اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
    سلام.درست کردن همچین چیزی نیاز به الکترونیک بلد بودن که نداره فقط میخواد مونتاژ کنید و آدم هنرمندی باشید(چقدر شاعرانه ) اگه لامپ جنس خوب بگیرید همراه با درایور و لنز (اگه لنز و لامپ رو از فروشگاه همین سایت و درایور رو از ایران میکرو بگیرید) یه 26 تومنی بدون در نظر گرفتن باتری در میاد. یه جعبه آلومینمی هم با عرض 7 و طول 9 سانت و ارتفاع 3 سانت بگیر. درایور ها رو هم سعی کن بیرون از جعبه تو یه جعبه کوچیک دیگه(ترجیها آلومینم )قرار بده.
    فرض کن 15 تومن جعبه بشه(البته میتونی خودت هر جور خواستی بسازی) در کل میشه 41 تومن. باتری هم این نوعش میشه 33 تومن
    http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/2048-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-12-%D9%88%D9%84%D8%AA-45-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA.html
    این نوع میشه 65 تومن:
    http://roboeq.ir/products/detail/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%20%D9%84%DB%8C%D8%A A%DB%8C%D9%88%D9%85%20%DB%8C%D9%88%D9%86%20%D9%85% D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C/
    پس با این حساب اگه سربی استفاده کنی (بدون هزینه پستی) 74 تومن و اگه لیتیوم باشه 106 تومن در میاد.
    البته اگه تعداد لامپ هارو کم کنی هم هزینه کمتر میشه هم سایز چون 12 تا لامپ نور وحشتناک و خیلی زیادی رو داره(چه خبره 12 تا :surprised به نطر من 3 تاش + 1 درایور( مه شکن پراید دیدم 3 تا لامپ 1 وات توش بود نورشم خیلی خوب بود)
    هیتسینکی که جناب Charger فرمودند هم خیلی عالیه.
    اینم از سایز:
    سلام دوست عزیز مرسی بابت راهنمایی و پی گیری هاتون دقیقا این چیزی که زحمت کشیدید و عکسش رو قرار دادید همون چیزی هست که من میخوام مخصوصا این که گفتید سه عددش هم کافی هست. فقط یه سوال دیگه این لامپ ها روی چی باید مونتاژ بشن ظاهرا گفته بودید روی آلمینیوم . میشه بیشتر توضیه بدید؟آلمینیومش آماده تو بازار هست ؟ میزان پرتاب نور چقدره یعنی تا چند متر جلوتر رو میشه با این لامپ ها روشن کرد ؟ از نظر هزینه هم که عالیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
      سلام
      من رو دوچرخه خودم چراغ 10 هزارتومانی بستم، عالی جواب می ده، خصوصا تو کوه
      تهران بری خیابان گمرک ازین چراغ ها زیاده.
      http://jn-shop.ir/bike-accessories/product-information.php?zoom=XC-988

اما اگه نور شدید می خوای بهترین راهش بستن یه هدلایت مارک پلیس به قیمت بیست تومن هست :redface:
      مزیت اش اینه که نورش خوبه، لرزش های کوه روش اثری نمی ذاره، هرطرف هم که شما اراده کنی می بینی نه هر طرفی که فرمونت باشه :biggrin:

خصوصا اگه با بست کمربندی ببندی به کاسکت ات که دیگه اصلا اذیت ات نمی کنه.

ضمنا ماشین افرود نیست که نور زیاد لازم داشته باشی، نور زیاد با دوچرخه می تونه خطر ساز باشه، ممکنه حیوانات محیطی ات رو تحریک کنه
      سلام مرسی که نوشته من رو خوندید و جواب دادید من از این لامپ ها استفاده می کنم اما نورش کمه مخصوصا تو سرپائینی ها که یکمی سرعتم زیادتر میشه مشکل ساز میشه البته بعد از یه مدت که چشمم به نورش عادت میکنه بهتر میشه اما باز هم یکمی سخته به هدلایت هم فکر کرده بودم اما میخواستم رو فرمون نصب کنم در ضمن هد لایت هایی هم که نورشون خوب باشه بالای صد تومن پولشونه در مورد مارک پلیس هم من یه چراغ قوه اش رو به دوچرخه وصل کردم از این عدسی دارها نورش نسبت به لامپ دوچرخم بهتره اما باز هم جوابگو نیست. در مورد تحریک حیوانات هم راست میگی این دوستمون که عکس لامپش رو اول کار گذاشتم یه لحظه لامپش رو خاموش کرده بود بعد که روشن کرده بود دیده بود کلی چشم نورانی دارن بهش نزدیک میشن و فرار کرده بود اما جایی که من میرم به جز سگ چیزی ندیدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad127
        سلام دوست عزیز مرسی بابت راهنمایی و پی گیری هاتون دقیقا این چیزی که زحمت کشیدید و عکسش رو قرار دادید همون چیزی هست که من میخوام مخصوصا این که گفتید سه عددش هم کافی هست. فقط یه سوال دیگه در صورت استفاده از سه عدد لامپ و باتری دوم که قیمتش 65 تومن بود چند لومن نور حدودا دارم و در صورت استفاده از 12 عدد لامپ چقدر؟ از نظر هزینه هم عالیه.
        سلام. خواهش میکنم. سه تاش میشه 270 لومن. 270 کم نیستا! 12 تا هم میشه 1080 لومن. نور لامپ که بستگی به نوع باتری نداره ولی اون باتری 65 تومنی میتونه 9 ساعت جوبگو باشه
        لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام. خواهش میکنم. سه تاش میشه 270 لومن. 270 کم نیستا! 12 تا هم میشه 1080 لومن. نور لامپ که بستگی به نوع باتری نداره ولی اون باتری 65 تومنی میتونه 9 ساعت جوبگو باشه
          سلام ببخشید مقدار نور دهی رو خودتون ذکر کرده بودید که رو هر یک وات لامپ لامپ باید حدود 80 لومن نور حساب کنم پست ویرایش شد و یک سوال جدید مطرح شد در باره میزان پرتاب نور و نحوه ی مونتاژ

دیدگاه

سلام ببخشید مقدار نور دهی رو خودتون ذکر کرده بودید که رو هر یک وات لامپ لامپ باید حدود 80 لومن نور حساب کنم پست ویرایش شد و یک سوال جدید مطرح شد در باره میزان پرتاب نور
            سلام بله گفتم 80 ولی این لامپ ها جنسشون خوبه و تو مشخصاتش نوشته 90 تا 100 لومن به همین خاطر 90 بگیم بهتره. 10 تاش هم فدای لنز میشه 80 :mrgreen:. در مورد سوالات بالا هم : همونطور که تو عکس میبینی لامپ ها بر روی هیتسینک های ستاره ای نصب شده که اگه لامپ قرار باشه تو جعبه باشه به دلیل عدم وجود جریان هوا دما زیادی بالا میره و باید یا هیتسینکی که جناب charger فرمودند استفاده بشه یا اینکه یه تیکه مستطیلی آلومینم به ابعاد مثلا 6*3 سانت بذارید. میتونید یه تیکه ورق آلومینمی گیر بیارید با توجه به نیازتون ببرید. پرتاب نور هم بستگی به نوع لنز داره. مثلا لنز 15 درجه بیشترین پرتاب و داره ولی اطراف رو به خوبی روشن نمیکنه ولی 120 درجه برعکش. میتونید 2 تا از لامپ هارو 30 درجه و یکی رو 90 درجه بخرید تا هر دو ویژگی رو داشته باشه

دیدگاه

سلام بله گفتم 80 ولی این لامپ ها جنسشون خوبه و تو مشخصاتش نوشته 90 تا 100 لومن به همین خاطر 90 بگیم بهتره. 10 تاش هم فدای لنز میشه 80 :mrgreen:. در مورد سوالات بالا هم : همونطور که تو عکس میبینی لامپ ها بر روی هیتسینک های ستاره ای نصب شده که اگه لامپ قرار باشه تو جعبه باشه به دلیل عدم وجود جریان هوا دما زیادی بالا میره و باید یا هیتسینکی که جناب charger فرمودند استفاده بشه یا اینکه یه تیکه مستطیلی آلومینم به ابعاد مثلا 6*3 سانت بذارید. میتونید یه تیکه ورق آلومینمی گیر بیارید با توجه به نیازتون ببرید. پرتاب نور هم بستگی به نوع لنز داره. مثلا لنز 15 درجه بیشترین پرتاب و داره ولی اطراف رو به خوبی روشن نمیکنه ولی 120 درجه برعکش. میتونید 2 تا از لامپ هارو 30 درجه و یکی رو 90 درجه بخرید تا هر دو ویژگی رو داشته باشه
              :surprised: :surprised: :surprised:آقا هی من میگم سر در نمیارم هی شما بگید اشکال نداره آقا من کلا تو این قضایا خیلی خنگ هستم پس این طور که متوجه شدم باید اول سه تا هیتسینک بخرم و سه تا ال ای دی ها رو روی اون ها متصل کنم و کلش رو بزارم تو یه جعبه آلمینیومی به صورتی که هیتسینک ها بیرون باشن و فقط ال ای دی ها تو جعبه باشن؟ ببخشید اگر بد متوجه شدم :angry: :angry:به خدا نمیخوام زحمت های شما رو کمرنگ کنم . درایور ها هم که گفته بودید تو یه جعبه جدا بزارم.نکنه این تکه مشکی رنگ زیر لامپ ها همون هیتسینکه؟ ها درست متوجه شدم؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

:surprised: :surprised: :surprised:آقا هی من میگم سر در نمیارم هی شما بگید اشکال نداره آقا من کلا تو این قضایا خیلی خنگ هستم پس این طور که متوجه شدم باید اول سه تا هیتسینک بخرم و سه تا ال ای دی ها رو روی اون ها متصل کنم و کلش رو بزارم تو یه جعبه آلمینیومی بکه صورتی که هیتسینک ها بیرون باشن و فقط ال ای دی ها تو جعبه باشن؟ ببخشید اگر بد متوجه شدم :angry: :angry:به خدا نمیخوام زحمت های شما رو کمرنگ کنم . درایور ها هم که گفته بودید تو یه جعبه جدا بزارم.نکنه این تکه مشکی رنگ زیر لامپ ها همون هیتسینکه؟ ها درست متوجه شدم؟
                استاد گرامی :mrgreen: بنده به دوچرخه سواران ارادت خاصی دارم چون آلودگی و دود ایجاد نمیکنن(امضام رو بخونی متوجه میشی).
                خواهش میکنم نه درست متوجه شدید. سه عدد پاور ال ایدی 1 وات بخرید
                http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/2490-1w-led-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%87%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C-90100lm-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-everlight.html
                و پشت هر کدوم به اندازه 1 یا 2 دونه کنجد خمیر سیلیکون یا چسب سیلیکون بریز پخشش کن و بذارشون رو این هیتسینک ها و لحیمش کن.(نکته طریف: پایه لامپ هارو قبل از لحیم کردن کمی رو به بالا خم کن)
                http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/1459-%D9%87%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9-POWER-LED.html
                لازم هم نیست هیتسینک ها بیرون از جعبه آلومینیومی باشه. چون میتونی دوباره پشت همین هیتسینک هارو با چسب سیلیکون از داخل به جعبه آلومنم بچسبونی تا حرارت از طریق جعبه آلومنم به بیرون انتقال پیدا کنه.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

استاد گرامی :mrgreen: بنده به دوچرخه سواران ارادت خاصی دارم چون آلودگی و دود ایجاد نمیکنن(امضام رو بخونی متوجه میشی).
                  خواهش میکنم نه درست متوجه شدید. سه عدد پاور ال ایدی 1 وات بخرید
                  http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/2490-1w-led-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%87%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C-90100lm-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-everlight.html
                  و پشت هر کدوم به اندازه 1 یا 2 دونه کنجد خمیر سیلیکون یا چسب سیلیکون بریز پخشش کن و بذارشون رو این هیتسینک ها و لحیمش کن.(نکته طریف: پایه لامپ هارو قبل از لحیم کردن کمی رو به بالا خم کن)
                  http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/1459-%D9%87%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9-POWER-LED.html
                  لازم هم نیست هیتسینک ها بیرون از جعبه آلومینیومی باشه. چون میتونی دوباره پشت همین هیتسینک هارو با چسب سیلیکون از داخل به جعبه آلومنم بچسبونی تا حرارت از طریق جعبه آلومنم به بیرون انتقال پیدا کنه.
                  مرسی شما لطف دارید همین که تا این موقع شب مشغول راهنمایی بنده هستید این موضوع رو میرسونه. پس اون عکسی که اول کار گذاشته بودید عکس مونتاژ شده ال ای دی ها بود. هی میگم خدایا این قطعه چیه گذاشتن الکی جا گرفته . پس من میرم به تعداد لازم ال ای دی لنز دار جنس خوب میخرم ( 3 یا 12) عدد بعد هیتسینک های مخصوصش رو هم به همون تعداد میخرم و بعد از خمیر زدن پشت ال ای دی ها روی هییتسیک ها مونتاژ میکنم و بعد یه جعبه آلمینیومی به سایز مورد نیاز آماده میکنم و دوباره پشت هیتسینک ها که ال ای دی ها هم روشون مونتاژ شده خمیر میزنم و روی جداره قاب آلمینیومی مونتاژ می کنم بعد به تعداد مورد نیاز درایور میخرم و تو یه جعبه جدا گونه مونتاژشون میکنم و در نهایت هم یه باتری براش میزارم و خلاص . البته باز هم چند تا سوال دارم در مورد نحوه مونتاژ کردن درایور ها و اتصال اونها به ال ای دی ها و همچنین نحوه اتصال باتری و نحوه اتصال کلید برای روشن و خاموش کردن یا اون حالت سه چهار حالته که الان دیگه دیر وقته ان شاءالله سر وقتش مزاحم شما میشم. تا اینجا هم که راهنمایی کردید خیلی زحمت کشیدید و برسر بنده منت گذاشتید.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

مرسی شما لطف دارید همین که تا این موقع شب مشغول راهنمایی بنده هستید این موضوع رو میرسونه. پس اون عکسی که اول کار گذاشته بودید عکس مونتاژ شده ال ای دی ها بود. هی میگم خدایا این قطعه چیه گذاشتن الکی جا گرفته . پس من میرم به تعداد لازم ال ای دی لنز دار جنس خوب میخرم ( 3 یا 12) عدد بعد هیتسینک های مخصوصش رو هم به همون تعداد میخرم و بعد از خمیر زدن پشت ال ای دی ها روی هییتسیک ها مونتاژ میکنم و بعد یه جعبه آلمینیومی به سایز مورد نیاز آماده میکنم و دوباره پشت هیتسینک ها که ال ای دی ها هم روشون مونتاژ شده خمیر میزنم و روی جداره قاب آلمینیومی مونتاژ می کنم بعد به تعداد مورد نیاز درایور میخرم و تو یه جعبه جدا گونه مونتاژشون میکنم و در نهایت هم یه باتری براش میزارم و خلاص . البته باز هم چند تا سوال دارم در مورد نحوه مونتاژ کردن درایور ها و اتصال اونها به ال ای دی ها و همچنین نحوه اتصال باتری و نحوه اتصال کلید برای روشن و خاموش کردن یا اون حالت سه چهار حالته که الان دیگه دیر وقته ان شاءالله سر وقتش مزاحم شما میشم. تا اینجا هم که راهنمایی کردید خیلی زحمت کشیدید و برسر بنده منت گذاشتید.
                    خواهش میکنم.ال ایدی لنز دار هم نه. باید رو لنز سوارش کنی: اوناع لنز با زاویه های مختلف:
                    http://eshop.eca.ir/139-POWER-LED-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7
                    خمیر سیلیکون به درد چسبوندن نمیخوره باید چسب سیلیکون بگیری. اگه جعبه آلومنم یه خورده بزرگتر بگیری میتونی درایور ها هم توش بذاری مشکلی نیست چون حرارتش رو دفع میکنه .
                    وظیفه بود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

خواهش میکنم.ال ایدی لنز دار هم نه. باید رو لنز سوارش کنی: اوناع لنز با زاویه های مختلف:
                      http://eshop.eca.ir/139-POWER-LED-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7
                      خمیر سیلیکون به درد چسبوندن نمیخوره باید چسب سیلیکون بگیری. اگه جعبه آلومنم یه خورده بزرگتر بگیری میتونی درایور ها هم توش بذاری مشکلی نیست چون حرارتش رو دفع میکنه .
                      وظیفه بود
                      سلام دوست عزیز بابت دیشب که تا دیر وقت داشتید من رو راهنمایی میکردید واقعا شرمنده و ممنون هستم. من فکر کردم اون قطعه پلاستیکی مشکی رنگ که دور ال ای دی هست لنزش هست. پس باید لنزش هم جدا بگیرم. منظورم همون چسب سیلیکون بود. خواهش می کنم نه شما و نه هیچکدوم از دوستان دیگه هیچ وظیفه ای در قبال راهنمایی بنده ندارید و راهنمایی های شما نشان دهنده دلسوزی و محبت شما نسبت به همنوع است که واقعا جای تقدیر و تشکر داره.

دیدگاه

سلام همون طور که دوستان پیشنهاد دادن از led استفاده کن اما به نظر من به جای این که از چندتا led یک وات استفاده کنی از led وات بالا تر استفاده کن مثلا 5وات و 10وات و ......
                        من خودم برای دوچرخم از led 20w استفاده می کنم که خیلی نورش عالیه تا 30 متر به راحتی روشن می کنه

اما مصرفش تقریبا زیاده و گرما زیادی تولید می کنه و برای خنک کردنش از یه هیت سینک فن دار استفاده می کنم
                        برای باتریش هم از یه باتری 12 ولت سه آمپر استفاده می کنم که حدود دو سه ساعت دووم میاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghelect
                          سلام همون طور که دوستان پیشنهاد دادن از led استفاده کن اما به نظر من به جای این که از چندتا led یک وات استفاده کنی از led وات بالا تر استفاده کن مثلا 5وات و 10وات و ......
                          من خودم برای دوچرخم از led 20w استفاده می کنم که خیلی نورش عالیه تا 30 متر به راحتی روشن می کنه

اما مصرفش تقریبا زیاده و گرما زیادی تولید می کنه و برای خنک کردنش از یه هیت سینک فن دار استفاده می کنم
                          برای باتریش هم از یه باتری 12 ولت سه آمپر استفاده می کنم که حدود دو سه ساعت دووم میاره
                          :surprised:

حاجی کوتاه بیا
                          وزنش چقدره ؟
                          تو دست اندازهای کوهستان مدار به این سنگینی از هم نمی پاشه ؟
                          برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                          http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
                            :surprised:

حاجی کوتاه بیا
                            وزنش چقدره ؟
                            تو دست اندازهای کوهستان مدار به این سنگینی از هم نمی پاشه ؟
                            وزنش خیلی زیاد نیست تو عکس بزرگ دیده می شه
                            ولی اینو بگم که من خیلی به دو چرخه سواری علاقه دارم اون هم کوهستان
                            خودم تا حالا 10 بار با این چراغ رفتم کوه هیچ مشکلی پیش نیومده

دیدگاه

سلام دوست عزیز این چراغی که عکسش رو گذاشتد از نظر نوردهی دقیقا همون چیزیه که من احتیاج دارم اما همون طور که خودتون اشاره کردید مصرف برقش خیلی زیاده من به چراغی احتیاج دارم که حداقل 5-4 ساعت جواب بده. باتری 12 ولت هم فکر کنم باید از باتری های خشک ( موتور سیکلت) استفاده کنم که خیلی حجیم میشه

دیدگاه

سرت همواره سلامت باشه

اما زحمتی نیست وزن کل سیستم و میزان نگهداری باطری ات هم بگی ممنون میشم
                                برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                                http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X