اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

[quote author=مهران چمنی link=topic=72424.msg437747#msg437747 date=1361194939]
    درود خدایان هم بر شما باد ای گوهرهای پیشرفت و تکنولوژی
    ممنون بابت تصاویرت مهندس
    ولی خوب باید بگم که.....
    از پیزو بجای اون دستگاه نمیشه استفاده کرد
    دلیلش هم اینه که اون دستگاه دود سنگین درست میکنه ولی دستگاه ما بخار سرد یا مه سنگین میسازه
    اگر بخوایم با این دستگاه اون حجم دود رو جبران کنیم.....به دلیل وجود بخار ...زمین نم دار و به مرور زمان خیس میشه!
    مگه اینکه بخار تو یک مخزن جمع بشه...با یک پمپ باد ،بخار به یکباره مانند توپ به هوا شلیک بشه...اینطوری جذابتر هر میشه...
    بازهم ممنون از نظر زیبات

سپاس از پاسخت مهندس جان
    نظر خوبی دادی درباره پمپ باد :mrgreen: باید دستگاه خودت و بسازم و روش تحقیقات کنم البته با کمک خودت که استادی :nerd:
    با اجازت یک موضوع ایجاد میکنم درباره همین دستگاه که اینجا شلوغ نشه برات لینکشو اینجا میزارم حتما یه سری بزن شاید موفق شدیم
    یک چیز درست بسازیم امروز تو نت یه گشتی زدم به یه جاهایی رسیدم ولی پراکنده هست باید جمع و جورش کرد :read:
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

بچه ها موقع پرینت فوت پرینت PCB نباید فوت پرینت miror باشه دیگه!؟ . من اسممو که میزنم رو فوت ها اسموم باید آینه بشه ولی فوت ها نباید بشن چیکار کنم ؟
      ( درسته به اینجا ربط نداره ولی واسه PCB رقص نور پیزو میخوام تو قسمت پروتیوس که تاپیک زدیم انگار نه انگار)
      تا همه چی ساختم
      http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

فکر کنم منظورم را بد رسوندم منظورم از دود مثلا سوختن چوب و غیره نیست(هرچند شاید با این روش هم بشه درست کرد)در واقع ترکیباتی مثل گلسرین به آب اضافه میشه و این دود غلیظ درست میشه فکر کنم سیستمش هم همین پیزو باشه ...........البته طبیعتا با آب تنها هم میشه درست کرد اما مثل اون عکسها نمیشه و اون دود غلیظ و پایدار را درست نمیکنه

یک سوال داشتم به نظر شما دوستان این بخار حاصل از دستگاه بخور سرد مثل بخار گرم حاوی مواد معدنی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینکه بخار سرد به درد تولید آب مقطر می خوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
          فکر کنم منظورم را بد رسوندم منظورم از دود مثلا سوختن چوب و غیره نیست(هرچند شاید با این روش هم بشه درست کرد)در واقع ترکیباتی مثل گلسرین به آب اضافه میشه و این دود غلیظ درست میشه فکر کنم سیستمش هم همین پیزو باشه ...........البته طبیعتا با آب تنها هم میشه درست کرد اما مثل اون عکسها نمیشه و اون دود غلیظ و پایدار را درست نمیکنه

یک سوال داشتم به نظر شما دوستان این بخار حاصل از دستگاه بخور سرد مثل بخار گرم حاوی مواد معدنی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینکه بخار سرد به درد تولید آب مقطر می خوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بخور سرد رو که گویا دکترا تجویز میکنن چون داروخونه ها کلی از خواصش مینویسن و......
          حالا دیگه خدا میدونه !! ولی به نظر من نباید زیاد استفاده بشه چون باعث زنگ زدگی شدید لوازم میشه

دیدگاه

توی دیتاشیت attiny15 نوشته فرکانس اوسیلاتور داخلیش 1.6mhzاست ما اگه این کلاکو به یه پایه بدیم میتونیم تقویتش کنیم و بدیم به ترانزیستور پیزو ولی من هر چی تو بسکام واسش برنامه مینویسم حتی 5خط ارور میده که out of sram space oo: :angry:.دوستان کسی میدونه این ارور ینی چی و چجوری میشه رفعش کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400

deremel400 جان دقیقا درست گفتی من بعد از جوابت گشتم و دیدم ترکیب آب مقطر و گلیسیرین این کار و انجام میده یک نفر هم البته به شکل ساده ای این کار را انجام داده بود

دیدگاه

این بخار نیست این خود ذرات ابه یعنی ابر هست نه بخار اب-در واقع اب اصلا بخار نمیشه بلکه به ذرات ریز تقسیم میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                  deremel400 جان دقیقا درست گفتی من بعد از جوابت گشتم و دیدم ترکیب آب مقطر و گلیسیرین این کار و انجام میده یک نفر هم البته به شکل ساده ای این کار را انجام داده بود
                  میشه لینک بزاری ماهم ببینیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -Takesh-
                    میشه لینک بزاری ماهم ببینیم
                    فقط همانطور که گفته بودم این یک مدل خونگی و کوچک هست
                    باید با فیلتر شکن ببینی

http://thesecretyumiverse.wonderhowt...party-0139994/

این هم عکس اصلی

دیدگاه

سام عزیز خود سایتتو چیزشکن نداشتم-ندیدم
                      ولی اینکه ربطی به پیزو نداره!! خروجی همون بخار آبه حاصل از حرارته که

----------------------------
                      دوستان همین معجون رو برای پیزو تست کنن ببینیم چی در میاد :biggrin:
                      مهران با شما بودم -لطفن اینو تست کن :biggrin: :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -Takesh-
                        سام عزیز خود سایتتو چیزشکن نداشتم-ندیدم
                        ولی اینکه ربطی به پیزو نداره!! خروجی همون بخار آبه حاصل از حرارته که

----------------------------
                        دوستان همین معجون رو برای پیزو تست کنن ببینیم چی در میاد :biggrin:
                        مهران با شما بودم -لطفن اینو تست کن :biggrin: :icon_razz:
                        داداشی منم منظورم معجونش بود :biggrin:
                        و اگر نه دستگاهش مال دوران کرتاسه هست

مهران جان یک تست بزن ببینیم چی میشه

دستگاه خودم از همون مدل های گرم هست که حتما دیدین. تو این دستگاه ها هم باید مواد مخصوص ریخته بشه
                        برای هر بار تولید بخار 2 تا 3 دقیقه زمان میبره تا داغ بشه بعد که دکمه بخار را میزنی ، بخار با فشار پرتاب میشه
                        این قضیه پمپ و فشار را هم مهران جان بهش اشاره کرده بود .
                        حالا یک روش دیگه هم هست که با همین دستگاه ، بخار سنگین (سرد) تولید میکنند به این شکل که جلوی نازل یک
                        مخزن یخ خشک قرار میدن که بخار از اون عبور میکنه یا با کویل لوله مسی و یخ خشک، روش جالبی هست ولی باید دستگاه
                        رو داشته باشی.
                        در نتیجه همین پیزو ها بهتر و ارزانتر هست اگر خوب جواب بده ، چون خود دستگاه رو من ، تازه پارسال 120 هزار گرفتم امسال که هیچی

دیدگاه

سلام
                          دوستان بسیار در این تاپیک زحمت کشیدن و پروژه ای زیبا را ارائه داده اند.وبنده مایل شدم که به این جمع اگر اساتید صلاح بدونند ملحق شوم////
                          حالا تنها مشکل اینجاست که من هیچگونه اطلاعات واقعی از علم الکترونیک ندارم و به صورت خودآموز تاحدودی راه افتاده ام و اکثر وسایل برقی را میتوانم تعمیر کنم....اما نام برخی قطعات را نمیدانم مگر با دیدن تصویرشان
                          بنده تا العان حدود 1000 تا کیت های آموزشیی که شرکت هایی نظیر دانشجو . بهنام کیت . دانشمند کیت.و ... را مونتاژ کرده ام و با اکثر موارد آشنایی دارم . همچنین مسلط به سیم کشی ساختمان .تعمیرات ماه.و.ا.ر.ه و در آخر برنامه نویسی با زبان ویژوال بیسیک و اچ تی ام ال......
                          حالا اگر امکان دارد لیست اسامی قطعات مورد نیاز این پروژه را برایم اعلام کنید تا نسبت به خریداری اقدام کنم و همراه شما شروع کنم....
                          خودم از اول تاپیک را مرور کردم اما دقیقا متوجه نشدم که قطعات چه چیزهایی هست مثلا راجب رقص نورش توضیح مختصری داده اند و نمیتوانم متوجه بشوم....
                          ممنون از زحماتتان
                          ضمنا از شیراز میخواهم خریدار کنم و اگر احتمال میدین قطعه ای کمیاب باشد درصورت امکان نام مشابهه را اعلام کنید
                          پیشاپیش از زحمات شما کمال تشکر را دارم.
                          به بزرگوتری خودتان ببخشید اگر اسپم شد.....
                          خدانگهدار

دیدگاه

به به
                            خیلی خوشخالیم که دوستان عزیزی مثل شما با رشته درسی متفاوت بازهم به دنیای الکترونیک علاقه مند هستند و دوست دارند در این زمینه فعالیت و پیشرفت کنند .

دوست عزیز لیست قطعات در پاسخ شماره 1 تایپیک هست و توی شماتیک صفحه اول هم میتونید قطعات رو ببینید.

به همه دوستان پیشنهاد میکنم برای افزایش بخار مقدار سلف 100نانو سری شده با منفی ورودی رو 330نانو بزارند.

برای بخش رقص نور هم احتیاج به پروگرامر و این چیزها دارید.اگر در آن زمینه فعالیتی نداشتید قطعات رو خریداری کنید و پیش دوستان آشنا با پروگرام کردن ببرید و آنها برایتان قسمت رقص نور رو درست کنند.البته بهتر هم هست که خودتونم یاد بگیرید

به دلیل حساسیت زیاد مدار به مقدار قطعات ؛ از قطعات مشابه اصلا نمیشه استفاده کرد
                            موفق و پیروز باشید
                            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
                              توی دیتاشیت attiny15 نوشته فرکانس اوسیلاتور داخلیش 1.6mhzاست ما اگه این کلاکو به یه پایه بدیم میتونیم تقویتش کنیم و بدیم به ترانزیستور پیزو ولی من هر چی تو بسکام واسش برنامه مینویسم حتی 5خط ارور میده که out of sram space oo: :angry:.دوستان کسی میدونه این ارور ینی چی و چجوری میشه رفعش کرد؟
                              کسی نمیدونست؟ :read:

دیدگاه

سلام :bye
                                اقا یه سوال حد اقل ولتاژ راه انداز برای کار کرد این پیزو ها چه قدره مثلا اگه با 555 یا نم دونم حتی پالس ساز (فاکشن ژنراتور )پالس 1.7مگاهرتزو ساختیم با چه ولتاژی به پیزو بدیم تا کار کنه ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X