اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط hamidn1
    ناصر خان مدار من راه نفتاد که نیفتاد
    تو صفحه 40 گفتید tt2148 الان تو نقشتون یک خازن 100 نانو اضافه شده و ترانزیستور شده tt4128 میشه لطفا توضیح بدید چرا؟
    ضمنا دوست عزیز اون سیم پیچ ال 2 رو لطفا قطر مدادتونو هم بگید ؟
    با تشکر
    ببخشید اشتباه تایپی بود همون 2148 درسته
    خازن صد نانو رو چه بزاری چه نزاری تاثیر زیادی نداره و برای حذف نویز هست که برای اینکه مدار حرفه ای تر بشه گذاشتم و اگه نزاری هیچ مشکلی پیش نمیاد من تو مداری که خودم بستم هم نذاشتم.
    سیم پیچ رو هم دور یه مداد معمولی بپیچید من خودم روی یه پیچ گوشتی گرد پیچیدم ، چون برخی قطعات با هم فرق دارن و عملکرد متفاوتی دارن برخی اوقات باید سیم پیچ ال دو رو کمی تغییر داد تا به پاسخ مطلوب رسید .
    حدود هفت نفر از دوستان این مدار رو ساختن و با یکم حوصله عیب مدار رو پیدا کردن برخی اوقات خودشون اشتباه داشتن و برخی اوقات با تغییر ال دو و تغییر مقاومت به پاسخ بسیار عالی رسیدن. شما هم با کمی تلاش و پشت کار می تونی موفق بشی اگر هم کمکی خواستی ما هستیم.

sigpic

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام اقا ناصر واسه این مدار اگه ترانزیستور bu407 یا 2sd313 بزارم ایرادی نداره؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad9899
        سلام اقا ناصر واسه این مدار اگه ترانزیستور bu407 یا 2sd313 بزارم ایرادی نداره؟؟؟؟؟؟
        سلام نمی دونم تا حالا امتحان نکردم . ولی اگه مشخصاتشون مشابه هست می تونی استفاده کنی .
        با 1047 و یا 2148 که مطمئنم جواب میده

sigpic

دیدگاه

چطوری باید بفهمم مشخصاتش یکی هست در مورد اون ترانزیستور که فرمودید از پاور کامپیوتر گرفتید کدوم ترانزیستور هست اینجا 6 ترانزیستور هستش کدومش بدرد کاره ما میخوره؟؟؟؟

دیدگاه

چطوری باید بفهمم مشخصاتش یکی هست در مورد اون ترانزیستور که فرمودید از پاور کامپیوتر گرفتید کدوم ترانزیستور هست اینجا 6 ترانزیستور هستش کدومش بدرد کاره ما میخوره؟؟؟؟
            در دیتاشیت قطعات و یا کاتالوگ آنها موجوده می تونید مشخصات رو مقایسه کنید
            البته فکر کنم ترانزیستورهایی که فرمودید هم جواب کار ما را بدهند چون در رنج ترانزیستور های 1047 و tt2148 هستند.

sigpic

دیدگاه

سلام بر همه دوستان
              من وقتی میخوام به مدار ولتاژ بدم سیم ها جرقه میزنن بعدش ترانزیستور بشدت داغ میشه البته گفته باشم که هنوز سلف 100uh رو نذاشتم آیا مشکل از همونه؟؟؟؟ :sad:

دیدگاه

بچه ها کمک :rolleyes: :read:
                برای استفاده 3 تا پیزو باید 3 تا اسیلاتور داشت/ خوب 3 تا سوال :question: :question:
                1- میشه 1 هیتسینک بزرگ با فن بزارم؟؟؟ oo: :nerd:
                2- میشه یه ترانس مثلا 36 ولت 3 آمپر بزارم برا تغذیه کا مدار با یه مدار صافی ؟؟؟ oo: :nerd:
                3- میشه منبع تغذیه سوئیچنگ استفاده کرد؟؟؟
                ممنون از راهنمایی هاتون :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
                  عکی بزار ببینمی چه کرده ای؟
                  خدمت شما اقا ناصر همون طور که گفتم سلف 100uh رو نذاشتم هنوز. خازن 100nf هم نذاشتم چون گفتید اشکالی نداره اگه نباشه.
                  http://uplod.ir/obpdczellf0a/20141201665.JPG.htm
                  http://uplod.ir/xuisfws1remc/20141201663.JPG.htm
                  http://uplod.ir/7srq28yh5cuo/20141201662.JPG.htm

دیدگاه

خدمت شما اقا ناصر همون طور که گفتم سلف 100uh رو نذاشتم هنوز. خازن 100nf هم نذاشتم چون گفتید اشکالی نداره اگه نباشه.
                    مشکل از سلفت هست که لاکش رو تراشیدی
                    نباید لاک سیم رو بتراشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                      مشکل از سلفت هست که لاکش رو تراشیدی
                      نباید لاک سیم رو بتراشی
                      نمیدونم والا گیج شدم بخاطر اینکه سلف 100uh رو نذاشتم ایرادی پیش نمیاد؟؟وقتی به مدار ولتاژ میدم جرقه میزنه و ترانزیستورم خیلی داغ میشه!!!!!! :cry2:

دیدگاه

نمیدونم والا گیج شدم بخاطر اینکه سلف 100uh رو نذاشتم ایرادی پیش نمیاد؟؟وقتی به مدار ولتاژ میدم جرقه میزنه و ترانزیستورم خیلی داغ میشه!!!!!!
                        ربطی به این که 100uh رو نزاشتی نداره
                        گفتم که نباید لاک سیم رو میتراشیدی

یه سلف 18 دوری دیگه با سیمی که لاکش سالم باشه بپیچ رو جایگزین اونی که تویه مدار گذاشتیش کن

دیدگاه

سیم پیچ L2 رو هم عوض کردن بازم فایده نداره!!چیکار کنم؟؟ :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_faza
                            بچه ها کمک :rolleyes: :read:
                            برای استفاده 3 تا پیزو باید 3 تا اسیلاتور داشت/ خوب 3 تا سوال :question: :question:
                            1- میشه 1 هیتسینک بزرگ با فن بزارم؟؟؟ oo: :nerd:
                            2- میشه یه ترانس مثلا 36 ولت 3 آمپر بزارم برا تغذیه کا مدار با یه مدار صافی ؟؟؟ oo: :nerd:
                            3- میشه منبع تغذیه سوئیچنگ استفاده کرد؟؟؟
                            ممنون از راهنمایی هاتون :agree:
                            بله میشه با یک مدار تغذیه همه مدار ها رو تغذیه کرد
                            اگه می خوای یه هیت سینک بزاری هم مشکلی بوجود نمیاد میشه همه ترانزیستور ها رو به یه هیت سینک بزرگ پیچ کنی چون همه ترانزیستورها کلکتورشون بدنه هست و میشه + تغذیه
                            بله سوال دو هم جوابش + هست
                            بله از منبع سوئیچینگ حدود 45 ولت هم میشه استفاده کرد

sigpic

دیدگاه

سلام
                              مقاومت رو چرا 18 اهم گزاشتی ؟؟؟؟
                              مقاومت باید 18 کیلو اهم باشه رنگاش میشه قهوه ای خاکستری نارنجی نه قهوه ای خاکستری سیاه
                              لاک سیم سلف رو هم نباید برمیداشتی ولی اگه سیم هاش با هم بر خورد نداره اشکالی بوجود نمیاد
                              من یه پی سی بی زدم واسه پیزو سعی کن از اون استفاده کنی چون الان من هر چی سعی می کنم نمی تونم تشخیص بدم مسیر ها و سیم کشی های روی برد درسته یا نه ولی در مدار من اگه پیزو وصل نباشه ترانزیستور اصلا نباید داغ کنه مگر اینکه پایه هاش جا با جا متصل شده باشن

اضافه شده در تاریخ :
                              نمیدونم والا گیج شدم بخاطر اینکه سلف 100uh رو نذاشتم ایرادی پیش نمیاد؟؟وقتی به مدار ولتاژ میدم جرقه میزنه و ترانزیستورم خیلی داغ میشه!!!!!! :cry2:
                              این سلف رو هم بزار تا خیالت راحت بشه ولی این سلف به منظور ار اف سی استفاده شده یعنی سیم پیچی که مانع عبور جریان ای سی از مدار به سمت تغذیه میشه و برخی مواقع می تونه روی عملکرد مدار تغذیه تاثیر نامطلوب بزاره
                              فقط در یه صورت جرقه زدن رخ میده اینکه یا ترانزیستور سوخته و یا پایه هاش اشتباه وصل شدن

sigpic

دیدگاه

سیم پیچ L2 رو هم عوض کردن بازم فایده نداره!!چیکار کنم؟؟ :angry: :angry: :angry:
                                کارایی که گفتم رو انجام بده چون شما رشته ات کامپیوتر هست سخته یکم توضیح عیب یابی این مدار
                                شما راحت ترین کاری که می تونی انجام بدی اینه که اول پیزو رو از مدار جدا کنی سپس وصل کنی به تغذیه ببینی ترانزیستور بازم داغ می کنه یا نه؟
                                راستی ولتاژت چقدره ؟
                                مطمئنی پیزو و ترانزیستور سالمن ؟
                                اگه ترانزیستور بازم داغ می کنه بدون پیزو باید مقاومت رو هم تست کنی ببینی سالمه یا نه به نظر مقداری که شما گذاشتی اشتباه هست باید حدود 18 کیلو باشه نه 18 اهم
                                کار دیگه ای که می تونی انجام بدی اینه که از پی سی بی ای که من زدم استفاده کنی
                                و قطعات رو همون طوری که گفتم بزاری فقط مقدار خازن بزرگ همون خازنی که گزاشتی خوبه و اگر اون صد نانو رو هم نزاری مشکل خاصی بوجود نمیاد ولی بقیه قطعات رو حتما بزار
                                ولتاژ هم باید بیشتر از 45 ولت دی سی نشه
                                پیزو هم اگه با اهمتر تست بشه باید از هر دو طرف بینهایت رو نشون بده
                                ترانزیستور هم اگه با تستر دیود تست بشه از بیس به امیتر و از بیس به کلکتور باید مقدار نشون بده

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X