اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

سلام
    نوشته اصلی توسط ahmadkam
    فرکانس نمونه برداریم هم 2MHZ میخوام استفاده کنم.
    سرعت نمونه بردارینت میخوای 2MS/s باشه؟
    توی همین سایت خیلیا با مبدلهای سریال SPI کار کردن و سخت نیست.
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azarbooyeh
      سلام دوستان
      رشته تحصیلی بنده مکانیک خودرو بوده اما الان نیاز به علوم الکترونیک برای طراحی مدارهای الکترونیکی دارم
      1_قصد دارم یه تابلو LED بزرگ در ابعاد 5*8 متر برای کاربری شبیه به سینما درست کنم طبیعتا کارایی تمام رنگی و سینمایی هزینه ساخت بسیار بالایی داره حدودا با بهترین جنس (متری 5 میلیون تومان) قیمت گرفتم که برای کل این کار 200 میلیون تومان میشود که ......دوستان هر طور که میتونند کمک و راهنمایی کنند ممنون میشم

2_ به تعدادی پروژکتور هم نیاز دارم که باید بسیار پرنور باشه دوستان قوی ترین میزان نور و ترانس های لازمه رو پیشنهاد بدن ممنون میشم

3_ برای ساخت رقص آب با موسیقی چه بردی لازم هست ؟
      با سلام
      بهتر نبود برای کار به این بزرگی که 200 ملیون هزینش هست یه تایپیک جدا درست کنید. و اگه لازم شد ایکجا لینکشو بزارید
      تابو روان ساز نیستم ولی میدونم که کاری نداره ماژول های آمادست و به هم میچسبونید متصل به برد کنترل و تغذیه مناسب برنامه نویسیش مشکله یکم
      به نظرم به سایت کیاسل مراجعه کنید هم قیمت ماژول ها رو داره هم توضیح مختصری. موفق باشید
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

سلام دوستان
        با عرض پوزش یه سوال بسیار مبتدیانه دارم! :rolleyes:
        من این ال ای دی ها رو خریدم: http://upload7.ir/imgs/2014-09/61363097667934010003.jpg
        توی مغازه خیلی پر نور بودن ولی الآن که 2 ولت بهشون وصل میکنم نور زیادی ندارن!
        میشه بگید برای هر LED چه ولتاژ و چه مقاومتی لازمه تا بهترین نور رو داشته باشه؟ چون میخوام با این LED ها یه تابلو ثابت درست کنم!!!! :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا هاشمی
          سلام دوستان
          من این ال ای دی ها رو خریدم: http://upload7.ir/imgs/2014-09/61363097667934010003.jpg
          میشه بگید برای هر LED چه ولتاژ و چه مقاومتی لازمه تا بهترین نور رو داشته باشه؟ چون میخوام با این LED ها یه تابلو ثابت درست کنم!!!! :nice:
          دوست عزیزنفرمودی چ رنگیه روی بسته ش ذکرکرده 1.9-2.1ولت جنس ال ای دی خیلی شرطه

دیدگاه

سلام دوستان
            سلام
            واقعا سوال مبتدیانه :biggrin:
            ورودی چند ولت؟چندتا چندتا میخوای سری کنی؟جریان ال ای دیها؟
            اما اگه بخوای 4تا4تا با ولتاژ12 ولت وجریان 20 میلی کار بکنی مقاومتش میشه180 اهم.

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط aliavr
            دوست عزیزنفرمودی چ رنگیه روی بسته ش ذکرکرده 1.9-2.1ولت جنس ال ای دی خیلی شرطه
            روی بسته نوشته ها قرمزه
            [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
              سلام
              واقعا سوال مبتدیانه :biggrin:
              ورودی چند ولت؟چندتا چندتا میخوای سری کنی؟جریان ال ای دیها؟
              اما اگه بخوای 4تا4تا با ولتاژ12 ولت وجریان 20 میلی کار بکنی مقاومتش میشه180 اهم.
              آقا ما ترم یکی هستیم زیاد بهمون سخت نگیر :biggrin:
              نمیدونم والا من اصلا موندم!
              فعلا شما کمک کن من یه دونه شو روشن کنم بعد بریم سر تابلو!
              فرض کنیم 4 تا رو باهم سری کنیم، مگه 4 ضرب در 2 ولت (که روی بسته نوشته) نمیشه 8 ولت؟ :surprised:
              ------------
              رنگشم روش نوشته قرمز. ال ای دی کلاهی. همینو فقط میدونم!!

دیدگاه

آقا ما ترم یکی هستیم زیاد بهمون سخت نگیر :biggrin:
                نمیدونم والا من اصلا موندم!
                فعلا شما کمک کن من یه دونه شو روشن کنم بعد بریم سر تابلو!
                فرض کنیم 4 تا رو باهم سری کنیم، مگه 4 ضرب در 2 ولت (که روی بسته نوشته) نمیشه 8 ولت؟ :surprised:
                ------------
                رنگشم روش نوشته قرمز. ال ای دی کلاهی. همینو فقط میدونم!!
                خب چهار تاشو باهم سری کن4*2.1 ولت +یه مقاومت 180 اهم هم باهاشون سری کن وبزن به 12 ولت دی سی.به همین راحتی به همین خوشمزگی :biggrin:
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

سلام
                  چطوری در تابلو های ledنورش رو کم و زیاد میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                    خب چهار تاشو باهم سری کن4*2.1 ولت +یه مقاومت 180 اهم هم باهاشون سری کن وبزن به 12 ولت دی سی.به همین راحتی به همین خوشمزگی :biggrin:
                    آقا سلام
                    من محسباتمو کردم. شد این:
                    ولتاژ کاری هر LED: 2 ولت
                    جریان کشی هر LED: 10 میلی آمپر
                    تعداد LED های سری شده: 4 تا
                    ولتاژ منبع تغذیه: 12 ولت
                    مقاومت مورد نیاز: 400 اُهم – 0.04 وات

الآن هر4تا رو باهم سری کنم بعد این شاخه های سری رو باهم موازی کنم. فرض کنیم 50 تا شاخه ی موازی هم داشته باشیم، یعنی میشه 0.5 آمپر؟؟
                    یعنی من یه ترانس 12 ولت 0.5 آمپر میخوام؟؟ آیا چنین چیزی منطقی است؟!

دیدگاه

سلام
                      من یه تابلو درست کردم 3 کانال داره جریان کل مدار 3.6 امپر می شود
                      از چه ترنزیستوری استفاده کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s.h.h
                        سلام
                        آماده بخر بابا
                        بزار در کنار کارت چند نفر دیگه هم نون بخورن....همه کارا رو که نباید خودت انجام بدی
                        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییت
                          حالا بگو از چه ترانزیستوری استفاده کنم
                          در دیتاشیت ترانزیستور به چه چییزش باید توجه کرد ولتاژ جریان......

دیدگاه

سلام
                            بین تیح 41 و میکرو چه مقاومتی قرار بدم.
                            ایا فرمولی برا محاسبه وجود دارد با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s.h.h
                              سلام
                              چطوری در تابلو های ledنورش رو کم و زیاد میکنن.
                              سلام
                              با pwmمیکرو

دیدگاه

آقا سلام
                                من محسباتمو کردم. شد این:
                                ولتاژ کاری هر LED: 2 ولت
                                جریان کشی هر LED: 10 میلی آمپر
                                تعداد LED های سری شده: 4 تا
                                ولتاژ منبع تغذیه: 12 ولت
                                مقاومت مورد نیاز: 400 اُهم – 0.04 وات

الآن هر4تا رو باهم سری کنم بعد این شاخه های سری رو باهم موازی کنم. فرض کنیم 50 تا شاخه ی موازی هم داشته باشیم، یعنی میشه 0.5 آمپر؟؟
                                یعنی من یه ترانس 12 ولت 0.5 آمپر میخوام؟؟ آیا چنین چیزی منطقی است؟!
                                سلام ببخشید دیر شدش :redface:
                                بله با اون صورت مسله ای که گفتی محاسباتت درسته! اما مطمنی که که صورت مسئلت به واقعیت نزدیکه؟؟
                                اگه روی ال ای دی 2 ولت بخواد بیفته میشه 5 تا هم سری کرد.
                                چرا ترانس12؟! یدونه منبع تغذیه سوییچینگ اماده 1امپری بخری بهتره.
                                نوشته اصلی توسط s.h.h
                                سلام
                                سلام
                                جریان هرکانال رو حساب کن.بعد به این نکته هم توجه کن که چقدر میخوای هزینه کنی.
                                اگه کیفیت خوب میخوای از لاجیک ماسفت استفاده کن.راحت وخوشگل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X