اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در مورد power led و مدار درایو

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بحث در مورد power led و مدار درایو

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
    خدا را شکر در مشهد همه نوع LED میشه پیدا کرد و با قیمت پایینی هم به فروش میرسند.
    POWER LED یک وات 2000 # سه وات 6000 # 5 وات 8000 # 10 وات 10000 # 20 وات 20000 و 100 وات که اندازه کف دست میباشد 100000 تومان میباشد.
    پس اگر قصد خرید دارید به صرفه تر است از مشهد به صورت پستی خریداری کنید.
    سلام
    قیمت پاور ال ای دی هایی که گفتین اینا برای تک فروشی هستش وقتی تعداد بره قیمتش کمتر میشه, مثلا پاور led 1w که یکدست باشه رو تعداد 1000 تا حدودا 700 800 تومنه :nerd:
    البته led تا led داریم , بخاین میتونین led 1w بگیرین با قیمتی حدودا 200 300 تومن ولی افتضاح هست , جوری که حتی نمی تونین 1 دونه رو استفاده کنین اصلا یکدست نیست , یکی نورش کمه یکی زیاد , رنگ هاشون فرق داره مثلا یکی سفید مایل به آبی هست یکی سفید یخی و...
    حتما سعی کنین led ها رو از یک فروشگاه معتبر بخرین(بعضی ها ضمانتی میدن)
    توجه داشته باشین که شما میتونین از یک led 1W حتی تا 10 وات هم توانش رو زیاد کنین ولی عمرش به شدت کم میشه و گرمای تولیدی هم خیلی زیاد میشه
    الان خیلی مشاهده میشه که فروشنده ها همون led 1w رو به اسم 3 وات میدن !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط proteus_end
      بچه ها فکر کنم به امید خدا داره ردیف میشه ( بحث تولید رو میگم ) !
      میخوام بدونم برای تولید لامپ مثلا 100w (منظورم اینه نوری برابر لامپ 100 بده ) چقدر هزینه میخواد ؟
      بهترین مدار ممکنه و ال ای دی چی هست ؟
      ممنون میشم اگه دقیق بگید .
      جواب سوال منو کسی نمیدونه ؟
      آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

جواب سوال منو کسی نمیدونه ؟
        بهترین LED همان پاور LED می باشد.
        من نمیدونم اما طبق گفته دوست عزیزمون deremel400 (برا به دست آوردن نوری معادل یک لامپ رشته ای 100 وات شما نیاز به حداکثر13تا ال ای دی یک واتی دارید)
        که این تعداد LED میشود بین 25-20 تومن#به یک هید سینگ هم نیاز داری که 10-5 میشه#منبع سوئیچینگ 12ولت - 4آمپری که بهتره از نوع لب تاپی باشد 8تومن است#اگه لنز هم میخوای بزاری که دانه ای 2000-500 تومن است.
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

خوب بیایید فرض کنیم یکی مثل من می خواد درست کنه.
          1-با چهار پاور ال ای دی
          2-یه منبع تغذیه.
          3-مقاومت.
          4-خنک کننده.
          5-به رگلاتور و خازن هم نیاز میشه :question: :question: :question:
          خوب حالا بگید هر کدوم از گفته های بالا باید چه ویژگی هایی داشته باشه .
          مدار هم که... :rolleyes: :rolleyes:

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

بچه ها فکر کنم به امید خدا داره ردیف میشه ( بحث تولید رو میگم ) !
            میخوام بدونم برای تولید لامپ مثلا 100w (منظورم اینه نوری برابر لامپ 100 بده ) چقدر هزینه میخواد ؟
            بهترین مدار ممکنه و ال ای دی چی هست ؟
            ممنون میشم اگه دقیق بگید .
            بهترین مدار استفاده از منبع تغذیه سوئیچینگی است که ولتاژ ثابت مورد نیاز پاور ال ای دی را تامین کنه و جریانش هم قابل تنظیم باشه که اون وقت اسمش میشه درایور پاور ال ای دی که اگه تو اینترنت سرچ کنی انواعش براتون میاد.اگه هم میخواهید خودتون بسازید باید به ساخت منابع تغذیه سو ئیچینگ وارد باشید که من یک کلمه هم بلد نیستم اگه میتونستم کمک کنم حتما این کار را میکردم(البته این در مورد بهترین روش بود یعنی با کمترین تلفات انرژی و عمر بالا و جمع جور بودنش هم برا تولید انبوه صنعتی خیلی مهمه)
            تو مدل های صنعتی و انبوه هم من اکثرا دیدم از 3تا5پاور ال ای دی 3واتی استفاده میکنند یا یدونه 10واتی
            بقیه سوالات هم جناب مگامن بسیار خوب توضیح دادن البته قیمت های ایشون برای تعداد کم بود تو تیراژ بالا قیمتها به شدت کم میشه

خوب بیایید فرض کنیم یکی مثل من می خواد درست کنه.
            1-با چهار پاور ال ای دی
            2-یه منبع تغذیه.
            3-مقاومت.
            4-خنک کننده.
            5-به رگلاتور و خازن هم نیاز میشه :question: :question: :question:
            خوب حالا بگید هر کدوم از گفته های بالا باید چه ویژگی هایی داشته باشه .
            مدار هم که... :rolleyes: :rolleyes:
            اون 4تا پاور ال ای دی چند واتی باشه؟
            منبع تغذیه شما چند ولت و چه جریانی داره؟
            آیا ریسک بسیار کم سری کردن ال ای دی ها برا شما مهمه یانه؟که مثلا اگه یکیشون سوخت بقیه هم دیگه روشن نشه مهمه براتون؟(البته ریسکش در حد شاید یک در 100000هم نباشه
            منظور شما را در مورد جمله آخرتون نفهمیدم چه باید چه ویژگی داشته باشد؟
            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

اون 4تا پاور ال ای دی چند واتی باشه؟
              منبع تغذیه شما چند ولت و چه جریانی داره؟
              آیا ریسک بسیار کم سری کردن ال ای دی ها برا شما مهمه یانه؟که مثلا اگه یکیشون سوخت بقیه هم دیگه روشن نشه مهمه براتون؟(البته ریسکش در حد شاید یک در 100000هم نباشه
              منظور شما را در مورد جمله آخرتون نفهمیدم چه باید چه ویژگی داشته باشد؟
              برای شروع کار می خوام 4 تا 1 واتی ببندم کارش ببینم خوب بود پرژکتورشو بسازم.
              خوب حساب کنید برای 4 تا 1 وات چه ولت وچه جریانی نیازه.
              خوب برای 4 تا یک وات سوختن یکی مهم نیست ولی برای 30-40 تا یا بیشتر مهمه باید چی کنم و البته به ال ای دی ها اسیب نزنه.
              منظور از ویژگی همون جریان و ولتاژ و که آیا رگلاتور خازن نیاز هست یا نه. :nice: :nice:

:biggrin:آهسته صحبت کنید بچه های فروم خوابن :mrgreen:

دیدگاه

من برای مونتاژ کاری احتیاج به یک منبع نور قوی داشتم.وبه فکر چراغ پیشانی افتادم.اما قیمت آماده یک وات آن 15تومن بود که اصلا نمی ارزید.
                برای همین خودم دست به کار شدم
                بند دسته ساکم رو قیچی کردم - هید سینگ یک پاور سوخته رو برداشتم - یک تکه آلومینیوم یک سانت در 15 سانت بریدم و به صورت [ در آوردم
                بند ساک رو که بریده بودم به صورت برچسبی در آوردم تا هم باز شود و هم بسته و هم بشه اون را اندازه دور سرمون تنظیم کنیم - بعد اون [ رو به اون بند ساک دوختم.
                هیدسینگ را کوچک کردم و با یک اسپیسر به [ وصل کردم چون با این کار هم حرارت به پیشانی نمیرسد وهم میشه سر نور را پایین بالا کرد.
                سه عدد POWER LED یک وات روش چسباندم - در پشت قسمت بر چسبها یک جاباتری برای باتری موبایل دوختم - دیپ سوئیچ 4تایی و یک سوکت قرار دادن که بشه هر کدوم از چراغ ها رو کنترل کرد.
                با باتری موبایل بیش از 3ساعت روشن میماند.البته سر شارژر موبایلم یک سوکت زدم که هم میشه باتری رو شارژ کرد و هم میشه اون رو مستقیم به چراغ ها وصل کرد و بجای باتری استفاده کرد.
                نورش مخصوصا با لنز 30درجه فوقالعاده میشه 40-30 متر در تاریکی پرتاب نور داره!!!

به ما هم پیشنهاد میکنم یکی مثل این رو بسازید
                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

خوب افرین تازه ساختین یانه قبلا.
                  (هید سینگ یک پاور سوخته رو برداشتم )
                  خوب میشه ببینم هید سینگ کجا چسبوندین.
                  اگه بدون هیدسینگ .ledهارو به الومنیوم بچسبونیم خب نیست.
                  چون اصلا متوجه نشدم که هید سینگ کجاش وصل کردید. led هارو که به الومنیوم وصله.

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون !
                    بچه ها پس من برم دنبال درایور برای حدودا 20w ( حالا یا 3 تا 3وات و یک 10وات یا 2تا 10وات ... ) ؟؟

دیدگاه

بچه ها پس من برم دنبال درایور برای حدودا 20w ( حالا یا 3 تا 3وات و یک 10وات یا 2تا 10وات ... ) ؟؟
                      درایورش رو رفتم بخرم یه 9وات داشت که اندازه قوطی کبریت بود گفتم رفت برام آورد.دست کردم تو جیبم گفتم متشکرم چفدر شد؟
                      گفت قابل نداره 27000تومن !!!!
                      درایور هاش واقعا گرونه و انگار 50 تومن باید پول 20واتش رو بدی oo:

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
                        درایورش رو رفتم بخرم یه 9وات داشت که اندازه قوطی کبریت بود گفتم رفت برام آورد.دست کردم تو جیبم گفتم متشکرم چفدر شد؟
                        گفت قابل نداره 27000تومن !!!!
                        درایور هاش واقعا گرونه و انگار 50 تومن باید پول 20واتش رو بدی oo:
                        من نمیدونم اون درایور چی بوده اما قیمت یه درایور 10وات تو چین 5دلار به صورت تک فروشیه رو تعداد بالا تا 3 دلار هم کم میشه خوبی این درایور ها هم همین کوچیکی و جمع جوریشه که میشه تو لامپ قرارش داد
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haji125
                          خوب افرین تازه ساختین یانه قبلا.خوب میشه ببینم هید سینگ کجا چسبوندین.
                          اگه بدون هیدسینگ .ledهارو به الومنیوم بچسبونیم خب نیست.
                          چون اصلا متوجه نشدم که هید سینگ کجاش وصل کردید. led هارو که به الومنیوم وصله.
                          قبلا ساختم.هید سینگ داره.از وسط نصفش کردم.از دوطرف با اسپیسر به آلومینیومه [ شکل وصل کردم که نقش لولا را دارد.وبعد از تنظیم پیچ اسپیسر را سفت میکنم و در همون درجه ثابت می ماند و گرما به پیشانی نمیرسد.

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
                            من برای مونتاژ کاری احتیاج به یک منبع نور قوی داشتم.وبه فکر چراغ پیشانی افتادم.اما قیمت آماده یک وات آن 15تومن بود که اصلا نمی ارزید.
                            برای همین خودم دست به کار شدم
                            بند دسته ساکم رو قیچی کردم - هید سینگ یک پاور سوخته رو برداشتم - یک تکه آلومینیوم یک سانت در 15 سانت بریدم و به صورت [ در آوردم
                            بند ساک رو که بریده بودم به صورت برچسبی در آوردم تا هم باز شود و هم بسته و هم بشه اون را اندازه دور سرمون تنظیم کنیم - بعد اون [ رو به اون بند ساک دوختم.
                            هیدسینگ را کوچک کردم و با یک اسپیسر به [ وصل کردم چون با این کار هم حرارت به پیشانی نمیرسد وهم میشه سر نور را پایین بالا کرد.
                            سه عدد POWER LED یک وات روش چسباندم - در پشت قسمت بر چسبها یک جاباتری برای باتری موبایل دوختم - دیپ سوئیچ 4تایی و یک سوکت قرار دادن که بشه هر کدوم از چراغ ها رو کنترل کرد.
                            با باتری موبایل بیش از 3ساعت روشن میماند.البته سر شارژر موبایلم یک سوکت زدم که هم میشه باتری رو شارژ کرد و هم میشه اون رو مستقیم به چراغ ها وصل کرد و بجای باتری استفاده کرد.
                            نورش مخصوصا با لنز 30درجه فوقالعاده میشه 40-30 متر در تاریکی پرتاب نور داره!!!

به ما هم پیشنهاد میکنم یکی مثل این رو بسازید
                            خیلی چیز جالبی شده واقعا اگه خود آدم یه مقدار کم الکترونیک بلد باشه خیلی براش به صرفه هست فقط یه سوال این ال ای دی ها را با چسب دو قلو چسبوندید؟چون من شنیدم چسب سیلیکون هم هست اما هرچی گشتم پیدا نکردم(فقط خمیر سیلیکون بود)
                            نوشته اصلی توسط haji125
                            برای شروع کار می خوام 4 تا 1 واتی ببندم کارش ببینم خوب بود پرژکتورشو بسازم.
                            خوب حساب کنید برای 4 تا 1 وات چه ولت وچه جریانی نیازه.
                            خوب برای 4 تا یک وات سوختن یکی مهم نیست ولی برای 30-40 تا یا بیشتر مهمه باید چی کنم و البته به ال ای دی ها اسیب نزنه.
                            منظور از ویژگی همون جریان و ولتاژ و که آیا رگلاتور خازن نیاز هست یا نه. :nice: :nice:

:biggrin:آهسته صحبت کنید بچه های فروم خوابن :mrgreen:
                            شما چندین روش برا این کار داری منظورم چند روش سری و موازی کردن اما بهترین راهش اینه که قبلا جناب مگامن گفتند هر پاور ال ای دی یک وات در حالت استاندارد جریانی برابر 350 میلی و ولتاژی به اندازه 3.4ولت میخواهد حالا شما یک ترانس یا منبع سویچینگ 12 ولت حداقل 500میلی آمپر بخر و 3تا ال ای دی را سری کن حالا بین ال ای دی های سری و منبع یک مقاومت قرار بده و اینقدر مقدار مقاومت ها را تغییر بده تا جریانی برابر 350میلی از آمپر متر رد بشه رنج مقاومت های انتخابیت هم حدود 5.6اهم باشه و از مقاومت های 5واتی استفاده کن که خیالت از بابت گرماش را حتر باشه.
                            روش بهتر اینه که به جای اون مقاومت از یک رگولاتور جریان استفاده کنی تا تلفات انرژی و گرما کمتر بشه و جریان هم بهتر تنظیم بشه برا این کار از یک lm317استفاده کن که300تومان قیمت داره دیتا شیت این آی سی را از سایت ناسیونال دانلود کن مدار قسمت رگولاتور جریانشو که فقط از یک مقاومت و یکlm317درست شده نگاه کن و با فرمولش مقدار را محاسبه کن. ال ای دی ها را روی یک صفحه فلزی پیچ کن که گرماش دفع بشه و حتما از یک مارک ال ای دی استفاده کن
                            شما اگه بگی هدفت تک سازه یا تولید انبوه و آیا میخاهی خودتون بسازید یا آماده هم باشه مشکلی نداره؟بهتر میشه کمک کرد
                            این اطلاعات هم جالبه
                            # 5mm/Superflux LED: 5lm(max)
                            # Luxeon Rebel white LED: 145lm
                            # Seoul P4 white LED: 240lm@1000mA
                            # Cree X-RE R2 white LED: 242lm@1000mA
                            # 25 Watt halogen: 260lm
                            # Cree M-CE white LED: 752lm@2800mA
                            # 100 Watt incandescent: 1200lm
                            # T8 15 Watt tubular neon: 1350lm
                            ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
                              قبلا ساختم.هید سینگ داره.از وسط نصفش کردم.از دوطرف با اسپیسر به آلومینیومه [ شکل وصل کردم که نقش لولا را دارد.وبعد از تنظیم پیچ اسپیسر را سفت میکنم و در همون درجه ثابت می ماند و گرما به پیشانی نمیرسد.

اون دوتا لنز کناری چند درجه است اون وسطی چند درجه؟
                              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                                من نمیدونم اون درایور چی بوده اما قیمت یه درایور 10وات تو چین 5دلار به صورت تک فروشیه رو تعداد بالا تا 3 دلار هم کم میشه خوبی این درایور ها هم همین کوچیکی و جمع جوریشه که میشه تو لامپ قرارش داد
                                تو ایران میشه این درایور رو پیدا کرد یا خودمون بسازیمش ؟
                                در ضمن با این وضع گمرک و دلال ها همون 27 تومان درسته !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X