اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

نوشته اصلی توسط a302866a
    با سلام
    دوست عزیز مشکل من هزینه درایور و خود درایور نیست :icon_razz:
    مشکل برنامه نویسیشه :rolleyes:نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم :angry:
    با تشکر
    شما اگر با نرم افزارای کامپیوتری مثل KCAM کار کنید دیگه نیازی به برنامه نویسی ندارید.

نوشته اصلی توسط sirvan-j
    ممنون بهخاطر همه اطلاعات مفیدی که بهم دادین
    دوستان الان یه مشکل دیگه دارم اونم اینه که easy driver گرفتم که بار استپر موتور های bipolar هستش و موتور هایی که من از قبل داشتم unipolar پنج(5) سیمه است
    چطوری میتونم با این درایوش کنم؟
    اگه اون سیم مشترک رو حذف کنم بشه 4 سیمه حله؟
    اینم لینک موتوری که دارم
    http://roboeq.ir/products/detail/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%BE%20%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%8 8%D8%B1%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%207.5%20%D8%AF%D 8%B1%D8%AC%D9%87%20ST35/
    من تست نگرفتم ازش که بخوام جوابی بهتون بدم ولی فکر میکنم امکانش نیست. بازم تحقیق کنید دربارش...
    فقط خودمو خودشو خدامون...

دیدگاه

سلام داداش احسان خسته نباشی خیلی خیلی ممنونم بابت اطلاعاتی که دراختیارهمه میزاری خداپدرومادرت روبرات نگه داره وامواتتوبیامرزه که اینقدرباحوصله جواب میدی :applause: :applause: ایشاالله 150ساله بشیدمت گرم که اینقداستعدادداری.بازمشکلی برات پیش نبادبگی چشمون زدی داداش :icon_razz: :rolleyes:بترکه چشم حسود.راستیتش من چندباریه که میام اینجاومطالبتودنبال میکنم واینقدر طرح شماقشنگ وربایندست که بالاخره کشیدبه طرف خودش اول که ثبت نام کردم وعلاقه مندشدم که یکی درست کنم :nice: :nice:یه سوال:ایاجایی هست که پروگرم کنه برام.پیشاپیش ممنونم واسه وقتی که برامون قرارمیدین

دیدگاه

سلام
        ما اینو ساختیم بد هم نبود فیلمش رو هم داریم با کیفیت 720 ولی در کل ساخت سی ان سی لیزری اونم با دیدود دیودی رایتر یه شاهی ...
        الان دارم رو یه سی ان سی ساده تر با همین سیستم کار میکنم بدنه تغریبا آماده شده .
        با پروفیل های آلمینیومی در و پنجره ساخته شده.
        از آرداینو و درایور l239 میخوام استفاده کنم .تا ببینیم چی پیش میاد.
        برا کوچکتر شدن ماجرا از Arduino mini یا میکرو استفاده میکنم البته هنوز به دستم نرسیدن.
        پلود فیلم ظاهرا طول می کشد پست بعدی انشاالله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sirvan-j
          ممنون بهخاطر همه اطلاعات مفیدی که بهم دادین
          دوستان الان یه مشکل دیگه دارم اونم اینه که easy driver گرفتم که بار استپر موتور های bipolar هستش و موتور هایی که من از قبل داشتم unipolar پنج(5) سیمه است
          چطوری میتونم با این درایوش کنم؟
          اگه اون سیم مشترک رو حذف کنم بشه 4 سیمه حله؟
          اینم لینک موتوری که دارم
          http://roboeq.ir/products/detail/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%BE%20%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%8 8%D8%B1%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%207.5%20%D8%AF%D 8%B1%D8%AC%D9%87%20ST35/
          سلام دوباره
          اون سیم مشترک رو استفاده ننمای حله انشاااله
          اینم فیلم
          http://www.aparat.com/v/cAOh0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iziran
            سلام دوباره
            اون سیم مشترک رو استفاده ننمای حله انشاااله
            اینم فیلم
            http://www.aparat.com/v/cAOh0
            سلام .
            میشه یه توضیح بدی که چجوری ساختیش ؟
            این آقا احسان ساخته و رفته دیگه پاسخگو نیست .
            داداش دمت گرم یه توضیح در باره آردوینو و پلود جی آر بی ال و... بده
            مرسی

دیدگاه

سلام من سعی میکنم توضیح مختصری بدم
              اول به موارد زیر نیازمند هستید
              برد آرداینو هر چی که باشه مهم نیست فقط آرداینو باشه می تونین از فروشگاه سایت تهیه کنید.
              2 تا درایور ایزی درایور که اونم تو فروشگاه موجوده
              یه درایور هم برای دیود لیزر می خواید که اونم تو اینتر نت زیاده یکیشو بگیرید درست کنید یا می تونین یه پاور یونیورسال دی وی دی پلیر های خونگی تهیه کنید که ولتاژ های مختلف رو داره یه رله خشک بذارید حلش کنید.
              لنز لیزر منطور کپسولی هست که دیود توش جامیگیره و فوکوس بشه برای حکاکی یا برش لنز خالی گیر نمی یاد و باید از لنز و دیود نقطه ای 5 میلی وات تو سایت هست می تونین تهیه کنید.
              تعدادی dvd رایتر که از میکانیزم ها و لنز هاشون استفاده کنید. سونی مناسب نیست از سوزوکی و پایونیر استفاده کنید
              بعدش دیگه کمی روحیه خرابکاری تو همه ما ایرانی ها نهادینه شده است و بعدش خلاقیت فنی که اونم نهادینه شده و پشت کارش نهادینه نشده.
              انشاالله در پست های بعدی بیشتر توضیح میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iziran
                سلام من سعی میکنم توضیح مختصری بدم
                اول به موارد زیر نیازمند هستید
                برد آرداینو هر چی که باشه مهم نیست فقط آرداینو باشه می تونین از فروشگاه سایت تهیه کنید.
                2 تا درایور ایزی درایور که اونم تو فروشگاه موجوده
                یه درایور هم برای دیود لیزر می خواید که اونم تو اینتر نت زیاده یکیشو بگیرید درست کنید یا می تونین یه پاور یونیورسال دی وی دی پلیر های خونگی تهیه کنید که ولتاژ های مختلف رو داره یه رله خشک بذارید حلش کنید.
                لنز لیزر منطور کپسولی هست که دیود توش جامیگیره و فوکوس بشه برای حکاکی یا برش لنز خالی گیر نمی یاد و باید از لنز و دیود نقطه ای 5 میلی وات تو سایت هست می تونین تهیه کنید.
                تعدادی dvd رایتر که از میکانیزم ها و لنز هاشون استفاده کنید. سونی مناسب نیست از سوزوکی و پایونیر استفاده کنید
                بعدش دیگه کمی روحیه خرابکاری تو همه ما ایرانی ها نهادینه شده است و بعدش خلاقیت فنی که اونم نهادینه شده و پشت کارش نهادینه نشده.
                انشاالله در پست های بعدی بیشتر توضیح میدم
                آقا تا اینجاش که پیش رفتم
                فقط توی برنامه پلود کردن توی آردوینو موندم
                اول آردوینو رو با کابل یو اس بی به کامپیوتر وصل میکنم بعدش برنامه رو با نرم افزار آردوینو باز میکنیم بعد دکمه پلود و بعد ورفی رو میزنیم درسته ؟
                حالا اینجا واسه جی کد دادن بهش با همون یو اس بی میدیم یا از مبدل سریال به یو اس بی استفاده میکنیم ؟

دیدگاه

سلام
                  اینا رو ولش کن
                  gbrl را دانلود نمایید.
                  برنامه ArduinoUploader رادانلود نمایید و پس از انتخاب پورت و فایل و میکرو آرداینو پکن.

دیدگاه

سلام
                    اول از همه ممنون از این موضوع جالب که اینجا گذاشتین تا استفاده کنیم و به علممون افزوده بشه
                    یه سوال داشتم خدمتتون که ایا همه dvd rw ها دارای لیزر به این شکل هستند؟
                    من 3 عدد dvd rw سونی داشتم که بعد از باز کردنشون هیچ لیزری به این شکل ندیدم

دیدگاه

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی را&#

روی قسمت هد اون چندتا عدسی هست که از دو مسیر به سمت پایین میرن و لنزی که قابل دیدن هست میان دو عدد آهن ربا با 6 عدد سیم معلق ایستاده

دیدگاه

این هم از دستگاهی که من ساختم.حتما ببینید
                        http://www.aparat.com/v/wJG0W

دیدگاه

سلام به همگی
                          من می خوام برای پروژه کارشناسیم همین دستگاه cnc حکاکی با لیزر رو بسازم . ولی توی قدم اول هنوز نتونستم با لیزر دی وی دی رایتر حتی یه کبریتو آتیش بزنم. تا حالا چند تا لیزر سوزوندم. :angry: برای تنظیم ولتاژ هم از همون مدار lm317 که توی تاپیک بود استفاده کردم.
                          من باید تو مرحله اول از قدرته لیزرم مطمئن بشم بعد برم سراغ مراحل بعدی و برنامه نویسی.
                          لطفا کمکم کنید.

دیدگاه

دوستان اگر چندتا لیزر دی وی دی رایتر رو تو یک قاب قرار بدیم و سرش یک عدسی خوب بزاریم ایا توان خروجی چند برابر نمیشه؟

دیدگاه

باید آزمایش بشه.
                              به گفته یکی از بچه ها تو همین تاپیک که فکر میکنم درست هم باشه, قطر نور لیزر در حد چند میکرونه و چیزی که ما می بینیم بازتاب نوره و متمرکز کردن چندتا نور تو یه نقطه خیلی سخته ( ولی اگه بشه چی میشه!!!)
                              اگه بخوایم این کار رو انجام بدیم فکر کنم بهتره که از همون قسمته دی وی دی رایتر استفاده کنیم که لیزرها رو از توش درآوردیم. چون منشور و عدسی توش هست.

دیدگاه

بله نوری که بعد از عدسی که متمرکز هستش سخته رو هم بندازیم
                                اما قبل از عدسی که نور لیزرها پخشه و جایی متمرکز نیستن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X