اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل ساخت cnc از ابتدا

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مراحل ساخت cnc از ابتدا

یکی از پارامترهای تعیین کننده برای انتخاب مکانیزم انتقال قدرت، دقت لازم در حرکت است که شما لازم است ابتدا دقت مورد نظر برای حرکت را تعیین کنید و بعد بر اساس آن و سایر مولفه ها به انتخاب سیستم انتقال قدرت بپردازید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با تشکر
      امروز کامل بازار رو گشتم
      بربرینگ خطی سایز 20 قیمت حدود 10 هزارتومان دارد
      میله های در بازار ست به نام میل جک یا میل ترانس یا جنس های مشابه
      میله با قطر 20 یافت کردیم که از جنس استیل بود که اطلاحا نگیر بیان میکنند که اهنربا جذب نمیکند و مماس و اندازه بربرینگ های خطی است
      و برای چهارجوب کلی از استراکچرهای الومنیومی که تقریبا استاندارد اینطور کارها هست قرار استفاده بشه
      بال اکسورو و مهراش و خورده ریزه هاش بسیار گرون قیمت است که جنس متوسط از متری 200 تومن و مهره ای 150 هزار تومان شروع میشه
      با توجه به موجودی از دنده زنجیر سایز 4 که از پروژه قبلی باقی مونده به نظرم اگر با تسمه تایم امکانش هست چرا با دنده ززنجیر نباشه و از همین بابت احتمالا از بال اسکرو صرف نظر کنیم و برای انقال نیرو از دنده زنجیر استفاده کنیم
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

KCAM 4 نصب کردم
        ورودی این نرم افزار چیه خود نرم افزار قابلیت طراحی داره؟(یعنی طرح خودمونو توی این بکشیم )؟
        یا یک واسط کاربری برای تبدیل فایل های دیگه مثل اوتو کد هست ؟

در مورد خروجی سریالش میتونم کاری بکنم که استپ متور هامو با این خروجی درایو کنم

یه سوال عجیب ؟!!
        موقع کار cnc فرض کنید محوری رو با دست تغیر مکان بدیم ایا کل سیستم از هماهنگی خارج میشه ؟ oo:
        فیدبکی از متور ها داریم ؟؟ :eek:
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

kcam از چند فرمت ورودی مختلف پشتیبانی می کند که در جزئیات آنها در فهرست توضیحات نرم افزار مشخص شده است و طراحی هم باید در محیط نرم افزارهای دیگر انجام شود. برای اتصال به پورت سریال بردی به نام maxstepper مورد نیاز است که بعید می دانم در بازار داخل موجود باشد:

http://www.kellyware.com/anonymous/M...anual%20v3.pdf

در مورد تغییر مکان موتور در صورت استفاده از استپر موتور به دلیل عملکرد حلقه باز استپر موتورها باعث ایجاد یک offset و تغییر مختصات در محل خروجی می شود.
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
            پاسخ شما کامل بود ساخت این برد از لحاظ سخت افزاری بسیار اسان است مشکل اصلی فرمت و پروتکل برقراری ارتباط با kcam است
            که جستو جو های مبتدیانه من در اینترنت نتیجه ای نداشت
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

من خودم اولین بار میخوام بسازم چون بال اسکرو قیمتش زاد بود میخوام از پیچ متری استفاده کنم ومهره جای مهره هم ی تیکه تفلون قرار شد بدم به تراشکاری داخلشو قلاویز بزنه ک هم طول مهره زاد بشه هم جنسش تفلون باشه هم لقی نخوره
              http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

با سلام خدمت همه ی دوستان
                یه سوال از اقای طراح داشتم..
                من از استپ موتور چند سیمه باید استفاده کنم؟
                خروجی این نرم افزار برای هر محور 3 تاست..یه توضیح میدی لطفا

دیدگاه

خروجی های نرم افزارهایی مثل kcam و mach3 بصورت clock و direction و enable است که به ورودی هر درایور استانداردی می تواند متصل شود. تعداد سیم های استپر موتور بستگی به نوع موتور دارد. در استپر موتورهای دو فاز اصولا 4 یا 5 یا 6 سیم وجود دارد و استپر موتورهای 4 فاز دارای 8 سیم هستند. برای درک بهتر بصورت جداگانه توضیح می دهم.

1- اگر موتور دارای 4 سیم باشد، تنها از درایور های Bipolar می توان استفاده کرد (مانند درایور مبتنی بر L297-L298).

2- اگر موتور دارای 5 سیم باشد، تنها از درایور های Unipolar می توان استفاده کرد (که دارای عملکرد ضعیف تری از نظر گشتاور و سرعت حداکثر و ... نسبت به درایور Bipolar هستند، اما ساخت آنها بسیار ساده تر و ارزان تر است).

3- اگر موتور دارای 6 سیم باشد، از هر دو نوع درایور می توان استفاده کرد که در صورت استفاده از درایور Bipolar باید سرهای وسط سیم پیچ ها به جایی متصل نباشند و در صورت استفاده از درایور Unipolar باید سرهای وسط به هم و به Vcc متصل شوند.

4- اگر موتور دارای 8 سیم باشد، از هر دو نوع درایور می توان استفاده کرد که در درایور Unipolar باید سیم پیچ ها مطابق اطلاعات موتور بصورت دو به دو سری شوند و سرهای وسط هر جفت به Vcc متصل شوند و در نوع Bipolar می توانند بصورت دو به دو سری یا موازی بسته شوند.

استپر موتورهای 5 فاز هم می توانند دارای 5 یا 6 یا 10 سیم باشند که درایور های مخصوص انواع 5 و 6 سیم با هم قابل جایگزینی نیستند، اما نوع 10 سیم را می توان بسته به نیاز بصورت 5 یا 6 سیم تبدیل کرد.

دیدگاه

دیدم بعضی از دوستان دارن هزینه میکنن بنابر این یک توصیه بهتون میکنم اگر اسم ماشین که میسازید میخواهید cnc شود رو سیستم های کلوز لوپ کار کنید . سیستم cnc اپن لوپ نمیشه .
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                      دیدم بعضی از دوستان دارن هزینه میکنن بنابر این یک توصیه بهتون میکنم اگر اسم ماشین که میسازید میخواهید cnc شود رو سیستم های کلوز لوپ کار کنید . سیستم cnc اپن لوپ نمیشه .
                      البته بنده خودم با CNC اوپن لوپ چهار محوره یکی از دوستان کار کردم به اسم Xendoll ساخت چین که دقیقاً با برنامه mach3 و پورت LPT کار می کند فوق العاده دقیق در حد 10 میکرومتر
                      یکبار با دو عدد سوزن یکی رو محور X و دیگری روی محور Z درست منطبق بر روی هم یک حرکت رفت و برگشت را 50 بار تکرار کردیم هر 50 بار دو سوزن دقیق روی هم منطبق بودند
                      http://www.xendoll.com/En

دیدگاه

این xendoll چه محصول خوبی داره- یه جا قیمت زده 150 دلار مینی تراش ها رو! درسته؟
                        ایران جایی نمیشناسید بشه خرید کرد اینو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
                          البته بنده خودم با CNC اوپن لوپ چهار محوره یکی از دوستان کار کردم به اسم Xendoll ساخت چین که دقیقاً با برنامه mach3 و پورت LPT کار می کند فوق العاده دقیق در حد 10 میکرومتر
                          یکبار با دو عدد سوزن یکی رو محور X و دیگری روی محور Z درست منطبق بر روی هم یک حرکت رفت و برگشت را 50 بار تکرار کردیم هر 50 بار دو سوزن دقیق روی هم منطبق بودند
                          http://www.xendoll.com/En
                          با تشکر
                          اگر براتون مقذوره یک فیلم بزارید .

یک نکته دیگه هم بگم که شما در حالت بی باری تست کردید .سعی کنید مثلا با یک فنر یا مثلا مکانیزم وزنه و قرقره یا چیری به دستگاه یک بار مشخص سیمولیشن کنید بعد همون دقت رو اندازه گیری کنید

اینجا فرق اپن لوپ با کلوز لوپ دقیقا مشخص میشه .
                          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                            با تشکر
                            اگر براتون مقذوره یک فیلم بزارید .

یک نکته دیگه هم بگم که شما در حالت بی باری تست کردید .سعی کنید مثلا با یک فنر یا مثلا مکانیزم وزنه و قرقره یا چیری به دستگاه یک بار مشخص سیمولیشن کنید بعد همون دقت رو اندازه گیری کنید

اینجا فرق اپن لوپ با کلوز لوپ دقیقا مشخص میشه .
                            خواهش میکنم
                            فیلم اگر امکانش باشد سعی می کنم قرار دهم
                            در کل نظر شما درست است صد در صد سیستم حلقه بسته از سیستم حلقه باز دارای دقت زیادی خواهد بود
                            ولی دقت های فوق العاده بالا مثلاً 1 میکرو متر یا 0.1 میکرومتر یا حتی کمتر که با سیستم های حلقه بسته بدست می آیند در کارهای خیلی خاص مورد نیاز است
                            در اکثر کاربردهای عمومی دقت های رایج 0.01 میلی متر یا 0.02 میلی متر که با همین سیستم های حلقه باز بدست می آیند کفایت می کند
                            از این سی ان سی Xendoll قریب به 7 سال است که انواع و اقسام قطعات برای ماشین آلات و ... تراش داده شده است و کوچکترین مشکلی نداشته است
                            منظورم این است که به دید یک اسباب بازی به آن نگاه نشود محصولات آن کاملاً صنعتی و خر کار هستند
                            این را هم در نظر داشته باشید که در سیستم های حلقه باز ساختار مکانیکی دستگاه خیلی خیلی مهم است
                            این سی ان سی هر سه محور آن بال اسکرو می باشد و کوچکترین لقی یا تکانی ندارد

اضافه شده در تاریخ :
                            نوشته اصلی توسط voyager2020
                            این xendoll چه محصول خوبی داره- یه جا قیمت زده 150 دلار مینی تراش ها رو! درسته؟
                            ایران جایی نمیشناسید بشه خرید کرد اینو؟
                            بله کیفیت محصولات آن به نسبت قیمت هایش خیلی بالا است
                            مدلی که ما داریم حدود 7 سال پیش مستقیم از خود چین خریداری شده است با قیمت تمام شده حدود 5 میلیون تومان

دیدگاه

موردی را اخیرا مشاهده کردم که برای دوستانی که علاقه مند به ساخت cnc های کوچک و خانگی هستند، می تواند مفید باشد.
                              برای ایجاد حرکت های خطی در کاربردهایی که طول حرکت کمی مورد نظر باشد (مانند بالا و پائین بردن یک قلم و یا سوراخکاری با مته های کوچک) می توان از استپر موتورهای موجود در موتور ماشین هایی مثل پراید استفاده کرد که حرکت چرخشی را به خطی تبدیل می کند و با هزینه ای در حدود چند ده هزار تومان از فروشنگان لوازم یدکی قابل تهیه است.

پی نوشت: منظور از حرکت خطی، حرکت رفت و برگشت است. یعنی با چرخش استپر موتور، خروجی مکانیزم نصب شده روی این موتورها بصورت طولی حرکت می کند که از آن می توان برای بالا و پائین بردن مته یا قلم و ... استفاده کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                                موردی را اخیرا مشاهده کردم که برای دوستانی که علاقه مند به ساخت cnc های کوچک و خانگی هستند، می تواند مفید باشد.
                                برای ایجاد حرکت های خطی در کاربردهایی که طول حرکت کمی مورد نظر باشد (مانند بالا و پائین بردن یک قلم و یا سوراخکاری با مته های کوچک) می توان از استپر موتورهای موجود در موتور ماشین هایی مثل پراید استفاده کرد که حرکت چرخشی را به خطی تبدیل می کند و با هزینه ای در حدود چند ده هزار تومان از فروشنگان لوازم یدکی قابل تهیه است.

پی نوشت: منظور از حرکت خطی، حرکت رفت و برگشت است. یعنی با چرخش استپر موتور، خروجی مکانیزم نصب شده روی این موتورها بصورت طولی حرکت می کند که از آن می توان برای بالا و پائین بردن مته یا قلم و ... استفاده کرد.
                                لطفا بیشتر توضیح بدید. این استپر مربوط به کدوم قسمت ماشین میشه؟ اگه خواستیم بخریم بگیم چی میخوایم؟ طول حرکت محور موتور چقدره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X