اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

خوندم ولی بدست آوردن مقدار دقیق خازن هارو پیدا نکردم :sad:
    از چه رابطه ای؟

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

اقا ناصر من میخام از این بخورا چند تا درست کنم!ولی هزینه ترانس زیاده! مداری که تو صفحه ۴۱ معرفی کردی خروجیش چند ولت و امپره و مزیت و معایبش نصبت به ترانس چیه :read: اینم عکس مداری که معرفی کرده بودی
      http://upload7.ir/imgs/2014-01/42630402584420918543.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir894
        اقا ناصر من میخام از این بخورا چند تا درست کنم!ولی هزینه ترانس زیاده! مداری که تو صفحه ۴۱ معرفی کردی خروجیش چند ولت و امپره و مزیت و معایبش نصبت به ترانس چیه :read: اینم عکس مداری که معرفی کرده بودی
        سلام این مدار با خازن ولتاژ برق شهر و کم می کنه و بعد یکسو می کنه :read:
        مزیتش کم کردن هزینه است :wow:
        عیبش ایزوله نبودن مداره که هر لحظه ممکنه برق شما رو بگیره ( به هر جاش دست بزنی برق می گیره ) :angry:

sigpic

دیدگاه

از نظر ولتاژ و امپر چی?نگفتی! :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir894
            از نظر ولتاژ و امپر چی?نگفتی! :biggrin:
            نوشته اصلی توسط hayahu
            خوندم ولی بدست آوردن مقدار دقیق خازن هارو پیدا نکردم :sad:
            از چه رابطه ای؟
            فقط دقت کنید چون غیر ایزوله هست باید هیچ راه دسترسی به مدار نباشه و از نظر آب بندی نیز مشکلی وجود نداشته باشه
            خیلی دقت کنید لطفا
            این هم فرمول ها و محاسبات و ...

sigpic

دیدگاه

داداش ممنون همین الان صد تا صلوات فرستادم برای سلامتیت :rolleyes: من می خوام درست کنم اگه دیگه مطلب پست نکردم بدونید برق ما گرفت و ولمون نکرد و به رحمت خدا رفتم :cry2: برای ما فاتحه بفرستید!ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir894
                داداش ممنون همین الان صد تا صلوات فرستادم برای سلامتیت :rolleyes: من می خوام درست کنم اگه دیگه مطلب پست نکردم بدونید برق ما گرفت و ولمون نکرد و به رحمت خدا رفتم :cry2: برای ما فاتحه بفرستید!ممنون
                مدار رو بساز دست هم نزن و البته باید همه چیز وصل باشه تو این مدار بعد بزنی به برق و اگه از لحاظ آب بندی و ... رعایت کنی و راه های دسترسی رو ببندی مشکلی پیش نمیاد فقط خیلی مراقب باشد وقتی هم جواب گرفتی با همه جزئیات نتایج رو اعلام کن که اگه این کار رو بکنی یعنی موفق شدیم با 15 هزار تومان کل مدار بخار سرد رو جمع کنیم

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
                  مدار رو بساز دست هم نزن و البته باید همه چیز وصل باشه تو این مدار بعد بزنی به برق و اگه از لحاظ آب بندی و ... رعایت کنی و راه های دسترسی رو ببندی مشکلی پیش نمیاد فقط خیلی مراقب باشد وقتی هم جواب گرفتی با همه جزئیات نتایج رو اعلام کن که اگه این کار رو بکنی یعنی موفق شدیم با 15 هزار تومان کل مدار بخار سرد رو جمع کنیم
                  سلام
                  بله من با 1 میکرو 250 ولت 1 آمپر گرفتم (زنر هم 0.5 وات :eek

دیدگاه

ممنون آقا ناصر
                    آقا من بعدظهر گفتم هوا گرم شده برم قطعه بگیرم خلاصه رفتیم
                    ساعت 4 رسیدم دیدم آقاهه میگه پنجشنیه ها تا ساعت 2 باز هست :angry: :angry: منو میگی
                    من یه خازن 1u گذاشتم دود شد اصلا به ترکیدن نرسید
                    آخه 50v بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hayahu
                      ممنون آقا ناصر
                      آقا من بعدظهر گفتم هوا گرم شده برم قطعه بگیرم خلاصه رفتیم
                      ساعت 4 رسیدم دیدم آقاهه میگه پنجشنیه ها تا ساعت 2 باز هست :angry: :angry: منو میگی
                      من یه خازن 1u گذاشتم دود شد اصلا به ترکیدن نرسید
                      آخه 50v بود
                      ای وای
                      مگه نگفتم اول احتیاط بعد درست کردن مدار :angry:
                      خازن هم حتما باید 400 ولت به بالا باشه و مدار هم حتما باید کامل باشه و متصل شده باشه مقدار خازن هم حدود 8.2 میکروفاراد من به دست آوردم خازن 1 میکرو فاراد برای 24 ولت 1 آمپر فکر کنم محاسبه شده که با مقدار جدید که در پستی که محاسبات رو با کاغذ انجام دادم ببینید و یک بار هم خودتون حساب کنید.

sigpic

دیدگاه

این منبع تغذیه برای این توان مناسب نیست. به این دلایل
                        1.خازن باید پلاریته نداشته باشه و خازن های بدون پلاریته با این ظرفیت خیلی بزرگ و گرون هستن ( البته نمیدونم چقدر گرون ولی رو رنج قیمت الکترولیت اصلا نیستن)
                        2. توانی که باید زنر 24 ولت تحمل کنه 24*0.5=12W میشه که خیلی زیاده من زنر 2 وات رو 500 تومن خریدم!
                        3. ایزوله بودن رو هم که خودتون میدونید.

دیدگاه

پس به درد این مدار نمی خوره!خدا خیرت بده که زود تر گفتی!!!!

دیدگاه

خازن سرامیکی 3.3 میکرو دونه ای 1200 خریدم رنج بالاترش رو روبروی جوان باید داشته باشه
                            زنر قیمت نکردم ولی نباید حداکثر از 4 یا 5 بیشتر باشه که بازم می ازه
                            به نظر شما نمیتونه جریان رو عبور بده؟
                            خازن های الکترولیتی منو که خوب میترکونه :nice:

دیدگاه

نمیدونم 100% مطمعن نیستم ، شاید من اشتباه میکنم .
                              اون 11 وات تلفات رو هم باید یجوری دفع کرد.

دیدگاه

این مدار عملی هست فقط باید اون نکاتی که گفتم رعایت بشه خازه حدود 8.2 میکروفاراد 400 ولت می خواد
                                بعد از پل دیود و یک سو ساز نیز نه زنر می خواد نه مقاومت . چون ثبات ولتاژ برای ما چندان مهم نیست.

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X