیش نیومده.
                    ایشون درست گفته...مشکلی پیش نمیاد! ولی اگه جریان بالایی بخواهید از ترانزیستور قدرتتون بکشید ، ترانزیستور جواب نمیده! اصلاحا اینطوری به اشباع کامل نمیره! + اینکه اگه 5 تا کانال اینطوری وصل کنید به میکرو و همش رو با هم روشن کنید رگولاتور 5 ولتتون در حد کوره ذوب آهن داغ میشه

دیدگاه

منبع تغذیه 12 ولت - برای رنگ سبز مکافات داشتیم چون سه تا 3 تا با یه مقاومت زدم خیلی مدار پیچیده شد

Esmaeili_led@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی1368
                        منبع تغذیه 12 ولت - برای رنگ سبز مکافات داشتیم چون سه تا 3 تا با یه مقاومت زدم خیلی مدار پیچیده شد

اینو ببین : ببین چقدر تمیزه!

دیدگاه

ببخشید این سیم زردها رو با چی اینقدر تمیز لخت کردی من معمولا کل سیم رو لخت میکنم و با فاصله لحیم میکنم در آخر هم وقتی از درستی مدار مطمئن شدم چسب 1 2 3 میزنم که سیمها حرکت نکنن ایجاد اتصالی کنند
                          Esmaeili_led@yahoo.com

دیدگاه

با کف چین بینشون رو لخت می کردیم...البته خطر قطع شدن سیم هم هست ولی دستت راه بیافته دیگه سیم رو هم قطع نمیکنی

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                              من می خوام با نرم افزارLED TOOLS کار کنم ولی وقتی led را می زاره نمی دونم باید چی کار کنم که پایه هاش را نشان بده به جای خودش
                              دوستان لطفا راهنمایی کنید :nice:
                              I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ice Man
                                با کف چین بینشون رو لخت می کردیم...البته خطر قطع شدن سیم هم هست ولی دستت راه بیافته دیگه سیم رو هم قطع نمیکنی
                                دور کار چیه؟واشره؟قابه؟
                                **** k i n j ****

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X