اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در مورد power led و مدار درایو

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بحث در مورد power led و مدار درایو

نوشته اصلی توسط hadi357
    1-پس خمیر سیلیکون در ال ای دی ها به کار بردنش اختیاری هست. حالا اگه خواستیم بزنیم (برای طول عمر بیشتر) بین کف هیت سینک و ال ای دی باید بزنم؟

2- ال ای دی روی هیت سینک نیاز به فشار خاصی موقع لحیم کردن نداره؟ یعنی همین که بذاریم روی هیت سینک لحیم کنیم کف ال ای دی کامل میچسبه به هیت سینک؟
    1-بله اختیاری است اما اگه بزنید بهتره شما هر جایی که اتصال دوتا فلز باهم دارید استفاده کنید خوبه از جمله بین کف هیت سینک و ال ای دی خود شما گفتید

2-فشار خاص نه اما موقع لحیم کردن با انگشتتون یه فشاری روی ال ای دی بیاورید تا کفش به هیت سینک خوب بچسبه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

1- درایور برای 20 تا پاور ال ای دی هست تو بازار؟ کجا جنساش تو امجد مطمئن تره؟ من تو یه فروشگاه اینترنتی دیدم تا 18 وات داشت.

2- من به جای لامپ کم مصرف 23 وات آفتابی که روش نوشته 1500 لومن که جنس مرغوب هم هست میخوام 20 تا ال ای دی یک وات آفتابی که 75 لومن هست بذارم خوبه به نظر شما؟

3- بین مارک های اورلایت و رلکس برای پاور ال ای دی کدام بهتره ؟ اگه مارک دیگه ای هم میشناسید خوبه بگید.

4- آیا جریان و ولتاژ کاری ال ای دی های یک وات مارک های مختلف یکسان هست؟ لومن ها تا چه حد تفاوت میکنه؟

5- من رنگ warm white فقط تا 3 وات دیدم وات های بالا تر نداره این رنگ رو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi357
        1- درایور برای 20 تا پاور ال ای دی هست تو بازار؟ کجا جنساش تو امجد مطمئن تره؟ من تو یه فروشگاه اینترنتی دیدم تا 18 وات داشت.

2- من به جای لامپ کم مصرف 23 وات آفتابی که روش نوشته 1500 لومن که جنس مرغوب هم هست میخوام 20 تا ال ای دی یک وات آفتابی که 75 لومن هست بذارم خوبه به نظر شما؟

3- بین مارک های اورلایت و رلکس برای پاور ال ای دی کدام بهتره ؟ اگه مارک دیگه ای هم میشناسید خوبه بگید.

4- آیا جریان و ولتاژ کاری ال ای دی های یک وات مارک های مختلف یکسان هست؟ لومن ها تا چه حد تفاوت میکنه؟

5- من رنگ warm white فقط تا 3 وات دیدم وات های بالا تر نداره این رنگ رو؟
        1-درایور همه نوعی تو بازار تهران باید باشه البته من اصفهان هستم یک مدلشم گیرم نیومد اما تهران انواعش شنیدم هست.همون فروشگاهی که 18وات داشت منم خریدم اما جنس مرغوبی نیست و از همه مهتر ضریب توان پایینی داره اما نسبت به قیمتش خوبه

2-بله خوب میشه البته اگه خود من بودم چندتا سفید یخی هم داخلش قرار میدادم نورش ترکیبی بشه بهتر میشه البته بیشترش نظر شخصیه

3-مارکی خوبه که دیتاشیت کاملش تو اینترنت موجود باشه و شناخته شده باشه من یک بار اومدم امجد یک مدل خریدم که دیتا شیت هم داشت مارک ادیسون بود که جز شرکتهای معروف دنیا در تولید پاور ال ای دی است اینم سایتش
        http://www.edison-opto.com.tw

4-بله تفاوت داره اما در جریان و ولتاژ این تفاوت چشمگیر نیست برای همین است که شما به درایورهای مختلف میتونید مارکهای مختلف ال ای دی را روشن کنید اما در مورد لومن نور تفاوت وجود داره برا همین گفتم که مارک بخرید که کاملا پارت نامبر داشته باشه

5-تا 300وات هم وجود داره اما در ایران خبر ندارم شما دوستان که تهران هستید از یک نعمت بزرگ برخوردار هستید اونم سرچ راحت در بازار و خرید با قیمت مناسبه پس اگه بروید بازار راحت میتونید خرید کنید
        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
          حالا اگه این ledهم پیدا بشه نورش به درد یک بک لایت دکمه موبایل میخوره و از همه مهمتر اینقدر ریزه که لحیم کردنش مشکل میشه
          سلام محمد خان
          من میخوام به عنوان ایندیکیتور در یک سول خورشیدی 50 میلی آمپر استفاده کنم
          اگر از ال ای دی های معمولی استفاده کنم , نیمی از تولید سولار را باید برای LED بگذاریم...

LED نیم وات وجود داره 0.3هم هست اما نور خیلی زیادی نسبت به LEDهای معمولی نداره
          امروز رفتم بازار امجد ولی نه 0.3 در بازار بود و نه 0.5 وات آن
          من با نام ال ای دی پاور سوال می کردم و میگفتند که از یک وات کمتر نداریم
          ممکن است اسمش را اشتباه میگفتم؟

پ.ن:از دوستان کسی خبر دارد که این ال ای دی های 1 میلی آمپر را از کجا میتوان تهیه کرد؟
          آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
          مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
          _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
            سلام محمد خان
            اگر از ال ای دی های معمولی استفاده کنم , نیمی از تولید سولار را باید برای LED بگذاریم...

پ.ن:از دوستان کسی خبر دارد که این ال ای دی های 1 میلی آمپر را از کجا میتوان تهیه کرد؟
            من ال ای دی 1 میلی آمپر نمیدونم چطوریه. رنگش برات مهم هست؟ اگه 20 میلی آمپر یا 10 میلی باشه اشکال داره؟ اگه نه از همین ال ای دی های 5 میلی متری معمولی 50 تومنی بگیر ببند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
              سلام محمد خان

سلام دوست عزیز
              شما از آن LEDهای SMDکه در موبایل استفاده میشه استفاده کن خیلی کم مصرفه دقیق نمی دونم چند میل میکشه اما فکر کنم در حد 5میلی باشه یک تکنولوژی جدید که در دنیا معرفی میشه چون تو ایران ما سازنده موبایل و این جور چیزهای تکنولوژی بالا نداریم وارد ایران نمیشه و هیچ وارد کننده دنبال این چیزها نیست.اصولا هم رنگ قرمز مصرفش از بقیه رنگها کمتره. این ال ای دی های SMDسایز بندی داره برو یکی ازSMDفروشهای امجد بگو کوچکترن سایز LEDاس ام دی را بده

من از بازار تهران خبر ندارم اما 0.5وات من از یکی از سایتهای اینترنتی تهرانی خریدم پس حتما تهران وجود داره. و0.3وات را یکسال پیش از اصفهان خریدم.LEDاس ام دی سایز5050هم نور خیلی خوبی داره وست داشتی اونم تستش کن.اگه طرف بدونه 0.3 چیه کاری به سوال شما نداره خودش میده اما 0.3 را فکر نکنم دیگه پاور بگن

ولتر

دیدگاه

من در سایت یکی از شرکت های سازنده لامپ ال ای دی خارجی کمیتی برای لامپ هاش دیدم تحت عنوان Rated number of switching cycles دیدم که در حد عدد 50000 بود دوستان میدونید این کمیت چه مفهومی داره؟
                یک سوال ولتاژ خروجی از درایور پاور ال ای دی مگه DC کامل نیست؟ یا مثل لامپ رشته ای که به برق AC وصله فرکانس داره و دائم در حال چشمک زدن هست؟

دیدگاه

من از یه روش دیگه استفاده میکنم اما فکر نکنم اصولی باشه 84تا ال ای دی را سری میکنم و به یک پل دیود بدون خازن وصل میکنم یک مدلش را با 168ال ای دی با سرپیچ شمعی به لوستر خونمون وصل کردم چند وقتی هم هست داره کار میده و اصلا مشکلی هم نداشته حالا دوستان در مورد مدارش نظر بدن خوبه مصرفش هم با ولت متر و آمپر متر اندازه گرفتم 4.7ولت آمپر بود
                  با سلام.دوست عزیز میآ‌خواستم ببینم این لامپی که با ۱۶۸ LED ساختی هنوز سالم هست و روشن داره کار میده؟میآ‌خواستم ببینم مشکلیآ‌ نداشته این مدت دیگه جواب داده بخوام بسازم؟راستیآ‌ چرا ۸۴ تا وصل کاری و ۲ سری؟ولتاژ و جریان سر ۸۴ تا و سر هر LED چقدر هست؟هر کدمشم به یه پول جدا چرا؟خازن که نمیزاری مقاومتم نذاشتی برای کنترل جریان؟از تو لامپ که مدار را لحیم کردی عکس نداری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farnok
                    با سلام.دوست عزیز میآ‌خواستم ببینم این لامپی که با ۱۶۸ LED ساختی هنوز سالم هست و روشن داره کار میده؟میآ‌خواستم ببینم مشکلیآ‌ نداشته این مدت دیگه جواب داده بخوام بسازم؟راستیآ‌ چرا ۸۴ تا وصل کاری و ۲ سری؟ولتاژ و جریان سر ۸۴ تا و سر هر LED چقدر هست؟هر کدمشم به یه پول جدا چرا؟خازن که نمیزاری مقاومتم نذاشتی برای کنترل جریان؟از تو لامپ که مدار را لحیم کردی عکس نداری
                    این مطلب مال یک تاپیک دیگه است که یک قسمتش در اینجا باقی مانده تا آن جایی که متوجه سوالات شما شدم در تاپیک مربوطه جواب دادم
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43117.30
                    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi357
                      من در سایت یکی از شرکت های سازنده لامپ ال ای دی خارجی کمیتی برای لامپ هاش دیدم تحت عنوان Rated number of switching cycles دیدم که در حد عدد 50000 بود دوستان میدونید این کمیت چه مفهومی داره؟
                      دوست عزیز
                      باید تعداد دفعات خاموشو روشن شدنش باشه که نمیسوزه که البته من این الایدی هایی که تا کنون دیدم از این عددی که شما گفتید پایین تره، جنس الایدی که دیدی خیلی خوب بوده . ضمنا په پارامتر دیگه هم هست که یه کلمه (دما) هم به عبارت شما اضافه میشه که یعنی تعداد دفعاتی که دما رو مثلا از منفی 20 تامثبت 100 درجه در عرض مثلا 2 دقیقه دائما تغییر دادن که نمیسوزه :bye

دیدگاه

سلام

1- من یه باتری 6 ولت 4.5 آمپر ساعت دارم، میخوام 6 تا پاور ال ای دی 1 وات سفید رو (حالا شایدم 4 تا) باهاش روشن کنم چطوری مدارشو ببندم که بهترین حالت باشه. خوبه همرو موازی کنم؟ چون خود مدار یه افت ولتاژ طبیعی داره که احتمالا تا بیاد سر ال ای دی اونم 6 تا پاور که جریان خوبی میکشه 3.4 ولت بشه. :question:

2- اگر ولتاژ باتری مان تقریبا برابر ولتاژ مورد نیاز پاور ال ای دی باشه آیا بازم لازمه مقاومت بذاریم؟ :question:

3- در موازی کردن پاور ال ای دی ها اگه جنسمون یه دست باشه نیازی هست تو هر شاخه مقاومت بذاریم؟ اگه آره چند اهم؟ :question:

4- من یه مدار قبلا بستم 60 تا ال ای دی هایبرایت سفید که دو تا دو تا سری کردم و همرو موازی کردم زدم به باتری 6 ولت 4.5 آمپر ساعت البته تو هر کدوم از 30 شاخه یک مقاومت هم گذاشتم ولی نمیدونم اگه این کارو نمیکردم فرقی میکرد یا نه؟ البته الان راضی ام 3 ساله داره کار میکنه. حالا گفتم شاید تو این پاور ال ای دی ها چون خودش آمپر زیادی میکشه دیگه مقاومت لازم نیست. (راهنمایی کنید) :rolleyes:

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                          ببخشید که اومدم وسط بحثتون
                          من ال ای دی 100 وات دارم ... میخوام براش لنز 15 درجه تهیه کنم ولی مشکل اینجاست که لنز زیر 90 درجه پیدا نمیشه ... کسی میدونه برای تهیه لنز کجا باید برم؟
                          پاساژ امجد و توکل رو که همه جوره زیر و رو کردم اما نبود
                          ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
                          چي گفتماااا !! oo:

دیدگاه

خدا خیرت بده منم از 10-20-30-50-60-70-100وات رو دارم از همه رنگ و حتی rgbilهمه اوناروهم دارم و دنبال این لنزا هستم تو اینترنت پیدا کردم ولی انگار تو ایران پیدا نمیشه اگه کسی خبری داره بگه ممنون میشم
                            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

100 واتی را چه مارکی وچند می خرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نورشون چند لومنه؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کنم برای لنز خودتون باید یدونه کاسه چراغ پیکان جوانان یا وانت بخرید و روش عدسی قرار بدهید از لنز های پلاستیکی رایج هم کیفیتش بهتر میشه چون عدسی های بازار اکثرا شیشه ای هستند.
                              ولتر

دیدگاه

چینیه مارک wayjongیه همچین چیزی درست اسمش تو ذهنم نیست 8000لومنه ن.رش که بدک نیس خریدمش80000ولی الان 110000تومنه کل حالا 24متری مارو که روشن کرد باحاله :applause: :applause: :applause:
                                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X