اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

سلام به همه دوستان لیزری خودم

برای من یک سوال بزرگی هست توی ذهنم لطفا اگه میتونید و امکانش هست خیلی زود بهم جواب بدید آخه از خیلی وقت این سوال تو ذهنم بود و خیلی استرس و هیجان دارم برای جوابش
    سوالم اینه که برای برش یک فلز استیل با زخامت یک دهم میلی متر0/1 میلی متر چه نوع لیزری با چه توانی لازمه..لطفا دوستان دقیق محاسبه بکنن راهنماییم بکنید و اینکه آیا اینطور لیزری هست تو بازار و کجا با چه قیمتی!
    بینهایت ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید
    واقعا از ته دلم میخواد که راهنماییم بکنید[گل]

دیدگاه

دوستان...مدیریت محترم لطفا کمکم بکنید
      واقعا برام خیلی مهمه

دیدگاه

خیلی عالیه دستتون درد نکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط panamm
          سلام به همه دوستان لیزری خودم

برای من یک سوال بزرگی هست توی ذهنم لطفا اگه میتونید و امکانش هست خیلی زود بهم جواب بدید آخه از خیلی وقت این سوال تو ذهنم بود و خیلی استرس و هیجان دارم برای جوابش
          سوالم اینه که برای برش یک فلز استیل با زخامت یک دهم میلی متر0/1 میلی متر چه نوع لیزری با چه توانی لازمه..لطفا دوستان دقیق محاسبه بکنن راهنماییم بکنید و اینکه آیا اینطور لیزری هست تو بازار و کجا با چه قیمتی!
          بینهایت ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید
          واقعا از ته دلم میخواد که راهنماییم بکنید[گل]
          برای برش فلزات تا جایی که بنده اطلاع دارم باید از لیزر یاگ استفاده کنید
          این لیزر های دی ودی رایتر نمی شه استفاده کرد و لیزر های گازی به دلیل فرکانسی که دارن زیاد برای فلزات مناسب نیست و فقط منعکس می شوند و خطر ناک هستن برای کار بر روی فلزات.
          ساخت دیود لیزر یاگ به نظر ساده و عملی است فقط باید کریستال یاگ بدست بیاری و باقی ماجرا

دیدگاه

درود.
            پلاسما قادر به برش فقط فلزات میباشد.
            لیزر قادر به برش فلزات و برخی غیر فلزات (چوب و پلکسی) می باشد.
            واترجت قادر به برش سنگ ، سرامیک و شیشه و برخی فلزات اعم از تیتانیوم و سوپر آلیاژها می باشد.

یک لیزر صد هزار دلاری حداکثر تا 12 میلیمتر قابلیت برش فلزات را دارد ، در صورتی که یک واترجت با همین حدود قیمت به راحتی می تواند تا 5 سانتیمتر را برش دهد حتی با پمپ های قوی تر امکان برش تا 30 سانتیمتر نیز وجود دارد.
            موفق باشید.

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان.اقایون من الان این دستگاه و ساختم ولی به مشکل برخوردم.من easydrive و arduino uno استفاده کردم و حالا مشکلم اینه که وقتی g code هارو ارسال میکنم ولی لیزر من عمل نمیکند و مثلا در جایی که باید لیزر خاموش شود و برش داده نشود این کار صورت نمیگیرد ولیزر کلا روشن است!!!
              من قطب مثبت لیزرو از پورت 12 اردینو گرفتم وقطب منفی رو هم از پورت gnd اردینو ولی لیزر همیشه روشن میمونه!!!
              من یک درایور با lm317 ساختم حالا میخوام اونو به اردینو وصل کنم میشه بگید چه جوری وصلش کنم؟ لطفا دوستان راهنمایی کنید که من چه جوری لیزر دستگاه راه اندازی کنم؟

دیدگاه

منم در حال ساخت لیزر هستم فقط موندم چطور کالیبرش کنم

دیدگاه

آقا احسان واقعا دمت گرم :applause: مدت ها بود دنبال همچین مطالبی میگشتم تا یه ماشین سی ان سی بسازم ولی مشکلات زیادی سر راه سبز میشه : جیب خالی او سربازی او از همه بدتر رشتم برق صنعتیه.قبل از خدمت هم یه حرکتی زدم ولی به خاطر این که برنامه نوسیم خیلی ضعیفه نتیجه ی خوبی نگرفتم. الان هم تو مرخصی هستم.انشاالا حدود 50 روز دیگه خدمتم تموم میشه و با اولین پولی که دستم بیاد دست به کار میشم.فقط شما و بقیه ی دوستان به فعالیت تو این تاپیک ادامه بدین که واقعا خوب تاپیکه. باز هم ممنون
                  فقط غیر ممکن غیر ممکن است.

دیدگاه

تو نرم افزار کرول چطوری باید بهش فهماند که متن باید حکاکی بشه،نه برش؟؟؟
                    @};- @};-

دیدگاه

دوست عزیز
                      ضمن تشکر از وقتی که گذاشتی
                      ولی احساس نمی کنی تقریبا هیچ اطلاعاتی در مورد دستگاه قرار ندادی؟!!
                      بنظر شما اصلا وجود این تاپیک موضوعیت داره.؟!...وقتی که قراره هیچ اطلاعاتی ندی خب چه تاپیک زدنی بود..این بیشتر پز دادن نیست..؟!!!!
                      در ضمن شما یه جایی گفتید مونتاژ کار نباشید
                      در صورتی که طرح خودنتون با برد آرداینو و درایورهای بازاری درست شده و حتی مکانیزم هم از دستگاه های تولید شده خارج شده و شما عملا مونتاژ کرده اید..؟!!!

هرچند ما تو ایران تولید کننده (به معنای واقعی کلمه) دستگاه های الکترونیکی نداریم و هر پروژه ای رو که کلید بزنیم عملا قطعات کشور های خارجی رو مونتاژ میکنیم..!!!
                      ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        این cnc دو بعدیه درسته؟
                        برا حالت سه بعدی ایده ای نداری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iziran
                          سلام من سعی میکنم توضیح مختصری بدم
                          اول به موارد زیر نیازمند هستید
                          برد آرداینو هر چی که باشه مهم نیست فقط آرداینو باشه می تونین از فروشگاه سایت تهیه کنید.
                          2 تا درایور ایزی درایور که اونم تو فروشگاه موجوده
                          یه درایور هم برای دیود لیزر می خواید که اونم تو اینتر نت زیاده یکیشو بگیرید درست کنید یا می تونین یه پاور یونیورسال دی وی دی پلیر های خونگی تهیه کنید که ولتاژ های مختلف رو داره یه رله خشک بذارید حلش کنید.
                          لنز لیزر منطور کپسولی هست که دیود توش جامیگیره و فوکوس بشه برای حکاکی یا برش لنز خالی گیر نمی یاد و باید از لنز و دیود نقطه ای 5 میلی وات تو سایت هست می تونین تهیه کنید.
                          تعدادی dvd رایتر که از میکانیزم ها و لنز هاشون استفاده کنید. سونی مناسب نیست از سوزوکی و پایونیر استفاده کنید
                          بعدش دیگه کمی روحیه خرابکاری تو همه ما ایرانی ها نهادینه شده است و بعدش خلاقیت فنی که اونم نهادینه شده و پشت کارش نهادینه نشده.
                          انشاالله در پست های بعدی بیشتر توضیح میدم
                          سلام این برد اردوینو کدومش به درد این کار میخوره؟
                          ایزی درایو کدوم برا این کاره؟
                          لطفا لینکاشو بفرستید
                          برا ساخت این دستگاه برنامه نویسی لازم بلد باشی؟

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید ب شما.خواستم بپرسم ایا این دستگاه cnc را می توان با آردونیو مدل MEGA2560 R3انرا ساخت سپاس گذارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fatemezebhi
                              با عرض سلام و خسته نباشید ب شما.خواستم بپرسم ایا این دستگاه cnc را می توان با آردونیو مدل MEGA2560 R3انرا ساخت سپاس گذارم
                              با سلام و درود

http://www.instructables.com/id/3W-4x4-Arduino-Laser-CutterEngraver

The MicroSlice V1 | A tiny Arduino laser cutter

Arduino Laser Engraver

دیدگاه

مجددا سلام.برنامه procssing دانلودش اجرا نمی شه لطفا راهنمایی کنید ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X