اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط sami222
    تالوی قشنگی میشه ها!!!!
    اینجا یه نفر سوپر مارکت داره اومده از این ال ای دی های اس ام دی آر جی بی دونه درشت که توی رول های پنج متری میفروشند مثل نمونه زیر رو دور یه متن کشیده مثل تابلو ثابت شده و خیلی هم قشنگتر هر بار یه نور و رنگ روشن میشه کار خیلی قشنگ و تمیزی شده نظری هست؟
    http://eshop.eca.ir/index.php?cPath=43_143
    بله طرح قشنگ و شیکی میشه اما...
    اما یه بدی داره
    این نوار ها مخصوصا مدل RGB حتما احتیاج به هدسینگ دارند
    شاید به نظر گرمایی نداشته باشند ولی فشا روی خود LED ها هست و پس از گذشت چند مدت شروع میکنن به سوختن...
    خلاصه خودم با هدسینگش استفاده میکنم که میتونه 3ردیف نوار یک متری روش نصب میشه 4تومن
    موفق باشید
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
      این نوار ها مخصوصا مدل RGB حتما احتیاج به هدسینگ دارند
      شاید به نظر گرمایی نداشته باشند ولی فشا روی خود LED ها هست و پس از گذشت چند مدت شروع میکنن به سوختن...
      خلاصه خودم با هدسینگش استفاده میکنم که میتونه 3ردیف نوار یک متری روش نصب میشه 4تومن
      موفق باشید
      عزیز این نوارها هیچ هیت سینکی نیاز نداره من 6متر را چسبوندم روی سنگ چند سالی هم هست کار میده مشکلی هم نداره
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
        عزیز این نوارها هیچ هیت سینکی نیاز نداره من 6متر را چسبوندم روی سنگ چند سالی هم هست کار میده مشکلی هم نداره
        1-نوارهای RGB به دلیل اینکه توان 3برابری دارند و حرارت در هر نقطه از اونها نیز 3برابر خواهد بود
        تلفات حرارتی بیشتری نسبت به مدل های نواری تک رنگ دارند.

2-سنگ خودش مثل آلومنیوم میمونه و از دمای محیط ( درصورت وجود سایه ) چند درجه خنک تر هست و خودش میتونه منبع دفع حرارت باشه

3-در جاهایی که روی چوب - شیشه - پلکسی و حتی درون آب بدون پوشش محافظ و سایر این موارد نصب بشه ،عمر مفید اونها به شدت کاهش پیدا میکنه

در هر صورت....
        امیدوارم موفق باشید
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

دوستان من خودم تا حالا از این نوع نواری برای تابلو استفاده نکردم! ولی یه سوال دارم اگه طول حاشیه متن بیشتر یا کمتر از شش متر باشه چطوری مبشه طول رو کم یا زیادتر کرد؟ مگه اینی که توی خود فروشگاه سایته درایور همراشون نیست؟ اینی که میگن یه ریموت کنترلم دارن میشه نور موردنظر با ریموت تعیین کرد مثل نمونه زیر قضیش چیه؟ ممنون از همه دوستان
          http://www.roboeq.ir/products/detail/%DA%A9%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%8 6%D8%AF%D9%87%20%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9% 87%20%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C%20 %20RGB%20CONTROL/
          در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
          گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

سلام دوستان دارم مدار فلاشر میسازم.سر درایور شک دارم.
            80 عدد ال ای دی رو 4عددبا هم سری بدون مقاومت مستقیم میزنم به 12 ولت امپرمترم 200 میلی امپر نشون میده.
            وقتی وصل میکنم به C945 مقاومت 1کیلو امپرمترم 140 میلی نشون میده.
            وقتی وصل میکنم به BD138 مقاومت 1کیلو امپرمترم 180 میلی امپر نشون میده.
            نور ال ای دی ها زیاد فرقی نمیکنن یک مقدار کم میشن که اصلا نشون نمیده.
            مشکل از کجاست که امپر کم میکشه و نورش کمه؟
            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجید ملوندی
              80 عدد ال ای دی رو 4عددبا هم سری بدون مقاومت مستقیم میزنم به 12 ولت امپرمترم 200 میلی امپر نشون میده.
              اگه منظورتون از مقاومت 1K ، مقاومت واصل پایه ی میکرو تا base ترانزیستور هست، که درستش همینه،
              از ترازیستور BD139 هم استفاده کنید، مشکلی نخواهد بود اصولن :rolleyes:

C945 یا خودش بعد یه مدت خواهد سوخت یحتمل و یا LED هاتو به فنا میده ...

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط مجید ملوندی
                علت اون ولتاژ بیس امیتر ترانزیستوره که0.6 هستش
                این ولتاژ کم میشه یعنی در واقع شما نزدیک 11.3 ولت میدی به چهارتا ال ای دی هات
                نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
                barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                  دوستان من خودم تا حالا از این نوع نواری برای تابلو استفاده نکردم! ولی یه سوال دارم اگه طول حاشیه متن بیشتر یا کمتر از شش متر باشه چطوری مبشه طول رو کم یا زیادتر کرد؟ مگه اینی که توی خود فروشگاه سایته درایور همراشون نیست؟ اینی که میگن یه ریموت کنترلم دارن میشه نور موردنظر با ریموت تعیین کرد مثل نمونه زیر قضیش چیه؟ ممنون از همه دوستان
                  این ریموت کنترل ها مخصوص LED RGB هست
                  البته میتونید تک تک هم خودتون وصل کنید

کم و زیاد کردن متراژ LED ها به این صورت هست که بعد از هر 3عدد LED بین 2تا 4 خط وجود داره که میتونید به راحتی مشاهده کنید.معمولا کنارش هم علامت قیچی داره
                  از اون ناحیه مینونید با سیم چین ببرید و یا چند متر دیگه به همون بخش اتصال بدین

با اون ریموت هم بله میشه نور رو کم زیاد کرد
                  اما
                  فقط در حالت تک رنگ....
                  در حالت برنامه PWM نور مورد نظر در آخرین درجه خواهد بود

البته چند ماه پیش که چند درایور خریداری کردم قیمت تقلبیش بود 8500 و اصلش 12تومن !
                  از جفتشون هم راضیم و هرروز هم دارن بدون مشگل کار میکنن.

به تورم الانم نگاه کنیم نباید از 20تومن گرونتر شده باشه
                  ولی نمیدونم چرا اون فروشگاه اینقدر گرون داره میفروشه !!!!!!!

\|/_\/_

دیدگاه

ممنون
                    الان من یک رول آر جی بی از فروشگاه همین سایت بخرم برای روشن شدنش باید چیکار بکنم؟ درایور همراش که نیست! تغذیشو چطوری درست کنم؟ اون مداری کنترلری که بالا آدرسشو دادم نقش تغذیه رو نداره قط برای کنترل نوره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                      http://www.roboeq.ir/products/detail/%DA%A9%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%8 6%D8%AF%D9%87%20%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9% 87%20%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C%20 %20RGB%20CONTROL/
                      راستی یه چیز دیگه
                      [glow=red,2,300]جهت آشنایی شما با درایور اصل و غیر اصل عرض کنم که[/glow]

اون ریموتی که در اون سایت تصویرش رو گزاشته ( احتمالا ) نمونه اصل هست
                      چرا احتمالا :
                      اونچیزی که در تصویر مشاهده میشه مارک روی درایور فقط علامت سوکت داره و چند خط توضیح زیرش
                      اون مدل مارک نشانه ریموت اصل هست

اما اسم های رقص نور روی ریموت کنترل آن و نوع سیم گیرنده IR اون نشون دهنده نوع غیر اصل هست
                      در مدل اصل سیم گیرنده شبیه کابل فبت 3رشته هست .
                      من احتمال میدم که مارک اصل رو روی مدل تقلبی زدن
                      [glow=red,2,300]

اما در نمونه تقلبی:[/glow]
                      مارک روی درایور اول 4خط توضیح داده و در زیرش تصویر کامل ریموت کشیده
                      در کنار ریموت هم سوکت ورودی و در سمت دیگه فیش خروجی و چشمی رو مشخص کرده

[glow=red,2,300]فرق اصل و غیر اصل در چیه:[/glow]
                      هنگامی که بازشون کنید میبینید که در مدل غیر اصل از ترانزیستور SMD اگه شاتباه نکنم C0097استفاده کرده که جریان خیلی پایینی رو تحمل میکنه
                      در حد همون 5متر نوار LED

در مدل اصل کلا طراحی مدار اصولی تر و قدرتی تر انجام شده
                      میتونه متراژ خیلی بیشتری رو ثاپورت کنه

[glow=red,2,300]البته یک تفاوت دیگر:[/glow]

در مدل اصل با زدن کلید STORB رنگ سفید شروع به خاموش و روشن شدن ملایم میکنه

ولی در مدل تقلبی این کلید رقص نورش با کلید FADE یکی هست با این تفاوت که رنگ سفید در اون وجود نداره

:nerd:
                      امیدوارم این اطلاعات براتون مفید بوده باشه

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                        ممنون
                        الان من یک رول آر جی بی از فروشگاه همین سایت بخرم برای روشن شدنش باید چیکار بکنم؟
                        درایور همراش که نیست! تغذیشو چطوری درست کنم؟
                        اون مداری کنترلری که بالا آدرسشو دادم نقش تغذیه رو نداره قط برای کنترل نوره؟
                        با عرض پوزش ولی جواب اینارو هم لطف میکنید :-??

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222

این سایتی که زدی مال شهر اصفهانه و قیمتش نسبت به جاهای دیگه بالاست از جاهایی دیگه بتونی تهیه کنی قیمتش کمتره
                          Esmaeili_led@yahoo.com

دیدگاه

تشکر بابت پاسخ
                            یک سوال دیگه.تابلوم 650 تا ال ای دی داره.
                            الان من 4 تا 4تا ال ای دی مستقیم زدم به 12 ولت.الان یک ساعته روشنه هنوز که هیچی نسوخته و نورشم کم نشده.
                            واسه اینکه در دراز مدت نورش کم نشه به نظرتون یک مقاومت یک اهم بزارم یا نمیخواد؟
                            در ضمن ال ای دی مارک LT هست.اصل تایوان.
                            اینجا درایور RGB میفروشن 50هزار :angry: :angry: :angry:
                            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                              ممنون
                              الان من یک رول آر جی بی از فروشگاه همین سایت بخرم برای روشن شدنش باید چیکار بکنم؟ درایور همراش که نیست! تغذیشو چطوری درست کنم؟ اون مداری کنترلری که بالا آدرسشو دادم نقش تغذیه رو نداره قط برای کنترل نوره؟
                              خواهش میکنم
                              برای روشن شدل یک رول 5متری به یک منبع تغذیه لپ تاپی 12ولت 4تا5آمپر نیاز دارید
                              نه درایوری همراهش نیست
                              اون مدار بالا که آدرسش رو دادید اسمش ریموت کنترل RGB هست
                              یعنی فقط کنترل نور
                              سوکت برق رو بهش میزنید و در سمت دیگه سوکت خروجیش رو به LED ها متصل میکنید

\|/_\/_

دیدگاه

سلام دوستان چند تا سوال داشتم
                                1- قیمت پلکسی در حال حاضر چنده و در مشهد از کجا می شه تهیه کرد
                                2- واسه سوراخ کاری خودم سوراخ کنم می صرفه یا با cnc
                                3- یک پروژه ساختمانی هست می خواد یک تابلو بزنم برای تاور پروژه ارتفاع این تاور حدود 30 متر می شه - به نظر شما من تابلوی که می خوام بزنم چند در چند باشه
                                و چند ردیف LED بچینم که از ارتفاع 30 متر و بیشتر واضح و پرنور دیده بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X