اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بستن تابلو روان چینی

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بستن تابلو روان چینی

نوشته اصلی توسط 1900
    سلام دوستان

چند سوال دارم در صورتی که دوستان اطلاعاتی دارند لطفا راهنمایی بفرماید.

بطور کلی چه تفاوتی می تواند بین دو نوع ماژول 3in1 و RGB باشد؟
    (در صورتی که هر دو p10 باشند و شدت نور برابر داشته باشند).

سوال بعدیم در مورد Scan ماژول ها هست.منظور از مثلا اسکن 1/2 چیست؟

و همچنین سوال دیگری در مورد تفاوت ماژول های RGB و 2RGB دارم.
    سلام
    ماژول های RGB از سه تا ال ای دی با چیپ های 346 یا 546 تشکیل میشند. بنابراین گرمی رنگ ، دوام و کارایی زیادتری خواهند داشت.
    اما ماژول های 3in1 فقط از یک ال ای دی 546 تشکیل میشند ، یعنی سه تا رنگ فقط در محیطی به اندازه ی یک حباب 546 جا شده است. لذا قطعا اندازه ی چیپ کوچکتر خواهد بود.
    شدت نوری که ماژول 3in1 میده و با RGB برابری میکنه ، اولا به خاطر اسکن بالاش هست ، ثانیا به خاطر اینه که ولتاژ و جریان کاریش خیلی پایینه. لذا آی سی به راحتی میتونه درایوش کنه. و چون همه ی چیپ های قرمز - سبز و آبی خیلی به هم نزدیک هستند ، رنگ ها از فاصله ی نزدیک ، بهتر از هم نوع RGB خودش دیده میشه.
    در هر صورت با توجه به اصل فیزیکی کار ، و با توجه به شنیده هایی که از همکاران حرفه ای داشتم ، ماژول 3in1 صرفا ارزان هست و مزیت دیگری ندارد.

مقدار اسکن به زبان خیلی ساده ، تعداد ال ای دی ها به ازای هر پایه ی آی سی هست. یعنی وقتی میگیم اسکن 1/4 ، معنیش اینه که هر پایه از آی سی داره 4 تا ال ای دی رو درایو میکنه. یا اسکن 1/8 یعنی هر پایه آی سی داره 8 تا ال ای دی رو درایو میکنه.

با توجه به این که 2RGB به خاطر تصویر مجازی طراحی شده ، لذا امروزه بین ماژول های RGB و 2RGB دو تا تفاوت اساسی هست.
    1- همه ی 2RGB ها از اصولی که یک 2RGB باید داشته باشه پیروی نمیکنن. یعنی تصویر مجازی نمیدن. پس همون RGB هستند و هر دو R با هم روشن میشن.
    2-در ماژل های 2RGB می بایست هر کدام از R ها جداگانه درایو شود.یعنی (R(A و (R(B هیچ ارتباطی به هم ندارند. به عبارتی یه پایه آی سی جدا برای (R(B داریم. لذا وقتی ما یه قرمز دیگه در ماژول داشته باشیم ، اون قرمز میتونه در صورت نیاز ، با سبز و آبی های هم جوار خود به اشتراک گذاشته بشه و یه پیکسل مجازی تولید کنه. که باعث میشه تصویر از فاصله ی نزدیک ، نسبت به هم نوع RGB بهتر دیده بشه.

اما توجه داشته باشید که به قول معروف هر گردی گردو نیست. یعنی اکثر 2RGB های موجود در بازار همون RGB هستند که به جای یه قرمز ، 2 تا قرمز مونتاژ شده و پایه هاشون به هم وصله.

دیدگاه

سلام من از سال 1385 عضو ECA هستم و خیلی وقتها که در انجام پروژه ها نا امید می شدم ECA برام مشکل گشا بود با بحث و تبادل نظر به نتیجه می رسیدم. چند سالیه که در زمینه نمایشگرهای LED فعالیت می کنم. تقریبا یک سالی میشه که فروشگاه اینترنتی ایجاد کردم که کلیه قطعات ساخت نمایشگرهای LED در آن موجود است به اسم نمایشگر اول . در خصوص بحث های دوستان در مورد خرید از جای مورد اعتماد که واقعا حق دارید باید عرض کنم فروشگاه نمایشگر اول دارای نشان نماد اعتماد الکترونیکی می باشد و کلیه قطعات را با ضمانت ارائه می دهد.
      من فقط قصد تبلیغات نداردم و دوست دارم در بحث های شما شرکت کنم

دیدگاه

سلام دوستان معمولا برای یه تابلو با ۱۲تا ماژول و۳تا فن پاور چند آمپر بزارم
        عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir mohammad 1376
          سلام دوستان معمولا برای یه تابلو با ۱۲تا ماژول و۳تا فن پاور چند آمپر بزارم
          برای 12 تا ماژول تک رنگ
          اگر دمای داخل تابلو بیشتر از 70 درجه نشه از یه پاور 40 آمپر می تونید بهره بگیرید
          در مورد فن ... خوب فن چند ولت
          در کل اگر دمای داخل تابلو کنترل بشه (با نصب فن، محل نصب تابلو در سایه باشد ، از سایه بان استفاده کنید) می توانید با اطمینان 12 ماژول تک رنگ را با یک پاور 40 آمپر راه اندازی کنید.
          محبت نيرومندترين جادوهاست

دیدگاه

ممنون که جواب دادید یعنی اگر محل نصب در سایه باشه نیازی به فن نیست
            فن ۵ولت استفاده میکنم
            یه سوال دیگهبرا دادن برنامه به برد برنامه رو تو فلش بریزیم وچه طور انتقال بدیم

دیدگاه

200W Single Output Switching Power Supply

Low cost,high reliability

Built-in EMI filter
              Low output ripple&noise

Protections:Over load/Short circuit

1 year warranty

CASE:808; Size:199×110×50mm

AC input voltage range---------------176-264VAC

Input frequency----------------------47-63Hz

AC inrush current---------------------Cold start,30A/230VAC

DC adjustment range-----------------±10% rated output voltage

Line regulation(full load)------------≤0.5%

Output over load protection----------110%-150% shut off, AC recycle to re-start

Rise,hold up time------------------50mS,20mS at full load(typical)

Withstand voltage------------------I/P-O/P,I/P-FG:1.5KVAC, O/P-FG,0.5KVAC,1min

Working temperature---------------10~+40℃@ 100%,+60℃@ 60% load

Storage temperature------------- -20℃~+85℃,20%~95%RH(non condensing)

Safety standards------------------Design refer to GB4943,UL60950-1,EN60950-1

EMC standards--------------------Design refer to GB9254,EN55022 class A

Cooling method-------------------Free air cooling convection[/left][/right][/left]

در بالا مشخصات پاور 5 ولت 40 آمپر CL رو قرار دادم که در برگه مشخصاتش درج شده

توجه شما را به مشخصه زیر جلب می کنم
              Working temperature---------------10~+40℃@ 100%,+60℃@ 60% load
              توضیح ساده خط بالا رو اینجور میشه بیان کرد
              در محدوده دمایی -10 تا 40 درجه سانتیگراد میشه از 100% توان پاور استفاده کرد و وقتی دما بیشتر از این مقدار میشه از حداکثر توان پاور نمیتونیم استفاده کنیم. در مشخصه پاور بیان شده تو دمای +60 از 60 درصد توان خروجی می تونیم استفاده کنیم یعنی 60% 40 آمپر که میشه 24 آمپر
              راه های زیادی برای کنترل دمای داخل تابلو وجود داره که میشه در موردش بحث کرد.

دیدگاه

دوستان
                دما بالا و پایین تابلو رو خراب میکنه؟
                روش جلوگیری از خراب شدن چطوره؟

دیدگاه

تو کشور ما معمولا دمای بالا بیشتر باعث آسیب دیدن نمایشگر های LED میشه
                  راه های مرسوم برای پایین آوردن دمای نمایشگر های LED :

نصب تابلو در جای مناسب که تا جای ممکن باعث شود چند ساعتی از روز تابلو در سایه باشد

در مکان هایی که جلو و پشت تابلو باز است و همیشه در آفتاب قرار دارد می توان بر روی تابلو سایه بان نصب کرد در ساده ترین حالت ورق فلزی که 25 سانت از جلو و عقب روی قاب را بپوشاند

و استفاده از فن: بسته به ابعاد و نوع ماژول ها پیشنهاد می شود به ازای هر متر مبع از یک فن دمنده و یه فن مکنده استفاده کنید (با قطر 12 ای 15 ) سانت
                  در تابلو های کوچکتر می توانید از یک فن نیز استفاده کنید
                  سعی کنید هر چند ماه حتما فن را سرویس کنید

پیشنهاد می کنم از دما سنج های صنعتی که سنسور دما با سیم از نمایشگر فاصله می گیرد استفاده کنید و دمای داخل تابلو را در ساعات اوج گرما و در خنکی شب باهم مقایسه کنید

دیدگاه

یه برنامه نوشتم میزنم تابلو مینویسه no file
                    مشکل کجاس؟

دیدگاه

منم همی مشگل رو داشت با یه فلش دیگه امتحان کردم خوب شد
                      البته اگه با فلش می ریزی

دیدگاه

درست شد.مشکل فلش بود
                        سوال بعدی:چرا کیفیت تابلو یه کم پایینه؟
                        باید از چه ماژول و چه راهکاری داره برا کیفیت؟

دیدگاه

منم همین مشکل رو دارم

دیدگاه

دوستان این با چه نرم افزاری اینکارو انجام داده؟

دیدگاه

چرا کسی جواب نمیده؟
                              سایت ساکت شده

دیدگاه

یه تابلو 4 متری زدم با ماژول قرمز 806
                                برد 3 ردیفه 40s
                                4 تا پاور
                                بعد کیفیت تصویر پایینه و نورش زیاد نیس
                                دلیلش چیه؟

دیدگاه