اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

نوشته اصلی توسط Ehsan1100
    از تمام نظرات دوستان ممنون ولی من قبلانم گفتم به دلیل اینکه نمیخوام تو دست و پام باشه باید از 3 وات استفاده کنم برای خنک کردنشم یعنی همون یه هیت سینک ستاره ای کمه؟
    هیت سینک ستاره ای برای همون 1 وات هم برای طولانی مدت کمه عزیز.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
      هیت سینک ستاره ای برای همون 1 وات هم برای طولانی مدت کمه عزیز.
      خوب برای من 3 وات دیگه
      بنظرتون خوبه دو یا سه تا ستاره ای رو پشت به پشت بهم بچسبونم که کلا یه چیز درازی بشه
      فایده داره؟
      من سر جمع میخوام حداکثر یه ساعت تو شب استفاده کنم
      گفتا خموش حافظ کین غصه هم سر اید

دیدگاه

خوب برای من 3 وات دیگه
        بنظرتون خوبه دو یا سه تا ستاره ای رو پشت به پشت بهم بچسبونم که کلا یه چیز درازی بشه
        فایده داره؟
        من سر جمع میخوام حداکثر یه ساعت تو شب استفاده کنم
        دو سه تا رو هم که فک نکنم چیز جالبی بشه.شما اگه بدنه چراغتون را آلومینیومی بسازید مشکل شما تا حد زیادی برطرف میشه.اما اگه نخواین از این ترفند استفاده کنین باید ورق آلومینیومی جدا با قطر مناسب تهیه کنین و پشت اون هیت سینک ستاره ای بچسبونید.که البته باعث میشه چراغ شما بزرگ بشه و اون وقت باید راه هوا هم براش بذارین تا خنک بشه یا از هیت سینک های اضافی موجود در بازار استفاده کنین.پس به نظر من بدنه آلومینیومی خیلی بهتره.
        همون یه ساعت هم زیاده.آخه دو دیقه بعد روشن شدنشون اون قد داغ میشه که دست رو میسوزونه.البته مشکلی نداره ها فقط عمرش کم میشه دیگه.

دیدگاه

خواهش می کنم.من معذرت می خوام یهویی اومدم وسط بحث و ... .اتفاقا صراحت کلام شما چیز خوبیه.اما پاسخ های من.امیدوارم قانع کننده باشه.
          1-این مطلب که ال ای دی های 3 وات بازده کمتری نسبت به ال ای دی های 1 وات دارند را تو همین انجمن از افراد مختلفی شنیدم.اما برای اینکه هم من مطمئن بشم هم شما، وقتی برین فروشگاه همین سایت و مشخصات این ال ای دی ها را ببینید.به همیچین چیزی بر می خورید.

حالا اگه بیایم لومن بر وات هر ال ای دی را بدست بیاریم.ال ای دی 1 وات همون 80 تا 90 لومن بر وات را به ما میده،در حالی که ال ای دی 3 وات در بهترین شرایط 66 لومن بر وات را تحویل میده.پس به راحتی این مطلب را میشه نتیجه گیری کرد که بازده کمتری دارند.
          2-اما در مورد هیت سینک ستاره ای.بذارین فرض کنین که ما از این نوع هیت سینک استفاده نکنیم.در این شرایط باید پایه ی ال ای دی ها را مستقیم به سیم مسی لحیم کنیم،که دو ایراد پیش میاد.یکی اینکه اگه یکم تو مراحل ساخت به ال ای دی ها سخت بگذره پایه هاشون کنده می شه.و دومی اینکه برای اینکه اتصالی نکنن باید عایق کاری بشن و در نهایت هم کار شما تمیز در نمیاد.توی همون پاسخی که بنده دادم گفتم که از هیت سینک جدا استفاده نکنیم و همه ی ال ای دی ها را به هیت سینک ستاره ای لحیم کنیم و بعد هیت سینک ستاره ای را به یه جعبه آلومینیومی بچسبونیم و این جعبه حکم بدنه ی نهایی چراغ ما را داشته باشه.خوب شما تو این شرایط دیگه نمی تونی از هیت سینک ستاره ای استفاده نکنید.ولی در هر صورت سلیقه ایه.ولی تجربه ی من میگه ازش استفاده کنم.
          3-با شما موافقم.من صبر نکردم ببینم چی میشه :icon_razz:اما از چسب هم کم استفاده کردم.واسه هر کدوم یه قطره.تاثیرش زیاد نیس.اما حق کاملا با شماست.
          من به لومن ها دقت نکرده بودم حق با شماست.
          من لامپ های ال ای دی استفاده کردم و با همین سبکی که شما میگین اتصال دادم به بدنه آلمینیومی ولی از ستاره ای استفاده نکردم و پایه ها رو صاف کردم و لحیم کردم بنظرم بهتر میشه. به قول شما سلسقه ای هست ولی هرچی اتصالات بین ال ای دی کمتر بشه محکم تر میشه. ممنون از جوابتون.
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

داداش یه سیستم صوتی هم ببندی دیگه تمام و کمال میشه :nice: :applause: :wow:
            مثلا رادیو و فلش خور باشه با یه باند خوب
            عجب چیزی میشه ویلچرت :job:

دیدگاه

چسب سیلیکون بعد از مدتی حجمش کم میشه بسته به کیفیتش از حدودا 5 تا 2 درصد (این درصد ها از یه تستی هست که یکی از فامیل ها که ده بیست ساله با این چسب ها کار میکنه انجام داده بودن)

پسر داییم تو یکی از این شرکت هایی که کارشون رقص نور و این حرفاس کار میکنه چنتا از کاراشونو برام آورده بود 3 دسته led که هر دسته رو هیتسیک دایره ای به قطر 5 سانت به صورت سری بسته شده.
              یکی از اونا رو وصل کردم به 9 ولت و بعد از 3-4 دقیقه هیتسینک دستو میسوزوند .. به صورت اتفاقی به یه مورد جالب برخوردم دستمو پشت هیتسینک که می گردوندم دیدم جاهایی که پایه ها لحیم شدن از زیر خود led گرمتره (خیلی کم) .. فکر میکنم زیر ال ای دی باید گرم تر از بقیه جاها باشه و این یعنی چسبی که اون شرکت استفاده کرده نمیتونه به حد کافی گرما رو منتقل کنه .. البته باید بگم که کار اون شرکت رقص نوره و led ها دائما روشن نیستن و کل کار هم تو آبه بنابراین نیازی نیست که حرارت فورا منتقل بشه

از نت نتونستم در مورد ضریب جذب حرارتی چسب سیلیکون چیزی پیدا کنم بعد یادم افتاد دوست عزیزمون sina1359 در تایپیک المانهای سرد کننده پست های خیلی مفیدی در مورد هیتسینک و ... ارسال کرده بودن گفتم از ایشون خواهش کنم در این مورد اگر تجربه ای دارن راهنماییمون کنن که خوشبختانه از چسب سیلیکون برای این کار استفاده کرده بودن:
              سلام دوست عزیز
              راستش من با این چسب سیلیکنی حرارتی (نه چسب سیلیکنی معمولی) که قیمتش هم از خمیر سیلیکنی بالا تر هست
              پوست انداختم ........ سرتو درد نیارم :
              بله من خودم میخواستم بهتون بگم که زیر 10 وات (البته جنس درجه یک حرارتیش نه آب بندیش) میتونید بهره بگیرید که خودتون توضیح دادید
              البته خمیر چیز دیگریست و چسب کار خمیر را نمیکند , این را فراموش نکنید
              چه از چسب و چه از خمیر وقتی استفاده میکنید ال ای دی رو با کمی فشار بچسبونید به هیتسینگ به صورتی که بین کف ال ای دی و هیتسینک فاصله نباشه کلا کریس های حرارتی برای پر کردن فرو رفتگی های ریز روی دو سطح که بعد از اتصال پر از هوا هستن استفاده میشن و نباید مواد انتقال دهنده حرارت واسط بین هیتسینک و ال ای دی باشن
              ال ای دی های 3 تایی که قبلا عرض کردم کلا روی چسب سوار شدن و این وقتی با قدرت پایینتر انتقال حرارتی چسب ، ترکیب میشه عمر ال ای دی ها پایین میاد
              زندگی پر ز وجود است ولی ..
              ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

دو سه تا رو هم که فک نکنم چیز جالبی بشه.شما اگه بدنه چراغتون را آلومینیومی بسازید مشکل شما تا حد زیادی برطرف میشه.اما اگه نخواین از این ترفند استفاده کنین باید ورق آلومینیومی جدا با قطر مناسب تهیه کنین و پشت اون هیت سینک ستاره ای بچسبونید.که البته باعث میشه چراغ شما بزرگ بشه و اون وقت باید راه هوا هم براش بذارین تا خنک بشه یا از هیت سینک های اضافی موجود در بازار استفاده کنین.پس به نظر من بدنه آلومینیومی خیلی بهتره.
                همون یه ساعت هم زیاده.آخه دو دیقه بعد روشن شدنشون اون قد داغ میشه که دست رو میسوزونه.البته مشکلی نداره ها فقط عمرش کم میشه دیگه.
                در مورد بدنش هنوز تصمیم قطعی نگرفتم ولی برای چراغ قبلی که ال ای دی کلاهی بود از لوله پلیکا استفاده کردم و داخل لوله جا ساززی کردم بعدشم لوله رو با اسپری مشکی رنگش کردم
                ولی این دفع میخوام ظاهرش خیلی جذاب تر بشه چیز آماده ای تو بازار نست ازش استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AmirHossein98
                  داداش یه سیستم صوتی هم ببندی دیگه تمام و کمال میشه :nice: :applause: :wow:
                  مثلا رادیو و فلش خور باشه با یه باند خوب
                  عجب چیزی میشه ویلچرت :job:
                  دیگه چی دوست عزیز میخوای یه ساب باکس و یه پخش پایونیر هم بزارم :nice:
                  بعد همینجوری که میرم ریموت پایونیره هم دستم باشه ترک عوض کنم :biggrin:
                  ولی خوب خودم قبلا به همه اینا فکر کرده بودم
                  ولی چون دیگه قدیمی شده اینکار :nice:
                  اگه تایپیک رو خوب مطلالعه کرده باشی میخوام یه چیز شبیه پاور بانک درست کنم از باتری ویلچر برای شارژ موبایل و تبلت
                  اهان یه سیستم دیگم تو دهنم بود که یه خط نوری توسط لیز یا یه چیز تو این مایه ها پایین ویلچر بندازم
                  نمیدونم منظورمو متوجه میشی یا نه
                  یعنی کف خیابون تو محدود ویلچر خودم یه خط نورانی به رنگ سبز یا قرمز روشن بهش تو دو طرف ویلچر
                  ولی چون سخت بود بیخیالش شدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                    چسب سیلیکون بعد از مدتی حجمش کم میشه بسته به کیفیتش از حدودا 5 تا 2 درصد (این درصد ها از یه تستی هست که یکی از فامیل ها که ده بیست ساله با این چسب ها کار میکنه انجام داده بودن)

پسر داییم تو یکی از این شرکت هایی که کارشون رقص نور و این حرفاس کار میکنه چنتا از کاراشونو برام آورده بود 3 دسته led که هر دسته رو هیتسیک دایره ای به قطر 5 سانت به صورت سری بسته شده.
                    یکی از اونا رو وصل کردم به 9 ولت و بعد از 3-4 دقیقه هیتسینک دستو میسوزوند .. به صورت اتفاقی به یه مورد جالب برخوردم دستمو پشت هیتسینک که می گردوندم دیدم جاهایی که پایه ها لحیم شدن از زیر خود led گرمتره (خیلی کم) .. فکر میکنم زیر ال ای دی باید گرم تر از بقیه جاها باشه و این یعنی چسبی که اون شرکت استفاده کرده نمیتونه به حد کافی گرما رو منتقل کنه .. البته باید بگم که کار اون شرکت رقص نوره و led ها دائما روشن نیستن و کل کار هم تو آبه بنابراین نیازی نیست که حرارت فورا منتقل بشه

از نت نتونستم در مورد ضریب جذب حرارتی چسب سیلیکون چیزی پیدا کنم بعد یادم افتاد دوست عزیزمون sina1359 در تایپیک المانهای سرد کننده پست های خیلی مفیدی در مورد هیتسینک و ... ارسال کرده بودن گفتم از ایشون خواهش کنم در این مورد اگر تجربه ای دارن راهنماییمون کنن که خوشبختانه از چسب سیلیکون برای این کار استفاده کرده بودن:
                    چه از چسب و چه از خمیر وقتی استفاده میکنید ال ای دی رو با کمی فشار بچسبونید به هیتسینگ به صورتی که بین کف ال ای دی و هیتسینک فاصله نباشه کلا کریس های حرارتی برای پر کردن فرو رفتگی های ریز روی دو سطح که بعد از اتصال پر از هوا هستن استفاده میشن و نباید مواد انتقال دهنده حرارت واسط بین هیتسینک و ال ای دی باشن
                    ال ای دی های 3 تایی که قبلا عرض کردم کلا روی چسب سوار شدن و این وقتی با قدرت پایینتر انتقال حرارتی چسب ، ترکیب میشه عمر ال ای دی ها پایین میاد
                    ممنون از توضیحات کامل
                    به این نتیجه رسیدم که از چسب سیلیکون استفاده نکنم
                    یه چیزی این پرژکتور های ال ای دی یا این وال واشر هایی که شب تا صبح روشنند چظوری خنک میشند ؟
                    و چیز دوم اینکه هیت سینک آماده ای تو بازار نیست که مناسب ال ای دی پاور باشه؟

دیدگاه

دیگه چی دوست عزیز میخوای یه ساب باکس و یه پخش پایونیر هم بزارم :nice:
                      بعد همینجوری که میرم ریموت پایونیره هم دستم باشه ترک عوض کنم :biggrin:
                      ولی خوب خودم قبلا به همه اینا فکر کرده بودم
                      ولی چون دیگه قدیمی شده اینکار :nice:
                      اگه تایپیک رو خوب مطلالعه کرده باشی میخوام یه چیز شبیه پاور بانک درست کنم از باتری ویلچر برای شارژ موبایل و تبلت
                      اهان یه سیستم دیگم تو دهنم بود که یه خط نوری توسط لیز یا یه چیز تو این مایه ها پایین ویلچر بندازم
                      نمیدونم منظورمو متوجه میشی یا نه
                      یعنی کف خیابون تو محدود ویلچر خودم یه خط نورانی به رنگ سبز یا قرمز روشن بهش تو دو طرف ویلچر
                      ولی چون سخت بود بیخیالش شدم
                      ایول یه پخش پایونر و ساب بذار و واسه ویلچرت بدنه درست کن اون وقت میشه ماشین الکتریکی با tecهم میتونی واسه زمستون بخاری بسازی :nice:
                      شیشه هاش هم برقی کن ایربگ هم بزار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AmirHossein98
                        ایول یه پخش پایونر و ساب بذار و واسه ویلچرت بدنه درست کن اون وقت میشه ماشین الکتریکی با tecهم میتونی واسه زمستون بخاری بسازی :nice:
                        شیشه هاش هم برقی کن ایربگ هم بزار
                        tec چیه ؟
                        میشه درباره اش توضیح بدی یکم؟

دیدگاه

ممنون از توضیحات کامل
                          به این نتیجه رسیدم که از چسب سیلیکون استفاده نکنم
                          و چیز دوم اینکه هیت سینک آماده ای تو بازار نیست که مناسب ال ای دی پاور باشه؟
                          چرا با این نتیجه رسیدید؟خوب پس به جاش از چی می خواید استفاده کنید؟
                          من هیت سینک استوانه ای هم شنیدم ولی مطمئن نیستم مخصوص پاور ال ای دی باشه.اما خیلی جا می گیره ولی اگه بذارید دیگه دفع حرارت مناسب رو به احتمال زیاد واسه 3 وات هم انجام میده.واسه 1 وات که 100%.
                          فک کنم شما یه چیز رو اشتباه متوجه شدید.همون که اول عکسشو گذاشتید استوانه ایه(فک کنم).

اون دومیه ستاره ایه(مطمئن)

دیدگاه

tec چیه ؟
                            میشه درباره اش توضیح بدی یکم؟
                            یه المانیه که اگه دو سرش ولتاژ مستقیم اعمال بشه در دو طرفش اختلاف دما ایجاد می کنه و بلعکس یعنی از اختلاف دما برق تولید می کنه.از ویژ گی هاش بازدهی پایینه.همین طور اگه طرفی که گرم میشه از حد خاصی گرم تر بشه میسوزه.
                            تو همین انجمن سرچ کنید.کلی اطلاعات براتون میاره.فروشگاه همین سایت هم داره.

دیدگاه

یه المانیه که اگه دو سرش ولتاژ مستقیم اعمال بشه در دو طرفش اختلاف دما ایجاد می کنه و بلعکس یعنی از اختلاف دما برق تولید می کنه.از ویژ گی هاش بازدهی پایینه.همین طور اگه طرفی که گرم میشه از حد خاصی گرم تر بشه میسوزه.
                              تو همین انجمن سرچ کنید.کلی اطلاعات براتون میاره.فروشگاه همین سایت هم داره.
                              پویان عزیز یه سوال دارم: من یه لامپ با پاور ال ای دی 1 وات درست کردم توش 22 تا ال ای دی 1 وات هست. بدنه کار آهنی هست. برای زیبایی بیشتر شاسی کار رو سوراخ کردم تا پاور ال ای دی قسمت حبابش فقط از اون سوراخ به بیرون بره و زیرش دیده نشه. حالا ته ال ای دی روبه هوا است و من برای دفع گرمای اون تهش رو با سیم مفتولی لحیم کردم به شاسی 22تاش و همین کار رو کردم و لحیم کردم به شاسی این لامپ و من تا 30 دقیقه هم روشن گذاشتم شاسی کار گرم میشه مشکلی نداشت ال ای دی هام هم از این 1وات های چینی هست میخوام بدونم کارم درسته که با سیم لحیم کردم آیا سیم میتونه راحت گرما رو انتقال بده ؟
                              برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                                پویان عزیز یه سوال دارم: من یه لامپ با پاور ال ای دی 1 وات درست کردم توش 22 تا ال ای دی 1 وات هست. بدنه کار آهنی هست. برای زیبایی بیشتر شاسی کار رو سوراخ کردم تا پاور ال ای دی قسمت حبابش فقط از اون سوراخ به بیرون بره و زیرش دیده نشه. حالا ته ال ای دی روبه هوا است و من برای دفع گرمای اون تهش رو با سیم مفتولی لحیم کردم به شاسی 22تاش و همین کار رو کردم و لحیم کردم به شاسی این لامپ و من تا 30 دقیقه هم روشن گذاشتم شاسی کار گرم میشه مشکلی نداشت ال ای دی هام هم از این 1وات های چینی هست میخوام بدونم کارم درسته که با سیم لحیم کردم آیا سیم میتونه راحت گرما رو انتقال بده ؟
                                والا به نظر من سیم هدایت گرما را محدود می کنه.اما میتونید بعد یه مدت که ال ای دی ها روشنه، با دست پشت ال ای دی ها را لمس کنید.اگه زیاد داغ نشده باشن(50 تا 60 درجه) فک نمی کنم مشکلی باشه.اما اگه دیدید مشکلی داره باس یه فکری بکنید دیگه.پیشنهاد من اینه که از این در و پنجره سازی ها ورق آلومینیوم ضخیم بگیرید و به همشون بچسبونید.واسه هر کدوم حدود 4*5 سانت یا یه تیکه بزرگ و همه ی ال ای دی ها را به اون وصل کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X