اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپگر سوخته بیار cnc ببر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چاپگر سوخته بیار cnc ببر

نوشته اصلی توسط alijs
    میشه یک نفر برای من توضیح بده که چطور میشه یک تصویر رو به حرکت های پلاتر تبدیل کرد منظورم الگوریتم قضیه است
    یک پاسخ کلی به سوال شما این است که از فایل های تصویر در نهایت مختصات نقاط قابل استخراج است و حرکت بین این نقاط هم از طریق حرکت مناسب موتورهای حرکت دهنده محورها قابل انجام است. مثلا فرض کنید یک خط در نرم افزار طراحی رسم شده باشد و برای رسم این خط لازم باشد به میزان N در محور X و 2N در محور Yحرکت انجام شود. با تقسیم حرکت به بخش های کوچک DeltaX و DeltaY به نحوی که DeltaY=2xDeltaX، این خط توسط حرکت موتورها قابل رسم است. برای سایر حرکات منحنی هم از طریق همین تقریب خطی می تواند عمل شود.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

بازم سلام دوستان. اول عذر میخام. از بزرگترها....
      اگه واقعا دوست دارید کاری انجام بشه از اول به فکر محصول نهایی باشید که قابل راهیابی به بازار باشه.!!!
      این فکرو نکنید که فقط تو آزمایشگاهمون کار کنه ... هر وقتم توریش شد خودمون درستش می کنیم.!

ساخت یه CNC به این سختیها که فکر می کنید نیست به خدا.!
      -موتور پر قدرت با قیمت پایین هست.
      -کوپلینگ آماده هم هست.
      -تنها چیزی که گرونه و واقعا هم لازمه بالاسکرو و ریل های راهنماست.!

البته به قیمتشون می ارزن واقعا. چون باعث میشن که دستگاه به صورت صحیح سالها کار کنه و بشه به صورت محصول عملی اونو وارد بازار کرد.

فکر پیچ و مهره واسه حرکت نباشید که کار میکنه ... اما واسه چند وقت.! نمیشه هرروز دستگاه و کالیبره کرد که .!!!
      فکر نرم افزارهایی مثل Match3 هم نباشید... من باهاش کار کردم... اسباب بازیه ...
      پلاترهای قلمی قدیمی هم مشکل حداقل سرعت رو دارن و در ضمن حرکت دو بعدی ارائه می کنن.!
      و درایورهای موتورشون هم کاملا ضعیفن واسه این کار.

اگه فکر کارکردن به صورت حرفه ای هستید همه اینها قابل حل شدن هست..
      هسته نرم افزارش اصلا کاری نداره.!!! (همون قسمتی که تصویر طرح رو که به برداری هست باید تبدیل به فایل NC کنه)
      اگه سیستم های CNC یشرفته رو یکم آنالیز کنید خودتون متوجه میشید که چرا ساده هست اما در عین حال به سادگی نمیشه اجراش کرد.

دیدگاه

سلام
        اساتید ادمه بدهید در این تایپ قرار نیت که یک ماشین مثل شرکت دکل بسازیم قرار است که برای شروع و آشنای با CNC قدمی بردایم
        به خاطر همین امر دوستان پیشنهاد های قیمت پایین میدهند قرار نیست این سیستم در کار یک ماشین صنعتی را بازی کند . برای شروع و مقدمه کار است و با 200 هزار تومان ارزش یک تجربه عملی را دارد
        کمتر سخن گویم
        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

دوستمون آقای طراح چندتا فروشگاه رو برای خرید استپ معرفی کرده بودند
          من رفتمو سر زدم
          هر کدوم یه سری خصوصیت دارند
          تو اینا باز من لاندا و کایتو رو توصیه می کنم
          چون جنساشون بهتره
          کایتو هم که همه ژاپنی هستش

دیدگاه

همگی خسته نباشید .
            این چاپگرهای خراب قدیمی که گفتید میشه با 5 یا 10 تهیه کرد؛ میشه آدرس بدید(آدرس مرکز این چاپگرهای خراب واسه خرید(تو ایرانشر پیدا نمیشه؟)) و اینکه چه مدل هایی بهتره تهیه کنیم ؟

دیدگاه

من که فکر نمیکنم این قضیه چاپگر ایده خوبی باشه . واسه یه تجربه علمی خوبه ولی واسه ساخت cnc جالب نیست .
              در طی 2 هفته اخیر 2 تا پرینتر جوهر افشان خراب به پستم خورد که یکی A3 بود و اونیکی A4
              تو پرینتر A3 که مارک HP بود برای حرکت تونر رنگها از موتور dc ( از این جانسون بزرگا ) استفاده شده بود که با تسمه و پولی اون قسمت رو جابجا میکرد که یه خطکش جالب الکترونیکی هم داشت که من تا حالا این جوریشو ندیده بودم . از یه طلق و یه گیرنده و فرستنده لیزر هم محور استفاده میکرد که رو طلق با فاصله های نزدیک به هم و دقیق خط کشیده شده بود و قسمت غلطک کاغذ ها هم باز از همون موتور بود با چنتا چرخ دنده یه دونه هم استپ موتور بود که فک کنم کارش جمع کردن چوهر بود چون به یه چیزی مثل پمپ مکنده متصل بود که در هر حال به درد cnc نمیخوره چون تورک کمی داره .
              پرینتر A4 هم با همون موتور dc هد رو جابجا میکرد و غلطک کاغذ هاش رو یه استپ موتور PM که بدک نبود ولی به نظر من استپ موتور پر قدرت بخریم بهتره .
              در مورد بال اسکرو ( با توجه به قیمت بالاش ) یه بنده خدایی گفت به ما به جاش از پیچ دنده کبریتی استفاده کنم که قیمتشم به مراتب ارزونتره ولی کمی تاب داره که هر چند خیلی کمه اما با کمک تراشکاری میشه گرفتش ( نه 100 ) که تاب جزیی میمونه و مهره هاش که پهن هم هستن کمی باید رو رزوه هاش سوهانکاری بشه که کمی روون تر بشه .
              در مورد درایو میکرو استپ هم به این نتیجه رسیدم که بهتره از درایو های نیم پله و تمام پله استفاده کنم و با دنده حلزونی به پیچ کبریتی متصلش کنم اینچوری زیاد هم به موتور پر قدرت نیاز نیس و خوب کنترلش دقیق تر میشه و لقی هم کمتر میشه .
              در مورد میله راهنما هم( لاینر گاید) تصمیم دارم از میل گرد ترانس (CK45 فکر کنم )استفاده کنم و یه سری یاتاقان فکر کنم جواب بده .فقط کار تراشکاریم بیشتر میشه
              فقط در مورد محور z که اسپیندل رو نگه میداره . تو یه دستگاهی دیده بودم که مال خیلی وقت قبل بود که الان بهش دسترسی ندارم اما یادمه محور z توسط پولی و تسمه دندانه دار به محور وصل بود
              واسه اسپیندل هم که از فرز انگشتی 650 وات 35000 دور دیمر دار میخوام استفاده کنم ( تصمیم ندارم سنگ باهاش پرش بدم ) 125 تومن نوشو خریده بودم از همون استفاده میکنم
              البته هنوز چنتا مساله مونده که اگه از نظر تئوری حلش کنم شزوغ به ساختنش میکنم .
              تمام چیزایی که گفتم کار تحقیق 1-2 ماهه هست که فقط ایده هست و هنوز عملی نشده که بگم جواب میده یا نه.
              .
              .
              .
              اگه قراره همه چیزو آماده بخریم و دستگاهو مونتاژ کنیم به نظر من ارزش نداره . من ترجیح میدم خودم باهاش اول کلنجار برم یاد بگیرم بعد.وگرنه همون kcam درایو 3 محوره هم داره تازه usb با کمی هزینه میشه خرید . قطعات مکانیکی رو هم اماده بخری بدی تراشکار واست ردیف کنه زیر 10 روز میتونی بسازی بزه پی کارش آخرشم نفهمی چی به چی شد . قصد توهین نداشتم نظر شخصیمو گقتم

دیدگاه

پاسخ : Build Your Own CNC Machine

نوشته اصلی توسط علیرضا خلیلی
                سلام بالاخره دانلود و نصبش کردم

شرکت Artsoft
                6 سال مشغول تولید این نرم افزاره و تونسته بهترین باشه

این نسخه کامل و کرک شده است(البته یه کم قدیمه)

MACH 3 FEATURES

Converts a standard PC to a fully featured CNC controller.
                Up to 6 axis cnc control
                Allows direct import of DXF BMP JPG and HPGL.
                Visual G-Code display
                Generates G-code

Spindle speed control
                Multiple relay control
                Manual pulse generation
                Includes multiple wizards
                Video display of machine
                Touch screen ability
                Full screen eligibility
                Digitizing
                MUCH MUCH MORE

CONTROLLED BY MACH3

Lathes
                Mills
                Routers
                Lasers
                Plasma
                Engravers
                Gear cutting
                Others

FREE WIZARDS INCLUDED

Gear cutting
                Digitizing
                Holes
                Slots and keyways
                Text engraving
                Many standard shapes
                Surfacing
                MANY MORE
                Other wizards from third party vendors

http://rapidshare.com/files/100899944/Artsoft_Mach3.rar
                سلام
                جناب خلیلی لطف کنید این فایلو دوباره اپلود کنید

دیدگاه

دوستان توجه کنید که پرینتر های جوهر افشان استپر موتور ندارن! :cry: در اصل این پرینتر ها از یک نوع نوار که روی اون خطوط ریزی کشیده شده استفاده میکنن ولی پرینتر های سوزنی هم موتور هد و هم موتور کاغذ کش استپره البته سخت میشه یه پرینتر سوزنی سوخته پیدا کرد چون مرگ ندارن
                  گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

دیدگاه

دوستان سلام
                    این قیافه منه بعد خوندن 5 صفحه
                    من تو mach 3 مشکل دارم
                    کرک شدش رو از کجا میتونم پیدا کنم؟؟؟؟؟
                    ممنون میشم راهنماییم کنید :biggrin:
                    من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

پاسخ به سوالات درس مدارات منطقی
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96902.0

دیدگاه

بعد از 5 صفحه فهمیدم چههههههههههههه قدر ساده میشه cnc را ساخت :mrgreen:
                      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                      بانك اطلاعاتي سنسورها
                      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

اقا به فرض من مکانیکش را ساختم چطور با این نرم افزار که گفتید lمیشه فایل را تبدبل به کد کرد تازه کدم شد چطور به میکرو فرمان بدیم موتور ها را ببره تو اون مختصات :angry:
                        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                        بانك اطلاعاتي سنسورها
                        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

سلام دوستان
                          این نرم افزار ها شمارو قادر میسازه بتونید با پورت پارالل بتونید یه دستگاه رو حتی تا بالای سه محور کنترل کنید :agree:
                          :biggrin:
                          آقا ما نرم افزار کرک شده اش رو پیدا کردیم
                          کسی نمیدونه چطور میشه با مچ تری موتور ها رو راه انداخت
                          راستی اینم بگم که فعلا موتور هار و وصل نکردم
                          چهار تا led از پورت پرینتر گرفتم، خب اگه بخواد سیگنال بده باید دیود ها روشن بشه دیگه
                          منتظریم ها....
                          من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

پاسخ به سوالات درس مدارات منطقی
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96902.0

دیدگاه

از نرم افزار kcam استفاده کنید! تنظیم کردنش برای پورت پرینتر کاری نداره و ورژن های جدیدش تا 5 محور ساپورت میکنن، من خودم V4 دانلود کردم 4 محور ساپورت میکنه،کرکم داره، فقط میمونه درایور موتور ها که با توجه به تنظیمات پورت پارالل در kcam, یک درایور استپ موتور معمولی باید سه تا ورودی داشته باشه:
                            1.puls (یا clk که هر بار پورت پرینتر به این ورودی یک پالس بالا رونده فرستاد، موتور باید یک پله جلو یا عقب برود)
                            2.CW/CCW (یا همون direction این ورودی که مقدار آن میتواند یک و یا صفر باشد تعیین کننده جهت گردش موتور است، مثلا اگر صفر بود راستگرد)
                            3.enable (همان طورکه از نامش پیداست، فعال ساز درایور است، یعنی مثلا اگر 0 بود درایور هیچ کاری را انجام ندهد)
                            همین :nice:
                            شما فقط باید توی PORT SETUP نرم افزار kcam مشخص کنید که کدام پین پورت پرینتر را به کدام ورودی درایورها متصل کرده اید، بعدش مثل هلو کار میکنه :wow:
                            و در آخر باید عرض کنم که با میکرو هم میشه درایور ساده ای در حد استفاده خانگی ساخت،
                            واسه همین فایلی رو برای شما آماده کردم که که با استفاده از یه میکرو، خیلی ساده بتونید درایور بسازید، این مدار دارای سه عدد ورودی به نامهای فوق میباشد که بصورت خیلی ساده به میکرو فرمان میدهند، قسمت قدرت اون هم خیلی عالی جواب میده، چون با ماسفت راه اندازی شده، هیچ مشکلی بابت جریان دهی نداره، برنامشم خودم نوشتم و سخت افزارشو از یه سایتی در آووردم که فیلمم براش گذاشته بود که دو تا استپر تقریبا قوی با گشتاور 9کیلو رو براحتی درایو میکرد :job: و اصلا گرم نمیشد :surprised: چه برسه داغ کردن! چون از چهارتا ماسفت (ارزون قیمت) IRFZ44N استفاده کرده بود که همه جا هست میتونید بخرید
                            ولی بخاطر اینکه باید از کامپیوتر دستور میگرفت، مجبور شدم کلا برنامه رو عوض کنم تا سه تا ورودی رو داشته باشه، در ضمن شما میتونید چند خط بهش اضافه کنید تا مثلا با تغییر وضعیت یک کلید،به حالت half step بره(که فعلا به نظرم نیازی نیست). به همین راحتی.زیاد سخت نگیرید، نمیخوایم صنعتی باشه که :read:
                            اینم فایل برنامه به همراه فایل شبیه سازی پروتئوس:
                            http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...b045d46e4b03a3
                            البته پروتئوسو زیاد جدی نگیرید چون استپر موتورو خوب نمیتونه شبیه سازی کنه، بعضی وقتا هنگ میکنه.
                            برای اینکه مطمئن بشید عملیه، اینم از فیلمش:
                            http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...dd033332c49a4d
                            نظرتونو بگید
                            موفق باشید
                            انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                              از نرم افزار kcam استفاده کنید! تنظیم کردنش برای پورت پرینتر کاری نداره و ورژن های جدیدش تا 5 محور ساپورت میکنن، من خودم V4 دانلود کردم 4 محور ساپورت میکنه،کرکم داره، فقط میمونه درایور موتور ها که با توجه به تنظیمات پورت پارالل در kcam, یک درایور استپ موتور معمولی باید سه تا ورودی داشته باشه:
                              1.puls (یا clk که هر بار پورت پرینتر به این ورودی یک پالس بالا رونده فرستاد، موتور باید یک پله جلو یا عقب برود)
                              2.CW/CCW (یا همون direction این ورودی که مقدار آن میتواند یک و یا صفر باشد تعیین کننده جهت گردش موتور است، مثلا اگر صفر بود راستگرد)
                              3.enable (همان طورکه از نامش پیداست، فعال ساز درایور است، یعنی مثلا اگر 0 بود درایور هیچ کاری را انجام ندهد)
                              همین :nice:
                              شما فقط باید توی PORT SETUP نرم افزار kcam مشخص کنید که کدام پین پورت پرینتر را به کدام ورودی درایورها متصل کرده اید، بعدش مثل هلو کار میکنه :wow:
                              و در آخر باید عرض کنم که با میکرو هم میشه درایور ساده ای در حد استفاده خانگی ساخت،
                              واسه همین فایلی رو برای شما آماده کردم که که با استفاده از یه میکرو، خیلی ساده بتونید درایور بسازید، این مدار دارای سه عدد ورودی به نامهای فوق میباشد که بصورت خیلی ساده به میکرو فرمان میدهند، قسمت قدرت اون هم خیلی عالی جواب میده، چون با ماسفت راه اندازی شده، هیچ مشکلی بابت جریان دهی نداره، برنامشم خودم نوشتم و سخت افزارشو از یه سایتی در آووردم که فیلمم براش گذاشته بود که دو تا استپر تقریبا قوی با گشتاور 9کیلو رو براحتی درایو میکرد :job: و اصلا گرم نمیشد :surprised: چه برسه داغ کردن! چون از چهارتا ماسفت (ارزون قیمت) IRFZ44N استفاده کرده بود که همه جا هست میتونید بخرید
                              ولی بخاطر اینکه باید از کامپیوتر دستور میگرفت، مجبور شدم کلا برنامه رو عوض کنم تا سه تا ورودی رو داشته باشه، در ضمن شما میتونید چند خط بهش اضافه کنید تا مثلا با تغییر وضعیت یک کلید،به حالت half step بره(که فعلا به نظرم نیازی نیست). به همین راحتی.زیاد سخت نگیرید، نمیخوایم صنعتی باشه که :read:
                              اینم فایل برنامه به همراه فایل شبیه سازی پروتئوس:
                              http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...b045d46e4b03a3
                              البته پروتئوسو زیاد جدی نگیرید چون استپر موتورو خوب نمیتونه شبیه سازی کنه، بعضی وقتا هنگ میکنه.
                              برای اینکه مطمئن بشید عملیه، اینم از فیلمش:
                              http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...dd033332c49a4d
                              نظرتونو بگید
                              موفق باشید

سلام
                              ممنون از اموزشی که دادید
                              من برای ساخت سی ان سی بزرگ ترین مشکلم ساخت درایور و ارتباط با کامپیوتر هست
                              و هیچ چیزی در این باره نمی دونم :biggrin:
                              مشه یه مدار کامل بزارید ممنون میشم؟ :cry:
                              درباره نحوه کنترول موتور ها هم اگه میشه یه مقدار توضیح بدید
                              :angry:
                              آدلان پایا متخصص در حوضه ربات های پرنده
                              https://adlanpaya.ir/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr68

سلام
                                ممنون از اموزشی که دادید
                                من برای ساخت سی ان سی بزرگ ترین مشکلم ساخت درایور و ارتباط با کامپیوتر هست
                                و هیچ چیزی در این باره نمی دونم :biggrin:
                                مشه یه مدار کامل بزارید ممنون میشم؟ :cry:
                                درباره نحوه کنترول موتور ها هم اگه میشه یه مقدار توضیح بدید
                                :angry:
                                میدونم همه چی توی انجمن توضیح داده شده، ولی اگه مایل باشین یه توضیح چند مرحله ای در مورد ساخت cnc ساده و خانگی بدم. بصورت کامل، یعنی صفر تا صد ساخت یه CNC مدار باز و ساده با نرم افزار کنترل kcam ، خوبه؟ اگه مایلید بگید تا شروع کنم، 2 یا 3 نفر پایه باشن کافیه
                                مراحل:
                                1- خرید 3 عدد استپر دو فاز و معمولی گشتاور پایین، مثلا 1 یا 2 کیلوگرم بر سانتی متر
                                2-ساخت درایور ساده برای هرکدام
                                3-نحوه اتصال سه عدد درایور به پورت پرینتر
                                4-نحوه انجام تنظیمات پورت و تیبل در kcam
                                5-مسائل مربوط به مکانیک زیاد پیچیدگی نداره به نظرم، به اندازه کافی توی تاپیک ها گفته شده، پس لازم نیس بگم
                                6- دستگاه شما آماده است :mrgreen:

اگه دو سه نفر بخوان یاد بگیرن، شروع میکنم.
                                میدونم اکثرا همه بچه های این انجمن بلدن ولی باید از صفر توضیح داده بشه، اینکه یکی بیاد و سوال بپرسه و یکی جواب بده که نشد انجمن! باید همه باهم همکاری داشته باشیم و از ابتدا و مرحله به مرحله کار کنیم، کاری که اصلا توی خیلی از انجمن ها رعایت نمیشه
                                کسایی که بلدن هم کمک کنن تا بجایی برسیم و وسط راه بیخیالش نشیم:read:
                                حالا کسایی که میخوان همکاری کنن، یه دکمه ای اون بالا هست بنام تشکر، بفشارید لطفا
                                انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X