اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

با عرض سلام و خسته نباشد
    کسی با centerline trace تو کرل کار کرده کارش تبدیل عکس به فایل وکتور می باشد اگر کسی بلد است لطفا ما را هم راهنمایی کنید که چگونه عکسی را وکتور کرده و روی ان ال ای دی بچینیم :cry2: :cry2: :angry: :angry: :angry: oo: oo: oo: oo: :read: :read: :read:با تشکر از همه بچه های عزیز eca

دیدگاه

سلام دوستان . خسته نباشید . یه سوال
      بعد از منبع تغذیه با ید چیزی به اسم درایور باشه اگه نباشه چی میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
        آقای نوری همه اینا تموم شد و من تابلومو جمع کردم و کامل شد یه تابلو کوچیک 1 متری که نوشتش ( برند ) هستش . حالا میخوایم فلاشر بزنه باید چیکار کنم ؟ .
        همه ی پستهایی که در مورده فلاشر و آموزشهایی که هستش رو خوندم اما خوب فکر میکنم تا یکی نسازم نتونم درکش کنم و کسی هم نیستش که بهم کمک کنه .
        مشکلاتی که در زمینه ساخت فلاشر دارم از 0 هستش .
        1 - قطعاتی که باید تهیه کنم رو بهم بگید ؟
        2 - روش سر هم کردن قطعات ؟
        3 - برای ساختن یک فلاشر ساده که میکرو و برنامه نویسی نمیخواد درسته . چطور میتونم یه فلاشر 12 ولتی بسازم که میکرو نخواد . یه 3 آمپریشو ساختم البته از روی نقشه و آموزشش .
        دوست خوبمون جناب آقای ارغوانی آموزش کاملی درباره ساخت فلاشر قرار داده اند.
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74083.0

مطمئنا هیچکدوم از تاپیک ها رو به دقت نخوندید،چون که جواب همه سوالهای شما عینا موجوده !!!

1-قطعات مورد نیاز بستگی به مشخصات تابلو دارد.
        2-تقریبا روشها مشابه هم هستند !
        3-بنده بدون استفاده از میکرو تا کنون فلاشر نساخته ام.میتوان با آیسی 555 هم فلاشر ساخت که برنامه نویسی نداشته باشه.
        تاپیک های گوناگونی درباره ساخت فلاشر با 555 هست از جمله : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75129.0

اما اینو بدونید که باید جریان مورد نیاز رو در انتها تقویت کنید و به کانال های LED بدید.
        و در نظر داشته باشید که عدم استفاده از آیسی های میکرو برخلاف عقیده شما،باعث پیچیده تر شدن مدار و کنترل دشوار فلاش زدن میشه.

موفق باشید
        * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
        * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
        *بدترين دوست،آ‌ کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
        حضرت علی(ع)
        آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان نوری
          دوست خوبمون جناب آقای ارغوانی آموزش کاملی درباره ساخت فلاشر قرار داده اند.
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74083.0

مطمئنا هیچکدوم از تاپیک ها رو به دقت نخوندید،چون که جواب همه سوالهای شما عینا موجوده !!!

1-قطعات مورد نیاز بستگی به مشخصات تابلو دارد.
          2-تقریبا روشها مشابه هم هستند !
          3-بنده بدون استفاده از میکرو تا کنون فلاشر نساخته ام.میتوان با آیسی 555 هم فلاشر ساخت که برنامه نویسی نداشته باشه.
          تاپیک های گوناگونی درباره ساخت فلاشر با 555 هست از جمله : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75129.0

اما اینو بدونید که باید جریان مورد نیاز رو در انتها تقویت کنید و به کانال های LED بدید.
          و در نظر داشته باشید که عدم استفاده از آیسی های میکرو برخلاف عقیده شما،باعث پیچیده تر شدن مدار و کنترل دشوار فلاش زدن میشه.

موفق باشید
          ممنونم آقای نوری . من یکبار دیگه آموزش ساخت فلاشر رو مطالعه میکنم من اونارو پرینت گرفتم و میخونمشون حتماً درست نخوندم که این سوالات برام پیش اومده . ممنونم ازتون که انقدر با حوصله جواب سوالات کسانی که اطلاعاتشون در این زمینه کم هستش و میخوان از این راه کسب درآمد بکننن رو میدین . با تشکر

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
            من میخوام چند led رو از طریق ارتباط سریال با میکرو کنترل کنم یعنی تو محیط gui متلب با زدن کلید بتونم led هارو روشن خاموش کنم
            نحوه ارتباط سریال رو میدونم و با gui هم تا حدودی کار کردم فقط موندم چطور اینکارو انجام بدم
            خواهش میکنم اگه میشه با یه مثالی چیزی راهنماییم کنید

دیدگاه

باسلام ؛
              دوستان خسته نباشید . من برای آزمون نظام مهندسی دنبال یک منبع مفید در رابطه با سوالات دیماند و محاسبات مربوط به توانهای اکتیو و راکتیو می گردم . اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.
              باتشکر

دیدگاه

سلام دوستان طبق معمول سوال دارم شما بعد از آداپتور چه چیزی وصل میکنید قبل از اینکه برق و بدید به تابلو فکر میکنم اسمش درایور هستش این درایور حتما باید نصب بشه یعنی ضروریه یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
                  سلام دوستان طبق معمول سوال دارم شما بعد از آداپتور چه چیزی وصل میکنید قبل از اینکه برق و بدید به تابلو فکر میکنم اسمش درایور هستش این درایور حتما باید نصب بشه یعنی ضروریه یا نه
                  سلام

نیازی به اتصال هیچ چیزی بعد از آداپتور نیست.
                  درایور موارد استفاده دیگری دارد.یکی از اونها هنگام استفاده از فلاشر هست که باید درایور روی برد فلاشر تعبیه شده باشد تا قادر به پاسخگویی به جریان مورد نیاز کانال مورد نظر باشد.
                  در مبحث راه اندازی LED های RGB نیز از درایور مخصوص به آن استفاده میشود.
                  مورد سوال شما گنگ است !!!
                  حضرت علی(ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
                    دوست عزیز، درایور در اینجا همون فلاشر هست. اگر احیانن منظورت اون عکس داخل اسلایدهای پارساله، قسمت درایو و تقویت سیگنال های فلاشر هست حالا چه ترانزیستور قدرت، چه ماسفت، چه آیسی درایور. که کل این ها بخشی از فلاشر هستند.

فلاشر در واقع برق سویچینگ یا پاور (همون آداپتور که نوشتی) رو بصورت زمان بندی شده به قسمت های مختلف تابلو (کانال ها) متصل می کنه. جاهایی هم هستن که فلاشر رو مجزا میفروشن.

شما می تونی تابلو رو مستقیم به سویچینگ وصل کنی، ولی:
                    1- عمرش با فلاشر حداقل 2 - 3 برابر میشه.
                    2- نصف اعتبار تابلو LED به افکت ها و فلاشرشه.

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشد
                      کسی با centerline trace تو کرل کار کرده کارش تبدیل عکس به فایل وکتور می باشد اگر کسی بلد است لطفا ما را هم راهنمایی کنید که چگونه عکسی را وکتور کرده و روی ان ال ای دی بچینیم :cry2: :cry2: :angry: :angry: :angry: oo: oo: oo: :read: :read: :read:با تشکر از همه بچه های عزیز eca یعنی کسی نیست ما رو راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba334455
                        با عرض سلام و خسته نباشد
                        کسی با centerline trace تو کرل کار کرده کارش تبدیل عکس به فایل وکتور می باشد اگر کسی بلد است لطفا ما را هم راهنمایی کنید که چگونه عکسی را وکتور کرده و روی ان ال ای دی بچینیم :cry2: :cry2: :angry: :angry: :angry: oo: oo: oo: :read: :read: :read:با تشکر از همه بچه های عزیز eca یعنی کسی نیست ما رو راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
                        با سلام و احترام
                        نرم افزار های زیادی جهت تبدیل عکس به وکتور وجود داره مثل وکتور مجیک و ... یه سرچ کوچیک کنی میبینی که خیلی زیادن ولی برای اینکه بتونی ال ای دی رو با سلیقه خودت روی تصویر بچینی بهتره که اون تصویر رو خودت ترسیم کنی با ابزار پن در کرل یا ایلستراتور یا هر نرم افزار وکتور دیگه ای
                        موفق باشی

دیدگاه

سلام کار با centerline کاری نداره که!
                          شما بگرد از شکلی که می خوای یه عکس خوب پیدا کن مثلا من عکس زیرو پیدا کردم:

بعد عکسو ببر توی کرل و با با کلیک راست کردن و انتخاب centeraline اونو به وکتور تبدیل کن (کاری نداره فقط یه ok باید بزنی!)
                          بعد با led tools رو اون خطا ال ای دی بچین
                          مثل عکس زیر:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا ارغوانی
                            دوست عزیز، درایور در اینجا همون فلاشر هست. اگر احیانن منظورت اون عکس داخل اسلایدهای پارساله، قسمت درایو و تقویت سیگنال های فلاشر هست حالا چه ترانزیستور قدرت، چه ماسفت، چه آیسی درایور. که کل این ها بخشی از فلاشر هستند.

فلاشر در واقع برق سویچینگ یا پاور (همون آداپتور که نوشتی) رو بصورت زمان بندی شده به قسمت های مختلف تابلو (کانال ها) متصل می کنه. جاهایی هم هستن که فلاشر رو مجزا میفروشن.

شما می تونی تابلو رو مستقیم به سویچینگ وصل کنی، ولی:
                            1- عمرش با فلاشر حداقل 2 - 3 برابر میشه.
                            2- نصف اعتبار تابلو LED به افکت ها و فلاشرشه.
                            ممنونم متوجه شدم آخه توی اون عکس نوشته بود منبع تغذیه - درایور - فلاشر بعد تابلو ال ای دی واسه همین پرسیدم گفتم شاید چیزه خاصی باشه توی فروشگاه همین سایت هم درایور داره پس نیازی به اون نیستش فلاشر همون کارو از منبع تغذیه به بعد انجام میده متشکرم آقای ارغوانی

دیدگاه

دوستان من یه تابلو با 3500 تا ال ای دی دارم تقریبا 15 آمپر جریان می خوام پاور کامپیوتری که روش برای 12 ولت نوشته 22 آمپر به کارم میاد؟
                              بخاطر فلاشرش می خوام از پاور کامپیوتر استفاده کنم
                              ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mak3798
                                دوستان من یه تابلو با 3500 تا ال ای دی دارم تقریبا 15 آمپر جریان می خوام پاور کامپیوتری که روش برای 12 ولت نوشته 22 آمپر به کارم میاد؟
                                بخاطر فلاشرش می خوام از پاور کامپیوتر استفاده کنم
                                ممنون
                                اگر محاسبات بصورت اصولی و صحیح انجام شده باشد.انشاالله مشکلی نخواهد بود. :agree:

موفق باشید
                                حضرت علی(ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X