اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

سلام من یه مقاله راجب ساخت خود ال ای دی میخوام وساخت تراشه داخلیش باید از کجا پیدا کنم تو سایتای فارسی گشتم هیچی نبود کتاب یا منبعی رو میشه بهم معرفی کنین برای درس کارافرینی .ایجاد کارخانه تولید ال ای دی هستش
    تورو خدا منو راهنمایی کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bahar6847
      سلام من یه مقاله راجب ساخت خود ال ای دی میخوام وساخت تراشه داخلیش باید از کجا پیدا کنم تو سایتای فارسی گشتم هیچی نبود کتاب یا منبعی رو میشه بهم معرفی کنین برای درس کارافرینی .ایجاد کارخانه تولید ال ای دی هستش
      تورو خدا منو راهنمایی کنین
      ایران خودش LED تولید میکنه
      شاید بتونید با یکی از مسئولینش مصاحبه کنید
      برای اطلاعات بیشتر ( بهنور یزد ) رو در گوگل سرچ کنید
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
        بعد از اینکه سوراخ ها را با led tool ایجاد کردیم چگونه می توانیم کناره های کار (حاشیه ها) را به طرح اضافه کنیم و حروف و کلمات را به هم وصل کنیم؟ :angry:
        افکار آدمی آفریننده تمام اتفاقات زندگی او است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هوشیار مرادی سقز
          با سلام خدمت دوستان
          بعد از اینکه سوراخ ها را با led tool ایجاد کردیم چگونه می توانیم کناره های کار (حاشیه ها) را به طرح اضافه کنیم و حروف و کلمات را به هم وصل کنیم؟ :angry:
          تایپیک مخصوص led tool
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=70578.90
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

با سلام و احترام
            دوست عزیز آقای باغبانزاده در آموزش خود برای تعداد 3 عدد ال ای دی 3 ولتی مقاومت 330 پیشنهاد کردن
            ولی یکی از دوستان و حتی در یک سایت تقریبا معتبر دیگر مقاومت 180 را پیشنهاد کرده بودن
            سوال اینجاست که طبق محاسبه با فرمول آقای باغبانزاده ظاهرا مقاومت 330 استاندارد و مناسب می باشد
            ولی چرا خیلی از همکاران تابلو ساز مخصوصا در مشهد از مقاومت 180 استفاده میکنند؟
            و اینگه آیا اگر از مقاومت با توان بیشتری استفاده کنیم فقط جریان کمتر و در نتیجه نور کمتری خواهیم داشت یا به لامپ فشار می آید؟
            مثلا جهت 3 عدد لامپ 3 ولتی از مقاومت 470 استفاده کنیم
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzad1533
              با سلام و احترام
              دوست عزیز آقای باغبانزاده در آموزش خود برای تعداد 3 عدد ال ای دی 3 ولتی مقاومت 330 پیشنهاد کردن
              ولی یکی از دوستان و حتی در یک سایت تقریبا معتبر دیگر مقاومت 180 را پیشنهاد کرده بودن
              سوال اینجاست که طبق محاسبه با فرمول آقای باغبانزاده ظاهرا مقاومت 330 استاندارد و مناسب می باشد
              ولی چرا خیلی از همکاران تابلو ساز مخصوصا در مشهد از مقاومت 180 استفاده میکنند؟
              و اینگه آیا اگر از مقاومت با توان بیشتری استفاده کنیم فقط جریان کمتر و در نتیجه نور کمتری خواهیم داشت یا به لامپ فشار می آید؟
              مثلا جهت 3 عدد لامپ 3 ولتی از مقاومت 470 استفاده کنیم
              با تشکر
              جواب سوال شما خیلی سادس !!!
              جناب باغبانزاده عزیز هم که فرمول محاصبه رو یادآوری کرده بودند...پس جواب سوالتون واضح بود
              در مشهد بله از 180 استفاده میکنند ولی LED ها یا تابلو رو به فلاشر متصل میکنند تا زمان روشن شدن کوتاهی داشته باشند
              در نتیجه تابلو هنگام روشن شدن نور زیادی خواهد داشت ولی اگه سرعت فلاشر رو کم کنید یا مداوم LEDروشن باشند ....LED ها داغ کرده و در ظرف مدت چند ساعت میسوزند یا کمنور میشوند

راستی دوست عزیز بهتره بجای کلمه لامپ از همون اسم LEDاستفاده کنید .... چون لامپ کلا ساختارش با LED فرق میکنه
              جهت تند نویسی هم میتونید ( الیدی ) بگین

1-زمانی که مقاومت330 استفاده کنیم
              ولتاژ 3ولت و جریان 9میلی آمپر روی هر LED می افته
              در نتیجه نور و درخشندگی LED ها با میزان کمتری خواهد داشت ولی ( دارای عمر بسیار بالای میشوند )

2-زمانی که مقاومت180 استفاده کنیم
              ولتاژ 3.6ولت و جریان 15میلی آمپر روی هر LED می افته
              در نتیجه نور و درخشندگی LED ها با میزان زیادی روشن خواهد شد ولی ( دارای عمر بسیارکمتری میشوند )

3-اگه از مقاومت با توان کمتری استفاده کنیم
              معلومه دیگه....مقاومت داغ میکنه و با داغ شدنش میزان اهم اون کاهش پیدا میکنه و LED ها آسیب میبیه

4-برای 3عدد LED ولتی پیشنهاد من اینه که از مقاومت 220اهمی تا حداکثر 330اهمی استفاده کنید
              با 220اهم جریان 12میلی آمپر میشود و نور و درخشندگی مطلوبی خواهد داشت

موفق باشید

\|/_\/_

دیدگاه

سلام خدمت همه مهندس های گل
                یه سوال: من با روشی که دوست عزیزمون اقای باغبانزاده گفته بود ال ای دی ها به هم وصل کردم در اخر که برق 12 ولت وصل می کنم نور ال ای دی ها خیلی خوبه ولی نویز داره چه جوری میتونم این حالت رو برطرف کنم؟؟
                نورش به قدریه که وقتی میخوام با گوشی از تابلو عکس بگیرم چیزی مشخص نمیشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط billi
                  سلام خدمت همه مهندس های گل
                  یه سوال: من با روشی که دوست عزیزمون اقای باغبانزاده گفته بود ال ای دی ها به هم وصل کردم در اخر که برق 12 ولت وصل می کنم نور ال ای دی ها خیلی خوبه ولی نویز داره چه جوری میتونم این حالت رو برطرف کنم؟؟
                  نورش به قدریه که وقتی میخوام با گوشی از تابلو عکس بگیرم چیزی مشخص نمیشه!
                  به احتمال زیاد از ترانس استفاده کردید
                  و نویز نیست....فرکانس هست که led های شما 50بار در ثانیه روشن و خاموش میشوند
                  برای برطرف کردن آن یک عدد خازن الکترولیتی 2200میکرو فاراد به بالا و حداقل 25ولتی را به صورت موازی به دوسر ولتاژ 12ولتتون بدید
                  همین
                  موفق باشید

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamal64
                    سلام .خسته نباشید من نمی دونم کجا سوالم رو مطرح کنم خواهش می کنم جوابم رو بدید. من یه تابلو ثابت درست کردم .با ال ای دی سفید می خوام همه موازی باشن .55 تا رو باهم موازی کردم اداپتورمم 9 ولت 2امپر است. مقاومت رو با درد سر محاسبه کردم شد 5.6 اهم ولی وقتی میزنم به اداپتور مقاومت دود می کنه دو تا مقاومت رو زدم بازم دود کرد. خواهشم اینه راهنمایی کنید.
                    سلام
                    شما روش خوبی رو برای بایاس کردن LED ها انتخاب نکردین
                    ولی خوب در هر صورت
                    جریان مصرفی تابلوی شما 5.5آمپر خواهد بود ! 2آمپر کافی نیست
                    شما به مقاومت 10اهمی نیاز دارید و البته حداقل 20وات !
                    در این وضعیت ولتاژ 2.9ولت و جریان 11میلی آمپر روی هر LED شما خواهد افتاد

:applause: :bye [glow=red,2,300]مژده به دوستان[/glow] :bye :applause:
                    با توجه به اینکه خیلی از دوستان در مبحثLED توی محاسبات ولتاژ و جریان و وات و مقاومت و حالت های مختلف سری و موازی و...مشگل دارند
                    تصمیم برآن گرفتم تا نرم افزاری جهت محاسبات آن طراحی کنم

نرم افزار درحال حاظر به اتمام رسیده است و تمام سعیم در طراحی برآن بوده که محیطی فارسی با روش استفاده آسان برای کاربران داشته باشد.
                    که همینطور هم شد و خدارا شاکرم

در حال حاظر این نرم افزار بسار کم حجم و به صورت پورتابل و بدون نیاز به نصب میباشد :applause:
                    اما به دلیل اینکه تمامی کاربران نرم افزار NET4. را بر روی سیستم خود نصب ندارند برای همگان قابل اجرا نمیباشد
                    که برای رفع آن مشگل نیز باید نرم افزار را به صورت نصبی درآورم و نرم افزار NET4. را نیز درآن قرار دهم که باتوجه به مشغله های کاری چند روزی زمان خواهد بورد.
                    پس از اتمام کامل نرم افزار ، آن را در همین انجمن برای تمامی دوستان به اشتراک خواهم گذاشت

با این نرم افزار شما دیگر میتوانید در عرض کمتر از 10ثانیه به جواب سوالات خود برسید
                    با اینکار امیدوارم گامی موثر برای پیشرفت دوستان برداشته باشم :nerd:
                    به امید موفقیت بیش از پیش دوستان
                    یا علی
                    :applause: :wow: :nice: :applause:

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamal64
                      ممنون از راهنمایی شما. یعنی یه مقاوت 10 اهم وصل کنم جواب می ده با همون اداپتور.منظور ار 20 وات رو نمی فهمم. شما چه راهی به غیر از این راه البته موازی رو پیشنهاد می کنید. مثلا تعداد ال ای دی هارو کم کنم?.البته با همون اداپتور 9 ولتو 2 امپر.وچه مقاومتی استفاده کنم. بازهم ممنون
                      20وات میتونه توان حرارتی بیشتری رو تحمل کنه و انداره بزرگی داره (10سانت )

بهتره 3تا سه تا باهم سری کنید و برای هر شاخه 3تایی یک مقاومت کوچک 10اهم بزارید
                      جریان مصرفیت میشه 1.8 آمپ ردر ولتاژ 9ولت :agree:

\|/_\/_

دیدگاه

سلام دوستان.
                        شرمنده پاسخ ها زیاد بودن نتونستم همه رو بخونم پس شرمنده اگه تکراری هست.
                        من میخوام از led به عنوان سیستم روشنایی در شب برای بهتر دیدن دوربین هام تا فاصله 50 سانت استفاده کنم.
                        اما مسائلی مثل losکه اصلا نمیدونم چیه یکی برام مطرح کرد.میخواستم مقدار روشنایی و تعداد و نوع led رو برام مشخص کنین.
                        همه جوره ممنون میشم. :redface: :redface:
                        http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
                        daydigi.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matrex
                          سلام دوستان.
                          شرمنده پاسخ ها زیاد بودن نتونستم همه رو بخونم پس شرمنده اگه تکراری هست.
                          من میخوام از led به عنوان سیستم روشنایی در شب برای بهتر دیدن دوربین هام تا فاصله 50 سانت استفاده کنم.
                          اما مسائلی مثل losکه اصلا نمیدونم چیه یکی برام مطرح کرد.میخواستم مقدار روشنایی و تعداد و نوع led رو برام مشخص کنین.
                          همه جوره ممنون میشم. :redface: :redface:
                          سلام
                          نه سوالتون تکراری نبود
                          فکر کنم منظور شما از LOS باید LUX بوده باشه
                          لوکس واحد شدت نوری هست
                          به تعریف دقیق تر لوکس ( lux )‏ ( با نماد: lx ) یکای شدت روشنایی در واحد SI است که به صورت شارنوری بر واحد سطح تعریف میآ‌شود. هر لوکس هم معادل یک لومن بر متر مربع هست.

در پروژکتور و لوازم نوری جهت اندازه گیری شدت نوری اونها از LUXMETER استفاده میکنند که دستگاهش قیمتی بین 40تا 1.5میلیون تومن دارد
                          البته مدل های بهترش میزان درخشندگی اون سیستم نوری رو هم اندازه میگیره !

بگذریم
                          جهت دید در شب به وسیله دوربین شما باید از LED های مادون قرمز مخصوص دوربین استفاده کنید که دارای قدرت بیشتری هستند و البته جریان زیادی هم مصرف میکنند
                          تقریبا هر کدام 100میلی آمپر !
                          راستش من بهترین مدل ها رو هم گرفتم...
                          با 10عدد LED مادون قرمز نیز موفق به دید در شب با دوربین نشدم
                          خیلی باید در تظیم انعکاس و بازتاب نور مادون قرمز به لنز دوربین دقت نمود
                          یعنی باید جهت تابش LED هاتون رو جوری تنظیم کنید که بازتاب نورشون مستقیم در لنز دوربین بی افتد تا دوربین قادر به دید در تاریکی شود.

البته من وقت زیادی برای اینکار نذاشتم و فقط واسه سرگرمی بود وایه همین موفق نشدم
                          شما بیشتر تلاش کنید موفق میشوید

جهت 50سانت هم بین 6تا 15LED کفایت میکنه

اینم بگم که نوع POWER IR هم در بازار تقریبا موجود هست
                          هر کدام از آنها 1وات قدرت دارد!

موفق باشید

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                            به احتمال زیاد از ترانس استفاده کردید
                            و نویز نیست....فرکانس هست که led های شما 50بار در ثانیه روشن و خاموش میشوند
                            برای برطرف کردن آن یک عدد خازن الکترولیتی 2200میکرو فاراد به بالا و حداقل 25ولتی را به صورت موازی به دوسر ولتاژ 12ولتتون بدید
                            همین
                            موفق باشید
                            ممنون از پاسخی که دادین
                            برا روشن کردن تابلو از چی استفاده کنم بهتره؟

دیدگاه

اقا من 2دو تا پاور الیدی 3 وات رو به اداپتور 5 ولت وصل میکنم روشن میشه و گرمای زیادی هم ازاد میکنه.
                              حالا سه تا شون رو به همون 5 ولت وصل میکنم باز هم روشن میشه ولی داغ نمیکنه.
                              حالا قضیه چیه؟یعنی مگه پاور الیدی با سه ولت روشن نمیشه؟پس چرا این ها روشن میشن؟
                              یا این که اصلا ولتاز مناسب پاور الیدی ها از 3 ولت کمتره؟
                              ها :surprised: :surprised: :surprised:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                                اقا من 2دو تا پاور الیدی 3 وات رو به اداپتور 5 ولت وصل میکنم روشن میشه و گرمای زیادی هم ازاد میکنه.
                                حالا سه تا شون رو به همون 5 ولت وصل میکنم باز هم روشن میشه ولی داغ نمیکنه.
                                حالا قضیه چیه؟یعنی مگه پاور الیدی با سه ولت روشن نمیشه؟پس چرا این ها روشن میشن؟
                                یا این که اصلا ولتاز مناسب پاور الیدی ها از 3 ولت کمتره؟
                                ها :surprised: :surprised: :surprised:
                                آداپتور شما 5ولت هست ولی دارای جریان پایینی باید باشه
                                حدودا با این تقاسیر آداپتور شما 0.5آمپری هست
                                پاور الیدی شما 3ولتی هست ولی هر کدام 300میلی آمپر جریان مصرف میکنند
                                شما دو عدد موازی کردین ولی جون ماکسیموم جریانشون از ماکسیموم جریان آداپتور بیشتره....نمیسوزند
                                به خاطر همین فقط گرم میکنند
                                حالا وقتی 3تاشون کنید
                                جریان 900میلی نیاز دارند
                                ولی شما 500میلی فقط دارید
                                به همین دلیل گرماشون خیلی کمتر میشه
                                راستی
                                چیزی که باعث سوختن قطعات مخصوصا الیدی میشه...جریان زیاد هست
                                شما ولتاژ 220ولت هم بدین ولی جریانتون در حد میکرو آمپر باشه....الیدی روشن میشه ولی نمیسوزه

بله موضوع از این قرار است

نوشته اصلی توسط billi
                                ممنون از پاسخی که دادین
                                برا روشن کردن تابلو از چی استفاده کنم بهتره؟
                                سوال سخت نپرسید ......
                                اگه اشتباه نکنم باید برای روشن کردن تابلوتون از منبع تغذیه استفاده کنید !
                                البته بازم نمیدونم ها ! شاید رو تابلوتون بنزین بریزید بعد استارت بزنید هم تابلوتون روشن بشه !!!
                                والا !

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X