اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

فکر کنم چون توان و فرکانس زیاده بهتره از سیم لیتز استفاه بشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

خوب بچه ها پس جهت بلند نمودن سیم پیزوها باید از سیمی استفاده میکردیم که فرکانس تولید شده رو در فضای اطراف پخش نکنه و ایجادنویز هم نداشته باشه
      از بحث و تحقیقاتی که انجام شد به این نتیچه رسیدیم که:
      بهترین سیمی که میشه برای این کار استفاده کرد سیم کواکسیال هست
      در همین راستا امروز ظهر رفتم کابل مورد نظرم رو تهیه کردم

حالا کابل کواکسیالی که من برای مدار استفاده کردم برای 3عدد پیزو و مدار رقص نور از نوع :
      کابل کواکسیال 6میلی متر - 6رشته افشان و شیلد افشان با ورق آلومینیومی هست.....قیمت متری 4تومن

ورق آلومنیومی برای این هست که کاملا فضای خالی سیم افشان شیلد رو بپوشونه و کوچکترین نویز و تشعشع فرکانسی نداشته باشه :mrgreen:
      تازه سه رشته نخ هم داخلش داره oo:
      حتما سازنده این کابل رو دو منظوره ساخته.....که هم شمع باشه و هم کابل
      نه بی شوخی به نظرخودم نخ ها برای این هست که استحکام سیم رو در زمان کشش افزایش بده و سیم های شیلد پاره نشن :nerd:
      این سیم 9رشته هم داشت و همچنین سایز های مختلفی داره که من نسبت به جریان هر پیزو ،نوع متوسطش رو انتخاب کردم.
      این هم تصاویری از سیمی که توضیح دادم
      سعی کردم تصاویر بسیار واضح و دقیق باشه...امیدوارم همینطور شده باشه

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

خوب اساتید در مورد این قاب ما یه نظر بدن خوشحال کردن مارو :mrgreen:
        http://www.up3.98ia.com/images/u8zsifnrhkghgy5c67.jpg
        http://www.up3.98ia.com/images/ekvxn7q56rkw9qrsjrzo.jpg
        http://www.up3.98ia.com/images/k5l3affjbqdvxy4zf75.jpg
        داش مهران من 4000 5000 کابل فلت طوسی و رنگی خریدم
        اندازه 2 میل در 10 میل تو این قاب برای رد شدن کابل خط انداختم
        مهران جان لطف میکنی برنامه بیسیکت رو pdf کنی ؟
        حالا به سوالات زیر پاسخ صحیح دهید:
        1.این فرکانس 1.6 رو وسایل الکتریکی تو خونه با این کابل فلت تداخل پیدا نمیکنه ؟
        2.با توجه به شکل 3 و با در نظر گرفت ال ای دی های کاتد مشترک من چطور از پورت های میکرو به ال ای دی ها بدم ؟
        3.من یه ورق 10*10از این تلق رو انداختم تو آب رفت ته آب (2 لیتر آب ) به نظرتون وقتی کامل بشه هم میره ته ؟ یا توش چیزی بزارم ؟ مثلا چی میتونم بزارم ؟
        4. این کابل کواکسیال چند مدل داره ؟ مگه دورش زره مسی نبودو وسطش مفتولی مانند م خودم به آنتن پشت بوممون وصل کردم :agree:
        5.اون واسه آنتن بود این فرق داره ؟
        هر پاسخ صحیح 3 نمره +2 مستمر :wow:

تشکر فراوان
        با همه چی ساختم
        تا همه چی ساختم
        http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
          خوب اساتید در مورد این قاب ما یه نظر بدن خوشحال کردن مارو :mrgreen:

مهران جان لطف میکنی برنامه بیسیکت رو pdf کنی ؟
          حالا به سوالات زیر پاسخ صحیح دهید:
          1.این فرکانس 1.6 رو وسایل الکتریکی تو خونه با این کابل فلت تداخل پیدا نمیکنه ؟
          2.با توجه به شکل 3 و با در نظر گرفت ال ای دی های کاتد مشترک من چطور از پورت های میکرو به ال ای دی ها بدم ؟
          3.من یه ورق 10*10از این تلق رو انداختم تو آب رفت ته آب (2 لیتر آب ) به نظرتون وقتی کامل بشه هم میره ته ؟ یا توش چیزی بزارم ؟ مثلا چی میتونم بزارم ؟
          4. این کابل کواکسیال چند مدل داره ؟ مگه دورش زره مسی نبودو وسطش مفتولی مانند م خودم به آنتن پشت بوممون وصل کردم :agree:
          5.اون واسه آنتن بود این فرق داره ؟
          هر پاسخ صحیح 3 نمره +2 مستمر :wow:

تشکر فراوان
          خیلی جالب شده...
          مخصوصا نحوه چینش قطعاتت.....خیرا خیرا الله احسنت باریکالله :applause:
          فقط چسبت ساده نباشه یهو تو آب باز بشه ! :question:

میرانا جان pdf کردن هم باز خودم انجام بدم !!! برنامه اصلی رو دادم دیگه.....اصلا همون رقص نورم جزو این تایپیک نبود...اشانتیون گذاشتم

1-پاسخ رو جناب PLASMA نقل قول نمودن.ممنون
          2-واسه میکرو کسی کاتد مشترک نمیکنه....ترانزیستورت مثبت میشه...راه اندازیش دنگ و فنگ داره....آندش کن..
          3-نه کامل بشه زیر آب نمیره.توش چیزی بریز...مثل سرب ...سرب رو از لنت کوبی ها یا پاراتی ها بگیر
          4-به اندازه موهای سرت مدل داره....اونی که میگی کواکسال آنتن هست و مفتولی 70اهمی....نه افشانی که نشون دادم !
          5-نـــه اصلا فرق نداره به نظر خودت چی ؟ فرق داره ؟؟؟ خودت کابل تلویزیون متری 1000تومنی رو با اینی که عکسش رو گذاشتم و 6رشته 4هزار تومنی بود رو یکی میدونی ؟ oo:....... نه اصلا فرقی نداره :-j

راستی...منم قاب رو تموم کردم....انداختمش تو آب....عالی بود....کار میکرد....بدون هیچ مشگلی. .... :nerd: :nice:
          به افتخارش....بیب بیب....هورااااا :wow:....بیب بیب....هورااااا :wow:....بیب بیب....هورااااا :wow:

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

:angry: :sad: :angry:
            پدرم در اومد کاتد هارو مشترک کردم حالا آند ها رو ........... :sad:
            پس من همون فلت رو استفاده میکنم
            در ضمن من ترانسم رو به برق میزنم مانیتورم نویز میگیره بعد چطور این پیزو رو لوازم الکتریکی تاثیر نداره ؟
            CPU رو هم دارید با یه کابل مقایسه میکنید ؟ به نظرمCPU طبق داستان هایی نمیزاره سیگنال پخش شه
            یه توضیح قانع کننده لطفا :eek:
            با همه چی ساختم
            تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
              :angry: :sad: :angry:
              پدرم در اومد کاتد هارو مشترک کردم حالا آند ها رو ........... :sad:
              پس من همون فلت رو استفاده میکنم
              در ضمن من ترانسم رو به برق میزنم مانیتورم نویز میگیره بعد چطور این پیزو رو لوازم الکتریکی تاثیر نداره ؟
              CPU رو هم دارید با یه کابل مقایسه میکنید ؟ به نظرمCPU طبق داستان هایی نمیزاره سیگنال پخش شه
              یه توضیح قانع کننده لطفا :eek:
              4تا led هم اینقد دنگ و فنگ نداره ...هیچوقت کارو به خودت سخت نکن...بگو یبار انجام دادم....بازم میتونم انجام بدم و بهتراز قبل هم انجام میدم

فلت رو دوس داری استفاده کن...دوست نداری نکن....
              فلت چون شیلد نداره...امکانش زیاده که نویز پخش کنه
              به سیم رابط کامپیوتر هیچ دستگاهی بجز لوازم خود کامپیوتر وصل نکن....

cpu این چیزا هم بحثش جاش اینجا نیست....توضیحات مختصر داده شد و برای توضیحات و بحث های بیشتر باید از دکتر گوگل کمک بگیرید
              این تایپیک فقط برای آموزش ساخت دستگاه بخار سرد هست...با پاسخ های مختلف موضوع هم از بحث اصلی خارج میشه و صفحات زیاد میشه و پاسخ های مفید هم لابلای اونها گم میشه!
              پاسخ های کم و مفید و مخصوص موضوع تایپیک رو واسه خود کاربران تاکید میکنم همیشه...چون خودم از تایپیک های خوب با تعداد صفحات زیاد متنفرم...چون کلی وقت آدم رو میگیره ا چکیده مطالب رو از اون استخراج کنی که تازه معلوم هم نمیشه چی درسته از آخر و چی غلط !
              خلاصه ما خیلی خوشحال میشیم از اطلاعات و نظرات دوستان استفاده میکنیم ...و یک تایپیک خوب هم باید اینطوری باشه
              ولی پست های اسپم و این چیزا فقط بین اونها خلاء ایجاد میکنه .

مثلا خیلی خوشحال شدم میبینم دوست عزیز coco و mirana جان هم در ساخت مدار موفق شدن و جواب هم گرفتن...

راستی
              در وقت مناسب تصاویر سرهم کردن قابی که با پلاکسی گلاس زدم رو براتون میزارم تا از اون هم به تجربیاتتون اظافه بشه
              در انتها هم جواب گرفتن دستگاه و بخارات خوشگلش رو میزارم و بحث آموزش کامل ساخت دستگاه مه ساز رو به پایان میرسونیم

موفق باشید دوستان

\|/_\/_

دیدگاه

بچه ها به قول آقا مهران سرب بهتره یا نظر من خاک ؟
                سرب رسانا هست و بین قطعات مشکل ایجاد نمیکنه ؟ یا اگه آب بهش برسه ؟

این بغلای قاب رو میخوام رنگی کنم به نظرتون چی یزنم ؟
                واسه پست قبل هم ا آکواریم استفاده کردم 2 تا کوچیک خریدم دونه 800 که یدونه هم به نظرم کافیه :agree:
                واسه این مدار کلید بزاریم خیلی بهتره
                با همه چی ساختم
                تا همه چی ساختم

دیدگاه

بلخره دیروز مدارم رو با جعبه و همه چی راه انداختم! فقط یسری ریزکاری داره که باید بهش برسم.

خیلی هوای خونه خوب شده! در ضمن این مدلی که شما آب بندی کردین رد شده بود که!

فقط اینطوری آب بندی میشه!

دیدگاه

اقا اروین الان از سوراخ پیچ ها اب نشت نمیکنه؟

دیدگاه

نه ، با نوار تفلن کاملا آب بندی شد و با لاک ناخن از زنگ زدنش جلوگیری میشه

دیدگاه

:biggrin:
                        ایده باحالی بود :mrgreen:
                        خوب حالا چطوری میخوای از این استفاده کنی ؟
                        آقا آروین نوار تفلن و لاک رو مخاطبتون من بودم ؟
                        من از چی استفاده کنم ؟ لاک جواب میده ؟
                        با همه چی ساختم
                        تا همه چی ساختم

دیدگاه

مخاطب تفلن voyager2020 بود.

الان داره کار میکنه حدود 2 مترم طول بخارشه...

شما باید طرحتو عوض کنی ولی با همین ببین شاید شد...

قابلمه زیاد داریم تازه یکی هم زیرش گزاشتم :mrgreen:

دیدگاه

دوستان از این پیزو های کوچیک هم میشه استفاده کرد ؟
                            من چند تا دارم قطرش 5 سانته البته اون کریستالش سه سانته
                            از اینا هم میشه ؟
                            ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrooz.shie
                              دوستان از این پیزو های کوچیک هم میشه استفاده کرد ؟
                              من چند تا دارم قطرش 5 سانته البته اون کریستالش سه سانته
                              از اینا هم میشه ؟
                              عکس بزار
                              والا واسه ما هم قطر کریستال 2.8 سانت هست ولی با پلاستیک دورش میشه 3
                              با همه چی ساختم
                              تا همه چی ساختم

دیدگاه

با سلام به همه مخصوصا اقا مهران
                                خیلی ناراحت شدم وقتی این تاپیک رو دیدم :cry:ناراحتیم بخاطر این بود که چرا دیر اشنا شدم خدا کنه که تاپیک قدیمی نباشه :angry:همتون با شادی باز باشین :wow:دوستان منم از اینا میخواممممم بسازم :job:ولی حیف که تو یه شهرستانم اینجا هم وسایل الکتریکی که اینجا خوندم عمرا پیدا بشه :cry2:
                                یکی از دوستان میتونه کمکم کنه تا از یه سایتی تمام این وسایل رو یجا سفارش بدم راستی یه ادرسی گذاشته بودن واسه خرید { ماژول پنج سنسور بخار آب سرد }این که قیمت تکی : ۱,۸۸۰,۰۰۰ ریال :eek:اگه اینجوری باشه که پامو تو این تاپیک نمیزارممممممم که دعا میکنم نباشه ^^سرتون درد اوردم :applause:
                                ممنون میشم کسی کمکم کنه تا ما هم بسازیم کسی یه ادرسی داره وسایلارو من بگیرم :redface: @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- :-bd :-bd :-bd :-bd
                                a happy person is one who wants happiness for other

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X