اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در مورد power led و مدار درایو

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بحث در مورد power led و مدار درایو

سلام دوستان خوشحالم از اینکه به جمع شما اضافه شدم..!
    راستش من میخام یه سیستم نور LEDدرست کنم که 60 عدد پاور ال ای دی تشکیل شده مارک چراغها HGبا لومن 120 و کلوین 7000
    1.اگه نور آبی وسفید رو ترکیب کنم کلوین بالا میره مثلا 24 تا سفید و36تا آبی...؟
    2.حتما باید از هد سینگ استفاده کنم یا میشه رویه یه ورق آلومینیوم استفاده کرد ..البته چراغهاباید8ساعت روشن باشن..؟
    3.به نظرتون مارکه LEDچجوریه خوبه یا نه...؟
    4.برای روشن کردن 60 عدد پاورLEDمیشه از پاور کامپیوتر استفاده کرد...؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      در مورد مارک led باید بگم که من از hg راضیم کلا محشره هم از نظر شدت نور هم یکدست بودن و هم جریان یکدستشون
      ولی نمیدونم چرا میخواید از ابی ستفاده کنید اگه برا روشناییه که به ازای هر 3سفید یه افتابی بذارید
      از پاور کامپیوترم میشه چرا نشه ولی چرا از پاورهم جاگیره و هم مدارات اضافی و غیره
      2تا درایور 31وات بخر دونه ای 10-12تومن با حجم کم و با خیال راحت روشنشون کن اصلا بجا 8ساعت شبانه روز روشنشون بذار
      برا هت سنک هم اگه بخواید pcbبزنید گرون در میاد رو تعداد سانتی 35ولی میتونید همه رو رو دو تا ورق الومینیوم که با چسب سیلیکون به هم چسبوندید با هت سینک با چسب سیلیکون بچسبونید و با سیم به هم وصلشون کنید بهترین راه حل و ارزون ترینشون فقط ورق هارو 1.5میل انتخاب کنید که ضخیم باشه تو بازار معمولا نوع روکشدار سفید هست که عایقه و خوشگلم هست با سیم سفید وصل کنی که پیدا هم نباشه
      موفق باشید
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان الکترونیک کار
        من زیاد تو این کارا وارد نیستم
        میخاستم ببینم اول : لنز کمتر از 5درجه هم وجود داره ؟
        دوم اینکه به نظره شما با ال ای دی پاوری که لومن بالایی داشته باشه و به همراه لنز میتونم کاری کنم که توی یک ویترین نور روی هوا دیده بشه ؟
        ارتفاعش حدودا 30 سانت میشه !
        تصور کنین میخام نوره آبی مثه پرده رو هوا دیده بشه
        ممنون که جواب میدین

دیدگاه

دوستان کسی میتونه در مورد لنز مورد استفاده برای چراغ قوه توضیح بده :
          اینکه از کجا میشه خرید
          آیا لنزی وجود داره که بشه نقطه کانونی شو تغییر داد و غیره
          من یه چراغ قوه دیدم که چراغش led خاصی بود و با چرخاندن سر چراغ قوه نقطه کانونی اون تغییر می کرد نقطه قابل توجه این چراغ قوه برد شدید اون بود که با توجه به سایزه کوچیکی که داشت خیلی جالب بود oo: البته نور خیلی شدیدی هم داشت
          خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
          [hr]

دیدگاه

اگه یکی پیدا شه جوابه من و این دوستمون رو بده ممنون میشم
            چون منم رفتم تو نخ همین بحث چراغ قوه و مشتاقم اطلاعاتم رو کامل کنم
            الان هم یه چراغ قوه بزرگ با لامپ معمولی(رشته ای) دستمه که لامپش 5 واته میخامبا یک ال ای دی پاور 3 وات عوض کنم
            ایا هیتسینک بزرگی میخاد ؟؟؟ یا میشه که با جایگزین کرد و نسوزه ؟

دیدگاه

با سلام
              اول اینکه لنز کمتر از 5درجه یعنی چند؟ اگه کمتر میخواید اول که نیست دوم اینکه مثلا لنز 0درجه خوب میشه همون شیشه تخت عادی
              و دوم اینکه نه نمیشه نورو تو هوا نمایش داد در این ارتفاع مخصوصا تو ویترین شاید در تاریکی مطلق جرا دیده بشه و غیر ممکن نیست مگر اینکه بتونید تمام نورو تو یه نقطه متمرکز کنید
              دوست خوبم جناب 4850:
              اینکارو میشه انجام داد با دوتا لنز اگر قوانین لنزو تو فیزیک راهنمایی یادتون باشه کار زیاد سختی نیست من اینکارو انجام دادم
              اقای بهزاد عزیز:
              البته که میشه ولی باید در نظر بگیری که جریان کافیو باتریهات بتونن بدن چون 3وات 3.3-3.5و 900میلی ولتاژو جریانشه و با هتسینکای کوچیکم جواب میده ولی بهتره یه تیکه اومینیوم براش درست کنی و ببری و بچسبونی پشتش چون زیاد هتسینگای کوچیک قوی نیستن
              موفق باشید
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
                با سلام
                اول اینکه لنز کمتر از 5درجه یعنی چند؟ اگه کمتر میخواید اول که نیست دوم اینکه مثلا لنز 0درجه خوب میشه همون شیشه تخت عادی
                و دوم اینکه نه نمیشه نورو تو هوا نمایش داد در این ارتفاع مخصوصا تو ویترین شاید در تاریکی مطلق جرا دیده بشه و غیر ممکن نیست مگر اینکه بتونید تمام نورو تو یه نقطه متمرکز کنید
                دوست خوبم جناب 4850:
                اینکارو میشه انجام داد با دوتا لنز اگر قوانین لنزو تو فیزیک راهنمایی یادتون باشه کار زیاد سختی نیست من اینکارو انجام دادم
                اقای بهزاد عزیز:
                البته که میشه ولی باید در نظر بگیری که جریان کافیو باتریهات بتونن بدن چون 3وات 3.3-3.5و 900میلی ولتاژو جریانشه و با هتسینکای کوچیکم جواب میده ولی بهتره یه تیکه اومینیوم براش درست کنی و ببری و بچسبونی پشتش چون زیاد هتسینگای کوچیک قوی نیستن
                موفق باشید
                تشکر از راهنمایی
                خب حالا که اینجوری شد پس با توجه به اینکه باتری 6 ولت و 1.2 آمپر هست و مصرف ما 3.5 ولت و 900 میلی امپر هست من باید یک مقاومت چند اهمی باش سری کنم ؟ مقاومت 4/1 وات خوبه ؟

دیدگاه

دوستان کسی میتونه در مورد لنز مورد استفاده برای چراغ قوه توضیح بده :
                  اینکه از کجا میشه خرید
                  آیا لنزی وجود داره که بشه نقطه کانونی شو تغییر داد و غیره
                  اول یه توضیح کوچیک واس دوستانی که از عدسی ها شناخت ندارن میدم . کانون عدسی نصف فاصله ی مرکز دایره ایست که عدسی ازش ساخته شده . وقتی یک نور از بی نهایت و موازی به عدسی برخود کنه (مثلا خورشید ) نور در کانون متمرکز میشه
                  و همچنین وقتی نور در کانون عدسی باشه پرتوهای بازتاب در یک راستا و موازی تا بینهایت میره (تا جایی که انرژی داشته باشه )

حالا بین این فاصله ها چندین حالت دیگه وجود داره /
                  نیاز نیست شما کانون عدسی رو تغییر بدی (چون معنیس تغییر کلفتی و نازکی عدسی) فقط کافیه فاصله منبع نور تا عدسی رو کمی تغییر بدی / لامپ رو در کانون قرار میدی و یه جوری مثلا با پیچ فاصله عدسی رو کمی دور و نزدیک میکنی

دیدگاه

جناب های ولتاژ اینی که گفتی خیلی مفید بود یعنی فیزیک اول دبیرستان یادم اومد
                    حالا شما که بلدی بیزحمت بگو : یعنی چی که یک لنز 60 درجه ی یا 5 درجه یا .... ؟

دیدگاه

والا شما داری درجه بندی میکنی ؛نمیدونم / منم که از شما پرسیدم .
                      همینجوری سوال میکنی که جوابتو نمیگیری دیگه / حالا من اگر 10 بار دیگه بپرسم میخوای چی کار کنی بگو واست حساب کنم .....
                      بگذریم .
                      ولی اونی که شما مد نظرتونه و فروشگاه ها اگه میگن . یه فاصله از پیش تعیین شده با LED داره و دیگه شما با کانون وفاصله عدسی تا ال ای دی و .... کاری نداری .
                      فقط بسته به اینکه میخوای زاویه تابش نور چقدر باشه (مثلا زاویه 20 درجه واس چراغ قوه بد نیست ) میخرید
                      یا برای روشن شدن محیط وسیع تر ، عدسی با زاویه بیشتر تهیه میکنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
                        والا شما داری درجه بندی میکنی ؛نمیدونم / منم که از شما پرسیدم .
                        همینجوری سوال میکنی که جوابتو نمیگیری دیگه / حالا من اگر 10 بار دیگه بپرسم میخوای چی کار کنی بگو واست حساب کنم .....
                        بگذریم .
                        ولی اونی که شما مد نظرتونه و فروشگاه ها اگه میگن . یه فاصله از پیش تعیین شده با LED داره و دیگه شما با کانون وفاصله عدسی تا ال ای دی و .... کاری نداری .
                        فقط بسته به اینکه میخوای زاویه تابش نور چقدر باشه (مثلا زاویه 20 درجه واس چراغ قوه بد نیست ) میخرید
                        یا برای روشن شدن محیط وسیع تر ، عدسی با زاویه بیشتر تهیه میکنید
                        آها همینو میخاستم
                        اون که میگی فاصله چراغ تا لنز آره از قبل مشخص شده چون روی لنز جا برای ال ای دی هستش پس فاصله مشخصه
                        همینو میخاستم بدونم که هر چه فضای بیشتری باشه زاویه لنز روزیاد میکنیم
                        تا اینجا جوابمو گرفتم
                        حالا یه سوال دیگه :
                        فرض کنین من میخام نور هر ال ای دی رو جمع کنم توی یک نقطه کوچیک که مثه یک خط راست منتشر بشه
                        لنز کمتر از 5 درجه هم که وجود نداره
                        پس به نظر شما چطوری میتونم کاری کنم که نور رو جمع کنم تو یه نقطه ؟
                        ( هدف از این کار اینه که میخام تراکم نور رو زیاد کنم که توی فاصله ی کمی از منبع نور بتونیم نور رو رو هوا نشون بدیم)

دیدگاه

عزیزم کار کردن با لنز ها و عدسی ها انقدر اسون نیست که یه سوال بپرسی و بتونی براحتی بسازی . الان مدت هاست که وقتی نیاز میشه ساعت ها برای تست و آزمایش زمان میذارم و حتی یه الگو با سیم به سقف کارگاه ساختم که آزمایشاتی کنم . از یک میلیمتر فاصله تا یک کیلومتر نور رو فرستادم یا پخش و متمرکز کردم . و یا تصویر پرژکتور با فکوس و . مواردی با 2 یا 3 و 6 تا لنز پشت سر هم کار کردم ... ؛ ولی یه کار کوچیک رو که شاید یک عدسی بیشتر نخواد رو هنوز بعد از ماه ها با اینکه مبلغی از پروژه رو پیش گرفتم نتونستم انجام بدم . باید بری چند مدل لنز مختلف با ال ای دی بگیری و بشینی دونه دونه تست کنی .
                          در ضمن شما نباید نور رو متمرکز کنی . خوبه قبلا گفتم . اگر میخوای یه خط ممتد از نور بسازی باید پرتو ها موازی طی کنن . و اینکه نازکی و کلفتی (به اصطلاح باریکه نور ) با یک عدسی با قطر عدسی یکی میشه .
                          (مگر با چند تا عدسی کار بشه که نور هدر نره ولی باریک باشه که در سطح شما نیست)
                          زمانی که میگی میخوای متمرکز کنی میشه شکل اول . یعنی این پرتوها از شکست نور در عدسی در یک نقطه همدیگه رو قطع و در اونجا متمرکز میشه (مثلا رو دیوار ) اما بعدش دوباره نور باز میشه (پس نتیجه فقط در یک نقطه متمرکز شده و خطی از نور ساخته نخواهد شد)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
                            عزیزم کار کردن با لنز ها و عدسی ها انقدر اسون نیست که یه سوال بپرسی و بتونی براحتی بسازی . الان مدت هاست که وقتی نیاز میشه ساعت ها برای تست و آزمایش زمان میذارم و حتی یه الگو با سیم به سقف کارگاه ساختم که آزمایشاتی کنم . از یک میلیمتر فاصله تا یک کیلومتر نور رو فرستادم یا پخش و متمرکز کردم . و یا تصویر پرژکتور با فکوس و . مواردی با 2 یا 3 و 6 تا لنز پشت سر هم کار کردم ... ؛ ولی یه کار کوچیک رو که شاید یک عدسی بیشتر نخواد رو هنوز بعد از ماه ها با اینکه مبلغی از پروژه رو پیش گرفتم نتونستم انجام بدم . باید بری چند مدل لنز مختلف با ال ای دی بگیری و بشینی دونه دونه تست کنی .
                            در ضمن شما نباید نور رو متمرکز کنی . خوبه قبلا گفتم . اگر میخوای یه خط ممتد از نور بسازی باید پرتو ها موازی طی کنن . و اینکه نازکی و کلفتی (به اصطلاح باریکه نور ) با یک عدسی با قطر عدسی یکی میشه .
                            (مگر با چند تا عدسی کار بشه که نور هدر نره ولی باریک باشه که در سطح شما نیست)
                            زمانی که میگی میخوای متمرکز کنی میشه شکل اول . یعنی این پرتوها از شکست نور در عدسی در یک نقطه همدیگه رو قطع و در اونجا متمرکز میشه (مثلا رو دیوار ) اما بعدش دوباره نور باز میشه (پس نتیجه فقط در یک نقطه متمرکز شده و خطی از نور ساخته نخواهد شد)

بازم تشکر از اینکه انقدر دقت کردین به سوالاتم
                            پس اینجوری که متوجه شدم این طرحی که من گفتم عملی نیست ؟ یا حداقل به دست من عملی نیست ، آره ؟
                            یعنی تو بازار لنزی نیست که اماده باشه و من بخرم و مشکلم رو حل کنه ؟
                            این لنزهایی که تو خیابون زیره پل ها میبندن و دیوارهای پل رو رنگی نشون میده ، اونا چیه ؟ اونا همین کارو نمیکنه ؟
                            شما خودتون هیچ نظری ندارین که من چیکار کنم ؟ بی خیال این کار شم یا تلاش کنم جواب میده ؟

دیدگاه

سلام دوستان ممکنه یه مدار درایور هرچه ساده تر برای راه اندازی 3 تا پاور ال ای دی 3 وات (سفید آفتابی) بزارین؟
                              مرسی :rolleyes: :rolleyes:
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام یه سوال من کلی مطالب دوستان رو مرور کردم اما نمی دونم دقیقا فرق درایور با اداپتور چیه میدونین شلید بگین کنترل دقیق جریان و ولتاژ اما خوب یه دونه led بسوزه بقیه اون جریان رو با ولتاژ نی بلعن و نتیجه اینه که اونا رو می سوزونه مگه نه ؟ چه درایور باشه چه اداپتور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X