اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
    پشتش تمیز درومده!!! بسیار خوبه..
    لینکتون که خرابه! ولی LED های فروشگاه تو 3 صفحه هستند و من 5W هم دیدم..
    نظر لطفتونه ولی اینو خیلی وقته درست کردم برای جلوشم یه روشنایی گذاشتم هر وقت تونستم یه عکس میگیرم
    خوب حالا به نظر شما پاور 5 وات ببندم یا 10؟
    گفتا خموش حافظ کین غصه هم سر اید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ehsan1100
      نظر لطفتونه ولی اینو خیلی وقته درست کردم برای جلوشم یه روشنایی گذاشتم هر وقت تونستم یه عکس میگیرم
      خوب حالا به نظر شما پاور 5 وات ببندم یا 10؟
      چون می خواید 2 تا بگذارید، شاید 5W هم کافی باشه.
      اگر جلوی جای پای ویلچیر جا داشته باشه، یه ردیف LED کلاهی سفید شاید مناسب تر باشه، مشکلات درایو و خنک کنندگی هم نداره...
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

برای اینکه همه انرژی ذخیره شده در باطری رو بتونید استفاده کنید باید کمتر از یک بیستم ظرفیت باطری آمپر بکشید . برای باطری4.5AH این مقدار یه چیزی حدود 225 میلی آمپره
        چون یک بیستم خیلی کمه معمولا برای مصرف مداوم بیشتر از یک دهم ظرفیت نامی امپر نمیکشن تا هم عمر باطری پایین نیاد وهم اینکه تلفات باطری زیاد نشه
        این یک بیستم (یا یک دهم) رو موقع شارژ هم باید رعایت کنید

فرضا اگه دو لامپ 5 وات داشته باشید بعلاوه 2 وات ال ای دی های دیگه کلا 12 آمپر مصرف ال ای دی ها میشه (بوق چون همیشه مصرف نمیشه حساب نکردم) که چون برای راه اندازی ال ای دی ها درایور باید استفاده کنید و اونم طبعا تلفات داره یه چیزی حدود 15 وات مصرف دارید یعنی از این باطری تقریبا 1.2 آمپرجریان میکشید
        از نظر تئوری باطری باید 3.8 ساعت براتون کار کنه
        ولی
        باطری های اسیدی وقتی جریان زیادی میکشید حداکثر انرژی که به شما قراره بدن رو نمیدن مثلا اگه از باطری 4.5 آمپری 1.2 آمپر بگشید تقریبا 20 درصد انرژی ذخیره شده تلف میشه یعنی نهایتا با دو ال ای دی 5 وات و 2 وات مصرف ال ای دی های دیگه به جای 3.8 ساعت 3 ساعت براتون کار میکنه
        (این اعداد و ارقام حدودی ان بهتره دیتا شیت باطری مطالعه بشه)
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

آفتومات همون رله خودمونه باتری سازها بهش می گویند آفتومات .برای این در مدار بوق استفاده میشه که کلید روی فرمون تحمل جریان بوق را نداره برای همین از رله استفاده میشه وطبیعتا کلفت کردن سیم و قوی کردن کلید بوق روی فرمون مشکلات خودش را داره .پس شما اگر از سیم و کلید مناسب استفاده کنید نیازی به رله نیست

لنز به درد بخور برای ال ای دی 3وات به بالا تو سایتها پیدا نمیشه شاید تهران بشه تو جمهوری پیدا کرد .بهترین بازده را تو ال ای دی های پاور مدلهای یک وات داره لنز و درایو همه چیزش هم پیدا میشه .درایور 12ولت مناسب کار شما هم که تو سایتها و بازار هست
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

خیلی ممنون از نظرات
            بنظر خودمم 5 وات استغاده کنم هم روشنایش مطلوب باشه هم مصرف باتریش
            خوب در مورد درایور و سیستم خنک کننده راهنماییم کنید لطفا

دیدگاه

چه نوع هیت سینکی استفاده کنم؟
              درایور هم لازم داره؟
              بعد برای چراغ های عقب که هر کدوم 24 عدد ال ای دی بصورت موازری بهم متصل کردم چه مقاومتی بزنم برای ولتاژ 12 ولت؟
              میخوام نهایت نور رو داشته باشه ولی ال ای دی ها هم زود نسوزند و عمرشون بالا باشه

دیدگاه

چرا می خواهید 5وات استفاده کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
                بازده 5تا یک وات بیشتره درایور آماده و لنزش هم تو بازار هست.
                موازی کردن ال ای دی اشتباه برای 12ولت 3تا 3تا باید سری کنید .نوع ال ای دی هم مشخص کنید و ماشین حساب ال ای دی را سرچ کنید نرم افزار آنلاین محاسبه مقاومت تو نت هست
                ال ای دی ها اگر مرغوب نباشه نهایت نور یعنی سوختن در کمتر از چند ماه و از طرفی دائما کاهش نور دارید چرا به جای 24تا ال ای دی از 3تا یک وات استفاده نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟نور2تا یک وات بیشتره
                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad-h
                  چرا می خواهید 5وات استفاده کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
                  بازده 5تا یک وات بیشتره درایور آماده و لنزش هم تو بازار هست.
                  موازی کردن ال ای دی اشتباه برای 12ولت 3تا 3تا باید سری کنید .نوع ال ای دی هم مشخص کنید و ماشین حساب ال ای دی را سرچ کنید نرم افزار آنلاین محاسبه مقاومت تو نت هست
                  ال ای دی ها اگر مرغوب نباشه نهایت نور یعنی سوختن در کمتر از چند ماه و از طرفی دائما کاهش نور دارید چرا به جای 24تا ال ای دی از 3تا یک وات استفاده نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟نور2تا یک وات بیشتره
                  سلام چون محدودیت جا دارم میخوام یه 5 وات بزارم که جای کمتری اشغال کنه و بحساب جمع و جور تر باشه
                  منظورتون رو از درایور نمیفهمم من که نمیخوام به ولتاژ 220 وصل کنم که درایور بخواد!! باتری من 12 هست یا 4.5 آمپرساعت جریان.
                  منظورتون رو درست متوجه نشدم یعنی همه ی ال ای ای دی ها رو سه تا ال ای دی رو باهم سری کنم بعد سر راهش مقاومت بزارم و بعد هر کدوم از 3 تایی ها رو با هم موازی کنم؟
                  بعد چه مقاومتی بزارم؟ 8 دسته ال ای دی 3 تایی میشه که نوع ال ای دیش قرمز کلاهی هست؟
                  برا راهنماها از دوتا ال ای دی پاور استفاده میکنم
                  اینم شماتیک اون چیزی که میخوام بسازم

دیدگاه

سلام کسی کمک نمیکنه؟
                    دوشب پیش داشتم شهید میشدم
                    یه ماشین نزدیک بود بهم بزنه منم بهش گفتم مگه کوری گفت ببخشید متوجه شما نشدم اصلا!
                    منم پیش خودم گفتم حق داره اصلا دید ندارم تو شب
                    زودتر کمکم کنید ممنون میشم

دیدگاه

من 4 led قرمز اوال رو به 9 ولت وصل کردم با یه مقاومت 100 اهمی .. نور خوبی میده تقریبا 15 میلی آمپر مصرف داره و 1.89 ولت رو هر کدوم میوفته
                      اگه همین 1.9 ولت کافی باشه (led های شما هم فک کنم 1.9 براشون کافی باشه) 6 led قرمز رو میتونید سری کنید که جمعا میشه 11.4 ولت باطری رو اگه 14 ولتی در نظر بگیریم 2.6 ولت باید افت ولتاژ داشته باشیم جریان هم 15 میلی که با توجه به فرمول R=v/i که مقاومت میشه 2.6/0.015 =173 اهم
                      میشه 7 تا ال ای دی هم استفاده کرد ولی چون ولتاژ باطری از 11 تا 14.4 متغییره وقتی شارژ باطری رو به اتمامه نورشون کم میشه
                      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام اینم طرح من برای شارژر :

در مقابل ولتاژ معکوس هم مقاومه :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                          من 4 led قرمز اوال رو به 9 ولت وصل کردم با یه مقاومت 100 اهمی .. نور خوبی میده تقریبا 15 میلی آمپر مصرف داره و 1.89 ولت رو هر کدوم میوفته
                          اگه همین 1.9 ولت کافی باشه (led های شما هم فک کنم 1.9 براشون کافی باشه) 6 led قرمز رو میتونید سری کنید که جمعا میشه 11.4 ولت باطری رو اگه 14 ولتی در نظر بگیریم 2.6 ولت باید افت ولتاژ داشته باشیم جریان هم 15 میلی که با توجه به فرمول R=v/i که مقاومت میشه 2.6/0.015 =173 اهم
                          میشه 7 تا ال ای دی هم استفاده کرد ولی چون ولتاژ باطری از 11 تا 14.4 متغییره وقتی شارژ باطری رو به اتمامه نورشون کم میشه
                          خیلی ممنون از لطف دوستان
                          خیلی به من محبت دارید
                          پس یعنی الان 6 تا ال ای دی رو با هم سری کنم بعد سر راهشون یه مقاومت 173 اهمی بزارم بعدشم دسته های 6 تایی سری شده رو با هم موازی کنم و در نهایت دوتا سیم که مستقیم وصل میشند به باتری 12 ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AmirHossein98
                            سلام اینم طرح من برای شارژر :

در مقابل ولتاژ معکوس هم مقاومه :agree:
                            دوست عزیز خیلی ممنون
                            زحمت کشیدید طراحی کردید
                            از بابت مدار خیالم راحت باشه یعنی؟
                            آیفونم نسوزه :biggrin:
                            خیلی لطف کردید
                            برای قسمت کنترل کلیدها و بوق و همین پورت usb قصد دارم یه پلکسی گلس cnc کنم و این اجزا رو داخلش قرار بدم که فک کنم یکم سخت باشه ولی خیلی کار شیکی در میاد
                            البته این پلکسی که میگم برای روی کنترل هست ولی برای زیر و بغلاش نمیدونم چیکار کنم
                            در مورد این قسمت هم اگر کسی نظری داره با کمال میل گوش میدم

دیدگاه

پس یعنی الان 6 تا ال ای دی رو با هم سری کنم بعد سر راهشون یه مقاومت 173 اهمی بزارم بعدشم دسته های 6 تایی سری شده رو با هم موازی کنم و در نهایت دوتا سیم که مستقیم وصل میشند به باتری 12 ولت
                              بله با هر دسته یه مقاومت سری کنید و در کل 4 دسته رو با هم موازی (4 تا مقاومت استفاده میشه)

دوست عزیز خیلی ممنون
                              زحمت کشیدید طراحی کردید
                              از بابت مدار خیالم راحت باشه یعنی؟
                              7805 تا 0.5 آمپر رو خیلی راحت میتونه جواب بده ولی اگه قرار باشه 1 آمپر از خروجی بگیرید باید حتما هیت سینک مناسب براش بذارید .. این رگولاتور همونطور که میدونید خطی عمل میکنه یعنی اگه باطری شما 14 ولت باشه و بخوایید 5 ولت 0.5 آمپر داشته باشید باید 9 ولت روی رگولاتور تلف بشه ضربدر آمپر خروجی میشه 4.5 وات که زیاده .. بازده مدار هم میشه 36 درصد
                              از قرار اکثر 7805 هایی که تو بازار هستن تقلبی ان (مثل اکثرقطعات) و نمیتونن 1 آمپر بهتون بدن همچنین محافظ حرارتیشون هم کار نمیکنه
                              در کل شاید بهتر باشه از 2576 استفاده کنید تا هم تلفات کم بشه هم اینکه میتونید دو یا حتی بیشتر هم پورت USB داشته باشید چون این رگولاتور میتونه تا 3 آمپر هم خروجی بده .. بازدهش هم دوروبر 80 درصده
                              مدار 2576 مثل 7805 ساده نیست یکی دو تا قطعه اضافی داره .. قیمتش هم بیشتره ولی در عوض انرژی رو خیلی کمتر تلف میکنه .. مخصوصا اینکه فکر کنم آیفون ظرفیت باطریش زیاد باشه اگه اینطوری باشه بحث تلفات خیلی مهم میشه

دیدگاه

خیلی ممنون از نظرات
                                بنظر خودمم 5 وات استغاده کنم هم روشنایش مطلوب باشه هم مصرف باتریش
                                خوب در مورد درایور و سیستم خنک کننده راهنماییم کنید لطفا
                                برای ال ای دی 5 وات لنز مناسب پیدا نمیشه. اگر هم جلوش لنز نزارین هرکی از روبرو نگاه کنه میزنه تو چشمش .
                                برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X