اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

سلام یه سری برنامه آماده معمول واسه تابلوهایی که میبندین میخوام از کجا دانلود کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
      نه من هیچ مشکلی ندارم ال ای دی ها رو خیلی خوب میچینه همین کاری که گفتم رو انجام دادی؟ . اون خطا رو حذف کردی با این روش؟
      البته ال ای دی تول یه کم اشتباه داره مثلاً سر انحنا ها مثل ر یا چیزای دیگه ال ای دی رو سر قسمت پیچشش اشتباه میزاره و ال ای دی ها میرن تو هم اونو باید دستی درست کنی . بعضی جاها هم یکی نمیزاره که باید کپی کنی بزاریش .کاره زیادی نیست اکثرشو درست میچینه .
      ممنون دوست عزیز مشکل حل شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
        سلام یه سری برنامه آماده معمول واسه تابلوهایی که میبندین میخوام از کجا دانلود کنم
        این یک برنامه با Attiny13 هست ، دوکاناله ، میتونی الگو برداری کنی و هر تعداد کانالی که نیاز داری بسازی،البته با Attiny13 نهایتآ میشه فلاشر 6 کاناله ساخت!
        http://mielec.persiangig.com/documen...l.rar/download

دیدگاه

دوستان دور متن رو توی کورل چطوری تعیین میکنید واسه برش؟ منظورم برش دور متن تابلوهایی هست که پشت شیشه کار میشه!؟

دیدگاه

میشه یکی مدار فلاشر رو با at8 بهم بگه که بشه به تابلو وصلش کرد . ساخت فلاشر این سایت رو دانلود کردم اما فصل سومش رو نمیشه ساخت نمیدونم چه اشکالی داره کار نمیکنه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
              میشه یکی مدار فلاشر رو با at8 بهم بگه که بشه به تابلو وصلش کرد . ساخت فلاشر این سایت رو دانلود کردم اما فصل سومش رو نمیشه ساخت نمیدونم چه اشکالی داره کار نمیکنه .
              شما مثل اینکه فقط در سوال کردن تبحر دارید ! :eek:
              گفتید فلاشر با 555 میخوام بنده هم یه نمونه کامل رو براتون گذاشتم.شما نگاه هم نکردید بهش !
              حالا هم با ATmega8 میخواین و میگید برنامه نویسی هم بلد نیستید !
              در ضمن اجباری هم نیست به اینکه فلاشر رو حتما خودتون بسازید وقتی که اطلاعاتتون در زمینه الکترونیک کمه.نمونه آماده هست در بازار.
              * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
              * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
              *بدترين دوست،آ‌ کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
              حضرت علی(ع)
              آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان نوری
                شما مثل اینکه فقط در سوال کردن تبحر دارید ! :eek:
                گفتید فلاشر با 555 میخوام بنده هم یه نمونه کامل رو براتون گذاشتم.شما نگاه هم نکردید بهش !
                حالا هم با ATmega8 میخواین و میگید برنامه نویسی هم بلد نیستید !
                در ضمن اجباری هم نیست به اینکه فلاشر رو حتما خودتون بسازید وقتی که اطلاعاتتون در زمینه الکترونیک کمه.نمونه آماده هست در بازار.
                شما از کجا میدونید من بهش نگاه نکردم میخواید عکسش رو براتون بزارم ؟ درستش کردم و یک خروجیش رو به یه تابلو وصل کردم که عکسش توی تاپیک نمونه کارها هستش مدار دو خروجیش رو هم درست کردم که به تابلو وصلش نکردم چون مشتری نظرش رو عوض کرد و خواست تابلوش افکتهای بیشتری داشته باشه دارم رو یه تابلو دیگه هم کار میکنم .
                ازتون واقعا ممنونم که انقدر با حوصله به سوالات من پاسخ میدین و کمکم میکنید که چیزهای جدیدی یاد بگیرم و من هم همیشه ازتون تشکر کردم . اگر کاری هم از دست من بر میاد در این سایت حتماً انجام خواهم داد برای دوستان .
                اگر کسی حوصله پاسخ دادن رو نداره مجبور نیستش جواب بده .
                من نگفتم برنامه نویسی بلد نیستم گفتم منبع برنامه آماده کسی میشناسه که دانلود کنم از اونجایی که یه کم تنبل هستم برنامه های آماده کار آدمو راحت میکنه دیگه .
                برنامه نویسی هم تا قسمتی بلدم ولی کامل نیستش دارم روی نرم افزار بیسکام مطالعه میکنم و یک برد تست که آقای ارغوانی زحمتش آموزشش رو کشیدن درست کردم و برنامش روهم ردیف کردم . :bye :bye :bye :bye :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mielec
                  دوستان دور متن رو توی کورل چطوری تعیین میکنید واسه برش؟ منظورم برش دور متن تابلوهایی هست که پشت شیشه کار میشه!؟
                  واسه اینکار وقتی ال ایدی هات رو چیندی و جاهاشون رو مشخص کردی متنت رو بکش بزرگتر بشه که دور تا دور ال ای دی رو بگیره و ال ای دی ها بره تو کادر متنت این خط میشه خط برشت و جای سوراخهاشم کوچیک باید بکنی که خط از وسط ال ای دی بیاد بیرون اگه خواستی عکس هم واست بزارم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
                    واسه اینکار وقتی ال ایدی هات رو چیندی و جاهاشون رو مشخص کردی متنت رو بکش بزرگتر بشه که دور تا دور ال ای دی رو بگیره و ال ای دی ها بره تو کادر متنت این خط میشه خط برشت و جای سوراخهاشم کوچیک باید بکنی که خط از وسط ال ای دی بیاد بیرون اگه خواستی عکس هم واست بزارم ؟
                    مرسی دوست عزیز،اگه عکس بذاری ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mielec
                      مرسی دوست عزیز،اگه عکس بذاری ممنون میشم

من زیاد دقیق درستش نکردم اما کلمه ستاره آماده است .
                      متنت که همه حروفش یکی هست رو باید از هم جدا کنی ( ctrl+K ) واسه راحتر شدن کار بعدیه کم به بیرون بکش کل متنت رو جاهایی که بیرون نیومده رو با ابزار shape tool اف 10 رو هم بزنی اون ابزار انتخاب میشه . گوشه های متنت که از ال ای دی ها بیرون نیومده رو بکش بیرون و صافش کن .
                      من فقط همین راه و بلدم روش ساده ای هم هست وقتتم نمیگیره سریع انجام میشه .
                      امیدوارم توضیحاتم مفید باشه برات و تونسته باشم اون چه که بلد بودم رو به خوبی بیان کنم . متشکرم ازتون .
                      آها نقطه ها رو هم باید به یه قسمت از متن وصل بشه ./

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh

من زیاد دقیق درستش نکردم اما کلمه ستاره آماده است .
                        متنت که همه حروفش یکی هست رو باید از هم جدا کنی ( ctrl+K ) واسه راحتر شدن کار بعدیه کم به بیرون بکش کل متنت رو جاهایی که بیرون نیومده رو با ابزار shape tool اف 10 رو هم بزنی اون ابزار انتخاب میشه . گوشه های متنت که از ال ای دی ها بیرون نیومده رو بکش بیرون و صافش کن .
                        من فقط همین راه و بلدم روش ساده ای هم هست وقتتم نمیگیره سریع انجام میشه .
                        امیدوارم توضیحاتم مفید باشه برات و تونسته باشم اون چه که بلد بودم رو به خوبی بیان کنم . متشکرم ازتون .
                        آها نقطه ها رو هم باید به یه قسمت از متن وصل بشه ./
                        آقا ممنون توضیحات کاملی بود مشکلم رو حل کردی،مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mielec
                          آقا ممنون توضیحات کاملی بود مشکلم رو حل کردی،مرسی
                          خدا رو شکر که تونستم کاری برای دوستی انجام دهم اگه مشکلی بود بنده در خدمت شما هستم .

دیدگاه

با سلام و احترام خدمت همه دوستان

اگه قرار باشه تابلو ال ای دی که درست میکنیم در روز و بدون اینکه روشن باشه هم خونده بشه (مثل یک تابلو چلینیوم) دقیقا باید چیکار کنیم؟

چند نمونه ای که دیدم به این صورت بود که حروف رو با رنگی غیر از مشکی برش کرده و ال ای دی کار میکنند و سپس دوباره اون حروف برش شده رو روی یک صفحه پلکسی یا فیبر میچسبونند تقریبا مثل چلینیوم

آیا روش بهتر و مناسبتری وجود داره؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzad1533
                              با سلام و احترام خدمت همه دوستان

اگه قرار باشه تابلو ال ای دی که درست میکنیم در روز و بدون اینکه روشن باشه هم خونده بشه (مثل یک تابلو چلینیوم) دقیقا باید چیکار کنیم؟

چند نمونه ای که دیدم به این صورت بود که حروف رو با رنگی غیر از مشکی برش کرده و ال ای دی کار میکنند و سپس دوباره اون حروف برش شده رو روی یک صفحه پلکسی یا فیبر میچسبونند تقریبا مثل چلینیوم

آیا روش بهتر و مناسبتری وجود داره؟؟؟
                              دوست عزیز میتونی بعد از طراحی متنت رو بدی روی لیبل ( برچسب ) شیشه نویسی که تابلو سازها استفاده میکنند و روی شیشه مغازه ها می چسبونند با پلاتر برشی واست رو لیبل در بیارن بعد اونا رو وسط ال ای دیها بچشبون هم محکم چسبیده میشه و در نمیاد البته باید خیلی مراقب باشی چشبشون خیلی قویه اگه جایی اشتباه بچشبه و درش بیاری خراب میشه قبل از وصل کردن ال ای دیهات اینکارو بکن و بعد شروع به ساخت تابلوت بکن .
                              امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم .

دیدگاه

سلام دوستان
                                اگه بعد میکرو قبل اینکه پایه هاش به مقاومت وصل بشه برق خروجی 5 ولت باشه و بعد از مقاومت این مقدار خیلی کم بشه که به bd139 هم نرسه تقریبا 0 مشکل چیه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X