اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل ساخت cnc از ابتدا

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مراحل ساخت cnc از ابتدا

نوشته اصلی توسط mebk1988
    لطفا بیشتر توضیح بدید. این استپر مربوط به کدوم قسمت ماشین میشه؟ اگه خواستیم بخریم بگیم چی میخوایم؟ طول حرکت محور موتور چقدره؟
    این استپر موتور برای کنترل دور آرام خودرو روی دریچه هوا قرار می گیرد و میزان جابجایی خروجی آن در حد حداکثر چندین میلی متر است. برای تهیه آن می توانید به لوازم یدکی خودروها (مانند پراید) مراجعه کنید.

اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

درود دوستان
      ممنون از مطالب دوستان مخصوصا" آقای کی نژاد عزیز
      آقا من یه CNC سه محوره میخوام درست کنم ...
      اندازش خیلی کوچیکه ... در حدود 10سانت در 10سانت
      دقت محورها هم برایم خیلی مهم هست در حدود 10 میکرون (سرعت برایم مهم نیست )
      اگر خود محورها آماده توی بازار هست یه راهنمایی بکنید و بگید کجا میتونم بگیرم ...
      اگر آماده نیست و باید خودم بسازم یه راهنمایی بکنید که ببینم میتونم با یه پیچ و دو مهره (در هر کدوم از محورها) این کار رو بکنیم (که میزان لقی کم شود) یا خیر ؟؟
      یا اینکه بال اسکرو خیلی ریز هم گیر میاد ؟؟
      تا اونجایی که اطلاع دارم کوچکترین قطر بال اسکرو که توی بازار گیر میاد در اندازه 8 میلی متر هست ...
      کوچکتر از اون هم هست ؟؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
      [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
      معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
      معرفی نرم افزار Codewizard PWM
      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

در مورد امکان تهیه محورها بصورت آماده و یا سایزهای موجود برای بال اسکرو می توانید با بلبرینگ اسکویی یا نوین بلبرینگ در تهران تماس بگیرید (شماره تماس آنها را با جستجو می توانید بدست بیاورید).
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
          در مورد امکان تهیه محورها بصورت آماده و یا سایزهای موجود برای بال اسکرو می توانید با بلبرینگ اسکویی یا نوین بلبرینگ در تهران تماس بگیرید (شماره تماس آنها را با جستجو می توانید بدست بیاورید).
          خیلی ممنون از پاسختون
          عجب منابع مفیدی معرفی کردید ... به به ... :applause:
          با پیچ و دو مهره به دقت خوب میتونم برسم (در حد 10 میکرون ) ؟؟
          یا همون بهتر که با بال اسکرو کار کنم ؟؟

ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم
          من میخوام درایور سه محوره سایت خودتون را خریداری کنم ...
          به نظرتون از چه موتوری استفاده کنم ... مدل خاصی مد نظرتون هست ؟؟
          اگر هست بگید ... ممنون

راستی
          چرا توی فروشگاهتون موتور نمی آورید ؟؟
          اینطوری اگر کسی بخواد خریدی انجام بده کاملتر خرید میکنه ...
          البته قبول دارم که موتور سنگینه و پول پستش خیلی میشه ...
          ولی میتوانید که موتورهای تقریبا کوچک و متوسط را به محصولات خود اضافه کنید ...

پیشاپیش ممنون
          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

عرض سلام و احترام
            هزینه بال اسکرو با هزینه پیچ و مهره زمین تا آسمان فرق میکنه، 1متر پیچ متری 2هزار تومن بیشتر نیست کلا با مهره و بلبرینگ و .. 10 تومن نمیشه اما بال اسکرو خیلی گران هست، اونم بال اسکرو هایی که فروشگاه اسکویی میاره!! البته خوب عملکردشون هم قطعا خیلی فرق میکنه.
            با پیچ و مهره اون دقت به دست میاد اما به دلیل نداشتن بلبرینک بین پیچ و مهره در دراز مدت احتمال داره مقداری لقی پیدا بشه به نظرم اگر بتونید با مثلا روغن اصطکاک رو کمتر کنید و فشار زیادی هم روی اونها نباشه این مشکل پیش نیاد.
            استپر موتورهای معمولی که در این سایز جواب کار شما رو بدن در فروشگاه های معمول الکترونیک هستند مثل روبو ایکیو و ایران میکرو و ... شیراز هم پاساژ قائم حتما گیر میاد اما اگر موتور خاصی بخواید جایی که من سراغ دارم و بتونید از شیراز قیمت هاش رو ببینید سایت مانا موتور هست و فکر کنم لاندا موتور، که انواع موتور مناسب پیدا میشه و طبیعتا قیمت هاشون خیلی بیشتر هست .
            اگر کار نمونه آزمایشی هست و صرفا برای آشنایی با روش ساخت و مکان یابی و .. هست به نظرم زیاد هزینه نکنید نمونه ساده و ارزان رو که درست کنید به خوبی متوجه میشید برای چه قسمت هایی لازم هست از نمونه های صنعتی استفاده کنید و چه قسمت هایی با روش های معمول مشکلی پیدا نمیکنند
            از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
            هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
            اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
            اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
            شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان اسدی

با پیچ و دو مهره به دقت خوب میتونم برسم (در حد 10 میکرون ) ؟؟

پیشاپیش ممنون
              با سلام
              اگر پروژتون مخفی نیست و میتونید تو یک انجمن بگید بهتره دقیق کاری که می خواهید انجام بدید رو بگید تا بشه به شما کمک کرد . یعنی من فکر میکنم شما انتظارتون از مصنوعات خونه ساز یکم زیاده .
              البته یکم که نه خیلی زیاده . 10 میکرون یک رقمیه که شاید ماشین آلات آی سی سازی و ابر شرکتها و چه میدونم نا سا و فن آوری های نانو کربن ها و .... آرزو داشته باشتن که یک روزی بهش برسن .
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
                عرض سلام و احترام
                هزینه بال اسکرو با هزینه پیچ و مهره زمین تا آسمان فرق میکنه، 1متر پیچ متری 2هزار تومن بیشتر نیست کلا با مهره و بلبرینگ و .. 10 تومن نمیشه اما بال اسکرو خیلی گران هست، اونم بال اسکرو هایی که فروشگاه اسکویی میاره!! البته خوب عملکردشون هم قطعا خیلی فرق میکنه.
                با پیچ و مهره اون دقت به دست میاد اما به دلیل نداشتن بلبرینک بین پیچ و مهره در دراز مدت احتمال داره مقداری لقی پیدا بشه به نظرم اگر بتونید با مثلا روغن اصطکاک رو کمتر کنید و فشار زیادی هم روی اونها نباشه این مشکل پیش نیاد.
                استپر موتورهای معمولی که در این سایز جواب کار شما رو بدن در فروشگاه های معمول الکترونیک هستند مثل روبو ایکیو و ایران میکرو و ... شیراز هم پاساژ قائم حتما گیر میاد اما اگر موتور خاصی بخواید جایی که من سراغ دارم و بتونید از شیراز قیمت هاش رو ببینید سایت مانا موتور هست و فکر کنم لاندا موتور، که انواع موتور مناسب پیدا میشه و طبیعتا قیمت هاشون خیلی بیشتر هست .
                اگر کار نمونه آزمایشی هست و صرفا برای آشنایی با روش ساخت و مکان یابی و .. هست به نظرم زیاد هزینه نکنید نمونه ساده و ارزان رو که درست کنید به خوبی متوجه میشید برای چه قسمت هایی لازم هست از نمونه های صنعتی استفاده کنید و چه قسمت هایی با روش های معمول مشکلی پیدا نمیکنند
                درود بر آقای ترابی عزیز
                خیلی ممنون از پاسختون
                بله من زیاد نمیخوام حرکت کنه
                حرکتهای محورها بسیار آرام هستند ...
                من فکر میکنم که با همون پیچ و مهره معمولی کارم بشه ...
                اون دو سایتی هم که معرفی کردید خیلی خوبه ...
                صددرصد در آینده نزدیک از این دو سایت خرید خواهم کرد ...
                فعلا که دارم یک نمونه آزمایشی میسازیم ...

نوشته اصلی توسط aliila
                با سلام
                اگر پروژتون مخفی نیست و میتونید تو یک انجمن بگید بهتره دقیق کاری که می خواهید انجام بدید رو بگید تا بشه به شما کمک کرد . یعنی من فکر میکنم شما انتظارتون از مصنوعات خونه ساز یکم زیاده .
                البته یکم که نه خیلی زیاده . 10 میکرون یک رقمیه که شاید ماشین آلات آی سی سازی و ابر شرکتها و چه میدونم نا سا و فن آوری های نانو کربن ها و .... آرزو داشته باشتن که یک روزی بهش برسن .
                درود بر علی آقا
                متاسفانه یا خوشبختانه پروژه تقریبا سری هست ... نه اینکه پروژه نظامی باشه ... بلکه یک کار تحقیقاتی است ...
                10 میکرون که چیزی نیست ...
                آقای کی نژاد با دقت 2.5 میکرون ساختند ...
                اگر گام پیچ 1 میلی متر باشد و آن را به 100 قسمت تقسیم کنید میشه 10 میکرون
                من حدس میزنم دستگاه های آی سی سازی دقت بیشتری داشته باشه شاید از یک میکرون هم کمتر !!!
                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

ببخشید چند روز نرسیدم به سایت سر بزنم
                  احتمالا خودتون اطلاع دارید ولی من از این جهت که ممکن هست دوستان دیگری از شیراز نیاز پیدا کنند چنتا آدرس میدم شاید بدرد بخوره:
                  برای پیچ و مهره میتونید به فلکه فرودگاه و کشاورزی مراجعه کنید، پیچ های متری با قطرهای متفاوت دارند که ارزان هست، بلوار امیرکبیر هم گیر میاد. منتهی پیچ هاشون فقط به صورت یک متری میفروشند، اگر طول بیشتری میخواید یا باید سفارش بدید که بیاد یا از همون خیابان امیرکبیر مفتول بگیرید یک تراشکاری بزرگ هست همونجا براتون پیچ درست میکنه، من یکبار برای طول 3 متر میخواستم بهم گفت 3 متر رو نمیتونم یک تکه درست کنم اما 2 تا 2 و خورده ای هم میتونه ظاهرا، فامیلش متاسفانه یادم نیست اما از طرف فلکه فرودگاه که برید همون اوایل امیرکبیر هست.
                  بلبرینگ هم همون فلکه فرودگاه گیر میاد، اما اگر تسمه تایم متری برای اینکارها میخواید به خیابان سعدی سر بزنید، یکی از فروشگاه هایی که خیلی صادقانه راهنمایی میکنه و در صورتی که نداشته باشه براتون از تهران میاره تکنیک تسمه هست و فروشنده هم آقای قطمیری هستند. پولی رو یا باید تراشکار درست کنه یا آماده بگیرید که فکر کنم آماده بگیرید هم بهتر و هم به صرفه تر باشه اما من شیراز جایی که پولی XL داشته باشه پیدا نکردم. افرادی که خودشون دستگاه CNC میسازند هم لوازمش از تهران میگیرند و برای فروش چیزی ندارند.
                  اگر پیچ و مهره رو خوب انتخاب کنید که لقی نداشته باشه و کلا محکم و اصولی بسته بشوند دقت خیلی خوبی به دست میاد، به نظرم اگر از این سیستم استفاده میکنید حتما از یک روان کننده استفاده کنید و ضخامت پیچ رو جوری انتخاب کنید که به هیچ عنوان خم نشه و مهره هم راحت اما بدون لقی حرکت کنه، برای خرید پیچ متری که میرید حتما مهره هم بگیرید و همونجا یکبار مهره رو از یکطرف بدید و بچرخانید از طرف دیگه بیرون بیاد که مطمئن بشید جایی گیر نداره و نرم حرکت میکنه، همچنین زمان حمل و نقل این پیچ ها گاهی رعایت نمیکنند و خمیدگی توشون میوفته همونجا نگاه کنید که پیچ حداقل با چشم صاف باشه.
                  من از پیچ و مهره با گام 1 استفاده کردم برای یک کار کوچک دقتش خیلی خوب شد و مشکلی هم ایجاد نکرد برای کار آزمایشی به نظرم جواب میده. کوپل موتور به پیچ رو هم با یک چرخ درست کردم که 1 طرفش سوراخ اندازه شافت موتور و طرف دیگر چرخ رو مناسب با قطر پیچ با دریل ستونی سوراخ کردم و از اونجا که فشار زیادی روش نبود با چسب هل چسبش کردم خیلی خوب و محکم و بدون انحراف شد.
                  از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                  هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                  اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                  اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                  شاد و موفق باشید

دیدگاه

دوستان اونقدری که روی سخت افزار کار شده در این تاپیک برروی نرم افزار و مباحث ان کار نشده
                    کسی تجربه برای usb کنترلر نداره
                    من نزدیک به 4 کنترلر رایگان با usb پیدا کردم و الانم نزدیک به دو هفته هست یکی از دوستان درحال کار برروی نسخه خودمون هست
                    کسانی که اینجا عکس میزارن از cnc از نرم افزار کنترلر و روش کنترل صحبتی نمیشه؟چرا واقعا؟
                    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

من شخصا از کنترلرهای مبتنی بر usb استفاده نکرده ام. اما در حد نقل قول تجربه دیگران، ارتباط usb ممکن است روش چندان مطمئنی در محیط های صنعتی و پر نویز برای کنترل دستگاه های حساس نباشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                        من شخصا از کنترلرهای مبتنی بر usb استفاده نکرده ام. اما در حد نقل قول تجربه دیگران، ارتباط usb ممکن است روش چندان مطمئنی در محیط های صنعتی و پر نویز برای کنترل دستگاه های حساس نباشد.
                        علاوه بر پاسخ دوستمون اگر در درگاه USB زمان پاسخگویی مهم باشد (مثل همین کاری که میخواهیم بکنیم)، عملیات خطایابی انجام نمی گیرد ...
                        (نقل از مقاله های USB )
                        بنابراین باید سعی شود از پورتهای اصلی کامپیوتر فرمان گرفت ...

[hr]
                        صرفا جهت اطلاع
                        آقا رفتم تهران ...
                        به اون دو مغازه ای که آقای مهندس کی نژاد عزیز نشونی دادند یه سری زدم ...
                        بلبرینگ اسکویی که هم از نظر جنس و هم از نظر قیمتی مناسب بود ولی نوین بلبرینگ که 100درصد جنسهای مرغوبتری ارائه میداد گرونتر بود ...
                        مغازهای دیگه هم رفتم ... قیمتهای پایینتری میگفتند ولی از لحاظ جنسی مطمئن نبودم که خوب هستند یا خیر ...
                        در مورد اینکه محورهای آماده بفروشند هم : مغازه اسکویی تک محوره میگفت حدود 1,200,000 به بالا . که میگفت بستگی به طول و ضخامت و ... داره .
                        مغازه نوین هم میگفت حدود 20,000,000 چشمام گرد شد :eek: ولی میگفت از لحاظ دقت بسیار مطمئن هستند ...
                        متاسفانه بازار را حدود یک ساعت بیشتر نگشتم ... با کمبود وقت مواجه بودم ... :cry:
                        ولی برای دفعات بعدی که نقشه CNC توسط دوستم (که تخصص مکانیک داره) کشیده میشه حتما به طور کامل خرید خواهم کرد ...
                        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

دوستان عزیزی که برای استفاده از پیچ و مهره با مشکل لقی دست و پنجه نرم می کنند؛ بنده یه تجربه ای از دوران رباتیک خودم دارم که میتونه برای شما خیلی مفید باشه.

برای گرفتن لقی از پیچ به این شکل عمل کنید: 1- کاملا دور پیچ رو بصورت یکنواخت نوار تفلن بزنید2- چند بار مهره را روی نوار تفلن باز و بسته کنید 3- روی نوار تفلن مقداری گریس نرم بریزید4- دوباره مهره را باز و بسته کنید؛ بعد از این کار میزان لقی شما به شدت کاهش می یابد. توجه کنید که اگه می خواهید میزان لقی شما کمتر از حالت عادی شود حتما از سه مهره با فاصله کم از هم روی پیچ استفاده کنید تا میزان سطح درگیر افزایش پیدا کند.

اگر ممکن هست کسی درباره شیوه کوپل کردن موتور با پیچ کمی توضیح دهد.
                          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام
                            به نظرم استفاده از این نوع پیچ با مهره مخصوصش میزان لقی رو خیلی کم میکنه
                            http://roboeq.ir/products/detail/%D9...1%D8%A7%D9%87/
                            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

من حدس میزنم دستگاه های آی سی سازی دقت بیشتری داشته باشه شاید از یک میکرون هم کمتر !!!

میکرون یا میکرومتر یکی از واحدهای طول متریک برابر با ۶-۱۰ متر است. یک میکرومتر معادل۱0۰۰ نانومتر یا ۱/۱۰۰۰ میلی متر است. میکرون را با حرف یونانی مو μm نشان میآ‌دهند.
                              ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان

میکرون یا میکرومتر یکی از واحدهای طول متریک برابر با ۶-۱۰ متر است. یک میکرومتر معادل۱0۰۰ نانومتر یا ۱/۱۰۰۰ میلی متر است. میکرون را با حرف یونانی مو μm نشان میآ‌دهند.
                                یک سو تفاهمی که به وجود آمده این است که دقت یک میکرون یا 10 میکرون رو حتی نمیشه تصور کرد .ماشین هایی که دقتشون 1 میکرون باشه استراکچرشون از سنگ است . چدن های آلیاژی که جواب نمیده . فولاد ساختمانی که اصلا جواب نمیده . بله . تنه این ماشین آلات رو از سنگ گرانیت میسازن .
                                از طرف دیگه پیچ های بال اسکرو گرونقیمت های تکنولوژی ژاپنی یا آلمانی باز تو گامشون اعجاج دارن . یعنی گام پیچ در طول پیچ ثابت نیست .
                                اون وقت با تنه پروفیل آهنی و با بال اسکرو چینی یا خدای نکرده با پیچ معمولی میشه به این دقت ها رسید ؟
                                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X