اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
    یه سوال اون لامپی که عکسشو گذاشتی باتریش چند ولته؟ و چه نوعی هست؟(لیتیومی یا نیکل)
    ممنون
    سلام آقای محمدشاهی عزیز پرسیدم باتریش لیتیوم آیون هست 11.1v
    4400ma

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghelect
      قراره چندتا یک وات سری کنی ؟؟
      خودت می دونی یک وات ها با هیت سینک خیلی جا می گیره؟؟؟؟
      بهتر نیست وات بالا تر استفاده کنی
      سلام وات بالاتر چون مصرفش بالاتر میره مجبورم یا مدت زمان روشنایی کمتری ازش بگیرم یا باتری رو بزرگتر کنم که هیچکدوم مطلوب نیست و میخوام از همون پاور ال ای دی یک وات استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
        سلام خواهش میکنم کاری نکردم. باتری 18650 اگه 10 هزار تومن باشه مطمئن باش جنس به درد نخوریه. پس نباید بخری. اون باتری هم که 65 تومن هست احتمالا کیفیت خوبی داره. اون باتری که عکسشو گذاشتم درسته که حجمش زیاده ولی معمولا باتری های سربی خیلی مطمئن تر از باتری های لیتیومی ارزون قیمت هست و اگه بخوای باتری بدرد بخور بخری یا باید مثلا از اون 65 تومنیه استفاده کنی یا باتری سربی استفاده کنی.مارک اور لایت خوبه لومنش هم 90 الی 100 باید باشه. تو سایت هم هست اون لامپ هایی که عکسشو گذاشتم هم همین مارکه. خوب هر باتری 3.7 ولت هست که وقتی پره 4.1 و وقتی خالیه 3.3 ولته پس ولتاژ میانگینش همون 3.7 ولت که باشه اگه بخوای درایور 12 ولت استفاده کنی باید 4 تاییش رو بخری(مثل همون 65 تومنی) و اگه بخوای مقاومت بذاری همون 3 تایی هم کافیه.
        سلام آقای محمد شاهی مرسی بابت راهنمایی و توضیحات کاملتون . حق با شماست با اینکه از الکترونیک چیزی سر در نمیارم همون اول که عکس اون باتری 65 تومنی رو که زحمت کشیدید نشونم دادید دیدم به دلم نشست و تصمیم دارم از همون استفاده کنم فقط یه مطلبی کلا فراموشم شده بود و اون هم شارژره مخصوصه که باید تهیه کنم.

دیدگاه

سلام، چرا موضوع رو اینقدر پیچیده کردید؟ پیشنهاد من اینه که یک پایه برای گوشی مویایل تهیه کن که روی دسته دوچرخه نصب میشه و از فلش موبایل بعنوان پروژکتور استفاده کن.

دیدگاه

منم دوچرخه سواری کوهستان میکنم
            چراغ دوچرخه خریدم 100لومنی یک وات داره که مارک الیدیش (کری)هست !
            نورش حرارت داره یعنی وقتی جلو صورتتون میگیرین حرارت نورشو احساس میکنین
            4حالت خاموش روشن کم نور و چشمک زدن داره
            3تا باتری نیم قلمی میخوره
            نورش هم از اون عکسی که گذاشتی بیشتره
            نورش بیضی شکل است یعنی به سه نقطه...چپ...وسط...راست...نور پرتاپ میکنه
            یعنی وسط یک خیابون با عرض 10متر اگه برم از جوب اینور تا جوب اونور روشن میکنه
            پرتاب نورش هم اونقدری هست که بتونم بگم 30متر رو پوشش میده
            3سال پیش خریدم 55تومن
            اسمش G-LIGHT هست.مدلش رو نمیدونم ولی اینم عکسش :

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام دوستان.اگربخوایم فقط یک پاور 1یا3وات روشن کنیم،بازم به درایورنیازهست؟؟یافقط باباطری 3.7vروشن میشه؟؟؟؟ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh.pro نمایش پست ها
                سلام دوستان.اگربخوایم فقط یک پاور 1یا3وات روشن کنیم،بازم به درایورنیازهست؟؟یافقط باباطری 3.7vروشن میشه؟؟؟؟ممنون
                علاوه بر باتری که اشاره کردید شما فقط به اینها نیاز دارید :
                Power LED 3W سفید مهتابی + هیتسینک پاور الیدی + مقاومت آجری 1 اهم 5W + رفلکتور پاور الیدی
                ترکیب بالا را امتحان کردم کارایی رفلکتور بهتر از لنز 30 درجه بود
                جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۰۲:۱۱ ۱۳۹۵/۰۹/۰۹.

دیدگاه

سلام خدمت تمامی گاربران عزیز
                  بنده برای چراغ جلو دوچرخم از لنز های استفاده شده از چراغ ماشین البته فقط لنزش ویک عدد پاور ال ای دی 10 وات که حدا اقل ولتاژش9 است و باتری های لیتیوم یون استفاده کردم
                  به دلیل حجم زیادی که این سیستم داشت تصمیم به استفاده از ال ای دی های 10واتcreeکردم که ولتاژ کمی حدود3.7 لازم دارد
                  حال سوال بنده اینجاست که آیا این ال ای دی نام برده میتواند نور همان ال ای دی قبلی را فراهم اورد یا خیر؟
                  میدونم که چون توانش 10 واته همون نور رو میده اما فکر میکنم چون ظاهر کو چیکی داره بدرد اون لنز و هولدر نمیخوره
                  منتظر پاسخ های مفید شما کاربران گرامی هستم
                  با تشکر
                  جدیدترین ویرایش توسط Mohammad121; ۱۳:۴۲ ۱۳۹۷/۰۱/۱۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X