اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

سلام دوستان 2 سوال
    1- برای برنامه نویسی avr تابلو روان برای یه تازه کار که میخواد تازه یاد بگیره بیسیک بهتره یا c هر کدوم بهتره ازش یه لینک آموزش خوب بزارید (به جز سایت مهندس لاچینی که فعلاً غیر فعاله)
    2-یه پروژه ساخت تابلو روان 8ردیف در 32 ستون با سورسش به هر زبانی برام بگذارید
    تازه شروع به یادگیری کردم
    ممنون میشم اگه کمک کنید
    راستی یادم رفت بگم میخوام atmega16 و بافر 74hc573و ماتریس 8*8 باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ia900
      سلام دوستان 2 سوال
      1- برای برنامه نویسی avr تابلو روان برای یه تازه کار که میخواد تازه یاد بگیره بیسیک بهتره یا c هر کدوم بهتره ازش یه لینک آموزش خوب بزارید (به جز سایت مهندس لاچینی که فعلاً غیر فعاله)
      2-یه پروژه ساخت تابلو روان 8ردیف در 32 ستون با سورسش به هر زبانی برام بگذارید
      تازه شروع به یادگیری کردم
      ممنون میشم اگه کمک کنید
      راستی یادم رفت بگم میخوام atmega16 و بافر 74hc573و ماتریس 8*8 باشه
      دوست عزیز یه سرچ ساده و یه گشت کوچیک بزنی هم پروژه تابلو روان پیدا میشه هم اطلاعات خوبی تو سایت پیدا میکنی. راستی لینک زیر هم بدردت میخوره:
      https://www.google.com/search?q=%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88+%D8%B1%D9% 88%D8%A7%D9%86+8*32&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GBfficial&client=firefox-a&channel=sb[pre][/pre]
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

سلام استاتید خسته نباشید :bye
        من مشکلی در مداری فلاشری 10 کاناله که در ان خروجی میکرو را با یک مقاومت 1کیلو به بیس ترانزیستور منفی وصل کرده و کلکتور را به هم وصل و سپس با یک مقاومت 8.2 k وات بالا به 5ولت داده و امیتر را به گیت تریاک و یک سر تریاک رابه 220و منفی منبع تغذیه و سپس امیتر را به یک مقاومت 10کیلو به منفی تغذیه و یک سر دیگر نیز خروجی فلاشر است دارم اما مشکل این است که خروجی با 20ولت افت ولتاژ همراه است و با قطع و وصل سریع لامپ با این که ولتاژی که با مولتی متر می گیرم 0 نمی شود می خواهم بدانم مشکل کجاست لطفا کمک وراهنمایی فرمایید.

دیدگاه

سلام دوستان
          رشته تحصیلی بنده مکانیک خودرو بوده اما الان نیاز به علوم الکترونیک برای طراحی مدارهای الکترونیکی دارم
          1_قصد دارم یه تابلو LED بزرگ در ابعاد 5*8 متر برای کاربری شبیه به سینما درست کنم طبیعتا کارایی تمام رنگی و سینمایی هزینه ساخت بسیار بالایی داره حدودا با بهترین جنس (متری 5 میلیون تومان) قیمت گرفتم که برای کل این کار 200 میلیون تومان میشود که ......دوستان هر طور که میتونند کمک و راهنمایی کنند ممنون میشم

2_ به تعدادی پروژکتور هم نیاز دارم که باید بسیار پرنور باشه دوستان قوی ترین میزان نور و ترانس های لازمه رو پیشنهاد بدن ممنون میشم

3_ برای ساخت رقص آب با موسیقی چه بردی لازم هست ؟

دیدگاه

ما یه سری فونت 16 در 16 داریم مثلا آ،ر،ا،م
            حالا میخوایم از این فونت در یک دات ماتریس مثلا 16 در 160 استفاده کنیم
            حالا سوال من اینه که میخواهم درست نوشته بشه و به این شکل نوشته نشه :NO:
            آ ر ا م
            و من میخواهم به این شکل نوشته بشه :NO:
            آرام
            یعنی میشه توی برنامه یه سری تغییرات داد که اگر بیشتر از یک ستون خالی بود ستون ها خالی پر شوند و حروف نزدیک هم قرار بگیرند .
            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام کسی نیست که جواب سوال ما را بده؟

دیدگاه

کمک فوری
                با سلام
                آیا مالتی پلکسرهای آنالوگ دارای افت ولتاژ هستن؟اگه افت داشته باشن، این افت به چه عواملی بستگی داره؟
                من برای کارم میخوام از یک ماتی پلکسر 8 به 1 استفاده کنم. ولی تو کارم افت ولتاژ به هیچ وجه نباید داشته باشم و خطامو خیلی بالا میبره
                اگه میشه آی سی مالتی پلکسری معرفی کنین که افت نداشته باشه و تو بازارم پیدا بشه. بعدشم سرعت سوئیچ من در حدود 0.1 تا 0.2 ثانیه است.
                ممنون

دیدگاه

سلام
                  من دنبال مبدل آنالوگ به دیجیتال 16 بیت موازی دلتا سیگما هستم
                  کسی میتونه کمکم کنه؟

دیدگاه

سلام
                    اگر میخواهید چند سیگنال آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل کنید، adcهایی هست که دارای مالتی پلکسر داخلی هست.

برای adc 16 بیتی هم آی سی زیاده مثل AD7780 , AD7730 و غیره
                    البته ماژول هم هست که دیگه نیاز به طراحی برد نداره و کلا قیمتش پایینتره و دردسرهای نویزی هم تو بردش حل شده مثل HX711 که من از همین استفاده کردم.
                    ضمنا شما سرعت نمونه برداریت چقدره؟
                    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

پس چرت کسی جواب من رانمی ده :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrs049
                        پس چرت کسی جواب من رانمی ده :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                        دوست من. اینجا که حوصله مجسم کردن مدارو شمارو که نداره!شما باید نقشه مدارتون رو یه جا اپلود کنید ولینکشو برای انجمن بزارید وزیرش مشکلتونو بنویسید!
                        بعدش اینجا سوالات ال ای دی جواب داده میشه نه مشکل فلاشر 220 ولتی!
                        به هرحال نقششو بزار تا ببینیم چی میشه
                        [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

سلام
                          این فقط نقشه ای مدار است و مشکلش هم این که در خروجی که به لامپ220ولت وصل افت ولتاژ20ولتی وجود دارد.http://s5.picofile.com/file/8141943268/%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9.rar.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بعد هر سختی آسانی نیز هست
                            ما یه سری فونت 16 در 16 داریم مثلا آ،ر،ا،م
                            حالا میخوایم از این فونت در یک دات ماتریس مثلا 16 در 160 استفاده کنیم
                            حالا سوال من اینه که میخواهم درست نوشته بشه و به این شکل نوشته نشه :NO:
                            آ ر ا م
                            و من میخواهم به این شکل نوشته بشه :NO:
                            آرام
                            یعنی میشه توی برنامه یه سری تغییرات داد که اگر بیشتر از یک ستون خالی بود ستون ها خالی پر شوند و حروف نزدیک هم قرار بگیرند .
                            من فقط میخوام بدونم میشه یا نه ؟
                            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

با سلام مجدد
                              adc که من میخوام باید 16 بیت باشه و 8 کانال مالتی پلکسر داشته باشه و خروجیشم 16 پایه موازی باشه. ولی من که گشتم adc با این مششخصات پیدا نکردم. حالا من جاش میخوام از adc های دلتا-سیگما استفاده کنم که بهترن و از مالتی پلکسر خارجی استفاده کنم.
                              فرکانس نمونه برداریم هم 2MHZ میخوام استفاده کنم.
                              کسی با این نوع adc کار کرده که بتونه منو راهنمایی کنه؟

دیدگاه

کسی میتونه نحوه کار با adcهای 16 بیتی سری با 2یا4 پین ارسال داده ها رو انجام بده؟
                                من تو گرفتن داده با میکرو از adc های 16 بیتی سری مشکل داشتم که چطور باید بیتهارو کنار هم قرار بدم و در چه ضریبی ضرب کنم؟
                                من فقط درمورد گرفتن داده از adc های موازی یه چیزایی میدونم و مجبور بودم از اون استفاده کنم که تعداد پین ههایی که لازم داره زیادن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X