اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

بله شما دقت کن اکثر دستگاه های برش و حکاکی لیزر توانشون بیشتر از 80 وات هست
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

خیلی عالی
      امکانش هست برنامه میکرو رو هم بزارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان رودپیش زاده
        درسته از نرم افزار های کنترلی استفاده نکردم هسته پردازشی سیستم همون میکرو هستش.
        درسته به صورت بیتمپ چاپ میکنه از چپ به راست میزنه یه خونه میاد پایین از راست به چپ میزنه دوباره یه خونه میاد پایین و به همین صورت تا آخر.
        خوب در مورد برشکاری، همونطور که در بلوک دیاگرام مشخصه میکرو یا باید برای حکاکی به صورت بیتمپ برنامه ریزی بشه یا برای برشکاری به صورت Gcode. در واقع بطوری که هر مورد رو انتخاب کنیم به اونیکی دسترسی نخواهیم داشت یعنی اگر میکرو برای حکاکی پروگرام بشه دیگه برای برشکاریی نمیشه استفاده کرد و برای برش کاری باید دوباره پروگرام بشه.
        حالا اگه دقت کنید یک بلوک کوچک به اسم for وجود داره که اینجا من اومدم یه برنامه نوشتم که کد بدست اومده از روش بیتمپ رو به gcode تبدیل میکنه پس دیگه لازم نیست برنامه میکرو عوض بشه میکرو بر اساس gcode برنامه نویسی میشه و هم برشکاری و هم حکاکی با gcode صورت میگیره.( البته به دلیل حجم بالای Gcode بدست اومده از بیت مپ، سیستم در روش حکاکی توسط Gcode کندتر عمل میکنه)
        و اینکه همه اون طرح هایی که میبینید به صورت بیت مپ حکاکی شده بجز طرحEHSAN که به صورت gcode حکاکی شده در واقع طرح EHSAN برش کاری شده اما چون لیزر ضعیفه و نمیتونه چوب رو ببره به صورت حکاکی شده در اومده اما همون طرح رو اگر روی پلاستیک یا فوم بزنم برشکاری انجام میده.
        prossesing یه نرم افزار برنامه نویسیه چیز خاصی نیست من برنامه هامو با این نوشتم شما حتی با ویژوال بیسیک هم میتونید این برنامه هارو بنویسید اتفاقا خودمم همین تصمیم رو دارم.
        اینم لینک سایتشه که همه جور آموزشی در مورد نرم افزار و برنامه نویسی هاش داده.
        http://processing.org/
        موفق باشید
        متوجه نشدم چطوری بیت مپ رو به Gcode تبدیل میکنی؟ تا اونجایی که میدونم تبدیل بیت مپ به اطلاعات برداری کار پیچیده ای هست.
        آیا منظورت از Gcode همون Gcode استاندارده یا فقط یه چیزی که خودت برای کار خودت طراحی کردی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth
          متوجه نشدم چطوری بیت مپ رو به Gcode تبدیل میکنی؟ تا اونجایی که میدونم تبدیل بیت مپ به اطلاعات برداری کار پیچیده ای هست.
          آیا منظورت از Gcode همون Gcode استاندارده یا فقط یه چیزی که خودت برای کار خودت طراحی کردی؟
          gcode که همون gcode استاندارده. تو برنامه ای که نوشتم برای تبدیل، فقط از چند تا از کد های gcode استفاده کردم., G0, G1, G90, G21, M3, M5, M2, F, از همین کدا استفاده کردم بقیش به کار نمیومد.
          درسته پیچیدس همونطور که گفتم حجم gcode بدست اومده زیاد میشه و باعث کند شدن میشه و این روش زیاد تو صنعت نمیشه روش حساب کرد اما روی این دستگاه بد نیست جواب میده. در واقع تقریبا به ازای هر پیکسل یک خط gcode داریم که باعث شده حجم کد بالا بره.
          فقط خودمو خودشو خدامون...

دیدگاه

خوب اینم شماتیک و PCB درایور استپ موتور با L297 و L298 :nerd:
            لازم به ذکره که شماتیک رو زحمتشو sami222 کشیدن. :applause:
            و اینم لازم به ذکره که تو پروتئوس کشیده شده
            .
            http://up.haunting.ir/up/haunt/Docum...297%20L298.rar
            .

دیدگاه

آقا احسان عزیز ، کارت خیلی درسته ، دمت گرم :applause:

خیلی جالبه
              منم وسوسه شدم یکی بسازم :mrgreen::

امروز رفتم دنبال لیزر دی وی دی رایتر
              ولی یه مشکلی پیش اومده
              یکی از رفقا که تعمیرات داره ، یه تعدادی از روی دستگاه ها باز کرده بود ، ولی یادش نبود که کدوم برای دی وی دی رایتره و کدوم برای درایو های دیگه
              این سه تا رو ازش گرفتم ، شما میتونین کمک کنین که بفهمم کدومشون برای دی وی دی رایتره (بابت کیفیت عکس ها عذر میخوام ، همین الان متوجه شدم که دوربین گوشی خودم از کار افتاده !!! :angry

دیدگاه

نوشته اصلی توسط radical_baby
                آقا احسان عزیز ، کارت خیلی درسته ، دمت گرم :applause:

خیلی جالبه
                منم وسوسه شدم یکی بسازم :mrgreen::

امروز رفتم دنبال لیزر دی وی دی رایتر
                ولی یه مشکلی پیش اومده
                یکی از رفقا که تعمیرات داره ، یه تعدادی از روی دستگاه ها باز کرده بود ، ولی یادش نبود که کدوم برای دی وی دی رایتره و کدوم برای درایو های دیگه
                این سه تا رو ازش گرفتم ، شما میتونین کمک کنین که بفهمم کدومشون برای دی وی دی رایتره (بابت کیفیت عکس ها عذر میخوام ، همین الان متوجه شدم که دوربین گوشی خودم از کار افتاده !!! :angry
                شما باید حتما همشو در بیاری و با تست کردن متوجه بشی. من بیشتر از سی تا دی وی دی رایتر باز کردم که همشون لنز هاش باهم فرق داشتن. در بعضی موارد میشه از ظاهرش متوجه شد که دی وی دی هست یا سی دی ولی مشخصه ی یکسانی نداره و با دیدن دو تا عکس نمیشه تشخیص داد.

دیدگاه

این سه تا رو ازش گرفتم ، شما میتونین کمک کنین که بفهمم کدومشون برای دی وی دی رایتره (بابت کیفیت عکس ها عذر میخوام ، همین الان متوجه شدم که دوربین گوشی خودم از کار افتاده !!!
                  لیزراشو در بیار اگه سی دی رایتر باشه لیزراش مادون قرمزه که اگه جلوی دوربین گوشیت بگیری مشخص میشه
                  اگه هم دی وی دی باشه که نورش قرمزه و کاملا مشخصه(حواست باشه دی وی رایتر 2 تا لیزر داره یکی مادون قرمزه و دیگری قرمز)
                  اگر احیانا COMBO drive باشه لیزرش قرمز هست ولی به هیچ دردی نمیخوره چون خیلی ضعیفه

دیدگاه

سمت راست بالایی دو تا دیود داره اونی که رو بازه به دردت میخوره- پایینی رو هم نمیدونم باید بازش کنی ولی به احتمال 90 درصد به درد نمیخوره سمت چپی هم مال سی دیه !
                    موقع در اوردن دایود ها مراقب باش چون روش بازه ممکنه بهش اسیب برسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان رودپیش زاده
                      امتحان نکردم ولی میدونم سوراخ نمیکنه باید توان لیزر بالاتر باشه.
                      فلکسی درسته یا پلکسی؟ oo:
                      فکر کنم پلکسی درست باشه.

حالا همچین لیزری به نظر شما گیر میاد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei
                        فکر کنم پلکسی درست باشه.

حالا همچین لیزری به نظر شما گیر میاد؟
                        بله دیود های لیزر تا 200 واتش رو هم من دیدم.تو ایران که نیست ولی تو سایت Ebay میشه گیر آورد که به سختی هم میشه ازش خرید کرد درواقع فقط با واسطه میشه خرید کرد. البته از لیزر co2 هم میتونید استفاده کنید که اونا هم توان های بالایی دارن و تو ایران هم پیدا میشه

دیدگاه

از اونجایی که آدم های به شدت تنبلی هستیم :
                          اگه لطف کنی مستندات دستگاه رو رونمایی کنی ازت تقدیر می کنیم فراوون :icon_razz:
                          جدا از شوخی اگه برات امکان پذیره برنامه سمت کامپیوتر و میکرو رو قرار بده اگر هم امکان پذیر نیست که سرت سلامت :redface:

دیدگاه

دوستان ممنون از راهنمایی هاتون
                            الان در حال ترکوندن قسمت مورد نظر هستم

دیدگاه

سلام مهندس جان
                              کار خیلی جالب و توپیه
                              منم میخوام روش کار کنم
                              یک سوال :
                              من یه پرینتر لیزری سامسونگ رو باز کردم داخل یه جعبه بود روش نوشته لیزر تو انجمن سوال کردم نوشتن برای گرم کردن جاهایی هست که قرار رنگ بشه که رنگ بهش بچسبه
                              حالا سوالم اینه میشه از این لیزر هم استفاده کرد ؟
                              گفتم شاید لیزرش قویتر باشه
                              هیچگونه مشخصه ای روش ننوشته

دیدگاه

دوستان منم یه DWD RW دست دوم پیدا کردم از داخلش اینارو درآوردم. به تغذیه زدم هردوتاشون نور قرمز دارن ولی کوچیکه شدتش زیادتره
                                الان کدوم اصلیه؟ نورشون زیاد نیست همین قدره؟ اینی که روشونه پوششه یا جزو خود لیزره؟ oo:

در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                                گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X