اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط ohayo1368
    سلام :bye
    اقا یه سوال حد اقل ولتاژ راه انداز برای کار کرد این پیزو ها چه قدره مثلا اگه با 555 یا نم دونم حتی پالس ساز (فاکشن ژنراتور )پالس 1.7مگاهرتزو ساختیم با چه ولتاژی به پیزو بدیم تا کار کنه ؟؟؟
    حداقل 40 ولت لازمه .

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

36 37 هم به نظرم جواب میده

بچه ها ترکیدن خازن صافی به چه عللی میتونه باشه ؟>؟> تو اتاقم چشم چشم رو نمیبینه :cry2:
      با همه چی ساختم
      تا همه چی ساختم
      http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
        به به
        خیلی خوشخالیم که دوستان عزیزی مثل شما با رشته درسی متفاوت بازهم به دنیای الکترونیک علاقه مند هستند و دوست دارند در این زمینه فعالیت و پیشرفت کنند .

دوست عزیز لیست قطعات در پاسخ شماره 1 تایپیک هست و توی شماتیک صفحه اول هم میتونید قطعات رو ببینید.

به همه دوستان پیشنهاد میکنم برای افزایش بخار مقدار سلف 100نانو سری شده با منفی ورودی رو 330نانو بزارند.

برای بخش رقص نور هم احتیاج به پروگرامر و این چیزها دارید.اگر در آن زمینه فعالیتی نداشتید قطعات رو خریداری کنید و پیش دوستان آشنا با پروگرام کردن ببرید و آنها برایتان قسمت رقص نور رو درست کنند.البته بهتر هم هست که خودتونم یاد بگیرید

به دلیل حساسیت زیاد مدار به مقدار قطعات ؛ از قطعات مشابه اصلا نمیشه استفاده کرد
        موفق و پیروز باشید
        سلام خدمت جناب آقای مهندس که بزودی شاهد نتیجه این همه تلاش شبانه روزیشان را در دانشگاه خواهیم بود.
        خیلی خوشحالم که هنوز رفقایی و مردهایی پیدا میشوند که تمایل به پیشرفت دیگران با دلگرمی.تشویق و تلاش و یا حتی دردسرهای فکری ......بازم با روی خوش پاسخگو هستندو ایشان از همین دسته افرادی هستند و امیدوارم که بهترین های روزگار را به سبب همین نوع اخلاق نصیبشان بشود.
        برایتان آرزو و دعای خیر برای موفقیت بیشتر و رسیدن به اهداف مورد نظرتان را میکنم.....
        خوب مهندس جان من چون تا به امروز از کیت های مثلا حرفه ای شرکت ها استفاده میکردم مسلما با برخی قطعات و اصطلاحات در گفتار و نوشتار آشنایی ندارم و برایم نامفهوم است
        آخه همیشه یک لیست قطعات با مقدارهایشان و تصویرشان در کاتالوگی موجود بود و فعلا کمی باید برایم مشکل باشه تا خودآموز بتوانم از شماتیک ..قطعات را بشناسم با مقدارشان را
        مثلا من تا بحال از شماتیک ها تنها تعداد اندکی قطعه را میشناختم مانند R مقاومت c خازن شیمیایی.T ترانزیستور و....
        یا مثلا نمیدانم پروگرام کردن آی سی ها چگونه هست که شما پیشنهاد دادین تا خودم یاد بگیرم و حتما میروم دنبال یادگیریش و هرگونه ابزاری که نیاز باشد حتما خریداری میکنم زیرا تا العان تعدادی زیادی از ابزارها را جمع آوری کردم و به قیمت یا کاربردی اقتصادی که برایم ندارد اهمیتی ندادم ...علاقه خودش یک نوع اعتیاد هست
        من عاشق طراحی مدارهای رقص نوری هستم و حالا که فهمیدم باید با برنامه نوشتن و شناخت میکروکنترل ها این مورد را یاد بگیرم حتما ادامه میدهم ...فعلا یک مجموعه آموزشی راجب برنامه نویسی با برنامه بسکام .PsPice .متلب ..را در نت پیدا کرده ام و در حال دانلود میباشم....
        خوب است که شما تغییرات پروژه ای را که در اثر تست های فراوانتان رخ میدهد برای کاربران شفاف سازی میکنید .حالا منظور از 330نانو یعنی چند دور باید سیم لاکی ما پیچیده شود ؟؟؟آیا برای سنجش مقدار سلف ها که همان تعداد دورهاست فرمول خاصی وجود دارد ه؟؟؟مثل هین جا که از 100 به 330 تغییر پیدا کرده باید چگونه بفهمیم که برای 330 چند دور کافی هست....؟؟؟؟
        ببخشید زیاد نوشتم
        حالا از صفحه اول تاپیک را شروع به خواندن میکنم و سعی میکنم کلیه قطعات لازمه و نحوه مونتاژ و ... را بفهمم و اگر به مشکلی خوردم قطعا مزاحمتان خواهم شد....
        شب خوش
        متشکر از زحمات فراوانتان

دیدگاه

ممنونم wave2 جان
          خیلی شرمنده کردی با این تعریف و تمجیدهاتون
          ولی خیلی خیلی ممنون بابت دعای خیرتون...واقعا ممنون و انشاالله که همه عزیزان از این دعا ی خیر بهرمند بشوند

واقعا علاقه شما تو این زمینه ستودنیست ! خیلی عالیه که از هیچ چیزی برای فراگیری اطلاعات و آموختن و یادگیری اونها دریغ نمیکنید.

.............

PsPice متلب !....نه مسیر اشتباه رفتی
          شما باید برنامه نویسی رقص نور با کدویژن یا بسکام رو یاد بگیرید
          برنامه نویسی با بسکام ساده تر ولی با کدویژن کاربردی تر است
          ...........

واحد های ظرفیت المان ها به صورت زیر هست

ضریب یکا نام ضریب یکا نماد ضریب

3-^10 میلی m
          6-^10 میکرو µ
          9-^10 نانو n
          12-^10 پیکو p
          103 کیلو k
          106 مگا M
          109 گیگا G
          1012 ترا T

سلف هایی در حد میکرو هانگری به صورت آماده تو بازار هست و میتونید با قیمت ارزان خریداری کنید
          سلف های در حد نانو هانگری که خیلی ضعیف تر هستند اغلب با دست پیچیده میشن
          فرمول محاصبه سلف هم اگه درست یادم باشه به این شکل هست:

موفق باشید
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
            آقا کسایی که درست کردن ترانزیستورشون چقدر داغ میکنه ؟
            واسه من ترانزیستورم در عرض 3 ثانیه انقدر داغ میکنه میتونه (آب بریزم روش ) جای پیزو عمل کنه
            طوری که نمیتونم دست بزنم بهش . مدارم کاملا اینه شمانیک هست
            کسایی که ساختن لطفا جواب بدن ببینم اشکال از منه یا شماتیک
            ولتاژی که به پیزوی من میرسه 60 ولت هست. ولتاژم بعد از یکسو شدن 42 و وقتی که تو مدار قرار میگیره 63 میشه
            به نظرم شماتیک مشکل داره :sad: یا کار من یه جاش میلنگه ولی 10 بار تست کردم
            و همین الا پیزو هام نیم سوز شدن منم 60 ولت بهم میخورد آتیش میگرفتم چه برسه به پیزو
            تا الان 3 تا پیزو سوزوندم و 2 تا دیگه که بخرم میشه 35000 فقط پول پیزو دادم
            خداااااااااااااااااااااااااااااا :angry:
            :angry:
            با همه چی ساختم
            تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
              سلام
              آقا کسایی که درست کردن ترانزیستورشون چقدر داغ میکنه ؟
              واسه من ترانزیستورم در عرض 3 ثانیه انقدر داغ میکنه میتونه (آب بریزم روش ) جای پیزو عمل کنه
              طوری که نمیتونم دست بزنم بهش . مدارم کاملا اینه شمانیک هست
              کسایی که ساختن لطفا جواب بدن ببینم اشکال از منه یا شماتیک
              ولتاژی که به پیزوی من میرسه 60 ولت هست. ولتاژم بعد از یکسو شدن 42 و وقتی که تو مدار قرار میگیره 63 میشه
              به نظرم شماتیک مشکل داره :sad: یا کار من یه جاش میلنگه ولی 10 بار تست کردم
              و همین الا پیزو هام نیم سوز شدن منم 60 ولت بهم میخورد آتیش میگرفتم چه برسه به پیزو
              تا الان 3 تا پیزو سوزوندم و 2 تا دیگه که بخرم میشه 35000 فقط پول پیزو دادم
              خداااااااااااااااااااااااااااااا :angry:
              )))))
              پس ترانزیستورت بجای پیزو عممل میکنه )))))))))

خوب عزیز دل
              شما که از اول بحث رو دنبال میکردی آخه چرا مشگل !!!

جواب سوالت واضح هست.
              از ترانزیستور خیلی داری جریان میکشی

جریان کشی زیاد ترانزیستور به چی بستگی داشت؟
              چی؟
              آره
              به سلف
              سلفت رو ریز پیچیدی...
              فاصله بین هر دور سلفت رو بیشتر کن جریان کمتر بکشه و به این زودی داغ نشه

با آمپر مترم بگیر ...
              جریان هر پیزو به 800نرسته ها !!! من رو 500 تنظیم کردم

دوما !
              مدار حداکثر برای ولتاژ 50 طراحی شده !
              شما 63ولت میدی دوسر پیزو !!!

ولتاژتم هرچی بیشتر باشه ترانزیستورت بیشتر داغ میکنه و پیزوتم زودتر خراب میشه
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

ممنونم wave2 جان
                خیلی شرمنده کردی با این تعریف و تمجیدهاتون
                ولی خیلی خیلی ممنون بابت دعای خیرتون...واقعا ممنون و انشاالله که همه عزیزان از این دعا ی خیر بهرمند بشوند

واقعا علاقه شما تو این زمینه ستودنیست ! خیلی عالیه که از هیچ چیزی برای فراگیری اطلاعات و آموختن و یادگیری اونها دریغ نمیکنید.

.............

PsPice متلب !....نه مسیر اشتباه رفتی
                شما باید برنامه نویسی رقص نور با کدویژن یا بسکام رو یاد بگیرید
                برنامه نویسی با بسکام ساده تر ولی با کدویژن کاربردی تر است
                ...........

واحد های ظرفیت المان ها به صورت زیر هست

ضریب یکا نام ضریب یکا نماد ضریب

3-^10 میلی m
                6-^10 میکرو µ
                9-^10 نانو n
                12-^10 پیکو p
                103 کیلو k
                106 مگا M
                109 گیگا G
                1012 ترا T

سلف هایی در حد میکرو هانگری به صورت آماده تو بازار هست و میتونید با قیمت ارزان خریداری کنید
                سلف های در حد نانو هانگری که خیلی ضعیف تر هستند اغلب با دست پیچیده میشن
                فرمول محاصبه سلف هم اگه درست یادم باشه به این شکل هست:

موفق باشید
                سلام آقا مهران گل....
                خواهش میکنم آقا کاری نکردم
                این روزا دوست کم پیدا میشه و باید برای داشتن دوست خوب تلاش کرد
                من همیشه دعاگوی هرکسی که برایم کاری انجام دهد هستم و این تنها چیزی هست که شاید این دنیا به دردش نخوره اما اون دنیا حتما بدردش میخوره....
                شما خیلی زحمت کشیدی و من جز شرمندگی چیزی ندارم.....
                امیدوارم که بتونم جبران کنم....
                توی بازار شیراز پیزو نیست
                باید ببینم تو نت اگر هست همراه با دیگر قطعات تا سفارش دهم و خریداری کنم
                ضمنا اگر مداری زیبا برای رقص نور دارید یا در نت میشناسید برایم معرفی کنید تا یکدفعه بروم همه قطعات را بگیرم آخه من عاشق رقص نور و آب بازی الکترونیکی هستم ..تازه چند روز پیش یک پمپ آب کوچولو با آرمیچر ضبط صوت درست کردم که خیلی با حال کار میکنه و تا حدودی با فشار آب را میفرسته حالا تمام که شد حتما عکس میگیرم تا برای دوستان مشکلی نباشد و با این مدار پیزوی شما یک کاردستی زیبا برای سفره عید درست کنم.....و همینم نیازمند یاری شما عزیزن و داشتن رقص نورهای خوشکل هست
                ممنون از همه دوستان بخصوص آقا مهران عزیز

دیدگاه

)))))
                  پس ترانزیستورت بجای پیزو عممل میکنه )))))))))

خوب عزیز دل
                  شما که از اول بحث رو دنبال میکردی آخه چرا مشگل !!!

جواب سوالت واضح هست.
                  از ترانزیستور خیلی داری جریان میکشی

جریان کشی زیاد ترانزیستور به چی بستگی داشت؟
                  چی؟
                  آره
                  به سلف
                  سلفت رو ریز پیچیدی...
                  فاصله بین هر دور سلفت رو بیشتر کن جریان کمتر بکشه و به این زودی داغ نشه

با آمپر مترم بگیر ...
                  جریان هر پیزو به 800نرسته ها !!! من رو 500 تنظیم کردم

دوما !
                  مدار حداکثر برای ولتاژ 50 طراحی شده !
                  شما 63ولت میدی دوسر پیزو !!!

ولتاژتم هرچی بیشتر باشه ترانزیستورت بیشتر داغ میکنه و پیزوتم زودتر خراب میشه
                  اره 63 میدم حال میکنه میگه بازم بده .
                  داش مهران گرفتی مارو ها. سلف رئ که به مولا 14 دور پیچیدم نکنه به خاطر اون 1 دور داره جریان بشتر میکشه ؟؟؟؟؟؟؟ :NO:
                  ولتاژم مگه دسته منه ؟ چیو تو مدار تغییر بدم درست شه . به خدا انقدر نگاه کردم مدار رو خسته شدم هیچ اشکالی نمیبینم
                  گفتم که 42 بدون بار از پل میگیریم بار که میاد ولتاژ دو سر پل با پیزو یکی هست
                  واسه شما هم همینطوره ؟

قیلا ( 2 هفته پیش) مدار رو تست کردم با همین المان ها بود زیادم نذاشتم روشن باشه فقط خواستم ببینم کار میکنه یا نه
                  بعد جمع کرد تا قاب رو بسازم . شاید تو این مدت مقاومت سلف کم شده باشه :agree: :biggrin:

جاتون خالی یه صافی 470u این مدار رو هم ترکوندم انقدر حال داد ولتاژ پل من با بار نهایتش 63 بود خازن هم 100 چطور ممکنه بترکه ؟؟؟؟

و در آخر اینکه ولتاژ پل من با دیود 62 هست چیکار کنم ؟؟؟؟ مدار واسه حداکثر 50 ؟؟؟ امکان نداره
                  یا اصلا ترانس 45 50 نمیخواسته باید 40 35 میدادیم نه ؟
                  شما هم 45 50 دارید استفاده میکنید پس چرا .................................

خدااااااااا :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Tnxxx
                  با همه چی ساختم
                  تا همه چی ساختم

دیدگاه

این کدی که من برای attiny15 مینویسم مشکلی داره؟ قاعدتا باید خروجی 1.6mhz بده. :sad:

کد:
                    $regfile = "attiny15.dat"
                    $crystal = 1600000
                    Config Portb.0 = Output
                    Do
                    Toggle Portb.0
                    Loop
                    end 'end program
                    ولی ارور میده out of sram space

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
                      این کدی که من برای attiny15 مینویسم مشکلی داره؟ قاعدتا باید خروجی 1.6mhz بده. :sad:

کد:
                      $crystal = 1600000
                      Config Portb.0 = Output
                      Do
                      Toggle Portb.0
                      Loop
                      end 'end program
                      ولی ارور میده out of sram space
                      آره اشکال داره
                      اولا برای تاگل کردن !!!
                      چی رو تاگل کنه !
                      قبلش بگو
                      portb.0=1
                      بعد تاگل هم یه زمان بزار
                      waitus 1
                      راستش اینطوری فکر نکنم فرکانس 1.6 مگاهرتز بده !!!
                      ولی امتحان کن تجربه بد نیس

\|/_\/_

دیدگاه

تاپیک دیگه داره از بین میره چرا slow شدید ؟؟

ما هم که همش سوال داریم
                        چطوری 2تا مدار رو به هم اتصال بدم ؟ با خازن کوپلاژی حله ؟ چطوری ؟ :read:
                        با همه چی ساختم
                        تا همه چی ساختم

دیدگاه

آره اشکال داره
                          اولا برای تاگل کردن !!!
                          چی رو تاگل کنه !
                          قبلش بگو
                          portb.0=1
                          بعد تاگل هم یه زمان بزار
                          waitus 1
                          راستش اینطوری فکر نکنم فرکانس 1.6 مگاهرتز بده !!!
                          ولی امتحان کن تجربه بد نیس

کد:
                          $crystal = 1600000
                          Config Portb.0 = Output
                          Do
                          Portb.0 = 1
                          Toggle Portb.0
                          Waitus 1
                          Loop
                          End
                          بازم همین ارور رو میده حتی 1خط هم که مینویسم . من نمیدونم مگه برنامه میره تو حافظه ی sram که میگه جا نداره؟

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد &#1576

از تاینی 13 استفاده کنید. وقتی برنامه رو برای تاینی 13 تغییر دادم برنامه بدون مشکل کامپایل شد.(رم تاینی 13 تقریبا 2 برابره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
                              بازم همین ارور رو میده حتی 1خط هم که مینویسم . من نمیدونم مگه برنامه میره تو حافظه ی sram که میگه جا نداره؟
                              اول این برنامه رو نوشتم و بسکام همون ارور شما رو داد.
                              نرم افزار رو بستم و دوباره باز کردم و نوشتم مشگل برطرف شد.
                              از این برنامه استفاده کنید
                              $regfile = "attiny13.dat"
                              $crystal = 1600000

Config Portb.4 = Output

Do

Portb.4 = 1
                              Waitus 1
                              Portb.4 = 0
                              Waitus 1

Loop
                              End

\|/_\/_

دیدگاه

برنامه برای attiny 13 مشکلی نداره ولی فرکانس کاری attiny13 مثل بقیه میکروهاست که برای 1.6mhz باید از pwm و غیره استفاده کرد که من بلد نیستم . :mrgreen:
                                ولی برنامه ای که من نوشته بودم برای attiny15 بود که تو دیتاشیتش نوشته یه اوسیلاتور 1.6mhz داخلی داره که من میخواستم از اون استفاده کنم .ولی متاسفانه ......ارورررررر :angry:
                                حالا دوباره سعیمو میکنم ببینم چی میشه .
                                از توجه شما هم متشکرم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X