اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش نرم افزار MACH3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کسی با mach3 عملی کار کرده ؟

یعنی هیچکی کار نکرده یا سئوالها سخته و یا دوستان کم لطفی میکنند ؟
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

پاسخ : آموزش نرم افزار MACH3

mach3 به عنوان ورودی قابل اجرا، Gcode را می پذیرد و برای تراش یک عکس روی فلز باید ابتدا با مبدل مناسب این فرمت را ایجاد کنید. ورودی درایور ها معمولا بصورت استاندارد یک کلاک را برای فرمان حرکت و یک ورودی جهت را می پذیرند و یک ورودی هم برای فعال و غیر فعال شدن موتور وجود دارد. در صورت تمایل برای طراحی درایور باید این شکل از ورودی های فرمان در آن رعایت شود. درباره سوال سوم، این نرم افزار از پورت سریال هم پشتیبانی می کند، اما مطابق توضیحات Help برای وظایفی مانند نمایشگر LCD و تعویض ابزار و مانند آن بکار می رود.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
        سوالی پیش اومده برام و از کسانی که در این تایپیک فعالن میخوام لطف کنید و جواب بدین.
        CNC یک درس از گرایش کنترله و بقیه هیچی ازش نمیخونن و من به دلیل پاس کردم و دیدن شرایط کاری و اقتصادی این حرفه(فامیلمون کارخانه ای در تهران داره که توش تراش-فرز و پانچ)داشت و دوستم هم کارخانه کوچکی داره که توش یک CNCمخصوص ورق زدن داره) ازتون میپرسم که:
        1-چرا شما گرایشتون غیر کنترله دنبال یادگیریش هستین؟
        2-باید بگم که آخر این حرفه کارگری هست با ماهی 400-500تومان حقوق!!! خودمم وقتی پرسیدم ازشون تعجب کردم (تازه اگه هم برنامه نویس باشی هم اپراتور)
        در نتیجه عرض میکنم که:
        این شاخه مشترک بین مکانیک و برق-کنترل به درد مهندسین نمیخوره و نهایتا یک فوق دیپلم میره سراغش اونم اگه استخدام دولتی یا یک شرکت معظم باشه که حقوقش رو حساب کتاب باشه نه کارگری!
        ولی در زمینه فروش،نصب و به خصوص تعمیرات این دستگاه به شرط کاربلد بودن و آشنایی با سیستمهای کنترل فاگور و PLC و ارتباط PLCو CNC پول خوبی در میاد و البته باید حتما دستتون به کار باشه و نترس و خلاق باشید آخه کسی که اینکاره هست وردست قبول نمیکنه :cry2:
        در مورد آخری که گفتم لازمه خوتون هم کاملا با کد نویسی ها آشنا باشید چون واقعا لازمه برای تعمیر و تست و آموزش و ....
        موفق باشید.
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

با سلام .
          اغلب دوستان این انجمن در پی ساخت CNC هستند نا اپراتوری و اینجور چیزا . ساخت CNC هم خیلی جذاب ، خیلی علمی هست و اگر یکمی هم صنعتی باشه درآمد خوبی داره . من خودم میخوام یکی بسازم برای ساخت PCB .

دیدگاه

خوب CNCها میتونن انواع مختلفی داشته باشن ولی ساختش چیزی نیست که اینجوری فکر میکنید دربارش.بزرگترین شرکتهای دنیا اینکارو می کنن بابا.حالا واسه یک چیز کوچک و خاص به قول شما شاید بشه ولی من ندیدم کسی تموم کنه(من ندیدما،شمارو نمیدونم :mrgreen ولی منظور من تراش و فرز و ... هست که وحشتناکن به خدا.دیدن تا حالا؟
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

ببینید من دیدم خیلیا همین فرز رو درست کردن هم با مته و هم با لیزر و من خودم هم چیزی که میخوام درست کنم در واقع یک نوع فرز هست . در ضمن نرم افزار mach3 که اغلبا استفاده میشه رو هم اگه نگاه کنید متوجه خواهید شد که خیلی حرفه ای هست و یکی از دوستان میگفت توی Cnc های حرفه ای تا چند 10 میلیون هم از همین استفاده میشه .

دیدگاه

با سلام .

من خروجی LPT رو به چند تا LED وصل کردم و تنظیمات mach3 رو هم کامل انجام دادم . چند خط G-code هم برای تست نوشتم اما وقتی Start میکنم LED های مربوط به Step کار نمیکنن ولی LED های Dir درست کار میکنن . لطفا کمک کنید .
                با تشکر

دیدگاه

شاید این امر به این دلیل باشد که در خروجی تولید کننده کلاک برای درایور، پالس در مدت زمان کوتاهی فعال و سپس غیر فعال می شود که در اینصورت شما قادر به مشاهده آن توسط LED نخواهید بود. برای اطمینان باید خروجی پورت را با اسیلوسکوپ مشاهده کنید.
                  اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                  دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                  برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                  وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                  قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                  اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                  ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سوال : آموزش نرم افزار MACH3

با سلام.
                    میخواستم ببینم کسی کار با این نرم افزار برای راه اندازی step motor بلده.برای یه کار غیر cnc میخوام.
                    کسی جزوه ای،کتابی یا هر فایل آموزشی داره لطفا کمک کنه. ممنون میشم.

دیدگاه

این نرم افزار دو سیگنال میده یکی 0 و 1 هست برای تعیین جهت موتور و دیگری پالس برای چرخیدن موتور . شما این دو سیگنال رو به درایور میدید و با اجرای G-Code ها موتور در جهت درست گردش می کند .

دیدگاه

سلام. بنده محمد پور هستم. در مورد کنترلر mach3 اگر سوالی داشتید با بنده تماس حاصل کنید. خوشحال می شوم کمکتان کنم.

دیدگاه

با سلام خدمت جناب محمد پور لطفا توضیح بدین چطور میشه منوی mach3 رو به فارسی تغییر داد من اخیرا یه cnc دیدم این کار رو کرده بودن در نتیجه منوی اصلی خلوت تر و کارکردن اپراتور باهاش راحت تر بود .

دیدگاه

سلام.
                            راجع به درایور max NC که در این نرم افزار استفاده میشه اطلاعی دارین؟
                            شماتیکش مخصوصا.

دیدگاه

مشکل با mach3

سلام دوستان
                              من یه سی ان سی سه محور ساختم با استپر موتور 1.8 درجه 3 آمپر از نوع بای پولار 4سیم
                              درایور رو با l297وl298ساختم
                              دوسر هر محور لیمیت سویچ گزاشتم
                              (برای ایزوله کردن و سوراخ کاری بورد مدار چاپی)(عکس لازم بود بگید بزارم)
                              الان فقط مشکل نرم افزار میمونه
                              من نمی فهمم که چطور باید به ماخ3 بفهمونم که بوردم اینجای میزه و میخام از اینجای بورد شروع کنه به کار و ضخامتی رو که میخوام از بورد واسم بتراشه
                              ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

پاسخ : مشکل با mach3

من تنظیمات توی ماخ 3 رو هم بلد نیستم
                                لطفا اهنمایی بفرمایید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X