اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تابلو led ثابت

بالاخره رسیدم اینجا.
    من قصد دارم یدونه تابلو برا خودم بسازم.
    یه کلمه دارم که 200 تا ال ای دی قرمز داره و میخوام که با یه tip 41 به یکی از پین های میکرو وصل کنم و کنترلش کنم، حالا بنظر اساتید این ترانزیستور میتونه جوابگوی 200 تا ال ای دی باشه یا از یک نوع دیگه استفاده کنم؟
    می خوام بدم برام سوراخ کاری رو انجام بدن شما چطوری سوراخ ها رو میزنید؟ میاین برای هرکدوم از پایه های ال ای دی سوراخ ریز میزنید یا اینکه سوراخ رو یزرگ میزنید و دو تا پایه الی ای دی رو همراه با هم از سوراخ عبور میدین، می خوام بدونم کدوم یکی بهتره.؟

دیدگاه

ما الان نمیدونم شما از چه مدل led قرمز 200تا استفاده کردین که بتونیم برای نوع ترانزیستورش راهنماییتون کنیم !!!
      هر مارک و شکلی معمولا جریان های مختلفی مصرف میکنند

[glow=red,2,300]شما از ترانزیستور tip41 استفاده کنید و اگه دیدین تلفات حرارتیش زیاد شد ،یکی دیگه هم به صورت موازی به اون متصل کنید[/glow]
      فقط یک چیز رو در این بخش توجه داشته باشید که

[glow=red,2,300]اگه میخواین برای افزایش جریان و توان دو یا چند المان رو به هم موازی کنید...حتما اون المان ها از یک مارک و تیپ باشند[/glow]

مثلا من با رگولاتور قابلمه ای lm317 جواب خوبی نگرفتم و حرارت به قدری میشد که می سوخت !
      4تا رگولاتور ساده یک آمپریش رو از یک مارک موازی با هم کردم ...عالی شد...فقط یک ذره گرم میشد و ارزونتر از یک قابلمه ای هم در اومد !

درخصوص نحوه سوراخ کاری عرض کنم که
      روش سوراخ کاری برای هر پایه اصولی تر هست و در برابر نفوظ آب هم مقاوم تر
      اما در جایی هم دیدم که دو پایه رو از یک سوراخ عبور داده بودند ولی اصلا اون روش رو توصیه و تضمین نمیکنم :NO:
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

یه روش دیگه هم هست که به اندازه سر ال ای دی ( اوال ) با دستگاه لیزر میبرند و از پشت سر ال ای دی رو جا میزنند
        به نظر من این روش برای تابلوهایی که داخل مغازه بسته میشه و آب بهشون نمیرسه عالیه
        چرا؟
        چون اگه یه دونش بسوزه بدون اینکه تابلو رو باز کنی
        از پشت تابلو میتونی ال ای دی رو تعویض کنی
        به همین راحتی و به همین خشمزگی

راستی این همه آدم تابلو زده کسی نیست تو قسمت نمونه کار عکس تابلوهاشو بزاره؟؟؟ فقط باید من و داش مهران عکس و فیلم بزاریم؟؟؟؟؟؟؟
        نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
          ما الان نمیدونم شما از چه مدل led قرمز 200تا استفاده کردین که بتونیم برای نوع ترانزیستورش راهنماییتون کنیم !!!
          هر مارک و شکلی معمولا جریان های مختلفی مصرف میکنند

[glow=red,2,300]شما از ترانزیستور tip41 استفاده کنید و اگه دیدین تلفات حرارتیش زیاد شد ،یکی دیگه هم به صورت موازی به اون متصل کنید[/glow]
          فقط یک چیز رو در این بخش توجه داشته باشید که

[glow=red,2,300]اگه میخواین برای افزایش جریان و توان دو یا چند المان رو به هم موازی کنید...حتما اون المان ها از یک مارک و تیپ باشند[/glow]

مثلا من با رگولاتور قابلمه ای lm317 جواب خوبی نگرفتم و حرارت به قدری میشد که می سوخت !
          4تا رگولاتور ساده یک آمپریش رو از یک مارک موازی با هم کردم ...عالی شد...فقط یک ذره گرم میشد و ارزونتر از یک قابلمه ای هم در اومد !
          باتشکر.
          هنوز ال ای دی نگرفتم ، می خوام از همین مدل کلاهی توفروشگاه اینجا بخرم.
          طریقه بستن موازی tip41 باید به چه شکلی باشه؟

راستی بنظرتون اگه فروشگاه بخواد یه سفارش رو برا یزد ارسال کنه چند روزه میرسه دستم.

دیدگاه

دوستان سلام من می خواستم یه تابلو ثابت 50*20 welcome درست کنم که همش افکت داشته باشه بنظرتون چند تا ال ای دی می خواد و از کدوم نوع؟
            با تشکر
            "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
            ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
            ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
            پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

اساتید آیا فقط میشه با نوع اوال رنگ ترکیبی درست کرد، منظورم اینه مثلاً رنگ صورتی رو چطوری باید درست کنم؟ یا اینکه ال ای دی صورتی وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط live_1389
                باتشکر.
                هنوز ال ای دی نگرفتم ، می خوام از همین مدل کلاهی توفروشگاه اینجا بخرم.
                طریقه بستن موازی tip41 باید به چه شکلی باشه؟

راستی بنظرتون اگه فروشگاه بخواد یه سفارش رو برا یزد ارسال کنه چند روزه میرسه دستم.
                موازی یعنی پایه 3به3 و 2به2 و1به1

زمان ارسال و تحویل رو باید از فرشاد اکرمی بپرسید.

نوشته اصلی توسط mo2_star
                دوستان سلام من می خواستم یه تابلو ثابت 50*20 welcome درست کنم که همش افکت داشته باشه بنظرتون چند تا ال ای دی می خواد و از کدوم نوع؟
                با تشکر
                شما با نرم افزار مثل led tool box نوشته رو بدید و تراکم تو خالی یا تو پر بودنش رو بزنید و تعداد led شما مشخص میشه
                وگرنه اینطوری رو هوا نمیشه تعدادش رو حساب کرد

اساتید آیا فقط میشه با نوع اوال رنگ ترکیبی درست کرد، منظورم اینه مثلاً رنگ صورتی رو چطوری باید درست کنم؟ یا اینکه ال ای دی صورتی وجود داره؟
                اساتید نیستند
                ما شاگرد ها جواب بدیم عیبی نداره؟
                من با مدل اورال تو ترکیب رنگ خوب جواب گرفتم اما در حالت نور غیر مستقیم
                نور اورال روی اشیاع به صورت خطی می افته...من از همین خاصیتش واسه تلفیق رنگ استفاده کردم
                برای تولید رنگ صورتی
                یک led قرمز رو با حداکثر نور روشن کنید و رنگ آبی هم کنارش...اما آبی نورش خیلی کمتر باشه
                با مقاومت میتونید میزان نورشون رو تعیین کنید

پیشنهاد من اینه که یک ولوم یک کیلو یا 500اهمی بردارید و یک led رو روشن کنید
                در هر نقطه ای که از نورش راضی بودید همون مقدار ولوم رو ثبت کتید و نزدیکتریم مقاومت موجود به اون میزان رو بگیرید و استفاده کنید
                البته توجه هم بکنید که ولتاژ و جریانی که به اون میدید بیش از حد مورد نیاز led نباشه که پس از گذشت مدت زمانی اونها کمن ور میشند یا میسوزند

موفق باشید
                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                  سلام مقاومت یک وات لازم نیست یک چهارم وات کافیه خودت یک تست کن چه جریانی از هر ال ای دی میگذره عموما وقتی جریان زیادی از ال ای دی میگذره رنگش تغییر میکنه ممکنه به خاطر همین باشه که زود میسوزه. میتونی اصلا مقاومت نزاری و همه ال ای دی ها رو سری و موازی به منبع جریان ثابت وصل کنی.موفق باشی.

اضافه شده در تاریخ :
                  سلام من بیشتر تو کار لامپ ال ای دی هستم یکسری ال ای دی کلاهی خریدم که نورشون بعد از مدت زمان کمی کم میشد و هی کمتر و کمتر میشد البته به این زودی ها نمیسوخت ولی از بس نورش کم میشد دیگه بدرد نمیخورد. :eek: البته مثلا تو هر بیست یا سی تاش یک یا چند دونه ایش کمتر کم نور میشد.خلاصه بعد از چند وقت ال ای دی هایی پیدا کردم که مارکش اچ جی بود و آخر کدش dsj داشت که نور بسیار قوی داره و رنگش هم به یخی نمیزنه و سفیده سفیده و نورشم تا جایی که من احساس میکنم کم نمیشه و کلا خیلی عالیه قیمت تهران حدود 120 ولی مشهد حدود 90 گیر آوردم.چیب وسطش هم خیلی درشته اصطلاحا بهش میگن گل درشت.بعضی ها بهش ال ای دیه چیپ آمریکایی هم میگن حالا واقعا آمریکاییه یا نه نمیدونم. من تا حالا نزدیک ده هزار تا ازش خریدم که خیلی خوبه.موفق باشین.
                  سلام دوست عزیز
                  من برای پروژه می خواستم یه تابلو ی welcome درست کنم نامردا خیلی گرون میدن. بسته ی 100 تایی نداره
                  میگه دونه ای میدم 100 تومان
                  اخه این مشهدی که شما ازش چیزی می خرید کجاست؟ جایی غیر از پاساژ مهتابه؟
                  متاسفانه بودجه اجازه نمیده برم یه بسته ی 1000 تایی بخرم. :cry:
                  "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                  ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                  ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی

اساتید نیستند
                    ما شاگرد ها جواب بدیم عیبی نداره؟
                    :-) شما هم یکی از اساتید هستید دیگه...
                    متشکر از راهنماییتون استاد
                    تصویر پایین اگه من قرمز رو 3 تا 3 تا سری کنم در واقع باید مقاومت 330 اهم به جای 100 اهم بزارم؟ یا لازم نیست؟ چون تو یه پستی خوندم که اگه با ترانزیستور جریان ال ای دی ها رو کنترل کنیم دیگه نیازی به مقاومت نیست .
                    http://upload7.ir/images/23904419860774825216.png

یه چیزی دیگه، این جهتایه آبی رنگ داخل تصویر مثل اون که قبل از مقاومت 1 کیلو هست چی هستن؟
                    اینجا گفته لازم نیست:
                    http://upload7.ir/images/38929393765691256724.jpg

دیدگاه

سلام دوستان
                      من یه تابلو واسه نمونه دارم میزنم . برش و سوراخکاریش رو دادم بیرون واسم انجام دادن. الآن گیر ال ای دی هستم . میخوام ببینم ال ای دی های اوال صد تایی داخل سایت با اوال هزار تایی درجه یک که داخل سایت معرفی کرده فرق داره یا نه .نمونه کار من حدود 350 تا ال ای دی میبره و میخوام سه رنگ باشه. آیا به صرفه هست که 100تایی بخرم یا 1000تایی؟ کلاهی ها چطوره؟ آیا بسته های 100 تایی با 1000تایی داخل سایت با هم تفاوت دارند؟ ممنون میشم کامل جواب بدین.
                      باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
                      اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.

دیدگاه

تصویر پایین اگه من قرمز رو 3 تا 3 تا سری کنم در واقع باید مقاومت 330 اهم به جای 100 اهم بزارم؟ یا لازم نیست؟ چون تو یه پستی خوندم که اگه با ترانزیستور جریان ال ای دی ها رو کنترل کنیم دیگه نیازی به مقاومت نیست .

یه چیزی دیگه، این جهتایه آبی رنگ داخل تصویر مثل اون که قبل از مقاومت 1 کیلو هست چی هستن؟
                        اینجا گفته لازم نیست:
                        تق تق تق ...
                        کسی خونه نیست جواب های بالا رو بده ،آ‌شرمنده

دیدگاه

اینجا گفته لازم نیست:
                          اگه استاد شدن به همین سادگیه که الان پس همه واسه خودشون یپا استادن !!!
                          خواهش میکنم دوست من

1-دررابطه با نحوه سری کردن و مقدار مقاومت که باغبانزاده عزیز کلی زحمت کشیدن و تایپک خیلی مفصلی راه انداختن
                          بجای سوال میتونستید یه سر با تایپیکشون بزنید و فورا پاسخ خودتون رو پیدا کنید...چون سوال تا به خواد به جواب برسه معلوم نیست چقدر وقت ببره

به این لینک مراجعه کنید:
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73681.0

2-اون فلش آبی :
                          با توجه به اون علامت که مربوط به جهت منبع جریان هست میشه گفت جریان ورودی و خروجی ترانزیستور رو نشون داده ....

همین

\|/_\/_

دیدگاه

دوستان واقعا شرمنده من یاد نگرفتم
                            نمی تونم تبدیل کنم :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

نوشته تبدیل به منحنی شده ولی نمیشه...

اضافه شده در تاریخ :
                            درست شد :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

سلام به همه ی مهندسان
                            روشی هست بشه تعداد led ها رو شمرد؟

دیدگاه

من روی ledtool که تو محیط خود corel کلیک میکنم پیغام زیر میاد که باید کرل رو پدیت کنی
                              ورژن 16.0.0.707 رو دارم الان.
                              دوستان با چه ورژن از کرل راحت جواب گرفتن ؟

دیدگاه

تق تق تق ...
                                کسی خونه نیست جواب های بالا رو بده ،آ‌شرمنده
                                عزیزم سفید و قرمزو کنار هم کار کن درست میشه
                                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X