اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپگر سوخته بیار cnc ببر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : چاپگر سوخته بیار cnc ببر

نوشته اصلی توسط ernic
    سلام دوستان :smile:
    الوعده وفا :biggrin: :biggrin: :biggrin:(پوزش که دیر شد)
    بلاخره ما تونستیم همه ی مشکلات پیش رومون رو از سر راه برداریم و یه cnc کوچولو (به قول دوستان کاردستی :biggrin بسازیم.
    اینم عکس هاش و فیلمهاش :applause: :wow: :applause: :wow: :nerd:(این منم موقع فارغ التحصیلی )
    فیلم
    http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=cee5d8861c9182c87a00565b4a98a6c8
    عکس

در آخر بگم که پوستم کنده شد تا از صفر تونستم به اینجا برسم.از دوستان کی نژاد، حامد و.... تشکر وافر داریم :agree

دوستان نظر بدن خوشحال میشیم(انتقاد سازنده !!!!)
    بابا دمت گرم، فیلمو دیدم. فک نمیکردم مکانیک دستگاهت به این خوبه کار کنه :eek: البته یکم خطا داره (با توجه به فیلم) ولی خیلی عالیه، من که خیلی خوشم اومد، ای ول به این پشتکار :applause: :job:
    دیدی گفتم موفق میشی؟ آفرین، قلمو با بوبین بالا پایین میکنی؟
    با همون kcam که لینک دادم راش انداختی؟ راستی چرا بعد از نوشتن یه حرف، اینقد تاخیر داره؟
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

پاسخ : چاپگر سوخته بیار cnc ببر

دوستان سلام
      از تشکر هاتون تشکر میکنیم :smile:

1-قلم رو با بوبین شیر برقی (12ولت) بالا و پایین میکنم (البته یه دونه220 ولتش رو سوزوندم تا یاد گرفتم چطوری باش رفتار کنم :redface به dirمحور z وصلش کردم

2- آره با همون نسخه kcam بود ( فک کنم :nerd

3- دلیل کند بودن دستگاه :1- لقی کمی بالاست و اگه سرعت رو زیاد کنم، یه کمی نوشته ام اعوجاج دار میشه.(لذا از همین جا به همه دوستان توصیه میکنم که رو بخش مکانیک دستگاه دقت لازم رو بگذارند)
      2- این کیسی که باش اینکار رو کردم مال خود هیتلر بود oo:، خواستم راه اندازیش کنم cpu داشت میفتاد، که این ترفند رو زدم( حتما این عکس رو ببینید و معنی واقعی خلاقیت رو درک کنید :mrgreen
      http://akstube.com/image/show/193868
      هیچی دیگه سرعت پردازش خیلی پایینه
      دارم رو لقی کار میکنم تا بتوم بهترین خروجی رو بگیرم.همینکه گرفتم عکس و فیلمهاش رو هم میگذارم :smile:

یه تجربه :read:: اصلا زمین درایور رو به کامپیوتر وصل نکنید( خرو جیتون خراب میشه).نزدیک سه روز فکرم رو مشغول کرده بود که مشکل از کجاست oo:
      دوستان نظر خاصی داشتند در خدمتیم
      هرکی هم خواست از صفر شروع کنه همینطور
      من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

پاسخ به سوالات درس مدارات منطقی
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96902.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
        دوستان سلام

1-قلم رو با بوبین شیر برقی (12ولت) بالا و پایین میکنم (البته یه دونه220 ولتش رو سوزوندم تا یاد گرفتم چطوری باش رفتار کنم :redface به dirمحور z وصلش کردم

3- دلیل کند بودن دستگاه :1- لقی کمی بالاست و اگه سرعت رو زیاد کنم، یه کمی نوشته ام اعوجاج دار میشه.(لذا از همین جا به همه دوستان توصیه میکنم که رو بخش مکانیک دستگاه دقت لازم رو بگذارند)
        2- این کیسی که باش اینکار رو کردم مال خود هیتلر بود oo:، خواستم راه اندازیش کنم cpu داشت میفتاد، که این ترفند رو زدم( حتما این عکس رو ببینید و معنی واقعی خلاقیت رو درک کنید :mrgreen
        دارم رو لقی کار میکنم تا بتوم بهترین خروجی رو بگیرم.همینکه گرفتم عکس و فیلمهاش رو هم میگذارم :smile:

یه تجربه :read:: اصلا زمین درایور رو به کامپیوتر وصل نکنید( خرو جیتون خراب میشه).نزدیک سه روز فکرم رو مشغول کرده بود که مشکل از کجاست oo:
        خواستن .توانستن است تبریک میگم :applause: :applause: :applause: :applause:
        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
        بانك اطلاعاتي سنسورها
        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
          دوستان سلام

منظورم از تاخیر اون مدت زمانیه که بوبین بالا یا پایین منتظر میمونه، دلیلش هم اینه که شما توی تنظیمات kcam طول محور z (به میلیمتر) رو زیاد وارد کردین، اگه اونو روی کمترین مقدار بذارین، مدت انتظار قلم روی صفحه خیلی کم میشه، یعنی به محض اینکه قلم به صفحه میخوره، شروع به نقاشی میکنه.
          به نظر من یه pdf تحت عنوان "آموزش صفر تا صد cnc خانگی" بسازید و در انجمن قرار بدید و در اون تمام مراحل ساختشو بگید، اعم از سخت افزار و نرم افزار. اینجوری خیلی خوب میشه، البته اگه وقتشو داشتی که گمون نکنم زیاد وقت ببره، با تشکر
          انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

از همه دوستان تشکر میکنم مطالب خوب و مفیدی تو پست ها بود واگه میشه این دوستانی که تونستند دستگاه رو راه بیندازند با عکس و فیلم و توضیحات من و سایر دوستان روهم در ساخت یک دستگاه راهنمایی بفرماییند ممنون
            در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
            گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
              از همه دوستان تشکر میکنم مطالب خوب و مفیدی تو پست ها بود واگه میشه این دوستانی که تونستند دستگاه رو راه بیندازند با عکس و فیلم و توضیحات من و سایر دوستان روهم در ساخت یک دستگاه راهنمایی بفرماییند ممنون
              سلام
              ما هستیم دوست عزیز
              هیچ ترتیبی و آدابی مجو هرچه میخواهد دل تنگت بگو :biggrin:
              من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                منظورم از تاخیر اون مدت زمانیه که بوبین بالا یا پایین منتظر میمونه، دلیلش هم اینه که شما توی تنظیمات kcam طول محور z (به میلیمتر) رو زیاد وارد کردین، اگه اونو روی کمترین مقدار بذارین، مدت انتظار قلم روی صفحه خیلی کم میشه، یعنی به محض اینکه قلم به صفحه میخوره، شروع به نقاشی میکنه.
                به نظر من یه pdf تحت عنوان "آموزش صفر تا صد cnc خانگی" بسازید و در انجمن قرار بدید و در اون تمام مراحل ساختشو بگید، اعم از سخت افزار و نرم افزار. اینجوری خیلی خوب میشه، البته اگه وقتشو داشتی که گمون نکنم زیاد وقت ببره، با تشکر
                آقا ممنون از راهنماییتون
                سرعتم 3 برابر شده
                در اولین فرصت یه فیلم ازش میگذارم

دیدگاه

جناب ernic همچنان منتظر یاری سبزتان هستیم. پس فیلم کو؟ لطفا چندتا عکس از دستگاهتون بذارید تا ماهم شروع به ساخت کنیم. ممنون

دیدگاه

آقا برای لیزر چیکار کنیم آخرش؟؟
                    اگه قرار باشه 22 میلیون بدی که میری یکی میخری!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                      جناب ernic همچنان منتظر یاری سبزتان هستیم. پس فیلم کو؟ لطفا چندتا عکس از دستگاهتون بذارید تا ماهم شروع به ساخت کنیم. ممنون
                      سلام دوست عزیز
                      ببخشید کمی دیر شد
                      کارهای ما دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره :biggrin:
                      این عکسش

اینم فیلمش( از آقا حامد هم بابت راهنمایی تشکر میکینم)
                      http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=09ef479463a64c43f887af6144b5e40f

دیدگاه

بسار عالی دمت گرم. چندتاسوال پ خ کرده بودم ممنون میشم جواب بدین. اگرم خواستید جوابارو اینجاهم بذارید تا دوستان هم استفاده کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                          بسار عالی دمت گرم. چندتاسوال پ خ کرده بودم ممنون میشم جواب بدین. اگرم خواستید جوابارو اینجاهم بذارید تا دوستان هم استفاده کنند

ممنونم واقعا دمت گرم. دیدم بسیار عالی :applause:. ممنون میشم جواب این چندتا سوال منم جواب بدین
                          1.شما از تسمه دنداره دار استفاده کردی دقتش خوبه؟ پیچ و مهره بهتر چطوره؟
                          2.این استپر موتورهارو از کجا تهیه کردی؟ مال چاپگر جواب میده؟
                          3. برد درایورشونو خودت ساختی یا آماده تهیه کردی؟
                          4.نرم افزار کنترلی که استفاده کردی چیه؟
                          5. تو corelDRAW یه متن بنویسم با چه فرمتی زخیرش کنم که KCAM 4 بتونه بشناستش؟
                          شرمنده اگه سوالاتم زیاد شد ممنون :biggrin:
                          سلام به دوستان
                          ج1- آره زحمت دوستان مکانیک بودش(گفتند تسمه ها رو متری 15 هزار و فولی ها رو دونه ای 20 هزار تومن خریدند)البته به نظرم ارزون تر هم میشد جمش کرد. دقتش بد نیست.اون یه مقدار بد حرکت دستگاه بخاطر لقی اش هست.
                          در ضمن ازشون پرسیدم و گفتند: پیچ و مهره امکان گیر کردنش زیاده
                          ج2-استپ ها رو به نظرم از پاساژ عباسیان، زیر زمنش تهیه کنید.( اینها رو دونه ای 50 هزار تومن خریده بودند).من مال چاپگر رو ندیدم
                          سعی کن استپی که میگیری قدرتش مناسب کارت باشه(50 گرم نباشه :biggrinحداقل بالای 2کیلو.
                          ج3-درایورش رو هم دوستان زحمت کشیده بودند و خریده بودند، به نظرم اگه خوت بسازی بهتره( فک کنم تو صفحه 6 همین تاپیک آقا حامد مدارشو با فیلمو ... گذاشته)همونو بساز
                          ج4-من با kcam راه اندازیش کردم، به نظرم هرکس که بخواد اولین بار با نرم افزار کنترلی کار کنه، بهترین گزینه همینه.
                          ج5- تو کورل با دو پسوندdxf وplt که قابل خوندن واسه برنامه kcam هست باید ذخیره کنی.plt خیلی بی کیفیت میشه کسی نمیدونه چرا؟؟؟؟؟ :eek:
                          ج6-شرمنده اگه جواباش زیاد شد.

حرف آخر:
                          اگه میخواید به cncبسازید اول یه استپ بگیرید ، بعد یه دونه درایورش رو درست کنید، بعد ارتباط با کامپیوتر( درگاه موازی) توسط led برقرار کنید، بعد درایور رو به کامپیوتر وصل کنید و خروجی بگیرید
                          خب حالا که خروجی گرفتید میتونید همه قطعات رو به تعداد محور های دلخواه(nتا)توسعه بدید.( از اول نرید بال اسکرو و و سه تا موتورو .... خرج بگذارید رو دست خودتون که نهایتا مثل بعضی از دوستان که گفتند دستگاه داره خاک میخوره و کار نمیکنه بشه)
                          از همینجا میگم این کار شدنیه
                          بازم ببخشید که زیاد شد

دیدگاه

سعی کن استپی که میگیری قدرتش مناسب کارت باشه(50 گرم نباشه :biggrinحداقل بالای 2کیلو.
                            ممنون از راهنمایی های خوبتون واقعا ممنون
                            منظور از این وزن ها چیه؟ قدرت استپر موتور بر حسب گرمه؟؟؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                              ممنون از راهنمایی های خوبتون واقعا ممنون
                              منظور از این وزن ها چیه؟ قدرت استپر موتور بر حسب گرمه؟؟؟ :redface:
                              یعنی وقتی میری بخری بسته به وزن قسمت متحرک و اسپیندل و... باید یه رنجی بگیری که نیازتو برطرف کنه
                              اصلا به نظرم یدونه 50 گرم با قیمت 2هزار تومن بگیر بعد مراحلو که گفتم پیش برو.
                              جواب که گرفتی برو به بهترین نوع موتور رو بخر :biggrin:

دیدگاه

سلام. دوستان و جناب ernic یه جایی خوندم که آقای طراح گفته بودند که با ورژن 3 corelDRAW کار کردند و احتمالا ورژن های بالاتر رو kcam نشناسه! شما ورژن نرم افزارهایی که استفاده کردی چند بوده؟ ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X