اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
    سرت همواره سلامت باشه

اما زحمتی نیست وزن کل سیستم و میزان نگهداری باطری ات هم بگی ممنون میشم
    باتری رو به بدنه دوچرخ با سیم بستم و نتونستم وزنش کنم
    اما وزن led و فن و هیت سینک و عدسی حدود 250 گرم بود

شما اگه با وزنش مشکل داری 5 یا 10 وات استفاده کن 20 واتی که من ازش استفاده می کنم نورش خیلی زیاده فکر میکنم همون 5 وات هم جواب بده

توی این تاپیک یه فیلم از دوچرخه ام وجود داره حتما دانلود کنید
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51501.msg588912#msg588912

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghelect

شما اگه با وزنش مشکل داری 5 یا 10 وات استفاده کن 20 واتی که من ازش استفاده می کنم نورش خیلی زیاده فکر میکنم همون 5 وات هم جواب بده

سر چرخ بی زبون چه بلایی آوردی!!!

این دوچرخه ها رو سبک می سازند تا فرد تو کوه راحت باشه
      گلگیر برایش نمی ذارند چون می گن سنگین می شه
      شرکت شیمانو ترمز روغنی می زنه، میگه مدل جدیدم صد گرم سبک تره
      عموم کوهستانی های حرفه ای جاینت و مریدا و ژیتان جک رو ازش حذف می کنند تا دوچرخه سبک تر بشه و قطعه متحرک اش کمتر باشه تا صدا کمتر بشه

اونوقت شما :biggrin:
      برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
      http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

:applause: :applause: :applause:هنر نزد ایرانیان است و بس. آقا واسه من یکی که خیلی جالب بود دمت گرم فقط اون باتری خیلی حجیم و سنگینه اگر بشه یه منبع تغذیه سبک تر و با دوام شارژ بیشتر جایگزین کنید خیلی عالی میشه. اسپیکر رو تو شاخ گاوی ها جاسازی کرده بودید؟ اون لامپی رو که ساخته بودید چطوری و به کجای دوچرختون وصل می کنین؟ اگه یه منبع تغذیه سبک تر و کم حجم تر معرفی کنید که برای لامپی که ساختید 5-4 ساعت جواب بده من همین فردا میرم تو کارش. راستی اجازه هست فیلم دوچرختون رو تو سایت های دیگه به اشتراک بزارم؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

نوشته اصلی توسط mohammad127
          :applause: :applause: :applause:هنر نزد ایرانیان است و بس. آقا واسه من یکی که خیلی جالب بود دمت گرم فقط اون باتری خیلی حجیم و سنگینه اگر بشه یه منبع تغذیه سبک تر و با دوام شارژ بیشتر جایگزین کنید خیلی عالی میشه. اسپیکر رو تو شاخ گاوی ها جاسازی کرده بودید؟ اون لامپی رو که ساخته بودید چطوری و به کجای دوچرختون وصل می کنین؟ اگه یه منبع تغذیه سبک تر و کم حجم تر معرفی کنید که برای لامپی که ساختید 5-4 ساعت جواب بده من همین فردا میرم تو کارش. راستی اجازه هست فیلم دوچرختون رو تو سایت های دیگه به اشتراک بزارم؟
          قبلا برای دوچرخه از باتری لیتیمی استفاده میکردم که داخل قمقه جاش داده بودم ولی به خاطر این که جنس باتری خوب نبود زود خراب شد
          http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1613-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-37V-3500mAh.html
          فعلا منتظرم فروشگاه باتری زیر رو بیاره تا درستش کنم
          http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/2043-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-37v-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-samsung-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-18650.html
          بله داخل شاخ گاوی بود
          به خاطر این که لامپ یه خورده گرونه اون رو با فیش به بالا دوچرخه وصل می کنم و زمانی که نخواستم اونو برمی دارم تا یه موقعی ندزدن

با ذکر منبع مشکلی نداره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه سواری

قبلا برای دوچرخه از باتری لیتیمی استفاده میکردم که داخل قمقه جاش داده بودم ولی به خاطر این که جنس باتری خوب نبود زود خراب شد
            http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1613-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-37V-3500mAh.html
            فعلا منتظرم فروشگاه باتری زیر رو بیاره تا درستش کنم
            http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/2043-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-37v-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-samsung-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-18650.html
            بله داخل شاخ گاوی بود
            به خاطر این که لامپ یه خورده گرونه اون رو با فیش به بالا دوچرخه وصل می کنم و زمانی که نخواستم اونو برمی دارم تا یه موقعی ندزدن

با ذکر منبع مشکلی نداره
            مرسی بابت پاسختون فقط یه سوال آیا این باتری هایی که عکسش رو گذاشتید مثل همون باتری ای که به دوچرختون بسته بودید جواب میده؟ شارژش چی؟ برای چه مدت جواب میده؟ چند تا از این باتری هارو باید استفاده کرد؟ منبع رو هم که گفتید ذکر کنم اسم خودتون رو بگم یا آدرس سایت یا آدرس تاپیکی که فیلم توش بود؟

دیدگاه

این هم یه عکس دیگه از قدرت اون چراغی که تو پست اول گذاشته بودم

دیدگاه

این هم یه عکس از کل چراغ و تجهیزات همراه

توضیحات تکمیلی:

*ظرفیت باطری :
                4400 Mah

* مدت زمان روشنایی

3 ساعت در حالت100 %

بیش از 30 ساعت در حالت10 %

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه س&#1

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                  http://eshop.eca.ir/139-POWER-LED-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7
                  خمیر سیلیکون به درد چسبوندن نمیخوره باید چسب سیلیکون بگیری. اگه جعبه آلومنم یه خورده بزرگتر بگیری میتونی درایور ها هم توش بذاری مشکلی نیست چون حرارتش رو دفع میکنه .
                  وظیفه بود
                  سلام آقای محمد شاهی عزیز به احتمال زیاد فردا میرم وسائل میخرم که مشغول به کار بشم فقط چند تا سوال داشتم اول اینکه برای جعیه آلمینیومی میتونم از درب و پنجره سازی ها آلمینیوم تهیه کنم یا حتما باید از آلمینیوم مخصوص همین کار استفاده کرد. دوم اینکه چسب و خمیر سیلیکون رو از همون جایی که قطعات رو خریداری می کنم باید بخرم یا از جای دیگه؟ سوم اینکه تصمیم دارم از سه عدد پاور ال ای دی یک وات استفاده کنم برای منبع تغذیه همون باتری 65 تومنی برای مدت 5-4 ساعت جوابگو هست یا خیر؟ چهارم اینکه به نظر شما از باتری های زیر میتونم استفاده کنم؟
                  http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1613-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-37V-

یعنی 4-5 ساعت جواب میده آخه اون دوستمون که ال ای دی 20 وات واسه چرخش درست کرده بود و از باتری موتورسیکلت استفاده کرده بود میخواست باتریش رو با اینها عوض کنه که به نظرم خیلی کم حجم تر هستند و امروز هم از یه نفر شنیدم یه باتری هایی هست که 1.5 سانت از باتری های قلمی طولشون بیشتره می گفت مخصوص همین کار هستند اما اسمش رو بلد نبود که به احتمال زیاد منظورش همین باتری هایی بوده که بالا لینکش رو گذاشتم و میگفت یه دونه اش قشنگ برای مدت سه چهار ساعت جواب میده که اگر اینطوری باشه نسبت به اون باطری 65 هزار تومانی خیلی باصرفه تر هست. در کل خوشحال میشم توصیه نهایی شما رو بدونم و اگر باز هم نظری یا مطلبی به ذهن مبارکتون میرسه در اختیار بنده بذارید . البته تا همینجا هم حسابی من رو شرمنده خودتون کردید.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : ساخت چراغ جلو برای دوچرخه س

سلام آقای محمد شاهی عزیز به احتمال زیاد فردا میرم وسائل میخرم که مشغول به کار بشم فقط چند تا سوال داشتم اول اینکه برای جعیه آلمینیومی میتونم از درب و پنجره سازی ها آلمینیوم تهیه کنم یا حتما باید از آلمینیوم مخصوص همین کار استفاده کرد. دوم اینکه چسب و خمیر سیلیکون رو از همون جایی که قطعات رو خریداری می کنم باید بخرم یا از جای دیگه؟ سوم اینکه تصمیم دارم از سه عدد پاور ال ای دی یک وات استفاده کنم برای منبع تغذیه همون باتری 65 تومنی برای مدت 5-4 ساعت جوابگو هست یا خیر؟ چهارم اینکه به نظر شما از باتری های زیر میتونم استفاده کنم؟
                    http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1613-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-37V-

یعنی 4-5 ساعت جواب میده آخه اون دوستمون که ال ای دی 20 وات واسه چرخش درست کرده بود و از باتری موتورسیکلت استفاده کرده بود میخواست باتریش رو با اینها عوض کنه که به نظرم خیلی کم حجم تر هستند و امروز هم از یه نفر شنیدم یه باتری هایی هست که 1.5 سانت از باتری های قلمی طولشون بیشتره می گفت مخصوص همین کار هستند اما اسمش رو بلد نبود که به احتمال زیاد منظورش همین باتری هایی بوده که بالا لینکش رو گذاشتم و میگفت یه دونه اش قشنگ برای مدت سه چهار ساعت جواب میده که اگر اینطوری باشه نسبت به اون باطری 65 هزار تومانی خیلی باصرفه تر هست. در کل خوشحال میشم توصیه نهایی شما رو بدونم و اگر باز هم نظری یا مطلبی به ذهن مبارکتون میرسه در اختیار بنده بذارید . البته تا همینجا هم حسابی من رو شرمنده خودتون کردید.
                    سلام بله میشه مشکلی نیست هر آلومینیومی باشه حله. همون باتری 65 تومنی از 4 تا از همین باتری های سایز18650 تشکیل شده(اسمشون 18650 هست و تو باتری لپتاپ هم از همینا استفاده میشه). یه دونه کافی نیست باید 4 تا باشه که ولتاژش مناسب درایور باشه. اون 65 تومنیه که 14.4 ولت 2 آمپر س هست تا 9 ساعت با نور کامل کار میکنه که زیادیه برای شما. اگه بخواید یه دونه از اینا استفاده کنی باید با مقاومت به لامپ ها متصلشون کنی ولی یه مشکل که داره اینه که 2.5 ساعت نور که در ابتدا 100 نور کامل و پس از 2.5 ساعت 60 درصد نور میده و میتونه تا چند ساعت بعد هم با نور کمتر کار کنه. اگه بخوای نور ثابت و کامل داشته باشی باید از درایور و 4 تا باتری استفاده کنی.
                    از این باتری هم استفاده کنی خوبه تا 3.5 ساعت نور کامل میده و ارزونتر هم هست
                    http://roboeq.ir/products/detail/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%20%D8%AE%D8%B4%DA%A 9%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%201.3%20%D8%A2%D9%85%D 9%BE%D8%B1%20%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA/
                    نیازی به خمیر سیلیکون نیست از همون چسب سیلیکون استفاده کن: بله از همون جا بخر.مثل این:
                    http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%84%D8%AD%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C/2089-%DA%86%D8%B3%D8%A8-%D8%B3%DB%8C%D9%84%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86-50gr-%D9%85%D8%AF%D9%84-rtv-904.html
                    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

یه سوال اون لامپی که عکسشو گذاشتی باتریش چند ولته؟ و چه نوعی هست؟(لیتیومی یا نیکل)
                      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                        یه سوال اون لامپی که عکسشو گذاشتی باتریش چند ولته؟ و چه نوعی هست؟(لیتیومی یا نیکل)
                        ممنون
                        سلام خدمت آقای محمدشاهی عزیز بابت توضیحات کاملتون از شما ممنون هستم فقط اینکه باتری های 18650 دونه ای 10 هزار تومنه در گران ترین حالت حالا رو چه حسابی 4 عددش شده 65 هزار تومان؟ البته میدونم یه دلیلی داره که من ازش سر در نمیارم؟ در مورد اون لامپ هم از کسی که استفاده کرده میپرسم اگر میدونست نتیجش رو بهتون میگم . اون باتری ای هم که عکسش رو زحمت کشیدید گذاشتید یکمی حجمش زیاده به نظرم بهتره کیفیت رو فدای رو قیمت نکنم. باز هم ممنون

دیدگاه

سلام خدمت آقای محمدشاهی عزیز بابت توضیحات کاملتون از شما ممنون هستم فقط اینکه باتری های 18650 دونه ای 10 هزار تومنه در گران ترین حالت حالا رو چه حسابی 4 عددش شده 65 هزار تومان؟ البته میدونم یه دلیلی داره که من ازش سر در نمیارم؟ در مورد اون لامپ هم از کسی که استفاده کرده میپرسم اگر میدونست نتیجش رو بهتون میگم . اون باتری ای هم که عکسش رو زحمت کشیدید گذاشتید یکمی حجمش زیاده به نظرم بهتره کیفیت رو فدای رو قیمت نکنم. باز هم ممنون
                          از اون باتری لیتیومی آبی نخر که ضرر می کنی روش نوشته 4 آمپر ولی 0.5 آمپر هم نیست اگه می تونی از همون باتری اصل بخر
                          من 4 تا از اون آبی ها خریدم برای دوچرخم نیم ساعت هم دووم نمی آورد بهد از دو سه هفته هم خراب شد

دیدگاه

از اون باتری لیتیومی آبی نخر که ضرر می کنی روش نوشته 4 آمپر ولی 0.5 آمپر هم نیست اگه می تونی از همون باتری اصل بخر
                            من 4 تا از اون آبی ها خریدم برای دوچرخم نیم ساعت هم دووم نمی آورد بهد از دو سه هفته هم خراب شد
                            سلام الان رفت وسائل بخرم پاور ال ای دی یک وات مارک EVERLIGHT داشت که ازش پرسیدم چند لومن نوردهی داره گفت نمیدونم و برای منبع تغذیه هم گفت باتری 18680 خیلی ریاده و باید چهار پنج تا از این پاور ال ای دی ها رو سری کنی که جواب بده من هم فعلا دست نگه داشتم گفتم بیام اینجا یه مشورتی کنم بعد بخرم.

دیدگاه

سلام الان رفت وسائل بخرم پاور ال ای دی یک وات مارک EVERLIGHT داشت که ازش پرسیدم چند لومن نوردهی داره گفت نمیدونم و برای منبع تغذیه هم گفت باتری 18680 خیلی ریاده و باید چهار پنج تا از این پاور ال ای دی ها رو سری کنی که جواب بده من هم فعلا دست نگه داشتم گفتم بیام اینجا یه مشورتی کنم بعد بخرم.
                              قراره چندتا یک وات سری کنی ؟؟
                              خودت می دونی یک وات ها با هیت سینک خیلی جا می گیره؟؟؟؟
                              بهتر نیست وات بالا تر استفاده کنی

دیدگاه

سلام خواهش میکنم کاری نکردم. باتری 18650 اگه 10 هزار تومن باشه مطمئن باش جنس به درد نخوریه. پس نباید بخری. اون باتری هم که 65 تومن هست احتمالا کیفیت خوبی داره. اون باتری که عکسشو گذاشتم درسته که حجمش زیاده ولی معمولا باتری های سربی خیلی مطمئن تر از باتری های لیتیومی ارزون قیمت هست و اگه بخوای باتری بدرد بخور بخری یا باید مثلا از اون 65 تومنیه استفاده کنی یا باتری سربی استفاده کنی.
                                مارک اور لایت خوبه لومنش هم 90 الی 100 باید باشه. تو سایت هم هست اون لامپ هایی که عکسشو گذاشتم هم همین مارکه. خوب هر باتری 3.7 ولت هست که وقتی پره 4.1 و وقتی خالیه 3.3 ولته پس ولتاژ میانگینش همون 3.7 ولت که باشه اگه بخوای درایور 12 ولت استفاده کنی باید 4 تاییش رو بخری(مثل همون 65 تومنی) و اگه بخوای مقاومت بذاری همون 3 تایی هم کافیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X