اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش نرم افزار MACH3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش نرم افزار MACH3

یک روش این است که با کنترل دستی، نوک ابزار را در محل مورد نظر خود تنظیم کنید و در آن نقطه، مختصات را صفر کنید. در این شرایط فایل طراحی شده نسبت به این نقطه صفر اجرا خواهد شد که با طراحی درست آن، خروجی مورد نظر از نظر شکل و عمق و ... ایجاد خواهد شد.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام
      ممنون از جوابتون
      من الان یه مشکل دارم و اون هم اینه که نمیتونم فایل گرابر پروتل رو به جی کد تبدیل کنم
      از copper camاستفاده کردم ولی نتونستم ازش جی کد بگیرم
      توی جی کد باید صفر قطعه کار و ضخامت تراشکای و نوع ابزار ....رو تعیین کنم که اونم بلد نیستم
      من میخوام ایزوله کردن و سوراخ کاری رو با سی ان سی انجام بدم
      ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

آیا مشکل شما نحوه کار با نرم افزار mach3 است، یا در مورد چگونگی عملکرد gcode سوال دارید؟
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

خوش بختانه من الان جی کد رو هم تهیه کردم هم برای ایزوله کردن و هم برای سوراخ کاری
          ولی تنظیم ابزار رو تنونستم انجام بدم
          خوب من از اول توضیح میدم که شاید به درد دوستان هم بخوره
          من مدار را توی پروتل طراحی کردم بعد فایل گربر تهیه کردم(به وسیله خود پروتل)این فایل میتونه برای سوراخ کاری و ایزوله کردن بورد استفاده بشه
          بعد فایل گربر رو به نرم فزار حرفه ای copper camدادم و تنظیمش کردم
          و با همین نرم افزار g codeتهیه کردم تا به mach3بدم
          تو همین نرم افزار باید عمق تراشکاری و نوع ابزار رو به جی کد اضافه کنم ولی اینو دیگه بلد نیستم
          این هم عکس کوپر کم برای تعیین ابزار

بازم ممنون

دیدگاه

سلام. من مدتی است که دارم روی کنترل یک cncاز طریق نرم افزار mach3کار میکنم.با خود نرمافزار میتونم کار کنم اما مشکلم تو سخت افزاره.سخت افزار من سه تا استپ موتر درایورها وهی مبدل جریان acبه dcهست که شامل یه ترانسفورماتور و 2تا پل دیودی هستش.ایا این سخت افزار میتونمبا mach3 راه بنذازم

دیدگاه

فقط mach3 (آموزش- نرم افزار- کرک)

سلام دوستان
              اگه همه موافقن این تاپیک اختصاص داشته باشه به آموزش و بررسی نرم افزار mach3 :question:
              واسه شروع بد نیست یه نسخه جدید همراه یه کرک جور کنیم و بذاریم تو سایت بعد هم آموزش و تست و پروژه عملی
              اگه موافقین بسم ال... :agree:
              هر احمقی میتواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند. برای حرکت در جهت عکس به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرات نیاز است. (آلبرت انیشتن)

دیدگاه

پاسخ : فقط mach3 (آموزش- نرم افزار- کرک)

سلام
                لینک دانلود نرم افزار هست
                http://www.machsupport.com/downloads.php
                نصب نکردم ولی تو اولین فرصت این کار رو انجام می دم.
                من خودم خیلی کار با cnc را دوست دارم و می خوام یه دونه خوبش رو درست کنم
                تا حالا دوبار اقدام به ساختش کردم ولی در آخر به دلیل مشکلات مالی ، کار و درس ولش کردم :cry2:
                الان دارم رو یه شاسی خوب و محکم فکر می کنم و اونو تو برنامه های دقیق طراحی می کشمش
                به نتیجه ای رسیدم صد در صد میگم :nerd:
                دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

سلام
                  البته توجه داشته باشین لینک دانلود در وب سایت آخرین نسخه demo این نرم افزاره و احتیاج به لایسنس داره
                  من نسخه قدیمی همراه با کرکشو دارم
                  در ضمن فیلمهای آموزشی به زبان اصلی در سایت مربوطه موجوده!!
                  هر احمقی میتواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند. برای حرکت در جهت عکس به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرات نیاز است. (آلبرت انیشتن)

دیدگاه

ادیتور mach3 برای ایجاد محیط فارسی

ماخ تری با محیط فارسی حتما دید . الان رو اکثر فرز های 3 محور ساخت داخل استفاده میشه . خود ماخ 3 این امکان رو میده . فکر کنم مثلا عین جت آیدیو فقط باید اسکین براش تهیه بشه . کسی کار کرده ؟
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

پاسخ : ادیتور mach3 برای ایجاد محیط فارسی

نوشته اصلی توسط aliila
                      ماخ تری با محیط فارسی حتما دید . الان رو اکثر فرز های 3 محور ساخت داخل استفاده میشه . خود ماخ 3 این امکان رو میده . فکر کنم مثلا عین جت آیدیو فقط باید اسکین براش تهیه بشه . کسی کار کرده ؟
                      در سایت نرم افزار در مورد تغییر محیط آن توضیح داده شده و در بخش دانلود هم ظاهرا برای طراحی صفحه مواردی قرار داده شده است:

http://www.machsupport.com/screens.php

http://www.machsupport.com/downloads/Mach3Screen.zip

http://www.machsupport.com/downloads/Screen4.zip

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moazami1
                        سلام. من مدتی است که دارم روی کنترل یک cncاز طریق نرم افزار mach3کار میکنم.با خود نرمافزار میتونم کار کنم اما مشکلم تو سخت افزاره.سخت افزار من سه تا استپ موتر درایورها وهی مبدل جریان acبه dcهست که شامل یه ترانسفورماتور و 2تا پل دیودی هستش.ایا این سخت افزار میتونمبا mach3 راه بنذازم
                        شما بهتره با این برد راه انداز شروع کنی
                        http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://hooshman.persiangig.com/other/MACH3%20%20OUTPUT%20BOARD.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dadash anish
                          سلام دوستان
                          اگه همه موافقن این تاپیک اختصاص داشته باشه به آموزش و بررسی نرم افزار mach3 :question:
                          واسه شروع بد نیست یه نسخه جدید همراه یه کرک جور کنیم و بذاریم تو سایت بعد هم آموزش و تست و پروژه عملی
                          اگه موافقین بسم ال... :agree:
                          سلام
                          من اول بار این تایپیک را کامل خوندم. قبلا دیده بودم فکر می کردم در باره mach3 مثل تایپیک مربوط به kcam یه آموزش هایی داده شده. تازه به دیگران لینک هم میدادم اینجا برید بخونید !!! :biggrin: اما الان می بینم که صحبت زیادی نشده oo:
                          اول یه لینک دانلود از این نرم افزار به همراه کرکش نیست
                          من قبلا نرم افزارش را داشتم الان نصب کردم محیطش یه کم شلوغ پلوغ بود اینکه یه فایل جی کد باز کردم جی کدهاش میومد ولی شکلش نشون نمی ده:

برا کار با این نرم افزار از کجا باید شروع کرد؟
                          فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                          فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                          فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                          فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                            برا کار با این نرم افزار از کجا باید شروع کرد؟
                            یکسری فایل pdf در سایت نرم افزار وجود دارد که اطلاعات زیادی در آن ارائه شده است:

http://www.machsupport.com/documentation.php

دیدگاه

سلام
                              اگه کسی کرک برنامه رو داره بذاره حتما...

دیدگاه

سلام . دوستان من نرم افزار mach 3.0 رو به همراه کرکش دارم .

یه مدت هم باهاش کار کردم . خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.

akbar.abolhassani@gmail.com
                                اگه چيزي بلديم به بقيه هم ياد بديم ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X